OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. január 22., kedd 7:55

1996-ban csődöt jelentett miután az adóhatóság 110 millió dolcsit követelt tőle, ennek a harmadát tudta behajtani rajta az adóhatóság

később megpróbált "befektetőket" keresni filmekhez amikből nem lett semmi, ekkor újra keresni kezdték a hatóságok

Magyarországon nem költött pénzt, a tv2-t az mkb és az fhb hiteleiből finanszírozta (és a mai napig ezek a bankok tartják el, egyik matolcsiéké, másik a lőrincé). A 4 milliárdos adóelengedést elszenvedő kaszinóját szintén félig állami bank kölcsönéből fedezte

stróman volt.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. január 21., hétfő 23:18

Kőkemény irónia volt. Ha Faustnak van kedve, majd leírja miért.

Én kihasználom, hogy végre elaludt a gyerek és megpróbálom én is követni a példáját.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. január 21., hétfő 23:17

Lehet rosszul értelmezem amit írt Isti, de szerintem ironizált Tarral. :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2019. január 21., hétfő 22:55

Andy Vajna kapcsán lehet pozitívumokat és negatívumokat írni, de azt nem lehet elvitatni, hogy a filmekhez és - különösen - a filmek forgalmazásához nagyon értett, ezt bizonyítják a rangos fesztiválokról elhozott komoly elismerések.
Szerintem Tarr Bélát kellene kinevezni az utódjának, az biztos működne...
Ez sajnos nem ilyen egyszerű... Tarr Béla munkásságát én is nagyon sokra tartom, de attól hogy valaki egy remek alkotó, még nem biztos hogy ismeri a közönség igényeit és hogy mi lehet sikeres külföldön :coffee:
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. január 21., hétfő 13:39

Faust írta:Egy goreny volt mint a tobbi, viszont sok tarsaval ellentetben tenyleg ertette a dolgat, es sok esetben kepes volt felulemelkedni a politikai vonatkozasu donteshozatalon, ha az szembement a szakmai ervekkel (el is kezdtek a kormanysajtoban szokas szerint szarozni es karaktergyilkolni par honapja, aztan gondolom rajottek, hogy felesleges mar erre penzt kolteni). Ennek most vege, jon egy ujabb partkatona a filmalap elere (valoszinuleg Kalomista), es csak a haverok fognak filmet csinalni, (papiron) sokkal tobb penzbol.

Aki meg alairta anno a Kutnal a Kalomista elleni peticiot (amit a szakma nagyjainak kb 90%-a megtett), az most valoszinuleg malmozhat az ujabb rendszervaltasig. :shifty:
Egyetértek. Hozzáértő ember volt, erkölcsileg meg nem rosszabb, mint bármelyik simlis hollywoodi producer. Hogy kit kúrogatott az élete folyamán, az csak az ő dolga. Timcsikéért se rajongok, de visszataszítónak tartom az internetes mobbingot, ami most megindult ellene.
Szerintem Tarr Bélát kellene kinevezni az utódjának, az biztos működne...

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. január 20., vasárnap 17:14

Nem mindenki a megszokott módon gyászol

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. január 20., vasárnap 16:59

Egy goreny volt mint a tobbi, viszont sok tarsaval ellentetben tenyleg ertette a dolgat, es sok esetben kepes volt felulemelkedni a politikai vonatkozasu donteshozatalon, ha az szembement a szakmai ervekkel (el is kezdtek a kormanysajtoban szokas szerint szarozni es karaktergyilkolni par honapja, aztan gondolom rajottek, hogy felesleges mar erre penzt kolteni). Ennek most vege, jon egy ujabb partkatona a filmalap elere (valoszinuleg Kalomista), es csak a haverok fognak filmet csinalni, (papiron) sokkal tobb penzbol.

Aki meg alairta anno a Kutnal a Kalomista elleni peticiot (amit a szakma nagyjainak kb 90%-a megtett), az most valoszinuleg malmozhat az ujabb rendszervaltasig. :shifty:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2019. január 20., vasárnap 14:29

Swineherd írta:
tubatibi írta:Nyugodjon békében.
Nem fog.
:mrgreen:

Nagyon engem sem ütött szíven a hír, bár a munkásságát azt elismerem.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. január 20., vasárnap 13:07

tubatibi írta:Nyugodjon békében.
Nem fog.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. január 20., vasárnap 11:55

Meghalt Andy Vajna.

Nyugodjon békében.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. január 19., szombat 15:00

h.csabi írta:Voltam hasonló helyzetben. Nekem azt mondták, hogy ha hozok szerelőt, azt ráengedik, viszont külsős helyre nem vihetem, ami azért logikus is.
Itt olyan nagy lyukrafutási lehetőség azért nincs, tekintettel, hogy amikor átveszik a beszámításnál az használtautót, akkor be is vizsgálják saját maguknak (karcolásoktól elkezdve a rétegvastagságon át, egészen a fékbetétekig mindent). Ezt a bevizsgálási lapot érdemes elkérni - nagyon valószínű, hogy odaadják -, és ez megmutatja, hogy milyen hibákkal vették át, azokat javították-e stb. Ez egyrészt megnyugtat, hogy látod kvázi azt az előéletet, amit egy laikus nem tud megállapítani, másrészt ha befényképezed, akkor lesz egy hivatkozási alapod arra az esetre, ha mégis rejtett hibával adnák el neked. Innentől kezdve meg ha fél éven belül rájössz, akkor lobogtathatod a papírt, hogy téged átvertek, és perelheted őket.
Viszont szerintem erre kb. 0 az esély márkakereskedőnél, mert a jóhírnevük fontosabb, minthogy rajtad nyerjenek 2-3-400 ezer forintot. :)

Értem, köszönöm! :)
ZIDANE

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. január 19., szombat 11:56

Olasz kapuhoz szerintem az ország legszebb útja vezet fel. Csoda. :salute:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2019. január 19., szombat 11:49

En csak ateeemadridot es sucret neznem meg Egerben, de őket nagyon.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. január 19., szombat 11:37

Ez is jól hangzik. B-)
Alakulóban van a kapcsolatom, és elég jól halad, a csajszi ide való tőlem 15 km-re, csak Egerben tanul az egyetemen, én pedig inkább itthagyom ideiglenesen a családi vállalkozást, mert szeretném kipróbálni magamat úgymond "külbelföldön" végre, munka is lenne bármikor, csak az nem épp egyből Eger környéke, szóval elsősorban érdekeltek a látványosságok, hogy tudok e majd esetleg újat mutatni, stb. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. január 19., szombat 11:19

lordgabi írta:Személyes tapasztalatok érdekelnek Eger városáról, vagy a környékről. Jó/rossz, látnivalók, akár kajálda, minden érdekelne. Előre is köszi. :)
Az egri vár nekem hatalmas élmény volt. Alapból a kilátás, maga a vár, de a kiállítások is nagyon ott vannak. Én egy hétig is nézelődtem és olvasgattam volna. :lol: Szíval úgy menjetek szerintem, hogy csak a várra szánjatok rá egy napot. Meg szilvásváradot sem szabad kihagyni, ha már ott vagytok. 20 perc autóval és hát az is gyönyörű. Mondjuk ott is 1-1 napot érdemes rászánni külön a szalajka völgyre, az Istállós kő barlangra és a millenium kilátóra. Akár az olasz kaput is érdemes megnézni.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. január 19., szombat 10:55

Victorioo írta:
lordgabi írta:Személyes tapasztalatok érdekelnek Eger városáról, vagy a környékről. Jó/rossz, látnivalók, akár kajálda, minden érdekelne. Előre is köszi. :)
Röviden, egri vár, szalajka völgy, 12km-re Demjén( barlang és élményfürdő),egyébként nem lehet kiemelni külön helyet, az egész környék varázslatos.
Köszönöm szépen. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

h.csabi
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h.csabi » 2019. január 19., szombat 9:13

Voltam hasonló helyzetben. Nekem azt mondták, hogy ha hozok szerelőt, azt ráengedik, viszont külsős helyre nem vihetem, ami azért logikus is.
Itt olyan nagy lyukrafutási lehetőség azért nincs, tekintettel, hogy amikor átveszik a beszámításnál az használtautót, akkor be is vizsgálják saját maguknak (karcolásoktól elkezdve a rétegvastagságon át, egészen a fékbetétekig mindent). Ezt a bevizsgálási lapot érdemes elkérni - nagyon valószínű, hogy odaadják -, és ez megmutatja, hogy milyen hibákkal vették át, azokat javították-e stb. Ez egyrészt megnyugtat, hogy látod kvázi azt az előéletet, amit egy laikus nem tud megállapítani, másrészt ha befényképezed, akkor lesz egy hivatkozási alapod arra az esetre, ha mégis rejtett hibával adnák el neked. Innentől kezdve meg ha fél éven belül rájössz, akkor lobogtathatod a papírt, hogy téged átvertek, és perelheted őket.
Viszont szerintem erre kb. 0 az esély márkakereskedőnél, mert a jóhírnevük fontosabb, minthogy rajtad nyerjenek 2-3-400 ezer forintot. :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. január 19., szombat 8:30

Eddigi összes autómat úgy vásároltam, hogy marka/szakszervizbe betoltam egy altalanos, vasarlasi elotti innspekciora es konpressziomeresre.

Namost, abba a helyzetbe kerultem, hogy az egyik kiszemelt es tobb mint valószínű, nyertes auto egy markakereskedesnel leadott auto.

Itt gondolon fel fogjak ajanlani, ha bedodom, de na... :lol:
Kicsit mulatságos lenne számomra.

Esetleg erre valami otlet/megoldas.
Itt, ja jol tudom nem nagyon bajlodnak azzal, hogy átviszik máshova stb.
ZIDANE

Avatar
Victorioo
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 15:00
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo9,Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victorioo » 2019. január 18., péntek 22:32

lordgabi írta:Személyes tapasztalatok érdekelnek Eger városáról, vagy a környékről. Jó/rossz, látnivalók, akár kajálda, minden érdekelne. Előre is köszi. :)
Röviden, egri vár, szalajka völgy, 12km-re Demjén( barlang és élményfürdő),egyébként nem lehet kiemelni külön helyet, az egész környék varázslatos.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. január 18., péntek 22:23

Személyes tapasztalatok érdekelnek Eger városáról, vagy a környékről. Jó/rossz, látnivalók, akár kajálda, minden érdekelne. Előre is köszi. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég