OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3833
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. február 3., vasárnap 8:11

___Samy___ írta:Toyota 2.0 D4D dízel motorokrol van vkinek vmilyen tapasztalata? Egy 2007-es Avensisrol lenne szó.
a 2.2-t szidják mint a bokrot.
erről nem hallani rosszat.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2019. február 2., szombat 20:15

Remy írta:
nmate írta: Kis kiegészítés: lehet kerékpárral a zebrán átmenni, úgy hogy rajta ülsz, csak épp nincs elsőbbséged. Legfeljebb 10 km/h sebességgel, hasonlóan, mint a járdán. Ahol szintén a gyalogosok elsőbbségének kárára nem mehet a kerékpározás, de amúgy szabályos.
Ez hol van leírva? Mert a KRESZ ezt írja, idézem: A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.
Alapvetően ez a szabály valóban helyt áll és be is kell tartani. De Amennyiben az úttest nem alkalmas kerékpáros közlekedésre, lehet kerékpározni a járdán max 10 km/h sebességgel. Mivel a zebra több helyzetben tekinthető a járda meghosszabbításának, így ott is lehet.
Illetve 12 éves kor alatt csak járdán.

Más kérdés, hogy a kiscsajnal egyik sem merül fel, de mondandóm lényege az volt, hogy van kivétel.
Meg az, hogy nem jogsi függő ez a dolog, legnagyobb baromság lenne.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. február 2., szombat 17:58

Volt már valaki átutazóban Pekingben? Értem ez alatt, hogy a végcél esetleg Dél-Korea, Japán, stb, de az átszállás Pekingben volt.

Ami érdekelne, hogy mik a tapasztalatok a 72 órás, reptéren igényelhető turista vízumról. Illetve, hogy kellett-e bármit fizetni a reptéren, mert el akartad hagyni a repteret egy rövid városnézéshez.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. február 2., szombat 17:40

Toyota 2.0 D4D dízel motorokrol van vkinek vmilyen tapasztalata? Egy 2007-es Avensisrol lenne szó.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. február 2., szombat 17:07

nmate írta: Kis kiegészítés: lehet kerékpárral a zebrán átmenni, úgy hogy rajta ülsz, csak épp nincs elsőbbséged. Legfeljebb 10 km/h sebességgel, hasonlóan, mint a járdán. Ahol szintén a gyalogosok elsőbbségének kárára nem mehet a kerékpározás, de amúgy szabályos.
Ez hol van leírva? Mert a KRESZ ezt írja, idézem: A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2019. február 2., szombat 16:55

Szerintem meg alapvetően az életedet kockáztatod ha nem nézel szét mindig a zebrán átkeléskor. Ez nem arról szól ki hibás meg ki nem, akkor is van rá esély hogy elgázolnak ha rendesen zöld lámpánál mész át, ha nem nézel szét.
Volt olyan eset amikor automatikusan ráléptem a zebrára amint láttam hogy zöldre váltott, majd a 2. vagy 3. lépés után hallottam hogy jön a mentő szirénával, inkább gyorsan hátraarc és vissza mert még az út felénél sem jártam, na ha zenével a fülben megyek akkor ez a fáziskésés halálos is lehetett volna.
Másik eset, éppen nem működtek rendesen a lámpák, ugye a narancs villogó státuszban volt, magyarul elvileg átkelhetek és az autósoknak kellene lassítani a zebrához közeledve mintha nem lenne lámpa. Ez olyan jól sikerült hogy a 2 sávoson a hozzám közelebb álló sávon megállt egy autós hogy átengedjen, elindultam szép lassan, a második távolabbi sávban meg satuval fékezett, mert ő leszarta hogy lassítani kéne, olyan 3 méterre előttem állt meg félig a zebrán.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2019. február 2., szombat 16:41

Na, erre témára én is tollat ragadok.

Kis kiegészítés: lehet kerékpárral a zebrán átmenni, úgy hogy rajta ülsz, csak épp nincs elsőbbséged. Legfeljebb 10 km/h sebességgel, hasonlóan, mint a járdán. Ahol szintén a gyalogosok elsőbbségének kárára nem mehet a kerékpározás, de amúgy szabályos.

Második, nem értem mitől lenne jobb, ha jogosítvány kellene a kerékpárra is? Autósok között is ugyanakkora suttyó faszok vannak, akik nem képesek megfelelő oldaltávolságot adni, vagy épp kivárni az előzési tilalom feloldását. Aztán elvileg van jogosítványuk is.
A kerékpározás nagyon jó dolog, abszolút prioritást kéne élveznie a városi közlekedési módok között, csak már gyerekkorban kéne nevelni mindenkit arra, hogy hogyan közlekedjünk, ez nem jogosítvány függő.

Aki egy pöcs jogsi nélkül, az jogsival is egy pöcs lesz.

Továbbá a kiscsajnál szerintem sokadrendű dolog volt, hogy kerékpáron ült. Ha egy gyalogos lép le bömbölő zenével a fülében, mert nem figyel, akkor sem tud megállni a mentős. 90 km/h, városban.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. február 2., szombat 11:18

dzsi91 írta:
Alapból zebrán nem bringázunk, szerintem esélye nem volt a sofőrnek és nem is kellett volna számítson rá mert a zebrán gyalogosra számítasz.Belső sávban ment az autó bárki gyalogosan kilép elé van ideje lereagálni de így semmi.
itt a lényeg ebben a szituacioban. Foleg az utolsó mondat.

Es a videon is latszik hogy amikor a zebrara hajt a biciklis nem a semmibol kerül elő hirtelen a mentő szoval sajnos valószínűleg tényleg nem nézett körül.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. február 2., szombat 11:11

Szomorú eset meg rip meg minden.

DE amit bringások leművelnek az utakon az valami borzalom, most nem feltétlen ez a lány (bár azt a fülhallgatót lehet ám csak egyik fülben is hallgatni plusz a zebrán általában gyalogosra számítasz,bringával kicsit könnyebb a semmiből belerongyolni egy autóba úgy,hogy az köpni nyelni ne tudjon). Na mind1 nekem inkább juli nénivel meg pistabácsival(aki általában picsa részeg) van bajom akik kacsáznak hol az út szélén hol az út közepén, van aki kivilágítatlanul néha esetleg még hátra is néz úgy hogy közben az egész bringa kitekeredik és akkor tartsd be előzésnél a távolságot úgy,hogy ne ütközz a szembe jövő autóval.

Hibázott a mentős is, de én már a bringához is jogosítványt írnék elő mert borzalom az egész és ha egyszer ne adj isten elütök valakit az biztos nem gyalogos lesz, azokra van idő reagálni ha nem sprintel ki eléd egy Bolt vagy hasonló kaliber.

Alapból zebrán nem bringázunk, szerintem esélye nem volt a sofőrnek és nem is kellett volna számítson rá mert a zebrán gyalogosra számítasz.Belső sávban ment az autó bárki gyalogosan kilép elé van ideje lereagálni de így semmi.

Biztos mást mondanék ha az én hozzátartozóm lett volna a lány és anyáznám a mentőst, mert néha ők is úgy használják a szirénát mintha az valami védőpajzs lenne de itt szerintem sansza nem volt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2019. február 2., szombat 10:57

Áhh esélye nem volt megállni. Plusz a nap is szembe sütött, viszonylag minimális forgalom az úton. Kár, hogy ekkorát hibázott a csaj, mindenki jobban járt volna, ha odafigyel. Ő a felelős, de sajnos a mentős is hibázott.. szerencsétlen. :(

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. február 2., szombat 10:00


Áhhá, így már érthető. Én úgy tudtam, hogy itt nem egyenesen ment, hanem jobbra fordult és a másik zebrán történt a baleset.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. február 2., szombat 9:50

Itt a mento fedelzeti kameraja, ami rogzitette a balesetet. Ha meg valaki nem latta volna.
:goat:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. február 2., szombat 9:44

Realista24 írta:nem hajtunk be közel szazzal egy kereszteződésbe pirosnal.
Egyébként nem tudom elképzelni, hogy abba a kereszteződésbe 90+al ment bele. Még 40-50el is durva bevenni, 90nel szerintem elszállt volna, mint a győzelmi zászló.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 2., szombat 0:17

kiserik írta:
'shutterisland írta:
no mindegy, oriasi tragedia, talan arra lehet felhasznalni, hogy konkret elrettento peldakent mutassak be iskolakban az ilyen kozlekedessel kapcsolatos / prevencios eloadasokon.
Csak sajnos, mint a példa is mutatja, arra használják fel, hogy példát statuáljanak a kékfényeseknek. Nem baj. Majd meg lesz annak is a böjtje, aztán majd lehet azért büntetni, mert alap tempóban közlekednek a mentők és megadják az elsőbbséget (ami amúgy nekik jár) a kereszteződésekben. Már ha marad még mentős az országban ezek után.
Nem. Mind felmond és elmegy.

Vagy tanul az esetből és rajonnek hogy nem hajtunk be közel szazzal egy kereszteződésbe pirosnal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2019. február 1., péntek 21:48

mind a ketten hibásak, szerintem egyértelmű
sajnos jellemző, hogy nem adják meg az elsőbbséget a mentőknek
sajnos erre figyelniük kell nekik is, ilyen világban élünk :(

az egyértelmű, hogy a fiatalok a digitális világban élnek sajnos, egymásra nem figyelnek..

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 1., péntek 21:22

Előtte tinit írtam az jobb?! Az segít akkor remélem, ha szavakat akarunk csak kiragadni, akkor onnan a tini szót is kiragadhatjátok.

A legtöbb mai 16 éves él a saját buborék és online világában amúgy, néha már rohadt rémisztő módon.
Az esettől függetlenül írva ezt.
kiserik írta:
'shutterisland írta:
no mindegy, oriasi tragedia, talan arra lehet felhasznalni, hogy konkret elrettento peldakent mutassak be iskolakban az ilyen kozlekedessel kapcsolatos / prevencios eloadasokon.
Csak sajnos, mint a példa is mutatja, arra használják fel, hogy példát statuáljanak a kékfényeseknek. Nem baj. Majd meg lesz annak is a böjtje, aztán majd lehet azért büntetni, mert alap tempóban közlekednek a mentők és megadják az elsőbbséget (ami amúgy nekik jár) a kereszteződésekben. Már ha marad még mentős az országban ezek után.
Remélem ez nem nekem jött, mert ahogy írtam én nem emeltem volna a mentős büntetését és nem súlytanám mégjobban, elég ez a tragédia neki így is egy életre.

Na megyek az én családomhoz inkább tényleg további jó értekezést nektek.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. február 1., péntek 21:17

'shutterisland írta:
no mindegy, oriasi tragedia, talan arra lehet felhasznalni, hogy konkret elrettento peldakent mutassak be iskolakban az ilyen kozlekedessel kapcsolatos / prevencios eloadasokon.
Csak sajnos, mint a példa is mutatja, arra használják fel, hogy példát statuáljanak a kékfényeseknek. Nem baj. Majd meg lesz annak is a böjtje, aztán majd lehet azért büntetni, mert alap tempóban közlekednek a mentők és megadják az elsőbbséget (ami amúgy nekik jár) a kereszteződésekben. Már ha marad még mentős az országban ezek után.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. február 1., péntek 21:13

a gyerek szo relativ, mert bar meg nem volt nagykoru de azert nem is egy 6 eves ovodas aki kimaszott a kerites alatt a labdaert es kiszaladt a kocsi ele.

sokat torzit a szituacio megitelesen, hogy meghalt a lany.
ha minden ugyan igy zajlik de a lany megussza, mert a mentos elcsapja a kormanyt es megfog egy fat, o hal meg, a szemelyzetbol tobben is akar, vagy epp mast csap el helyette, akkor mashogy csapodna le a szitu.

no mindegy, oriasi tragedia, talan arra lehet felhasznalni, hogy konkret elrettento peldakent mutassak be iskolakban az ilyen kozlekedessel kapcsolatos / prevencios eloadasokon.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 1., péntek 21:12

Remy írta:
Steve írta: A kreszt sem tudom egy gyereken számonkérni, mert lehet soha nem hallott arról, hogy át kell tolni.
Ezt ne. Legalább ezt ne írtad volna le. :lol:
De. De leírtam remy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Még 1000x :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Remélem Remykém, hogy mindig ilyen tökéletes leszel te is és a gyerekeid is, ahogy ezt beállítod.

Megyek mert értékes perceket vettél most el tőlem és a családomtól, hogy erre a fantasztikus hozzászólásodra reagáltam

Aludj jól. :-* :sziv:

További jó beszélgetést azoknak, akik édemben kommunikálni akarnak itt!

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. február 1., péntek 21:11

Remy írta:
Steve írta: A kreszt sem tudom egy gyereken számonkérni, mert lehet soha nem hallott arról, hogy át kell tolni.
Ezt ne. Legalább ezt ne írtad volna le. :lol:
Írtam egy hosszabbat, de nincs értelme ,így kitöröltem, de ezt azért megmentem:
Megoldás? Ismét nem tudok mást mondani, csak hogy a szülő, ha már kerékpárt vesz a csemetének és kiengedi a forgalomba, akkor készítse fel az ott lévő szabályokra. A füles használatát pedig brutál mód büntetném gyalogosnál, kerékpárosnál. Kb olyan, mint ha bekötött szemmel vennének rész a forgalomban. Emellett sajnos a felelőtlen közlekedés mára teljesen elfogadott dolog a kerékpárosok és gyalogosok részéről. Soha nem fogom megérteni, hogyan sikerült "lenevelni" a mai embert arról, hogy féltse az életét (mondjuk az ilyen hülye törvények is segítenek abban, ami kimondja pl, hogy az egyirányú utcába szemből behajthat a kerékpáros, aztán meg csattan a motorháztetőn).
Lehet, hogy azért, mert hülye vagyok, lehet azért mert így neveltek, de én soha nem hallgatok hangos zenét közlekedés közben és ha szirénát hallok, azonnal lassítok, még ha nem is látom hol megy, mert ezt várom el mindenki mástól, ha nekem lesz rá szükségem.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég