OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 1., szerda 10:08

Dübörög a magyar gazdaság... A sok kirakat intézkedés eredménye, bár gondolom még ez is ""komcsik"" meg Soros miatt van...

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 1., szerda 9:51

kierkegaard írta: En nyarra megtippelrm a 375 ftot.
Nagyon sajnalom, hogy nem valtottam az eurora a megtakaritasom. Igy megint az inflacio aldozata lett a parnam alatt:(
en a transferwise-al szoktam utalni, ott mar 364 ma reggelre, ugyhogy lehet nem kell a nyarat se megvarni.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 1., szerda 9:35

En nyarra megtippelrm a 375 ftot.
Nagyon sajnalom, hogy nem valtottam az eurora a megtakaritasom. Igy megint az inflacio aldozata lett a parnam alatt:(

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 1., szerda 9:18

'shutterisland írta:
euro szinten zenesz, azt hiszem atlepte a 360-at.
361 a nyertes szam.
vajon meddig hagyjak, hogy zuhanjon? az egyik oldalon ott van a folyamatos ertektelenedes es import dragulas, a masikon pedig tobb szazezer hiteles, akiknek nagyon szarul jonne ki, ha a jegybank lepne valamit.
eleg motivalo megkapni az inflaciokoveto ~3% fizetesemelest, amikor a forint esett majdnem 40 forintot az eurohoz kepest :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 31., kedd 23:24

a forint kozben tovabbra is brutalisan esik, 2 napja 399-ert kuldtem haza fontonkent, ma mar 406-ert lehet.
euro szinten zenesz, azt hiszem atlepte a 360-at.



Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. március 31., kedd 23:13

Faust írta:Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.
+1
Szerintem sem lehet ezt hosszú távon csinálni, mert beláthatatlan gazdasági következményei lesznek. Ha túl sokáig áll a gazdaság, akkor szerintem több ember fog éhen halni, mint ahány áldozata a vírusnak lesz.

Nincs jó megoldás, két szar közül kell választani.

Én személy szerint a "munkára szavazok", persze ésszerű körülmények között.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 22:58

Faust írta: Ikea az smafu, itthon rendelik haza mediamarktbol a 70 colos tvket, ketszazezres hutoket, mosogepeket, mikozben harom honap mulva enni nem lesz penzuk. :lol:
Szerintem sokan mem gondolnak bele, hogy ennek hosszútávon következményei lesznek.

Amúgy én az Ikeat a tömeg miatt említettem. Itt beleszarnak az emberek, mert nem kötelező semmi:

Mondjuk egyelőre még nincs is olasz/spanyol szinten, hogy annyira aggódjanak. De érdekes, hogy nekem is a baráti/ismerősi körben egy rakat embert ez nem izgat. Mennek kocsmázni, edzeni, kávézgatni.

Más országokban, legtöbb országban meg teljesen más a felfogás, mint pl Magyarországon is.

Nem tudom mi lesz a jó, az idő eldönti. Én kicsit a magyar felfogás felé hajlok, pláne olyan országokban, ahol megtehetik a tesztelést, védekezést. Majd kiderül, hogy mi a jó.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 31., kedd 22:21

Ikea az smafu, itthon rendelik haza mediamarktbol a 70 colos tvket, ketszazezres hutoket, mosogepeket, mikozben harom honap mulva enni nem lesz penzuk. :lol:

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2020. március 31., kedd 22:12

http://www.tamasidr.hu/update-tanulmany ... EHp6L7DrS4

Egy cikk a jelenlegi helyzetről.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 21:41

Faust írta: Egyebkent Steve, en ugy latom, hogy 2-3 honap mulva mindenkit kikuldenek dolgozni, szerintem a nemetek gazdasagan kivul senki nem fogja ezt birni sokkal tovabb. Mindenhol fontosabb lesz az allamcsod elkerulese, mint az emberelet.

Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.
Itt ez az érv pontosan. Szerintem bőven el fogja bírni itt is a gazdaság ezt az egészet.

Eddig nagyon nem vágta meg a gazdaságot a dolog. Pár ágazatban megnőtt a munkanélküliség kicsit.

Extra felszerelést a kórházakba nem vesznek úgy, mint pl Magyarországon. “El kell bírja az egészségügy” de ezért “javasolják”, hogy ha lehet maradj otthon. Azt mondják majdnem mindenkin végig fog menni, páran a gyengék belehalnak, de a nagy többség átvészeli. Itt ez a hozzáállás.

Igyekeznek úgy tenni, hogy nincs pánik. Igyekeznek életben tartani a gazdaságot, megőrizni a nyugalmat.

Nekem az összes ismerősöm jár továbbra is vacsorázgatni, edzőterembe, after work-re. Nekem ez meredek, ezeket én kihagyom. Voltam Ikeában is, azt hittem fasza végre senki nem lesz, hát uolyan tömeg volt. :roll:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 31., kedd 21:32

Egyebkent Steve, en ugy latom, hogy 2-3 honap mulva mindenkit kikuldenek dolgozni, szerintem a nemetek gazdasagan kivul senki nem fogja ezt birni sokkal tovabb. Mindenhol fontosabb lesz az allamcsod elkerulese, mint az emberelet.

Moralizalni lehet ezen, hosszutavon szerintem sokkal rosszabban jon ki a nepesseg, ha minden honapokig all. Ezrek az utcan elelem es ellatas nelkul. Arany kozeput nincs, szar ez a helyzet. Kivancsi vagyok, nyar elejen okosabbak leszunk-e.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 31., kedd 21:30

'shutterisland írta: kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

sok helyen lett bejelentve tilalom/korlatozas marcius masodik feleben, szoval a jovo heten drasztikusan kellene csokkenjen az uj fertozottek szama..
Ez nem így működik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 31., kedd 21:30

'shutterisland írta: kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

sok helyen lett bejelentve tilalom/korlatozas marcius masodik feleben, szoval a jovo heten drasztikusan kellene csokkenjen az uj fertozottek szama..
Olaszország
4050 new cases
-Lowest number of new cases in the last 13 days (since March 17)
- Highest number of new recoveries (1,590) since the beginning of the epidemic

Hála az égnek, az új esetek száma csökkenőben van.
Mortalitás az....
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 31., kedd 21:24

kozben a worldometer szerint mar 850 ezer a osszes hivatalos fertozott szama, holnap ejfelre nagyjabol meglehet az 1 millio.

sok helyen lett bejelentve tilalom/korlatozas marcius masodik feleben, szoval a jovo heten drasztikusan kellene csokkenjen az uj fertozottek szama..

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 31., kedd 21:21

Toti írta: Steve mi a helyzet svedorszagban? Utoljara arra emlekszem,azt irtad,h az allam beleszarik mindenbe es inkabb nem is tesztel,stb..
Hár kiszorultunk a top 15-ből, csak a 21. legfertőzöttebb ország, már a mérések szerint( :kalapos: :roll: ) Mivel ugye nem mérnek csak ha veszélyeztetett személy vagy, vagy ha mentő visz be és olyan súlyos állapotú vagy, vagy ha idős.

Ma 34-en haltak meg.

Egy ideig otthonról dolgoztak a népek, de mivel semmi nem tiltja szarnak bele és visszamentek dolgozni. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Minden más meg amúgy is nyitva.

Miután pár síparadicsomban már felütötte a fejét a koronavírus, így bezárták őket. Az jó. A népek hőzöngenek, hogy a tradícionális húsvéti síelést bukták.

Nagyjából ez a helyzet itt. Meg havazik. :coffee: :vivo: :kalapos:

Senki nem akar itt semmilyen drasztikusat lépni, mert féltik a gazdaságot. Az fontosabb, hogy mindenki dolgozzon és az üzlet pörögjön.

Nekem a lányom oviba jár, asszony bejár dolgozni. Nekem itthonról kell, mert az irodaházat bezárták. Ovi után nyomjuk a játszóteret ott köpködik egymást a gyerekek. :mrgreen: Nagyjából nem sok változás van. Edzőterembe nem merek menni ennyi, plusz mivel beteg is voltam nem is vágyok rá.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 31., kedd 21:01

Nzedge írta:
Tegyük fel, hogy egy közeli rokonodról teszik ezt közzé és erről beszélne egy félvilág. Örülnél?

A kérdés jogos. Viszont kérdés az is, hogy számít e ilyenkor xy lelkivilága? Főleg ha ez figyelmeztetés más alkoholisták számára.

"Egy hozzátartozója nyilatkozta hogy semmi baja nem volt, azaz ha szerette is a piát, ez az info nem volt közkincs. "

38 évesen májkárosodása volt. Minden bizonnyal semmi baja nem lehetett.:D
Globális szinten szerintem elég lazán kezeljük ezt az alkoholista dolgot. Beszélni kell róla..Minél többet beszélünk róla annál nagyobb eséllyel fogod megmondani a tesódnak vagy az apádnak vagy a feleségednek, hogy: "tegnap is ittál egy pohárkával, meg előtte is. A következőt már halazd jövő hétre"

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 31., kedd 20:25

De a megítélése más. Egy állásinterjún azt mondom tüdőgyulladásom van, akkor jobbulást kívánnak és felvesznek. Ha alkoholizmusom, akkor jobbulást kívánnak, és majd hívnak. De ez a kisebbik gond.
Egy hozzátartozója nyilatkozta hogy semmi baja nem volt, azaz ha szerette is a piát, ez az info nem volt közkincs. És a lista alapján könnyen beazonosítható hogy személy szerint kiről van szó. Magamat tudom ismételni, erre illett volna odafigyelni. Sőt, felülírnám magam, a legkorrektebb az lett volna, ha az ő esetében annyit írtak volna alapbetegségnek hogy 'nem ismert', vagy valami.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2020. március 31., kedd 20:20

kierkegaard írta:
füst írta:

Nos, ez nem volt szép. Ezt ÍGY kiírni hogy alkoholos májkárosodás, szerintem cinkes. Finoman szólva nem baráti gesztus 16 halottnál, ahol egyetlen 38 éves van, s az egy másik ország diplomatája. Erre illett volna odafigyelni.

Miert? Az alkoholizmus is egy betegseg, mint a tudogyulladas.
Szerintem ezzel nincs semmi gond.
Tegyük fel, hogy egy közeli rokonodról teszik ezt közzé és erről beszélne egy félvilág. Örülnél?

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 31., kedd 20:15

füst írta:
lhunytak
Sorszám Nem Kor Alapbetegségek
1 Nő 76 szív és érrendszeri
2 Nő 65 rosszindulatú daganat
3 Férfi 74 szív és érrendszeri
4 Férfi 79 szív és érrendszeri
5 Férfi 68 szív és érrendszeri
6 Nő 41 magas vérnyomás
Nos, ez nem volt szép. Ezt ÍGY kiírni hogy alkoholos májkárosodás, szerintem cinkes. Finoman szólva nem baráti gesztus 16 halottnál, ahol egyetlen 38 éves van, s az egy másik ország diplomatája. Erre illett volna odafigyelni.

Miert? Az alkoholizmus is egy betegseg, mint a tudogyulladas.
Szerintem ezzel nincs semmi gond.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 31., kedd 20:08

Nem szarnak bele sztem.
Stockholm-Oslo vonaltól északra elég gyér a népsűrűség.

lényegében megúszhatják kb ugyanannyi halottal, ha hamar kialakul a nyajimmunitas és akkor hamar átmennek rajta és még a gazdaság sem sínyli meg... erre játszanak... ettől orosz rulett... be is jöhet.... miután elég szeparaltan élnek nem nagy családokban mint az olaszok meg a spanyolok - leszámítva azt az egy -két száz arab, szomáliai családot- és viszonylag nagyok a távolságok - a nagyvárosokat leszámítva - lehet, hogy jól taktikáznak


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég