A Real Madrid a Európai Szuperkupa-mérkőzésen a Manchester United ellen küzdött a szezon első trófeájáért.

Alig telt el három perc, amikor Marcelo beadása megpattant, a labda végül Bale elé repült, ám a walesi borzasztó megoldás után fölé vágta… Ezek után a játékosok küzdöttek egymással és a nagy meleggel is, ám az utolsó passzokba, beadásokba rendre hiba csúszott. A 16. percben aztán egy szögletet követően Casemiro fejelt nagyon szépen, ám a brazil egy kicsit tévedett, hiszen a labdája a kapufáról kifelé pattant. Rögtön az ellentámadásból aztán három manchesteri vezette rá két Real-védőre a labdát, ám Pogba lövése megpattant és Keylor kezében kötött ki.

Egy perccel később Carvajal indult el a jobb oldalon, nagyon szép csellel verte át a védőjét, ám a labda végül ismét Casemiro elé került, aki nagyon rákészült a lövésre, de fölé durrantott. A Real Madrid ezután nagyon beszorította ellenfelét, a Manchester a tizenhatosáról alig tudott kijönni, folyamatosan letámadta a védőket a BL-győztes. Egy ilyen labdaszerzést követően Carvajal ívelt Casemiro elé, a brazil pedig nem szórakozott, a kapufája után most már pontosabb volt, és kapásból, ballal a kapuba lőtt: 1-0!

Fél óra után jött egy kis pihenő, a játékvezető ivószünetet rendelt el. Ezt követően kicsit megtört a Real Madrid lendülete, a Manchester feljebb lépett, többet támadott, pontosabb lett a játéka, így már megvolt a gólveszély a játékukban. Modric aztán szép labdát kapott, és le is futotta Maticot, ám végül nem tudta a kapuig verekedni magát, így a laszti Benzema elé került, de a francia lövését De Gea védte. A túloldalon még Lukakunak volt egy fejese, de Keylor megfogta, így egygólos Real Madrid előnnyel vonultak szünetre a felek.

A második játékrészt is remekül kezdte a BL-címvédője, először Bale került helyzetbe – persze nem lett belőle semmi, majd Kroos lőtt, ám a labdát De Gea szögletre tolta. Ezek után Marcelo szerzett labdát, nagy helyzetbe került, de a lövését tisztázni tudták – nagyon megnyomta az elejét a Királyi Gárda. Ennek aztán meg is lett az eredménye: gyönyörű Isco – Bale – Isco összjáték után a spanyol kapta meg a labdát, aki aztán 6 méterről nem hibázott, a kényszerítő után a hálóba lőtt: 2-0. Nagyon szép akció volt!

A túloldalon aztán rögtön jöhetett volna a válasz is, ám először Keylor védett nagy bravúrral, majd a kipattanót a majdnem 90 milliós Lukaku 5 méterről, kapásból fölé vágta… A Real Madrid aztán nagyon közel a 3-0-hoz, ám előbb Bale lőtte ketté a kapufát, majd Benzema nem találta el normálisan a labdát 5 méterről, így maradt a 2-0-s madridi vezetés.

Matic aztán gondolt egyet és messziről rátűzte, Keylor nem tudta oldalra ütni csak középre, így Lukaku ezt már belőtte: 2-1! Zidane aztán lehozta a 2. gólt összehozó Iscót és Bale-t is, helyükre Asensio és L. Vázquez került a pályára. A cserék után Rashford egyenlíthetett volna, de Mkhitaryan kiugratása után nem találta el igazán jól, Keylor még bele tudott érni, így csak szöglet lett, nagy védés volt.

Az ellentámadásból aztán majdnem jött a 3. madridi gól, de a szép kontra végén Darmian szögletre tudott menteni, így Asensio nem tudta befejezni az akciót középen. Az utolsó 10 percre aztán még C. Ronaldo is beállt, ő Benzemát váltotta. A meccs vége felé a Real Madrid már csak a kontrákra támaszkodott, a Manchester próbálta megszerezni az egyenlítő gólt. L. Vázquez aztán pár cserrel befűzte az egész angol védelmet, de a beadását nem tudta gólra váltani Asensio, ahogy a szögletet követően Kroos szögletét Ramos is mellé fejelte…

A Real Madrid a szezon elejéhez képest jól játszott, voltak igen biztató megmozdulások és jó teljesítmények is. Casemiro remekül játszott, ahogy összességében az egész Real Madrid középpálya, ellenben a Bale-Benzema kettős produkciójával nem lehet elégedett Zidane, igaz, a walesi legalább kiosztott egy gólpasszt és kapufát is lőtt. A lényeg azonban egyelőre az, hogy újabb sikert könyvelhet el a csapat, és a BL-címvédés után immáron az Európai Szuperkupát is megvédte a REAL MADRID!

Real Madrid – Manchester United: 2-1
Európai Szuperkupa
2017.08.08. – 20:45
II. Fülöp Stadion, Szkopje
Macedónia

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Real Madrid: Keylor Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Isco (L. Vázquez 74′); Bale (Asensio 74′), Benzema (C. Ronaldo 82′).

Manchester United: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Darmian, Matic, Ander Herrera (Fellaini 56′), Pogba, Mkhitaryan, Lingard (Rashford 46′), Lukaku.

Játékvezető: Gianluca Rocchi (olasz); sárga lapot Lingard, Rashford, Carvajal és Ramos kapott.

Szeretnéd, ha saját véleményed is megjelenne nálunk? Kattints ide és tudj meg többet