OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 13:20

Realista24 írta:

Szerk.: felbaszhat, attol meg ez megy, viszont olyannal meg nem talalkoztam, aki rad mutogatna a magas arak miatt.
Olvass vissza nyugodtan.

A Teslát nem azért hoztam fel, mert arra ugrottam, amit írtál, hanem mert tudom, hogy el vagyok könyvelve teslás köcsögnek :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. június 27., kedd 12:58

Arrol a kereskedorol beszelunk, aki pl a 4 eve a raktarban allo ajtot is heti aron ajanlja ki? :mrgreen: Tisztelet mindig a kivetelnek, de szemetlada a legtobb.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. június 27., kedd 12:58

ANDS írta:
kiserik írta: ….

Amúgy se tudnék kereskedő lenni. Nincs gumiból a gerincem, nem tudok pofátlanul hazudni és nem szeretem becsapni az embereket.

….
Bocsánat. A kereskedő korrekt.
Megvesz valamit, és haszonnal eladja. Ez egy szakma. Nem a hazudozásra és mások átverésére épít. Várja vissza a vásárlóit, akik elégedettek vele, és visszajárnak hozzá újra és újra vásárolni.

Nem kell összekeverni a seftesekkel, nepperekkel, akik lehúzzák a balekokat.
csak burkoltan antiszemita :lol: :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 12:58

kiserik írta: Csabi, csak érdekesség képpen, írd már be ha majd lesz, hogy mennyiért adatok 1 kg kajszit. Amúgy nem bántok én senkit, csak felbasz, amikor olyat olvasók, hogy a mezőgazdaság= állami támogatás, kártérítés, támogatás, kártérítés, habzsidőzsi, az átlag ember meg lassan ezek miatt nem tudja kifizetni a boltban a ""magyar"" uborkát. A tisztességes hasznon az normális. A tisztességtelen haszonszerzés régen meg büntetendő volt.
megnézem.
de ugye ez akkor ér valamit, ha azt is megírom, mennyiért jutottunk hozzá:)

egyébként a haszon is termékenként más, valamin lehet kaszálni, valamin egyáltalán nem.
de leírom neked, ha szeretnéd ezeket pár példával.

egyébként nem kizárólagosan a termelőket írtuk, hogy miattuk nő az ár.
de ők is emelik, mert a költségeik pl munkabér nőnek, stb.

sok összetevős történet ez.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 12:54

Olyan kiszamithato vagy. Le mertem irni a Tesla szot, es egybol repörögtel es jatszod itt az agyadat, mar ne haragudj.

A celod igazabol lenyegtelen olyan szempontbol, hogy az irasod alapjan kopkodsz a kereskedokre...hogy miert, sosem tudjuk meg. Azert mert toled alacsony aron veszik meg, vagy mert tobbet(?) keresnek, mint te. A lenyege mind a kettonek ugyanaz, kicsit maskeppen csomagolva.

Amit irsz, nem csak a NER-esek csinaljak, sokan, kicsiben, mert jo penz van benne, mert ingyen penz van benne.

Biztositas/kartalanitas: az egesz ugy van kitalalva, hogy a termelo mindenkeppen jol jarjon, pont azert, amit irsz, mert akkora az allam(kozeli) reszvallalas. Es ok nem fognak csak ugy a semmibe befizetni, hogy aztan ne kapjak vissza, igy vagy ugy.

Szerk.: felbaszhat, attol meg ez megy, viszont olyannal meg nem talalkoztam, aki rad mutogatna a magas arak miatt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 12:52

Csabi, csak érdekesség képpen, írd már be ha majd lesz, hogy mennyiért adatok 1 kg kajszit. Amúgy nem bántok én senkit, csak felbasz, amikor olyat olvasók, hogy a mezőgazdaság= állami támogatás, kártérítés, támogatás, kártérítés, habzsidőzsi, az átlag ember meg lassan ezek miatt nem tudja kifizetni a boltban a ""magyar"" uborkát. A tisztességes hasznon az normális. A tisztességtelen haszonszerzés régen meg büntetendő volt.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 12:41

Realista24 írta:
kiserik írta:
Ezzel a mérték a gond és az, hogy a termelő miatt magasak az árak. A kereskedő dolgozik vele 1-2 órát, minimális költség mellett. A termelő dolgozik vele egész évben, baromi sokat rákölt és úgy értékesít. Például nekem előállítani 300 Ft. Keresek kilónként 100 Ft-ot és dolgozom egész évben, kint rohadok a 40 fokban. Csabi megveszi, utaztatják 20km-t, kiteszi a boltba. Legyen ez is kilónként 300 Ft (az igazság szerint inkább a tizede) és keres rajta 400 Ft-ot (vagy inkább 600-at). Ő tisztes kereskedő, én köcsög, teslás gazda.

A kárenyhítés egy állami biztosítás elemi kárra. Ha Csabi is köt biztosítást, akkor ő is fog kapni ""kárenyhítést"", ha megrohad a 10kg barackja. Ő mondjuk tud tervezni a mennyiséggel és nem tudok az időjárással. Ha én elbaszom a technológiát (mint Csabi a mennyiséget) és a fán rohad el a barackom, akkor bizony én nem kapok egy kanyi vasat sem.
Nagyon rosszul latod ezeket a dolgokat szerintem.
Egyreszt, ez a munkad, ezt vallaltad, es valoszinu jo is vagy benne es erted is. De ha csak azt latod benne, hogy nyug, keveset keresel vele (ami nyilvan hulyeseg) meg rohadsz a melegben, hat valts. Nyiss kisboltot, mint Csabi.

B verzio, ha "irigy" vagy Csabi hatalmas hasznara, akkor nem olyan sok befektetessel lehet nyitni zöldseges/gyümölcsöst, szerte mindenfele, tobbet is, es akkor a 300 Ft-os baracokdat tudod adni piaci aron.
Persze az üzlethelyseg, alkalmazott, adozas, stb. mar mas tema, de meglepheto dolog.

Az allami karenyhites pedig teljesen mas dolog, mint leszerzodni egy kocsog biztositoval, akik akkor sem fizetnek, ha mindent bebizonyitasz, legalabbis az esetek tulnyomo tobbsegeben, de a tularazott szarjaikat azert meg kell kotni.

A mennyiseg meg kiskereskedelmi leptekben sem konnyen tervezheto szerintem. Persze kello rutinnal mar egyszerubb, de sok dolog ala tud vagni a dolgoknak...konkurencia, szedd magad akcio, fekete piac, stb.
Őőő... Én csak arra reagáltam, hogy a termelő miatt rohadt drága minden. Mert hát azok úgy vesznek Teslát, hogy drágán adják az árut. Én csak rávilágitottam arra, hogy a termelőn olyan sok nem múlik a végső ár kialakulásában. Amúgy se tudnék kereskedő lenni. Nincs gumiból a gerincem, nem tudok pofátlanul hazudni és nem szeretem becsapni az embereket.

Állami kártérítés: éves díjja van, mint egy biztosításnak. Ebből a pénzből kártérítik a károsultakat. Nem adóból, a kárenyhítési hozzájárulásból. Ezért nem jut soha 100%. Emellett, ha nem kötsz egy köcsög biztosítónál külön biztosítást minden szarságával együtt rohadtul túlárazva, akkor a kárenyhítési összeg felét kapod csak meg. Ha kötottél biztosítást, akkor a biztosító alltal fizetett összeggel csökkentik a kárenyhítést.

Állami támogatás: uniós dolog. Ha nem lenne, gyakorlatilag éhenhalna Európa, mert nem normálisan gazdálkodunk. Globálisan probléma.

Profit orientáció: értsd úgy, hogy a NER lovagok komplett gazdaságokat vásárolnak fel. Több 100 hektárosakat, ahol 40-50 ember dolgozik, sok mindennel foglalkoznak. A NER gazda minden területet felszánt, minden embert kirúg és 1-2 emberrel nyomja a repcét. Ez nagyon rossz irányba viszi el a magyar mezőgazdaságot.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 12:36

kiserik írta:
Csabikám: te a nagybanin termelőtől nagyon sok mindent nem veszel. Ahogy írtam azok 99%-a kereskedő. Persze van 5 barackfája és őstermelő, de valójában keteskedő. Tudom, mert én ilyen termelőknek is értékesítek. Eljön, megveszi a gyümölcsöt és megy a nagybanira eladni, mint a sajátja. A termelőnek erre bizony nincs ideje szezonban.

Apropó, ha jól rémlik, ti 40 ha (az nem kevés) szántót adtatok el, amit évek óta nem is műveltetek, és most a kereskedelemből meg simán elvagytok. Most akkor hogy is van ez?

A mezőgazdaság jól tud jövedelmezni, de higgyétek el, hogy baromira sok meló és kockázat van benne, ha csak nem vagy NERnia kiemelt polgára. Nem csak annyiból áll, hogy támogatás+kárenyhítés (és nem kártalanítás, mert csak enyhíti a kárt, nem megtéríti azt).

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:
Kevered a dolgokat, tegyük tisztába.

A legtöbb terméket termelőtől vesszük, ha hiszed ha nem. Kivéve egzotikus gyümölcsök.
És nem is a nagybanin vásárolunk csak, hanem házhoz megyünk a zöldségért, fejesekért, répáért, krumpliért, stb. Had ne soroljam.

Azért adtuk el, mert parlagon hevert, és faterom beleunt, belefáradt a 40 évnyi mezőgazdasági munkába. Másrészt ő nem az a kaliber, aki bármilyen támogatásért ment volna, nem érdekelte és törődött ezekkel. Ez az ő hibája volt abszolút.

2009-ben hagyta abba, és kezdett bele az üzletbe, ami szépen kinőtte magát, hidd el, az első jónéhány év mire beindult, meg apum is kitapasztalta a dolgokat, nehezen ment.

Mint ahogy írtam is, minden tiszteletem a mezőgazdaságban dolgozóké, egy szóval nem mondtam, hogy stresszmentes munka, és hogy nem is dolgoznak.

Kajszit most pont nem tudom, cseresznyét igen.
1000ért adja el a termelő a kereskedőnek aki nagybanira felviszi, ő 1200-1500 forintért árulja.
Mi nem ott vesszük meg, mert akkor nekünk is haszonnal 1500-1800 forintért kéne árulnunk, annyiért meg nem tudnánk eladni, és ránk rohadna.:)

Ezért megyünk termelőtől közvetlenül megvenni.
Ha érthető.

De persze mindenki nyerészkedik, nyilván senki nem a pénze ellensége.
A kereskedő is addig tud emelni, meg kirakni a boltba az áruját, amíg nem rohad rá.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. június 27., kedd 12:19

És nem érzed a különbséget a piaci alapon prémiumért nyújtott biztosítás, és az alanyi jogon járó támogatás között? Az állam nem ad, az állam csak újraeloszt, a semmiből nem tud adni, az én, Csabi, és te adódból ad neked vissza biztosításra, támogatásra, a jó ég tudja még mire.
Oké, fontos szektor, a támogatás is biztos indokolt, de azért könnycseppeket ne kelljen hullajtani a mi pénzünkből is fenntartott milliomos gazdák nehéz sorsáért.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 12:19

kiserik írta:
Realista24 írta:

Es ezzel mi a gond?

Te eladod, keresel rajta. Ö megveszi, van vele koltsege, majd eladja haszonnal, majd Csabi ugyanezt csinalja.

Mindenkit a haszon mozgat, nem csak a nagyokat, teged is, Csabit is. Kell a penz a Teslara, epitkezesre, gyerekre, megelhetesre, eletre, szorakozasra. Nem latok ebben semmi kivetnivalot.


Nalam a kulonbseg ott kezdodik, hogy ha Csabira rarohad a 10kg barack, akkor beszivta, neki nincs karenyhitese.
Ezzel a mérték a gond és az, hogy a termelő miatt magasak az árak. A kereskedő dolgozik vele 1-2 órát, minimális költség mellett. A termelő dolgozik vele egész évben, baromi sokat rákölt és úgy értékesít. Például nekem előállítani 300 Ft. Keresek kilónként 100 Ft-ot és dolgozom egész évben, kint rohadok a 40 fokban. Csabi megveszi, utaztatják 20km-t, kiteszi a boltba. Legyen ez is kilónként 300 Ft (az igazság szerint inkább a tizede) és keres rajta 400 Ft-ot (vagy inkább 600-at). Ő tisztes kereskedő, én köcsög, teslás gazda.

A kárenyhítés egy állami biztosítás elemi kárra. Ha Csabi is köt biztosítást, akkor ő is fog kapni ""kárenyhítést"", ha megrohad a 10kg barackja. Ő mondjuk tud tervezni a mennyiséggel és nem tudok az időjárással. Ha én elbaszom a technológiát (mint Csabi a mennyiséget) és a fán rohad el a barackom, akkor bizony én nem kapok egy kanyi vasat sem.
Nagyon rosszul latod ezeket a dolgokat szerintem.
Egyreszt, ez a munkad, ezt vallaltad, es valoszinu jo is vagy benne es erted is. De ha csak azt latod benne, hogy nyug, keveset keresel vele (ami nyilvan hulyeseg) meg rohadsz a melegben, hat valts. Nyiss kisboltot, mint Csabi.

B verzio, ha "irigy" vagy Csabi hatalmas hasznara, akkor nem olyan sok befektetessel lehet nyitni zöldseges/gyümölcsöst, szerte mindenfele, tobbet is, es akkor a 300 Ft-os baracokdat tudod adni piaci aron.
Persze az üzlethelyseg, alkalmazott, adozas, stb. mar mas tema, de meglepheto dolog.

Az allami karenyhites pedig teljesen mas dolog, mint leszerzodni egy kocsog biztositoval, akik akkor sem fizetnek, ha mindent bebizonyitasz, legalabbis az esetek tulnyomo tobbsegeben, de a tularazott szarjaikat azert meg kell kotni.

A mennyiseg meg kiskereskedelmi leptekben sem konnyen tervezheto szerintem. Persze kello rutinnal mar egyszerubb, de sok dolog ala tud vagni a dolgoknak...konkurencia, szedd magad akcio, fekete piac, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 27., kedd 12:14

A kereskedőket rühelli is mindenki, nem gondolom hogy sokan ‘tisztes kereskedőként’ gondolnának rájuk.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 12:04

Realista24 írta:
kiserik írta:

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:
Es ezzel mi a gond?

Te eladod, keresel rajta. Ö megveszi, van vele koltsege, majd eladja haszonnal, majd Csabi ugyanezt csinalja.

Mindenkit a haszon mozgat, nem csak a nagyokat, teged is, Csabit is. Kell a penz a Teslara, epitkezesre, gyerekre, megelhetesre, eletre, szorakozasra. Nem latok ebben semmi kivetnivalot.


Nalam a kulonbseg ott kezdodik, hogy ha Csabira rarohad a 10kg barack, akkor beszivta, neki nincs karenyhitese.
Ezzel a mérték a gond és az, hogy a termelő miatt magasak az árak. A kereskedő dolgozik vele 1-2 órát, minimális költség mellett. A termelő dolgozik vele egész évben, baromi sokat rákölt és úgy értékesít. Például nekem előállítani 300 Ft. Keresek kilónként 100 Ft-ot és dolgozom egész évben, kint rohadok a 40 fokban. Csabi megveszi, utaztatják 20km-t, kiteszi a boltba. Legyen ez is kilónként 300 Ft (az igazság szerint inkább a tizede) és keres rajta 400 Ft-ot (vagy inkább 600-at). Ő tisztes kereskedő, én köcsög, teslás gazda.

A kárenyhítés egy állami biztosítás elemi kárra. Ha Csabi is köt biztosítást, akkor ő is fog kapni ""kárenyhítést"", ha megrohad a 10kg barackja. Ő mondjuk tud tervezni a mennyiséggel és nem tudok az időjárással. Ha én elbaszom a technológiát (mint Csabi a mennyiséget) és a fán rohad el a barackom, akkor bizony én nem kapok egy kanyi vasat sem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 11:48

kiserik írta:

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:
Es ezzel mi a gond?

Te eladod, keresel rajta. Ö megveszi, van vele koltsege, majd eladja haszonnal, majd Csabi ugyanezt csinalja.

Mindenkit a haszon mozgat, nem csak a nagyokat, teged is, Csabit is. Kell a penz a Teslara, epitkezesre, gyerekre, megelhetesre, eletre, szorakozasra. Nem latok ebben semmi kivetnivalot.


Nalam a kulonbseg ott kezdodik, hogy ha Csabira rarohad a 10kg barack, akkor beszivta, neki nincs karenyhitese.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 11:43

A magyar mezőgazdaság rákfenéje, hogy politikai segítséggel nagyon sok termőföld nagyon kevés ember kezében van. Van kb 5 millió ha termőföld és 600.000 gazda, a megoszlás úgy néz ki, hogy 4 millió ha 100.000 ember kezében van, 1 millió meg 500.000 ember kezében és ez csak romlik. A nagygazdát semmi nem érdekli, csak a profit. Általában nem is szakemberek. Állami támogatásból veszi a NER cégtől a minél nagyobb gépeket, hogy minél kevesebb embernek kelljen dolgozni és lassan repce nagyhatalom leszünk. Mellette ott a támogatás, ami a kisgazdának nem sok, de több 100 hektárnál már bizony sok-sok millió. Az egész rendszer nekik van felépítve, ahol az élelmesebbek tudnak halászni a zavarosban. De a gazdák nagy része nem ez. Ilyentől te nem veszel gyümölcsöt, zöldséget. És mikor kollektíven elítèljük a gazdákat, akkor a többségben lévő kisgazdákat sértjük.

Csabikám: te a nagybanin termelőtől nagyon sok mindent nem veszel. Ahogy írtam azok 99%-a kereskedő. Persze van 5 barackfája és őstermelő, de valójában keteskedő. Tudom, mert én ilyen termelőknek is értékesítek. Eljön, megveszi a gyümölcsöt és megy a nagybanira eladni, mint a sajátja. A termelőnek erre bizony nincs ideje szezonban.

Apropó, ha jól rémlik, ti 40 ha (az nem kevés) szántót adtatok el, amit évek óta nem is műveltetek, és most a kereskedelemből meg simán elvagytok. Most akkor hogy is van ez?

A mezőgazdaság jól tud jövedelmezni, de higgyétek el, hogy baromira sok meló és kockázat van benne, ha csak nem vagy NERnia kiemelt polgára. Nem csak annyiból áll, hogy támogatás+kárenyhítés (és nem kártalanítás, mert csak enyhíti a kárt, nem megtéríti azt).

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 10:42

h3x0r írta:

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:
Jogos amúgy amit írsz.

az 1-2 napig tart ki, max 3-ig 5-6 doboz.
Meg mindig kell friss, hogy a már bebarnult, nem olyan szépet le lehessen akciózni:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 10:39

h3x0r írta:
csababarca írta:

Miért olcsóbb a tescoban a banán, mint a nagybanin?:D
Volt hogy tescoba mentem be 6 doboz banánért, mert a piacon 3-4ezerrel több volt egy doboz.
Miert olcsobb a nagybanin a banan, mint a piacon (ahol egy kilot veszel, nem egy dobozzal)? :kalapos:

Pont a banan kapcsan olvastam par eve, hogy mig regen a kereskedok kozvetlenul Kolumbiabol vagy Ecuadorbol vasaroltak a banant, addig most egesz Europaban van vagy 10 ceg, akik ezzel foglalkoznak es csak toluk tudod beszerezni. Nyilvan jobb aron fogod megkapni, ha ugy messz oda, mint Mr Lidl, akinek van 11 ezer uzlete, mint egy kereskedo, aki mondjuk 100 darab Lidl-nel kisebb uzletbe szallit; ja es meg o is rateszi a sajat hasznat.

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:
Palinkat gondolom, bar ahhoz keves, meg nem eleg erett a tescos :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. június 27., kedd 10:35

csababarca írta:
hehetheoriginal írta: tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
Miért olcsóbb a tescoban a banán, mint a nagybanin?:D
Volt hogy tescoba mentem be 6 doboz banánért, mert a piacon 3-4ezerrel több volt egy doboz.
Miert olcsobb a nagybanin a banan, mint a piacon (ahol egy kilot veszel, nem egy dobozzal)? :kalapos:

Pont a banan kapcsan olvastam par eve, hogy mig regen a kereskedok kozvetlenul Kolumbiabol vagy Ecuadorbol vasaroltak a banant, addig most egesz Europaban van vagy 10 ceg, akik ezzel foglalkoznak es csak toluk tudod beszerezni. Nyilvan jobb aron fogod megkapni, ha ugy messz oda, mint Mr Lidl, akinek van 11 ezer uzlete, mint egy kereskedo, aki mondjuk 100 darab Lidl-nel kisebb uzletbe szallit; ja es meg o is rateszi a sajat hasznat.

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. június 27., kedd 9:59

kiserik írta: Érdekesség: tavaly kb 60-80%-ot esett a búza felvásárlási ára az Ukrajnából behozott, főként amerikai, kétes eredetű (kb 25 vegyszert használnak, amit az Unió már rég betiltott az egészségre való veszélyessége miatt) gabona miatt (én a tavalyelőtti 360 eurós bio tönkölyömet 110 euróért tudtam eladni, pedig Németországba értékesítek és tönkölyt nem nagyon termelnek Ukrajnában, biot meg aztán pláne nem, de minden szabad tárolókapacitást feltöltöttek az ukrán gabonával unió szerte). Kérdem én, mennyivel lett olcsóbb a kenyér és a kifli?
En az olaj kapcsan vettem eszre komolyabb arvaltozast. Itt Romaniaban nem volt arsapka, visszaneztem a vasarlasaim, tavaly atlagosan 10-12 lej korul volt egy liter olaj (ez akkoriban 800-950 forintot jelentett, most erosodott a forint). 10 lej volt a gyengebb minosegu, 11.50 a jobb fajta, de utobbira is voltak neha akciok. Valamikor tavasszal (talan aprilis elejen) volt hir, hogy az EU nem tovabbitja Afrikaba az ukran gabonat, hanem inkabb megtartja maganak. Par hettel kesobb megjelentek a 8-9 lejes olajok (650-725 forint). Hetvegen lattam 6 lejes olajat is (450 forint), de tegnap mondja a szomszed, hogy akciosan vett 5 lejert (375 forint), de olyan szar minosegu, hogy egy adag fasirtot alig tudott megsutni benne, mig maskor 2 adag utan boritja ki.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 9:21

zsuninnyo írta:
Realista24 írta:
Szükül az ollo, ez nagyjabol termeszetes minden dolgozo ember szamara. Eleg ranezni a csaladi potlek osszegere, ami 15 eve ugyanannyi.
15 eve? Anno meg en vettem at otthon 12 evesen a postastol, ugyanennyit. 24 eve :D
Legyen :mrgreen: Ebben voltam "biztos".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. június 27., kedd 9:19

Realista24 írta:
Szükül az ollo, ez nagyjabol termeszetes minden dolgozo ember szamara. Eleg ranezni a csaladi potlek osszegere, ami 15 eve ugyanannyi.
15 eve? Anno meg en vettem at otthon 12 evesen a postastol, ugyanennyit. 24 eve :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég