Cristiano Ronaldo

A Real Madrid egykori nagyjai.

Visszahoznád a Real Madridhoz?

A szavazás 2022. december 7., szerda 18:56-kor befejeződött.

Igen, de legfeljebb a szezon végéig.
48
35%
Igen, erre és a következő szezonra is.
39
28%
Szép volt, jó volt, de köszi, nem.
50
36%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. október 6., kedd 18:05

Be kell, hogy valljam, hogy számomra Ronaldo madridi karrierje csalódás. A gólok számában persze minden várakozásomat felülmúlta, de a trófeák számában komoly a hiányérzetem.
Számodra. De ez akkor is bicska nyitogató kijelentés. Miután karrierről van szó, így a teljes képet kell nézni. a Real Madrid gólrekordere lett bő 6 év alatt. Ennél többet mit csinálhatott volna? Nem esett le annyi kupa, mint amennyit te, vagy akár én vagy bárki várt volna. Ez továbbra is csapatsport, szóval rossz az egész kijelentés.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. október 6., kedd 17:56

Azért annyit hozzátennék, hogy a trófeaszegény évekhez az is hozzájárult, hogy 2007/8-ban volt utoljára Zamora díjas a Real Madrid kapusa...
Lassan tényleg lehiszem hogy CR maga az Antikrisztus ás amióta itt van csak hátráltatja a csapatot a trófeák elnyerésében...

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. október 6., kedd 14:49

Alapvetően sok igazságot írtál Matt, de ez a "madridi karrierje csalódás" kicsit böki a szememet csak úgy mint többeknek, még akkor is ha hozzátetted hogy számodra.
Én anno nem vártam rá messiásként. Inkább mint egy kiváló erősítés akire lehet támadójátékot építeni, úgy gondoltam rá. Mondjuk abszolút mást adott, mint amit elképzeltem. Ebből a szerepkörből azonban úgy néz ki kinő lassan, szóval lépni kell.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. október 6., kedd 14:44

Be kell, hogy valljam, hogy számomra Ronaldo madridi karrierje csalódás. A gólok számában persze minden várakozásomat felülmúlta, de a trófeák számában komoly a hiányérzetem. 6 év alatt 4 komoly trófea (de ebből csak egy bajnokság és egy BL, ami azért még inkább keserűbbé teszi ezt a számot), miközben az elmúlt 6 évben 3 másik csapat is triplázni tudott egy szezonban.
Sok mindennel én is egyetértek, de ezt kcisit árnyalnám. Vagy hát, igen, bizonyos értelemben csalódás, viszont erről nem hinném, hogy ő tehet. Trófeák szempontjából többet vártam Pwerez visszatérésével, ennyi pénz elszórásával, illetve voltak olyan fordulópontok, amikor azt hittem, a madrid újra lehet "korszakos" csapat, amikor egyértelműen mi vagyunk a legjobbak. Igazából a barca és a bayern volt az, ami az utóbbi évtizedben megtette ezt, hogy szinte senki nem volnta kétségbe az adott szezonban, hogy mindenkinél egyértelműen jobbak voltak.

Nem lehet tudni, hogy mi lett volna nélküle, de azért jó eséllyel még ennyi kupát sem nyertünk volna.

Ursus
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2015. augusztus 21., péntek 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Ursus » 2015. október 6., kedd 14:32

A hiánya meglátjuk mekkora hiány lesz amikor már nem lesz itt. Ezt csak így bemondani hogy nem lesz akkora probléma , mert "a gólok majd eloszlanak" nekem ez kissé ködös. Butaság lenne azt is állítani hogy ha nem lesz akkor vége itt mindennek. Egyszerűen bele kell majd csöppennünk azokba az évekbe amikor nem lesz ilyen szintű kaliber és személyiség a csapatan mint ő, csak is utána tudunk mérlegelni.

Amit Matt leírt abból én leginkább azzal tudok egyetérteni ahol azt elemezte hogy ahhoz hogy a hátralevő éveiben még tudjon pluszt adni a csapatnak ahhoz nagyon át kéne alakítani a pályán betöltött szerepét, valamint alárendelnie magát a csapatnak. Hogy ez most az aktuális edzőn múlik-e vagy magán a játékoson az nehéz kérdés. Azt gondolom ez bármelyik másik csapatban könnyebben menne, csak itt nálunk nem.

Én azért bízok benne és nem szeretném őt temetni, remélem hogy azért karrierjében talán utoljára tud még egy nagyot alkotni és választ tud adni a kritikákra.

A távozását illetően szerintem nem lesz semmiféle eladás, ki fogja tölteni az azt hiszem 2018-ig tartó szerződését vagy talán egy évvel hamarabb távozik, ami nem lenne szerintem probléma csak kérdés, hogy addigra milyen szerepe lesz a csapatban. Ez viszont ismét csak nehéz kérdés.

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. október 6., kedd 14:08

Én örülnék Griezmannak is, még csak 1.5 éve Matracos :D
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

Avatar
PC Principal
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 6., kedd 12:54
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Isco, James
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: PC Principal » 2015. október 6., kedd 13:46

Matt009 írta:Én is leírom a gondolataimat Ronaldoról.


Valami nem stimmel vele, de ez már nem most kezdődött. Durván 3 éve tart. Mou utolsó évében lettem arra először figyelmes, hogy egyre kevesebbet teljesít játékban. Akkor lehetett először több meccsen keresztül érezni, hogy már nem jönnek be akkora százalékban a cselei, kevésbé aktív csapatjátékban. De a gólok jöttek, úgyhogy nagyon nem lehetett belekötni. Volt amúgy is elég bűnbak a csapatban.

Carlo ideje alatt viszont egyre kiugróbb lett az, hogy játékban mennyire is kevés. De ez nem egyik pillanatról a másikra történt, hanem fokozatosan. Először még csak a legnagyobb meccseken nem tudta azt a pluszt hozzátenni, majd több ellenfél ellen sem mentek már a dolgok. Emlékezhetünk a Galata elleni zseniális mesterhármasára, amikor a 3. góljánál egyedül cselezett ki 3 védőt a tizenhatoson belül, majd bevágta a hosszúba. Akkor még a Galata ellen az ilyenek mentek, jobb csapatok ellen nem, most már ellenük sem hiszem, hogy menne.

A góljai is átalakultak. Az első 1-2 évben elég sok volt a kontra közben 1-2 védő kicselezése után ziccerbe kerülés, sok volt az egyénileg teremtett helyzetekből szerzett gólok száma, volt egy rakat kiugratása, manapság már csak fejesek, 5-ösről bepasszolt labdák és büntetők vannak.

Az ok szerintem egyszerű. Ronaldo erőssége a fizikai felsőbbrendűsége és robbanékonysága volt, ami tökéletes technikával és kellő játékintelligenciával párosult. A cselei is "megtolom-lefutom" típusúak voltak, nem pedig finom technikán alapulóak. De a kor őt is elérte. A robbanékonysága már a múlté, és ez a játékát alapjában véve gyengítette le. Ahogy vesztett a robbanékonyságából, úgy vesztett a játékának effektivitásából is. A gólok eddig jöttek, de azok főleg az utóbbi 1 évben már elsősorban a csapat érdemei voltak.

2014 tavaszán sem ő és a góljai repítették a szekerünket, a fő sikerkovácsok Ramos, DM és Modric voltak. Ramos rúgta a gólokat a fontos pillanatokban, Modric a középpályát szervezte remekül, míg DM a védelmeket bontotta fel rendszeresen. DM végezte el azt a feladatot, ami CR dolga lenne a góljain kívül. Ez itt a legnagyobb baj. Nem azt állítom, hogy CR nem tett hozzá semmit az akkori sikerekhez, de a szerepe csak akkora volt, mint a nem kiemelt játékosoké, miközben tőle azt várná el az ember, hogy ő legyen a kiemelt szerepben.

Miért baj ez?
Nos a legnagyobb probléma az, hogy kiváltságai vannak. A csapatot úgy kell összeállítani, hogy CR neki fekvő pozícióban futballozzon, emellett meg kell oldani, hogy védekeznie se kelljen. 4-2-3-1-ben ez az ék szerepe lenne. De mivel az Benzema, így a felállásunk amorf és kiegyensúlyozatlan lesz, más játékosoknak kell többletmunkát elvégezniük, ami akkor nagyon neccessé válik, ha velünk egyenrangú ellenfél ellen játsszunk. Több játékosunk (elsősorban Isco, de Balere is igaz lesz) olyan pozícióban kénytelen futballozni, ahol nem tudjuk kihozni az erősségeiket. Így nem csak CR gyenge játéka miatt -1 ember, de a poszton kívüli illetve a többletmunkát végző játékosok miatt ez többszörös hátrány. Ez csak akkor éri meg, ha a kiváltságos játékos hozzá tudja tenni kellő számú meccsen azt a pluszt, amivel az egyenrangú ellenfelek fölé tudunk kerekedni. Ha képes 2-3 védőt megverve tempóelőnyt szerezni, a semmiből gólokat lőni, vagy rendszeresen helyzetet kialakítani, akkor megéri. De ha csak arra jó, hogy befejezze az akciót... Nos az az ék szerepe.

Két megoldás lenne. Az egyik, hogy feltoljuk őt éknek, birkózzon ő a védőkkel, és mögé kialakítunk egy 4-2-3-as felállást, ahol mindkét szél egyensúlyban van, a szélsők és a tkp rendszeresen visszajárnak védekezni, és mindenki egy neki megfelelő pozícióban játszik (James-Benzema-Isco). Ebben az esetben a két kkp-s terhe lecsökken, mert nem lesznek akkora távolságok a csapatrészek között, védekezésnél kisebb területet kell lefedniük.
A másik az lenne, hogy CR btkp, vagy ktkp, de taktikailag a csapatnak rendeli alá magát, védekezik, széle felé mozog, és nem érkezni akar a támadásoknál, hanem előkészíteni akarja őket. Abban nem vagyok biztos, hogy ez a játék menne neki.
A 4-3-3 felejtős, mert szerintem arra a felállásra nem alkalmas a csapat. Az MKK kp rendben lenne, de a CR-Benz + valaki (nyilván Bale, de igaz ez Jamesre és Iscora is) támadótrió képtelen a védelmek kellő számban történő feltörésére, és ez olyan passzív labdajáratáshoz vezetne, mint az Atma ellen vasárnap. Az a meccs a támadók impotenciáján ment el, és jelenleg nem látok olyan támadótriót a csapatban, amely CR-rel elég potens lenne 4-3-3-hoz.

Most jön az a rész, amivel lehet megint ki fogom verni a biztosítékot, így akik könnyen felháborodnak az írásaimon, azok ne olvassanak tovább!


Be kell, hogy valljam, hogy számomra Ronaldo madridi karrierje csalódás. A gólok számában persze minden várakozásomat felülmúlta, de a trófeák számában komoly a hiányérzetem. 6 év alatt 4 komoly trófea (de ebből csak egy bajnokság és egy BL, ami azért még inkább keserűbbé teszi ezt a számot), miközben az elmúlt 6 évben 3 másik csapat is triplázni tudott egy szezonban. Mélységesen elvárások alatt, még akkor is, ha nekünk egy fokkal nehezebb, mert a Barca mindhárom versenysorozatban ellenfél. De ez nem lehet kifogás. Nálam a minimum elvárás lett volna 1 nagy trófea/év átlag produkálása. A reális elvárás talán 8 komoly trófea lett volna. Hogy ez mennyiben Ronaldo sara, nehéz megmondani. De minden évben megvoltak a kiváltságai, a csapat stabilitása sérült és egyes játékosok többletfeladatokat láttak el, hogy CR azt játszhassa amit tud, hogy hozzátegye azt, amiért 94 millát ért. Ez nagyon kevésszer jött be. Még a korai években (2009-2012), amikor még játékban többé-kevésbé kielégítő volt, sem tudta sokszor ezt a pluszt hozzátenni. Viccesnek tartom, hogy a már 4-5 éve kutyázott, gyengének minősített (egyébként jogosan), és hibát-hibára halmozó Dani Alves simán levette a pályáról, és nem egy olyan meccs volt, ahol CR nem tudta csellel megverni Alvest. Ennek a párharcnak kellett volna a javunkra eldőlnie, és akkor többször vertük volna meg a Barcát. De ez csak egy példa. A többi velünk egyenrangú csapatok ellen is előjött ez a szindróma. A gólokat azért meglőtte a kulcspillanatokban (2011 kupadöntő, 2012 bajnoki döntő), de később már a döntő szituációkban sem az ő gólja döntött. Sok meccset elvesztettünk, de néha volt valaki (Ramos, Bale), aki eldöntött egy kulcsmeccset.

Az meg pláne beszédes, hogy 2012-ben a KHÖD-del a fedélzeten (és egy kifogástalan CR-rel) mennyire erősek voltunk, míg most, hogy a kezdőnkben nincs a Real szintjét nem megütő játékos (de CR gyenge), sokszor mennyire súlytalannak tűnünk.

Úgy gondolom, hogy a csapatnak a bajnoki ellenfelek többségének (kivétel: Barca, Atma, Valencia, Sevilla, Villareal + adott bajnoki évadok meglepetéscsapatai) legyőzéséhez, a BL negyedöntőbe jutáshoz nincs szüksége CR-re. Ha a csapat CR nélkül erre nem képes, akkor a csapatot le kell cserélni. Minden, amiért CR-re (vagy inkább egy CR kaliberű játékosra) szükségünk lenne, az a többi kevés számú meccsen kell. De ha CR a komoly ellenfelek ellen nem tud többet adni, mint mondjuk Benzema vagy Bale, akkor bizony nem éri meg a sok plusz teher, amit a játszatásával magunkra veszünk. Mert egy Alexis Sanchez vagy egy Eden Hazard kiváltságok nélkül is többet hozzá tudna tenni a csapatjátékhoz. A gólok számáról meg annyit, hogy nem fognak hiányozni, mert jobban el fognak oszlani. És a góljai amúgy is azon a kevés számú meccsen kell, amelyeken azonban már 3 éve nem rúgott sorsdöntő gólt.

El kell-e adni? Véleményem szerint 2 évet késtünk az eladásával. 2014 nyarán egy vagyonért el kellett volna passzolni legkésőbb, de idén nyáron mindenképpen. A jelek már akkor egyértelműek voltak, szerintem le is írtam ezeket többször is, nem volt realitása annak, hogy egy a fizikai képességeire építő játékos 30 körül vagy azon túl azon a szinten teljesít, amelyen 24-25 évesen. Mi akkor szívjuk meg, ha jövőre csak 50-60 millát ad érte a PSG vagy annyit sem. Erre pedig látok reális esélyt, főleg akkor, ha Benitez befuccsol. Mert akkor már CR számai sem lesznek ott ahol kellene. Ha tényleg volt 100+ milliós ajánlat érte, akkor hiba volt nem eladni.

Helyettes? Nálam az első számú játékos, akivel pótolnám az Alexis Sanchez. A Messi-Neymar-CR vonulat után őt tartom a legjobbnak. Másik opció Aguero és akkor Benzema-Aguero párossal 4-4-2/4-2-3-1 ahogy jobban passzol a felállás hozzájuk. 1-2 év múlva Martial is szóba jöhet, mint lehetséges utód. Hazardért nem vagyok annyira oda, de legrosszabb esetben ő is elfogadható utód. Nem gólok kellenek, hanem mezőnyjáték.

A realitás: CR nem lesz eladva jövő nyáron sem, hacsak ő maga nem akarja. Ő a Real arca, rengeteg zsetont termel, az egész Real Madrid brand is ő köré épül, Perez egy ilyen fejőstehénről nem mondana le önként. Mivel a pályán mutatott teljesítménye senkit nem érdekel, és 35-40 gólja a szezon végére úgyis lesz, ezért "nem lesz szakmai ok sem" az eladására. Az pedig könnyen lehet, hogy Perez bukása maga CR lesz. Mert számomra az világos, hogy ebben a formában CR-rel a csapatnak komoly nehézségei vannak, és kétséges, hogy a kulcsmeccseken a másik 10 ember kompenzálni tudja-e CR-t. Egy súlytalan Bale-lel tuti, hogy nem. A szezonunk sikeressége nem Benitezen, nem a csapaton, hanem ezen a 2 emberen fog múlni. Játékban rengeteget kell javulniuk, hogy trófeákat nyerjünk. De amíg a támadók nem tudják elvégezni azt, ami a feladatuk lenne, addig sok jót ne várjunk.
Nagyon korrekt és realista nézőpont, mindennel egyetértek. Főleg ezt a gondolatot emelném ki, amit elég kevesen képesek látni és beismerni a rózsaszín köd miatt, ami Ronaldo körül van. "Be kell, hogy valljam, hogy számomra Ronaldo madridi karrierje csalódás." - Dettó, én is ezt éreztem mindig. Valahogyan mű az egész, a góljainak a száma, a rekordok, minden. Kevesen néznek be a számok mögé, pedig a valós teljesítménye, amennyiben a játékának minden aspektusát megvizsgáljuk, közel sem ennyire hízelgő.

Avatar
PC Principal
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 6., kedd 12:54
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Isco, James
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: PC Principal » 2015. október 6., kedd 13:34

BlancoMark írta:Pont azt hiányolom belőle, ami eddig a védjegye volt: a foci irántni hihetetlen profizmusa és elkötelezettsége, azonban az utóbbi időben bejött a képbe a foci mellé sok minden. Parfüm, cipő kollekció, instagram, face, barátnő hajkurászás. Valamint még azt vettem észre hogy már nem is zavarja hogy egész szezonban szar. :ozil:
Ha 2-3 meccsen ilyen teljesítménnyel rukkolt elő korábban akkor szétfeszítette az ideg, most meg mintha beletörődve venné tudomásul és nem akarna ez ellen tenni.
Úgy gondolom, hogy fizikálisan nincs rendben. Nem az utóbbi időben, hanem egy folyamat már elindult nála legalább 2 évvel ezelőtt. A térde nincs rendben, az izomzata valószínűleg kezd fáradni, láthatóan sokkal lassabb a játéka, nem tud már annyira beleállni a lövésekbe sem. Egy az egyben már szinte képtelen megverni egy komolyabb védőt, maximum még az működik, hogy próbálja erőből lefutni a védőt, és ballal beadni, de ez nem az erőssége.
Szép fokozatosan a játéka is átalakult, arra már képtelen, ami régen a nagy erőssége volt, hogy saját maga megette az ellenfél komplett védelmét. Emiatt a góljai nagy részét elég mesterségesnek érzem, egyszerűen nem a játék dinamikájából következik, hogy ennyi gólt szerez. Régebben még a csapat hasznára vált, hogy mindenki alárendelte magát Ronaldo-nak, manapság már azt érzem, hogy ez egyre nagyobb hátrány.

Nem meglepő egyébként, Ronaldo tinédzser kora óta olyan szinten játszik minimális kihagyásokkal, ami mindenkin meglátszana ennyi idő után. Ez nem probléma. A gond az, hogy mentálisan nem változik, és az arrogancia és nárcizmus, ami eddig az erőssége volt, mára a csapattól vesz el. Sok-sok nagy sztár az öregedését alázattal kompenzálta, például Giggs, vagy Totti, amikor már képtelenek voltak egyedül hozni a meccseket, elkezdték teljesen alárendelni magukat a csapatnak. CR-nél sajnos nem ezt látjuk, hanem továbbra is királyként akar tündökölni. Egyre nagyobb gondok lesznek ebből. Borzalmas nézni Ronaldo hisztijét minden meccsen, miközben ha nem megy neki, akkor rendre a csapat egyik leggyengébb teljesítményét hozza. Folyamatosan vegzálja a csapattársakat, hisztizik és nem képes elfogadni, hogy már nem tud hülyét csinálni 5 védőből és 25-ről a hosszúba bombázni. Aki valaha is sportolt csapatban versenyszinten, az tudja, hogy egy ilyen mentalitású játékos mennyire bomlasztja a csapatot, főleg, ha már nem tudja semmivel megindokolni a viselkedését. (Egyébként remélem nem csak nekem tűnt fel, hogy Isco elkezdte megelégelni a helyzetet, érezhető feszültség van köztük, néha Isco egy-egy megoldásánál azt érzem, hogy direkt CR-nek szól, hogy nem teszi le neki, hanem ellövi.)

Legendává vált a klubnál, de úgy gondolom, amennyiben nem változik meg sürgősen, úgy egyre nagyobb gond lesz ebből. Hiszek abban, hogy a Real Madrid presztízse még mindig egy szinttel a többi klub felett áll, így abban is, hogy Hazard-t meg lehet szerezni jövő nyáron.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2015. október 6., kedd 11:41

Pont azt hiányolom belőle, ami eddig a védjegye volt: a foci irántni hihetetlen profizmusa és elkötelezettsége, azonban az utóbbi időben bejött a képbe a foci mellé sok minden. Parfüm, cipő kollekció, instagram, face, barátnő hajkurászás. Valamint még azt vettem észre hogy már nem is zavarja hogy egész szezonban szar. :ozil:
Ha 2-3 meccsen ilyen teljesítménnyel rukkolt elő korábban akkor szétfeszítette az ideg, most meg mintha beletörődve venné tudomásul és nem akarna ez ellen tenni.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. október 6., kedd 11:34

Én is leírom a gondolataimat Ronaldoról.


Valami nem stimmel vele, de ez már nem most kezdődött. Durván 3 éve tart. Mou utolsó évében lettem arra először figyelmes, hogy egyre kevesebbet teljesít játékban. Akkor lehetett először több meccsen keresztül érezni, hogy már nem jönnek be akkora százalékban a cselei, kevésbé aktív csapatjátékban. De a gólok jöttek, úgyhogy nagyon nem lehetett belekötni. Volt amúgy is elég bűnbak a csapatban.

Carlo ideje alatt viszont egyre kiugróbb lett az, hogy játékban mennyire is kevés. De ez nem egyik pillanatról a másikra történt, hanem fokozatosan. Először még csak a legnagyobb meccseken nem tudta azt a pluszt hozzátenni, majd több ellenfél ellen sem mentek már a dolgok. Emlékezhetünk a Galata elleni zseniális mesterhármasára, amikor a 3. góljánál egyedül cselezett ki 3 védőt a tizenhatoson belül, majd bevágta a hosszúba. Akkor még a Galata ellen az ilyenek mentek, jobb csapatok ellen nem, most már ellenük sem hiszem, hogy menne.

A góljai is átalakultak. Az első 1-2 évben elég sok volt a kontra közben 1-2 védő kicselezése után ziccerbe kerülés, sok volt az egyénileg teremtett helyzetekből szerzett gólok száma, volt egy rakat kiugratása, manapság már csak fejesek, 5-ösről bepasszolt labdák és büntetők vannak.

Az ok szerintem egyszerű. Ronaldo erőssége a fizikai felsőbbrendűsége és robbanékonysága volt, ami tökéletes technikával és kellő játékintelligenciával párosult. A cselei is "megtolom-lefutom" típusúak voltak, nem pedig finom technikán alapulóak. De a kor őt is elérte. A robbanékonysága már a múlté, és ez a játékát alapjában véve gyengítette le. Ahogy vesztett a robbanékonyságából, úgy vesztett a játékának effektivitásából is. A gólok eddig jöttek, de azok főleg az utóbbi 1 évben már elsősorban a csapat érdemei voltak.

2014 tavaszán sem ő és a góljai repítették a szekerünket, a fő sikerkovácsok Ramos, DM és Modric voltak. Ramos rúgta a gólokat a fontos pillanatokban, Modric a középpályát szervezte remekül, míg DM a védelmeket bontotta fel rendszeresen. DM végezte el azt a feladatot, ami CR dolga lenne a góljain kívül. Ez itt a legnagyobb baj. Nem azt állítom, hogy CR nem tett hozzá semmit az akkori sikerekhez, de a szerepe csak akkora volt, mint a nem kiemelt játékosoké, miközben tőle azt várná el az ember, hogy ő legyen a kiemelt szerepben.

Miért baj ez?
Nos a legnagyobb probléma az, hogy kiváltságai vannak. A csapatot úgy kell összeállítani, hogy CR neki fekvő pozícióban futballozzon, emellett meg kell oldani, hogy védekeznie se kelljen. 4-2-3-1-ben ez az ék szerepe lenne. De mivel az Benzema, így a felállásunk amorf és kiegyensúlyozatlan lesz, más játékosoknak kell többletmunkát elvégezniük, ami akkor nagyon neccessé válik, ha velünk egyenrangú ellenfél ellen játsszunk. Több játékosunk (elsősorban Isco, de Balere is igaz lesz) olyan pozícióban kénytelen futballozni, ahol nem tudjuk kihozni az erősségeiket. Így nem csak CR gyenge játéka miatt -1 ember, de a poszton kívüli illetve a többletmunkát végző játékosok miatt ez többszörös hátrány. Ez csak akkor éri meg, ha a kiváltságos játékos hozzá tudja tenni kellő számú meccsen azt a pluszt, amivel az egyenrangú ellenfelek fölé tudunk kerekedni. Ha képes 2-3 védőt megverve tempóelőnyt szerezni, a semmiből gólokat lőni, vagy rendszeresen helyzetet kialakítani, akkor megéri. De ha csak arra jó, hogy befejezze az akciót... Nos az az ék szerepe.

Két megoldás lenne. Az egyik, hogy feltoljuk őt éknek, birkózzon ő a védőkkel, és mögé kialakítunk egy 4-2-3-as felállást, ahol mindkét szél egyensúlyban van, a szélsők és a tkp rendszeresen visszajárnak védekezni, és mindenki egy neki megfelelő pozícióban játszik (James-Benzema-Isco). Ebben az esetben a két kkp-s terhe lecsökken, mert nem lesznek akkora távolságok a csapatrészek között, védekezésnél kisebb területet kell lefedniük.
A másik az lenne, hogy CR btkp, vagy ktkp, de taktikailag a csapatnak rendeli alá magát, védekezik, széle felé mozog, és nem érkezni akar a támadásoknál, hanem előkészíteni akarja őket. Abban nem vagyok biztos, hogy ez a játék menne neki.
A 4-3-3 felejtős, mert szerintem arra a felállásra nem alkalmas a csapat. Az MKK kp rendben lenne, de a CR-Benz + valaki (nyilván Bale, de igaz ez Jamesre és Iscora is) támadótrió képtelen a védelmek kellő számban történő feltörésére, és ez olyan passzív labdajáratáshoz vezetne, mint az Atma ellen vasárnap. Az a meccs a támadók impotenciáján ment el, és jelenleg nem látok olyan támadótriót a csapatban, amely CR-rel elég potens lenne 4-3-3-hoz.

Most jön az a rész, amivel lehet megint ki fogom verni a biztosítékot, így akik könnyen felháborodnak az írásaimon, azok ne olvassanak tovább!


Be kell, hogy valljam, hogy számomra Ronaldo madridi karrierje csalódás. A gólok számában persze minden várakozásomat felülmúlta, de a trófeák számában komoly a hiányérzetem. 6 év alatt 4 komoly trófea (de ebből csak egy bajnokság és egy BL, ami azért még inkább keserűbbé teszi ezt a számot), miközben az elmúlt 6 évben 3 másik csapat is triplázni tudott egy szezonban. Mélységesen elvárások alatt, még akkor is, ha nekünk egy fokkal nehezebb, mert a Barca mindhárom versenysorozatban ellenfél. De ez nem lehet kifogás. Nálam a minimum elvárás lett volna 1 nagy trófea/év átlag produkálása. A reális elvárás talán 8 komoly trófea lett volna. Hogy ez mennyiben Ronaldo sara, nehéz megmondani. De minden évben megvoltak a kiváltságai, a csapat stabilitása sérült és egyes játékosok többletfeladatokat láttak el, hogy CR azt játszhassa amit tud, hogy hozzátegye azt, amiért 94 millát ért. Ez nagyon kevésszer jött be. Még a korai években (2009-2012), amikor még játékban többé-kevésbé kielégítő volt, sem tudta sokszor ezt a pluszt hozzátenni. Viccesnek tartom, hogy a már 4-5 éve kutyázott, gyengének minősített (egyébként jogosan), és hibát-hibára halmozó Dani Alves simán levette a pályáról, és nem egy olyan meccs volt, ahol CR nem tudta csellel megverni Alvest. Ennek a párharcnak kellett volna a javunkra eldőlnie, és akkor többször vertük volna meg a Barcát. De ez csak egy példa. A többi velünk egyenrangú csapatok ellen is előjött ez a szindróma. A gólokat azért meglőtte a kulcspillanatokban (2011 kupadöntő, 2012 bajnoki döntő), de később már a döntő szituációkban sem az ő gólja döntött. Sok meccset elvesztettünk, de néha volt valaki (Ramos, Bale), aki eldöntött egy kulcsmeccset.

Az meg pláne beszédes, hogy 2012-ben a KHÖD-del a fedélzeten (és egy kifogástalan CR-rel) mennyire erősek voltunk, míg most, hogy a kezdőnkben nincs a Real szintjét nem megütő játékos (de CR gyenge), sokszor mennyire súlytalannak tűnünk.

Úgy gondolom, hogy a csapatnak a bajnoki ellenfelek többségének (kivétel: Barca, Atma, Valencia, Sevilla, Villareal + adott bajnoki évadok meglepetéscsapatai) legyőzéséhez, a BL negyedöntőbe jutáshoz nincs szüksége CR-re. Ha a csapat CR nélkül erre nem képes, akkor a csapatot le kell cserélni. Minden, amiért CR-re (vagy inkább egy CR kaliberű játékosra) szükségünk lenne, az a többi kevés számú meccsen kell. De ha CR a komoly ellenfelek ellen nem tud többet adni, mint mondjuk Benzema vagy Bale, akkor bizony nem éri meg a sok plusz teher, amit a játszatásával magunkra veszünk. Mert egy Alexis Sanchez vagy egy Eden Hazard kiváltságok nélkül is többet hozzá tudna tenni a csapatjátékhoz. A gólok számáról meg annyit, hogy nem fognak hiányozni, mert jobban el fognak oszlani. És a góljai amúgy is azon a kevés számú meccsen kell, amelyeken azonban már 3 éve nem rúgott sorsdöntő gólt.

El kell-e adni? Véleményem szerint 2 évet késtünk az eladásával. 2014 nyarán egy vagyonért el kellett volna passzolni legkésőbb, de idén nyáron mindenképpen. A jelek már akkor egyértelműek voltak, szerintem le is írtam ezeket többször is, nem volt realitása annak, hogy egy a fizikai képességeire építő játékos 30 körül vagy azon túl azon a szinten teljesít, amelyen 24-25 évesen. Mi akkor szívjuk meg, ha jövőre csak 50-60 millát ad érte a PSG vagy annyit sem. Erre pedig látok reális esélyt, főleg akkor, ha Benitez befuccsol. Mert akkor már CR számai sem lesznek ott ahol kellene. Ha tényleg volt 100+ milliós ajánlat érte, akkor hiba volt nem eladni.

Helyettes? Nálam az első számú játékos, akivel pótolnám az Alexis Sanchez. A Messi-Neymar-CR vonulat után őt tartom a legjobbnak. Másik opció Aguero és akkor Benzema-Aguero párossal 4-4-2/4-2-3-1 ahogy jobban passzol a felállás hozzájuk. 1-2 év múlva Martial is szóba jöhet, mint lehetséges utód. Hazardért nem vagyok annyira oda, de legrosszabb esetben ő is elfogadható utód. Nem gólok kellenek, hanem mezőnyjáték.

A realitás: CR nem lesz eladva jövő nyáron sem, hacsak ő maga nem akarja. Ő a Real arca, rengeteg zsetont termel, az egész Real Madrid brand is ő köré épül, Perez egy ilyen fejőstehénről nem mondana le önként. Mivel a pályán mutatott teljesítménye senkit nem érdekel, és 35-40 gólja a szezon végére úgyis lesz, ezért "nem lesz szakmai ok sem" az eladására. Az pedig könnyen lehet, hogy Perez bukása maga CR lesz. Mert számomra az világos, hogy ebben a formában CR-rel a csapatnak komoly nehézségei vannak, és kétséges, hogy a kulcsmeccseken a másik 10 ember kompenzálni tudja-e CR-t. Egy súlytalan Bale-lel tuti, hogy nem. A szezonunk sikeressége nem Benitezen, nem a csapaton, hanem ezen a 2 emberen fog múlni. Játékban rengeteget kell javulniuk, hogy trófeákat nyerjünk. De amíg a támadók nem tudják elvégezni azt, ami a feladatuk lenne, addig sok jót ne várjunk.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. október 6., kedd 9:08

Hetente másik, jól csinálja :lol:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. október 6., kedd 8:03

hanyadik új barátnője a médiában azóta..
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. október 5., hétfő 19:01

Vagy az Atletico drukkerek kuldtek neki vagy egy szaudi herceg.
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

Ursus
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2015. augusztus 21., péntek 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Ursus » 2015. október 5., hétfő 12:49

Van ott egy csokor virág. Lehet hogy anyunak névnapja van. :D

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. október 5., hétfő 12:33

Realista24 írta:Nehogy lemaradjunk valamiről.
https://instagram.com/p/8c5e90BpTC/
:ike: :ike:
Kapja az oltásokat.
Miket mondanak neki? Oltások terén. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 5., hétfő 12:32

Nehogy lemaradjunk valamiről.
https://instagram.com/p/8c5e90BpTC/
:ike: :ike:
Kapja az oltásokat.
Ha már a játék nem megy, legalább a brand ápolás zakatoljon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. október 5., hétfő 12:06

Komment:

WHO TOOK THE PICTURE THEN HUH BITCH ASS NIGGA

:lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. október 5., hétfő 12:01

cristianoTravel ✈️Alone ajajjajahjjaha <<< ez mi hozzászólás tőle?
Nagyon jó kedve van ahogy látom.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 5., hétfő 11:59

https://instagram.com/p/8c5SOVBpS1/
:coffee:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Cristiano Ronaldo - 7

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. október 5., hétfő 11:36

Jó lenne, ha nem kerülne be. Az igazán felhúzhatná.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég