Mateo Kovačić - 23

Archívum
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. április 2., vasárnap 19:08

Nagyon látványos, hogy mennyire más a kp dinamikája, amikor ott van. Isco-Kroos-Kovacic sort néznék most, az atma ellen meg Kázmér apríthat majd.
Nem illik.

Karim the king
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2016. október 13., csütörtök 14:25
Kedvenc játékosaid: Karim
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Karim the king » 2017. április 2., vasárnap 18:34

Kincs a gyerek. Látszik minden egyes mozdulatán. Ahogy szerel, ahogy vezeti, ahogy felnéz. pillanatok alatt megmutatja mit tud. Következő év legfőbb feladata (persze Ronaldo jegelése mellett) a beépítése, és a csapatban való legjobb hely megtalálása. :agree: :sziv: :ozil:

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. február 28., kedd 20:40

Frissült a múltkori óta pár meccsel a dolog, de most már megfogadtam, hogy a szezon végéig számon fogom tartani, úgyis csak excel táblázat. :lol:
December 3 óta:
Pályán töltött idő: Case 1490perc, Isco 619, Kovacic 408.
Padon töltött idő: Case 127perc, Isco 610, Kovacic 820.

Most nem megyek újra abba bele hogy ki hány teljes meccset ült a padon végig, vagy éppen játszott végig, mert csak felhúzom magam. :D

Csak februárban:
Pályán töltött idő: Case 357perc, Isco 210, Kovacic 63.
Padon töltött idő: Case 61perc, Isco 238, Kovacic 358.

Isconál még mondhatjuk, hogy "jól" van menedzselve, de a másik kettőnél ezt nem igen mondhatjuk el. :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. február 28., kedd 18:36

Babinho írta:Azóta kapunk sok gólt mióta casemiro lesérült. Előtte alig kaptunk. Tehát nem egyéni hibáról beszélhetünk (miután azóta Case nyomatva van mióta visszatért) hanem a baj a rendszerrel van. Szétesett a középpályánk.
De ha a sok gólért felelősöket keresnénk hamarabb elő kerülne Danilo, Kroos is párszor illetve Varane.
De én nem itt keresném az okot. Arra sem h Kovanak miért kéne játszania. Mert amúgy kéne
Persze a Villarreal ellen is biztos sérült volt, azért kaptunk 2-t. Casemiro a védekezésével több gond is van. Egyedül, akkor lehet kihasználni, ha sündisznó állásból akarunk kontrázni, ahol nem hagy nagy teret a csapat a csapatrészek között, mert Casemiro képtelen nagy területet levédeni, mert nem tud helyezkedni és lassú is. Az ő erőssége a szerelés, fejelés, a testi ereje kihasználása. Ezen nincs mit szépíteni, tavaly a szedett-vedett csapatba ő kellett, de azóta fejlődni kéne és nem fejlődünk. Ő pedig maximálisan az egyik achilles pontunk. Védekezésben még csak-csak megoldja (bár a fentebb írtakból mostanában sok volt), de támadásban -1 ember és még nem is biztosít hátul Kroosnak vagy Modricnak, hanem fellép "10-esbe".

Kovacicot is bedobám. Modric nem az igazi, pihenj az öreg harcos egy teljes meccset. BL-be fog kelleni a rutinja.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. február 28., kedd 18:22

Babinho írta:Azóta kapunk sok gólt mióta casemiro lesérült. Előtte alig kaptunk. Tehát nem egyéni hibáról beszélhetünk (miután azóta Case nyomatva van mióta visszatért) hanem a baj a rendszerrel van. Szétesett a középpályánk.
De ha a sok gólért felelősöket keresnénk hamarabb elő kerülne Danilo, Kroos is párszor illetve Varane.
De én nem itt keresném az okot. Arra sem h Kovanak miért kéne játszania. Mert amúgy kéne
Azóta vagyunk szarabbak védekezésben miota visszakerult a kezdobe. Johetsz Kroos-sal vagy barkivel, de rengeteg gól abból jön h Case üres területet hagy maga körül, mert kitudja hol lofral eszetlenul és másnak kell a helyére zárni, vagyis kellene. Elhiszem h sokan szeretik és kedvelik, de kivettunk egy fiatalabb és jobb focistat a kezdobol miatta, akivel nem hátrébb hanem előrébb lennénk.
Múltkor már összegyűjtöttem, de ha hazaérek kiirom újra, h miota visszatért Case ki mennyit jatszott.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Babinho » 2017. február 28., kedd 18:00

Azóta kapunk sok gólt mióta casemiro lesérült. Előtte alig kaptunk. Tehát nem egyéni hibáról beszélhetünk (miután azóta Case nyomatva van mióta visszatért) hanem a baj a rendszerrel van. Szétesett a középpályánk.
De ha a sok gólért felelősöket keresnénk hamarabb elő kerülne Danilo, Kroos is párszor illetve Varane.
De én nem itt keresném az okot. Arra sem h Kovanak miért kéne játszania. Mert amúgy kéne

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 28., kedd 17:08

MesQueUnClub írta:Azért az nem helytálló, hogy védekezésben középszint (tudom nem minden a statisztika, de akkor is ez ad számbeli adatokat). A játékideje is elég alacsony idén, Kova majdnem dupla annyit játszott mint Case.
20 perce keresem ezt a kikúrt hszt, hogy idézhessem :lol:

MARCA: Casemiro had featured in every match until now since he returned from his two-month injury lay-off at the end of November.
90mins for Casemiro after injury
#LaLiga Depor, Granada, Sevilla, Malaga, Sociedad, Osasuna, Valencia
#UCL BVB, Napoli
#CdR Sevilla, Celta

Meglepő, hogy azóta vagyunk ennyire szarok...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 11., szombat 15:50

jó lett a cikk. egyetértek, abszolút a jövő egyik alappillére
Kép

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. január 30., hétfő 0:42

Van egy marha rossz hírem Isconak és Jamesnak, ez a csávó többet kell hogy játsszon. Rohadt jó nézni amit csinál, és még bőven lehet jobb. Mondjuk én Casemiro kárára játszatnám őt

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 29., vasárnap 22:41

Modric után a legnagyobb kedvenc a keretből. :)

Kegyetlen amit ma lenyomott.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 28., szombat 10:34

Ezektől én is félek, de amúgy biztos, hogy Casemiro nélkül semmivel sem voltunk gyengébbek, amikor nem volt. Gólt így is kapunk szinte minden meccsen, úgyis kaptunk. Szerintem a brazil nagyon kevés a Real Madrid számára, mert egy dologban erős csak. Legutóbb mikor középhátvédet játszott, akkor meg egyértleműen Helguera hasonlított. Casemiro hatalmas sikert aratna angliában vagy az olaszoknál, de nálunk nem szabadna többnek lennie, mint egy kiegészítő taktikai elemnek. Kovacicban sokkal több lehetőség van.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. január 28., szombat 10:04

Sokan nem ismerik eléggé. Mint annó Modricnak, neki is türelem és játékpercek kellenek, hogy kiteljesedjen. Az nagyon igaz, hogy mozgó társak nélkül meg van lőve. Az alap támadó játéka az, hogy egyedül megveri a kp-t, majd a kilépő védők között indítja a kiugró csatárokat. Nálunk ez van: megindul, átmegy 2-3 emberen, megtesz 20-30 métert a pályán pillanatok alatt, majd észreveszi, hogy már a mieinket is lehagyta, nincs kit indítani. Persze, sokan azt várnák, hogy a kapuig szlalomozzon, de ott még nem tart, nem is az ő feladata lenne. Egyébként a tökéletes btb prototípusa szerintem: erős, agilis, nagy munkabírású, iszonyatos sebességgel tud megindulni és labdával közlekedni, nagyon jó barátságban van a labdával, remek az ütemérzéke, jó a szeme és a lába is rendben van, védekezésben sem utolsó. Remélem sokáig velünk lesz és ki tud majd teljesedni.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2017. január 27., péntek 13:39

markmadrid írta:Viszont egyszerűen egyelőre kapura veszélytelennek tartom. Kulcspasszai sem igazán ülnek még. Nem nagyon emlékszem tőle forintos labdákra és tértölelő inditásokra. [..] Nagyon jó a kezdősebessége és a becsúszásai is ott vannak. Kicsit lehetne még önzőbb bátrabb. Meg jó lenne megtalálni a valós helyét/szerepét a kpályán. Védelem előtt, támadóbb szerepkörben vagy pontosan én még nem látom,hogy hol van a helye. Veratti játékára hasonlít kissé nekem. Gyors labdabiztos pontos viszont nem képes komoly labdákra. Lehet jó lenne védelem előtt Casemiro helyén de ott meg nem nagyon kamatoztathatná a megindulásait. Előrébb meg nincs meg benne az az ösztönös kapura törés vagy ,hogy eltekeri 20-25-ről. Esetleg kiugrat. De az biztos,hogy játszatni kell mert van benne potenciál.
Ha a többiek elkezdenének labda nélkül is futni, meg helyezkedni neki, akkor nem is kéne neki adni a kulcspasszokat. Felhozza a védőktől, átszlalomozva és fedezve a labdát a középpályán, aztán az ellenfél térfelének közepén odaadja Modricnak, Isconak, vagy akárkinek, akinek a szervezés a feladata. De amíg csak állnak a fiúk és nem hajlandóak úgy mozogni labda nélkül, mint pl (akármennyire is fáj ezt leírnom) a Barca játékosai, addig nem lesz igazi látszatja a játékának.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. január 26., csütörtök 15:15

MesQueUnClub írta:Azért az nem helytálló, hogy védekezésben középszint (tudom nem minden a statisztika, de akkor is ez ad számbeli adatokat). A játékideje is elég alacsony idén, Kova majdnem dupla annyit játszott mint Case.
Mondjuk ennek az összehasonlításnak pont semmi értelme szerintem, mert mindhárom játékos totál különböző.
De tekintsünk el ettől: az látszik ebből is, hogy Kova pl nem annyival gyengébb a védekezésben, mint Case és ugyebár ezek egyéni statisztikák. Nagyon sok ezekhez kapcsolodó dolgot meg sem tudunk ebből: mit profitál a csapat, eladod-e utána a labdát, te hajtottad a játékost 10-15 méteren keresztül és úgy szereztél labdát, vagy más pressingelte rád az embert, stb.. Az meg megint más kérdés, hogy kivel hogyan védekezik a csapat. Mindenki Case-t várta vissza, mert hogy statisztikailag jobb a csapat vele, aztán több gólt kaptunk mióta visszajött mint előtte, szóval szerintem tök igaza volt Realistának azzal kapcsolatban amit írt, meg a többieknek is.
A legnagyobb baj, hogy 25 lesz jövő hónapban és ha ennyire szerelmes belé Zidane valóban, akkor évekig a kezdőben fogja találni még magát, mert láthatjuk hogy vannak a csapat szamára hasznosabb játékosok, mégsem kapják meg a helyet a csapatban. Ez ami igazán aggasztó. Meg az, hogy küzdenie sem kellett azért, hogy visszakapja. Szinte annyira mozdithatatlan mint Ronaldo. Bár Ronaldo volt már többször pihentetés és rotáció céljából, de Case még inkább középhátvédnek is be lett rakva, csak legyen a pályán..

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. január 26., csütörtök 14:23

Azért az nem helytálló, hogy védekezésben középszint (tudom nem minden a statisztika, de akkor is ez ad számbeli adatokat). A játékideje is elég alacsony idén, Kova majdnem dupla annyit játszott mint Case.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 26., csütörtök 14:10

Én még csak azt sem mondom, hogy olyan sokat ad védekezésben. A párharcok megnyerésében igen, de a kettő nem ugyanaz.

Viszont ebben a makelelés hasonlatban egyetértek, szerintem is abból indul ki. Csak azóta a foci is változott, és a brazil sem az a szint.
Nem illik.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. január 26., csütörtök 14:05

Nagy baj ha makelelét lát benne, nem igazán tetszene az az út, ha nemem inkább a jövő, vagyis egy modric,kroos,kova féle vonal....nem kell echte szűrő, mert kevsebbet ad mint amit elvesz. Casemiro az élő példa erre.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2017. január 26., csütörtök 13:46

Realista24 írta: Van egy olyan furcsa rémképem, hogy Casemiróban látja a mostani csapat Makaleléjét. És nem akarja kitenni, mert ha nem jönnek az eredmények, azt ennek a hozományának azonosítaná be. De ez csak az én elméletem.

Casemiro sokat ad védekezésben, csak mellé lassú, dadog nála a labda, szépek a hosszú labdái néha, csak megelőzi azt 20 mp gondolkodás, és még lehetne sorolni reggelig. Ezt bárki lehozza, aki megüti a közepes szintet és mellette van egy Kroos-Modric páros.
Totál így látom, hogy Makalelét látja benne és ezért is írtam, hogy ha ez kell neki, akkor Kanté sokkal jobb opció lehetett volna egy ilyen szerep betöltésére.
Azért majd kíváncsi leszek arra a fiatal srácra is, aki az Alavesben tolja kölcsönben, az eddig hallottak alapján nem lehet ügyetlen ő sem, persze ez azért más szint lenne, de hátha megugorja. :)

Avatar
koax
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2016. november 26., szombat 18:01
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: koax » 2017. január 26., csütörtök 13:44

KAG írta:Hatalmas +1 :agree:

Pontosan így gondolom, s mondtam is mindig.

A posztján top5 nincs a faszi... nem értem mit keres még a kezdőben nálunk. :roll:
Ez már kicsit off,de ki a top 5 védekezőközéppályás nálad? :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. január 26., csütörtök 13:42

Hatalmas +1 :agree:

Pontosan így gondolom, s mondtam is mindig.

A posztján top5 nincs a faszi... nem értem mit keres még a kezdőben nálunk. :roll:
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég