OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11134
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 5., kedd 8:52

legkisebb bünti osztrakoknal is partiz euro, meg talan kevesebb is, mint a 30k, itt nem ez a kulonbseg, hanem a kultura. nekem mar tul ovatos, de itt elhiszem, hogy tortenik oktatas is mielott megkapja valaki a jogositvanyt...
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 5., kedd 8:49

Osztrákoknál azért keményen tudják szórni a büntetéseket, kétszer is meggondolod, hogy akár csak a 130-at átlépd vagy belemenj a másik seggébe picit. Idehaza annyira nem elrettentő az a 30 ezer (?) forint, ha 151-gyel bemérnek, követési távolság meg le van szarva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 8:46

Remy írta: Mert magával foglalkozik, csőlátású, nem figyeli a forgalmat, se előre, se hátra. Csak annyit lát, hogy előtte ott egy autó és azt meg kell előznie.
A masik oldalt is erdemes megnezni, mert amugy figyelik azok, csak mivel a tolerancia veluk szemben konvergal a nullahoz, nincs mas eselyuk, mint ez, mert senki nem engedne ki oket. B verzio, hogy arra var, hogy kozel-tavol ne legyen senki a masik savban, ami ritkan fordul elo egy M1-en pl.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 8:44

___Samy___ írta: Ja, a masik kedvencem, mikor a gyorsito savbol nem engednek besorolni. Az utobbi honapokban napi szinten hasznalom az autopalyat, de kb 2 hetente fordul elo az, hogy gyakorlatilag meg kell allnom, mert elfogyott a savom, es haladnak mellettem a kulsoben.
Kethetente egyszer, azert az nem olyan egetvero problema :mrgreen:
Nyomok egy fehervar-becs utvonalat, m7-m0-m1 viszonylatban, kiegne a reflektorom, ha ugy kozlekednek, ahogy te :mrgreen:
Anthony írta: Mondjuk nekem Ausztriában az volt a tapasztalatom, hogy folyamatosan a legnagyobb nyugalommal utolsó pillanatban kivágnak eléd a kamion mögül. Egy idő után kezdtem megszkoni.
Igaz ott nincs akkora sebességkülönbség, a kamion megy 90-el, a belső sávon meg átlagban 120-al közlekednek az autók (mivel annyi a korlátozás). És akkor biztonságosabban ki tud jönni eléd. Néha ott is jön egy BMW-s aki szarik a korlátozásokra, de a nagy többség betartja a 120-at.
130 van itt is. A kozlekedesi kultura viszont szintekkel jobb.
Elozok egy kamiont, betartva a hatarokat, mert nincs kedvem buntetest fizetni, jon a bömbi 160-170-nel, lefekez, tart ket kocsinyi helyet, megvarja, amig lehuzodok, majd ujra gazt ad.

Nem dudal, nem villog, nem mutogat, amikor elmegy mellettem. Innen tudom, hogy osztrak osztrak, nem roman, magyar vagy szerb "osztrak".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. december 5., kedd 8:41

Mondjuk nekem Ausztriában az volt a tapasztalatom, hogy folyamatosan a legnagyobb nyugalommal utolsó pillanatban kivágnak eléd a kamion mögül. Egy idő után kezdtem megszkoni.
Igaz ott nincs akkora sebességkülönbség, a kamion megy 90-el, a belső sávon meg átlagban 120-al közlekednek az autók (mivel annyi a korlátozás). És akkor biztonságosabban ki tud jönni eléd. Néha ott is jön egy BMW-s aki szarik a korlátozásokra, de a nagy többség betartja a 120-at.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 8:41

___Samy___ írta:
Realista24 írta:

De mi az hogy ne elozzon 110zel egy kamiont, ami velhetoen 90-nel megy?
Hatranez a tukorbe, addig o is 90nel ment, eleg messze vagy ahhoz, hogy meg tudja kezdeni az elozest, nyilvan gyorsan a seggebe ersz, mert a 140 es 90 kozott jelentos a kulonbseg, de itt kezdodik az emberi tenyezo, amire utaltam.

Es ahogy irtam, ha olvasod a kozlekedest, akkor tudod, hogy ez fog tortenni, ket valasztasod van. Elore jelzed, hogy jossz vagy elveszed a labad a gazrol. A harmadik opcio, amit csinalsz, egyedul a te egeszsegedre artalmas. :D
Ugy latom felrementunk, de en tovabbra is azokrol az esetekrol beszelek, mikor ugy rakja ki eled az autot, hogy te mar nem szamitasz ra. Es o nem 90-el megy mogotte, , hanem pont ez az, hogy nem akar lelassitani. Te arra szamitasz mar, hogy fekez, megvarja, mig elmesz mellette, utana gyorsit, eloz.

De nem, o kirakja eled, fekezzel le te 140-rol.
Nem mentunk felre, villogj, hogy mesz, jossz, haladsz. Csabara reflektalva, nem kettot, hanem tobbet, es az egyertelmusiti, hogy nem ki akarod engedni.

Nyilvan mindig van olyan, aki mindent leszarva kimegy eled, de mivel 90%ban szamitani lehet ra, ha meglatod, hogy roman vagy bolgar a rendszerm, igy tovabbra is ugy gondolom, hogy a megoldas a gyorsabb autos kezeben van.

De megertem az allaspontod, csak az a baj, hogy az emberek tulnyomo hanyada ilyen, nem veletlen van annyi rafutasos baleset a palyakon, mert hat 130-150nel, eleg 1,5 meter kovetesi tavolsagot tartani, abbol majd ert a paraszt, hogy huzzon mar elolem, mert en gyorsabb vagyok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11134
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 5., kedd 8:38

Remy írta: Mert magával foglalkozik, csőlátású, nem figyeli a forgalmat, se előre, se hátra. Csak annyit lát, hogy előtte ott egy autó és azt meg kell előznie.
ez altalanos mindennapos dolog, hogy mindenki csak magaval foglalkozik es nem figyel a masikra, nem eszleli, erti es fogja fel, hogy rajta kivul mas emberek is vannak a vilagon.
thereisonly1ronaldo

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. december 5., kedd 8:35

Ja, a masik kedvencem, mikor a gyorsito savbol nem engednek besorolni. Az utobbi honapokban napi szinten hasznalom az autopalyat, de kb 2 hetente fordul elo az, hogy gyakorlatilag meg kell allnom, mert elfogyott a savom, es haladnak mellettem a kulsoben.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 5., kedd 8:32

Mert magával foglalkozik, csőlátású, nem figyeli a forgalmat, se előre, se hátra. Csak annyit lát, hogy előtte ott egy autó és azt meg kell előznie.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. december 5., kedd 8:30

Realista24 írta:
___Samy___ írta: Nyilvan azert, hogy a belsoben ne 110-el elozzon mar egy kamiont, raadasul ugy, hogy nekem kell majdnem satut fekezni miatta.

Nekem ezzel van bajom, nem azzal, aki normalisan halad, olyankor nem erdekel, ha el kell engednem a tempomatot.
De mi az hogy ne elozzon 110zel egy kamiont, ami velhetoen 90-nel megy?
Hatranez a tukorbe, addig o is 90nel ment, eleg messze vagy ahhoz, hogy meg tudja kezdeni az elozest, nyilvan gyorsan a seggebe ersz, mert a 140 es 90 kozott jelentos a kulonbseg, de itt kezdodik az emberi tenyezo, amire utaltam.

Es ahogy irtam, ha olvasod a kozlekedest, akkor tudod, hogy ez fog tortenni, ket valasztasod van. Elore jelzed, hogy jossz vagy elveszed a labad a gazrol. A harmadik opcio, amit csinalsz, egyedul a te egeszsegedre artalmas. :D
Ugy latom felrementunk, de en tovabbra is azokrol az esetekrol beszelek, mikor ugy rakja ki eled az autot, hogy te mar nem szamitasz ra. Es o nem 90-el megy mogotte, , hanem pont ez az, hogy nem akar lelassitani. Te arra szamitasz mar, hogy fekez, megvarja, mig elmesz mellette, utana gyorsit, eloz.

De nem, o kirakja eled, fekezzel le te 140-rol.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. december 5., kedd 8:29

Villogással vigyázni kell, ki tudja minek veszi.
Mész a belsőben, és villogsz, hogy te jösz, simán gondolhatja úgy, hogy akkor kijön eléd mert azért villogsz hogy engeded magad elé.


Egyébként nem a 110-el, vagy 100-al előzés a probléma, hanem hogy sok fasz tartósan kint marad, és nem veszi észre magát, hanem megy tovább a belsőben.

De egyébként szintén veszélyes és minden percben megtörténik, a random kivágódások a külsőből, jelzés nélkül.
nmate írta: Türelem, tolerancia és az intelligencia kevés idehaza, mindenki egy televert önző köcsög. Kedvencem, ahányan hajlandóak kiengedni a buszt lakott területen kívül pl, de hát annál mindenki jobban siet.
Bele van kódolva itt az emberekbe, hogy sietni kell, rohanni kell, át kell férnem még azon a zöldön, miért ne mehetnék 60-nal 50-es táblánál stb.
így van.
tegnap történt hogy láttam a buszt, lelassítottam, villogtam egyet had menjen. Mögülem valami paraszt kivágódik, és mindkettőnket megelőz. Szembe meg jöttek, aztán mehetett a satufék.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 8:25

Aztan megy a pislogas, amikor valaki vegul megunja ezt, kiszall, elovesz valami nepnevelo eszkozt es odamegy egy kerdesre, hogy akkor miert is dudalsz, villogsz, ordibalsz? :lol:

Akkor kozponti zar be, ablak fel, telefon elo...aztan megy a lapitas.

Egyszer engem dudalt, villogott, mutogatott egy paraszt. Majd odaert mellem a palyan, meg a kormanyt is ramhuzta, aztan mutattam neki, hogy akkor gyere, kovetkezo kijarat, utana elso piheno, aztan ki lehet szallni megmutatni milyen tökös vagy.

Jott is, de nyilvan nem allt meg, mert csak kocsibol volt kemeny az is. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 5., kedd 8:14

Türelem, tolerancia és az intelligencia kevés idehaza, mindenki egy televert önző köcsög. Kedvencem, ahányan hajlandóak kiengedni a buszt lakott területen kívül pl, de hát annál mindenki jobban siet.
Bele van kódolva itt az emberekbe, hogy sietni kell, rohanni kell, át kell férnem még azon a zöldön, miért ne mehetnék 60-nal 50-es táblánál stb.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11134
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 5., kedd 8:03

Tartozkodom a tematol :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 7:55

___Samy___ írta: Nyilvan azert, hogy a belsoben ne 110-el elozzon mar egy kamiont, raadasul ugy, hogy nekem kell majdnem satut fekezni miatta.

Nekem ezzel van bajom, nem azzal, aki normalisan halad, olyankor nem erdekel, ha el kell engednem a tempomatot.
De mi az hogy ne elozzon 110zel egy kamiont, ami velhetoen 90-nel megy?
Hatranez a tukorbe, addig o is 90nel ment, eleg messze vagy ahhoz, hogy meg tudja kezdeni az elozest, nyilvan gyorsan a seggebe ersz, mert a 140 es 90 kozott jelentos a kulonbseg, de itt kezdodik az emberi tenyezo, amire utaltam.

Es ahogy irtam, ha olvasod a kozlekedest, akkor tudod, hogy ez fog tortenni, ket valasztasod van. Elore jelzed, hogy jossz vagy elveszed a labad a gazrol. A harmadik opcio, amit csinalsz, egyedul a te egeszsegedre artalmas. :D
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. december 5., kedd 7:50

Nyilvan azert, hogy a belsoben ne 110-el elozzon mar egy kamiont, raadasul ugy, hogy nekem kell majdnem satut fekezni miatta.

Nekem ezzel van bajom, nem azzal, aki normalisan halad, olyankor nem erdekel, ha el kell engednem a tempomatot.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 7:46

___Samy___ írta: Mondjuk olyankor nekem is ki van a tokom, mikor 130-140-el haladok a belsoben, erre kitolja elem valami szivar a kocsijat, de a semmibol, es megy tovabb a belsoben 110-el, mert o eloz. Azt en is levillogom a picsaba.

Egyertelmu, hogy a kozlekedok tobbsegenek fogalma sincs hogyan kell hasznalni nem csak egy autopalyat, hanem egy 2x2 savos foutat sem.
De minek villogod mar le akkor?
Ennel meg az is jobb, hogy olvasod a kozlekedest es elore villantasz kettot, hogy vigyazz jovok. Ezt sokkal jobban adom, mint azt, aki latja, hogy elozesben vagyok es elkezd villogni. Mit ne mondjak, nem arra motival, hogy gyorsitsak...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 5., kedd 7:28

Realista24 írta: Sokat segítene a közlekedési szabályok betartatása és a kevésbé agresszív vezetési morál.
Ez az emberi tényező, amit nehéz (rövid távon lehetetlen) kontrollálni sajnos.

Nagyon sok dimenzióban kellenének változások, technikailag és hosszú távra gondolva az oktatásban.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. december 5., kedd 7:24

Mondjuk olyankor nekem is ki van a tokom, mikor 130-140-el haladok a belsoben, erre kitolja elem valami szivar a kocsijat, de a semmibol, es megy tovabb a belsoben 110-el, mert o eloz. Azt en is levillogom a picsaba.

Egyertelmu, hogy a kozlekedok tobbsegenek fogalma sincs hogyan kell hasznalni nem csak egy autopalyat, hanem egy 2x2 savos foutat sem.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 5., kedd 7:18

Sokat segítene a közlekedési szabályok betartatása és a kevésbé agresszív vezetési morál.

Ma két ilyen előre villogtatok 5 autót eset is volt….mintha bármit is számítana, de legalább engem felkurt agyilag és kedvem támadt volna az arcába fékezni egy masszivat, amit nyilván nem tettem meg felelős állampolgárként és apaként.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég