OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. március 23., szombat 8:53

Marky írta: , akkor siman minuszos a tortenet. Lehet addig tolni egy Swifttel, amig szetesik, de azzal meg varosi forgalomban is konnyu meghalni.
- Kétlem, hogy jószívűségből űzi mégis ezt azért néhány ember.
- Ha nem mész 130-al neki egy háznak, akkor hidd el, nem fogsz városban meghalni. Nem, még egy Swifttel sem. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2024. március 23., szombat 8:34

Autoval szerintem, ha tenylegesen lekonyveli az ember a koltsegeket (kopas, uzemanyag, esetleg meg a beszerzesi ar, 1-2 birsag), akkor siman minuszos a tortenet. Lehet addig tolni egy Swifttel, amig szetesik, de azzal meg varosi forgalomban is konnyu meghalni.

Azt a penzt, amit ezzel lehet keresni, sokkal kevesebb maceraval meg lehet kapni egy aruhazban.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2024. március 23., szombat 8:04

Azert autoval is lehet keresni, ha nem lehetne nem csinalnak annyian.
Szerintem attol fugg hogy milyen tavra tervezel es mivel. Ha hosszutav es auto mindenkepp megeri befektetni egy rosszabb kocsiba aminek alacsony a fent tartasi koltsege, amit nem sajnalsz az utszelen hagyni, amit nem sajnalsz ugy ott hagyni hogy kilog a segge, amit nem sajnalsz hogy a karpit beszivja a kajaszagot stbstb robogo/bicikli egeszen mas teszta. A budapestiekrol tudok csak nyilatkozni videk vagy videki nagyvaros azt nem tudom, lehet vele keresni, szerintem meg "irrealisan" is jol. Ertsd ez alatt hogy a magas fizu amit vizionalt az realis lehet, de ezert menni kell. Ott nincs az h leesik az eso akkor hazamegyek, mert amint az elso csepp a foldre er 2x annyi a megrendeles, ugyanez telen hoba fagyba, nyaron a kanikulaba ugyhogy azert azontul hogy nem egy bonyolult munkakor kell hozza kitartas. Ja meg melle a forgalom elviselese napi x oraban is igen megterhelo mellette még penzzel is dolgozol.
Arra a kerdesre hogy mennyire alja jobbagy munka.. hat valamilyen szinten az. Evekig vendeglatoztam rengeteg futarral, volt olyan akit megkertek hogy vigye le a szemetet lefele menet meg mashogy probaltak ugraltatni, rossz cimet adnak meg szamukra tok termeszetes hogy atviszed a jora, allj meg egy doboz cigiert majd meghalalom aztan a hala 100forint amibol jo ha egy zsomle kifutja ma mar.
Regen jobban lehetett vele szerintem keresni, de miota a legtobben elore fizetnek vagy kartyaznak es egyre kevesebb a kp azota a jatt az nagyon keves lett. Tobb haverom is csinalja frekventalt helyeken (laguna pl) ahol szarasig van megrendeles meg tucatnyi futar egy muszakba es a jattra mindegyik panaszkodik.
Elonye viszont a viszonylag rugalmas munkaido, tehat ha hetkoznap van dolgod reggel 9kor nem kell szabit kivenni, a fonokod nincs ott veled egesznap es nem szol bele a dolgodba, ha lazabb a nap siman belefer hogy kozbe intezed a dolgaid is..

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2024. március 23., szombat 7:43

filatáska írta: Teljes állású ételfutárkodással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata, hallomása, bármi? wolt, foodora stb. :)

Haver gondolkodik, hogy belevág, de szerintem irreálisan magas bevételt vízionál. :kivagyhe:
Ilyen 400 bruttó reális napi 8 órával heti 5 napban?

Vidéki város, Szeged.

Tudom sok összetevős dolog. De úgy nagyjából ki mit tud, hallott?
Mennyit lehet megkeresni havonta (bruttó-nettó), napi 8-10-12 órás lebontásban.
Óránként hány kiszállítás fér bele? 2-3?

Mennyire alja jobbágy munka?

Kiadás oldalon jármű, üzemanyag, könyvelő.

Miket kell még számításba venni?
Robogóval talán megéri, de a bringás futárokat ellehetetlenítették a flottás ázsiai vendégmunkások, autóval pedig több a költés, mint a kereset (kocsi kopás, drága üzemanyag stb). Az általányadó is nagy érvágás

Robogóval, napi 8 órával, heti 6 nap meg van a 450-500 nettó most is, ha lazára veszed a kresszt, és kaparsz mint malac a jégen.

Nem éri meg már futárkodni. Én tavaly 2 meló között, egyetem és versenyzés mellett pár hónapig "full timeba" nyomtam, amikor a végén leültem, és megcsináltam a matekot, rosszul érintett a látvány (és ez itt BP-n, vidéken szerintem még xarabb a szitu)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

rikko
Hozzászólások: 893
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. március 22., péntek 19:44

soadroli írta: bolond oroszoknál akció volt.
40 people were killed and more than 100 injured in a shooting at the Crocus City Hall, Russian media reported.
itt van pár videó.
Hétvégére mindent is lefújtak. Mindenféle kiállítást, sport eseményt, koncertet, mindent ahová nagyobb tömeg mehet. Egyelőre csak Moszkva területére érvényes a rendelkezés.
3 őrült bement és automata fegyverekkel és gránátokkal intézkedett.
Putyesz szerintem majd kihozza, hogy ukrán, dagesztáni, stb ellenlábasa volt ...

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2024. március 22., péntek 19:22

bolond oroszoknál akció volt.
40 people were killed and more than 100 injured in a shooting at the Crocus City Hall, Russian media reported.
itt van pár videó.
Kép

untouchable
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: untouchable » 2024. március 18., hétfő 18:01

Donát írta: Fúú, de cringe ez a szoboszlais telekom reklám, nagyon beszari hangja van. :lol:
Inkább olyan, mintha végig olvasná a szöveget. :D
Amúgy nem jobb és nem rosszabb, mint bármelyik focistás reklám, na jó talán CR kicsit profibb és magabiztosabb, mint a többiek.
Szoboszlai legalább nem Potemixet reklámoz a Napkeltében, mint Détári jó 20 évvel ezelőtt. :D
Hala Madrid y nada más 🤍

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1745
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2024. március 18., hétfő 15:57

Fúú, de cringe ez a szoboszlais telekom reklám, nagyon beszari hangja van. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. március 18., hétfő 13:35

szamomra, aki evente 2x jar pesten altalaban atutazoban, sokkolo volt az a rengeteg futar.
a pesti szem mar biztos megszokta, hogy minden 5. ember kek vagy rozsaszin cuccban teker egy taskaval a hatan.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2024. március 18., hétfő 12:48

filatáska írta: Teljes állású ételfutárkodással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata, hallomása, bármi? wolt, foodora stb. :)

Haver gondolkodik, hogy belevág, de szerintem irreálisan magas bevételt vízionál. :kivagyhe:
Ilyen 400 bruttó reális napi 8 órával heti 5 napban?

Vidéki város, Szeged.

Tudom sok összetevős dolog. De úgy nagyjából ki mit tud, hallott?
Mennyit lehet megkeresni havonta (bruttó-nettó), napi 8-10-12 órás lebontásban.
Óránként hány kiszállítás fér bele? 2-3?

Mennyire alja jobbágy munka?

Kiadás oldalon jármű, üzemanyag, könyvelő.

Miket kell még számításba venni?
Amig nem volt ez a katas szarsag addig egyik haverom pesten woltozott eveken at, kb netto 500 ezret keresett havonta. Azota a magyarok nagy resze viszont otthagyta, mivel allitolag mar nem lehet ennyit megkeresni a szabalyozasvaltozas miatt, szoval maradt a sok pakisztani meg indiai wolt futar bp-n.

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. március 18., hétfő 12:40

Teljes állású ételfutárkodással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata, hallomása, bármi? wolt, foodora stb. :)

Haver gondolkodik, hogy belevág, de szerintem irreálisan magas bevételt vízionál. :kivagyhe:
Ilyen 400 bruttó reális napi 8 órával heti 5 napban?

Vidéki város, Szeged.

Tudom sok összetevős dolog. De úgy nagyjából ki mit tud, hallott?
Mennyit lehet megkeresni havonta (bruttó-nettó), napi 8-10-12 órás lebontásban.
Óránként hány kiszállítás fér bele? 2-3?

Mennyire alja jobbágy munka?

Kiadás oldalon jármű, üzemanyag, könyvelő.

Miket kell még számításba venni?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 21:00

_Bushido_ írta:
nzooli93 írta:

Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."
Köszönöm.
Vannak még rendes, válaszoló fórumozók B-)
Mármint életképes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. március 14., csütörtök 20:39

nzooli93 írta:
_Bushido_ írta: Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)
Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."
Köszönöm.
Vannak még rendes, válaszoló fórumozók B-)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 14., csütörtök 19:21

Ki gondolta volna hogy egy Raisen kérdésre az a válasz hogy Googlezz rá :mrgreen:

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2024. március 14., csütörtök 18:12

_Bushido_ írta: Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)
Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. március 14., csütörtök 17:50

Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)

magnus666
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. március 14., csütörtök 17:47

filatáska írta: 1) Igen, valahogy így gondoltam. több oldalon is olvastam, hogy április 10 körül várhatóan felmegy 91 k-ra. 4 éves távon pedig 450 k-ra.
Nyilván tudom, hogy ezek becslések-tippek, de azért jól hangzik. :lol: Meg gondolom, az eddigi 14-15 éves minta alapján vizionálnak.
Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb, aztán most hol van.
Az a baj, hogy túl régimódi beszari típus vagyok, aztán csak utólag verem a fejem a falba. Mikor sokkal alacsonyabb értéken volt is sokalltam, aztán most csak nézem mi van. És túl sok nagyon-nagyon optimista előrejelzést olvastam a napokban... Csak ezért érdeklődöm, hogy most hogy csúcsot döntött már hülyeség beszállni?
2) Ha jól értem, akkor te most tartod valameddig (meddig, kb mire számítasz?) amíg a felezés hatására felmegy még jobban, és eladod?
Majd ezután, amikor visszaesik az értéke újra bevásárolsz bitcoinból?

Bocs ha valami hülyeséget írtam, csak noob vagyok.
Annyit tudok csak, hogy pénzből lehet sok pénzt csinálni, nem a proli munkából. :mrgreen: :D
nem tudom meddig megy fel, senki nem tudja, nem számítok egy fix árra, akkor fogok mindent eladni amikor a hazai és a nemzetközi mainstream média is mesés meggazdagodásról ír. ilyenkor már lehet sejteni, hogy a blackrock, vanguard, elon, stb. exit liquidity-t gyűjtenek és a tömeg belefomózik a tetejébe. Aztán amikor bezuhant visszaforgatom a profitot.

Teszek be egy grafikont, a crypto market piaci kapitalizációjáról, btc-eth is benne van. Ez is közelít a csúcshoz.katt

itt arra “számítok” hogy elviszi a tetejét aztán beszakad, de ahogy Halfkey írta, a crypto mögött nincs érték, ne vedd ezt pénzügyi tanácsadásnak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 16:45

ikelemen5 írta:
Realista24 írta:

4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
Az.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 12:10

ikelemen5 írta:
Realista24 írta:

4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
Fogalmam sincs megmondom oszinten :mrgreen: de megnezem majd.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2024. március 14., csütörtök 12:00

Realista24 írta:
ikelemen5 írta: A csodálatos hybrid rendszer... nemrég mentem Pestre egy corollával, tele tankból nem fordult meg a Pécs-Budapest útvonalon... ráadásul kényelmetlen is volt.. :x
Nem tudom, hogy mi lesz a megoldás, de ennél egy "egyszerű" turbó benzin motor is kevesebbet fogyaszt.
4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég