OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2020. április 5., vasárnap 12:46

Ha home office, akkor:

a NER egyik lángelméje

:ike:
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2020. április 5., vasárnap 12:24

Nálam is a home office szívás. Itt is két pici lány van. Ovi, bolcsi nélkül ők is elemükben vannak itthon. Asszony kb haját tépi minden nap. Probaltam en is tartani a megszokott rutint. 6kor kelni, melo. De lehetetlen. Be kell segiteni itthon ugyebar mindenben, plusz az ember nem olyan motivált itthon. Nem is halad a sajat megszokott tempojaban, sokszor ejjel dolgozom, hogy ne csusszak el a megrendelessel, mert napkozben nem birtam szoval ja....nem valami jo. Nyilvan munkaja valogatja ezt, es meg más tényezők, de nalunk nem ugy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeltem. :kivagyhe:
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 5., vasárnap 11:59

lehet picit kretennek hangzik, de en hellyel-kozzel probalom bekepzelni a szokasos melot es tartani a napi rutint.

minden reggel 8-ra huzom az ebresztot meg nagyjabol ugyanazokban a time slotokban kajalok, sportolok, megyek aludni, mint ahogy a rendes kerekvagasban ment.

az ugymond "munkaidomet" meg probalom kitolteni valamivel, mint nyelvtanulas, haz koruli melok, online szocializalodas + kiunatkozom. :D

lehet hulyen hangzik, de igy talan nem veszitem el a ritmust, nem borul fel ugy az eletem, es konnyebb lesz visszarazodni remelhetoleg junuistol, mintha hajnal 3-tol delig aludnek es teljesen rendszertelenul probalnam tengetni a hetkoznapokat.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. április 5., vasárnap 11:24

Az én esetemben ez a home office elég szívás. Nem lenne gond sőt még jobb is lenne ha nem lenne 2 gyerkőc vagy ha egy jó nagy kertes haciendaban tengődnénk. A gond az hogy nekem napközben nem jön ki még 4 óra se amit tisztán munkára tudok foglalni és kellene also hangon 6 esetenként 8. A másik hogy külön tér sem nagyon van ahol dolgozhatnék. Durva de olyan is volt hogy reggel a parkolóban a kocsiban onlineoztam mert muszáj volt és a lakásban állt a reggeli bál. Az is szívás hogy a munkatársaimnál vagy nincs még gyerek vagy nagyok már így nem is értik a vergődésemet. Így egy csomót ejszakáztam már és még így is elvagyok maradva a melóval. Az elmúlt 2 hétben az alvás átlagom alulról súrolja a 6 órát és ezt érzem már, öregszem ez van. Egyszóval nagyon nem vagány ez a szitu az én esetemben. Mozgás? Hát izé futok a gyerekek után kb ebben kimerül sajnos. Kajálni nem eszek többet de legalább jobb minőséget és normálisabb időpontokban. Rendes menet mellett azért sokszor az ebéd az nálam 5 vagy 6 órakor van ami nem jó...

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. április 5., vasárnap 10:11

Én pont, hogy érzésre többet többet melózok home officeból - jobban összefolyik a munka meg a szabadidő.

Ennek elkerülésére minden reggel ugyan úgy kelek mintha bemennék, és beneveztem egy félmaraton edzéstervre (van egy garmin órám és az appban vannak alap edzéstervek) és azt csinálom reggelente. németeknél nincs kijárási tilalom, futni ki lehet menne egyedül v ketten, és mi pont mező / erdő mellet lakunk egy utcára szóval pont jó.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3929
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. április 5., vasárnap 9:25

Yazid írta: 3-4óra alatt letudjatok a munkat a laptop előtt, akkor bent az irodaban mit lehet csinálni 8órát? ezért is gondolom h vannak irodaházak ahol ülnek 100an gép előtt elég lenne mindenhol a fele. na mindegy sorry ha bántó komment
ha bántó, ha nem, ez az igazság. az embert, ha órabérre fizetik, húzza az időt. ezért okos dolog a teljesítmény orientált bérezés. más dolog, hogy sok irodai munkás esetében lehetetlen teljesítmény alapján fizut számolni.

amúgy nem is lehetne a 8 órát végig gürizni hosszú időn keresztül. kell a napi adag teambuilding :mrgreen:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 5., vasárnap 8:43

bent munkahelyen nyilván ezeregy más dologgal is elmegy az idő egy része (gondolok itt csak a nyilvánvalókra: kávézás, meetingek, traccspartik stb.) de természetes hogy a napi 8 óra nincs feszesre húzva 100%-ban
ha egy ember a napi 8 órás munkaidejéből 6-ot produktívan tölt az a szakirodalom szerint már elég jó aránynak minősül
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. április 5., vasárnap 8:14

én tovabbra is csak olvasgatom a sok home officost, én örülnek ha otthon lehetnek a nejemmel, kertes ház stb de nem tehetem meg, szolgáltató cég vagyunk( munkagép javítás) elég sokat járom főleg kelet magyo. mondhatni potenciális virushordozo lehetnék eleg sok emberrel találkozok olyankor. asszony irodai munkás pl ők sem tehetik meg a home officet, ilyen olyan okból kifolyólag. szóval én csak röhögok h ezek a problémak hogy pizza vagy netflix meg unatkozok, nincs fodrász oww :'( , 3-4óra alatt letudjatok a munkat a laptop előtt, akkor bent az irodaban mit lehet csinálni 8órát? ezért is gondolom h vannak irodaházak ahol ülnek 100an gép előtt elég lenne mindenhol a fele. na mindegy sorry ha bántó komment

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 4., szombat 23:19

Én nem kajálok többet. ugyan annyit tolok be. Mi kimegyünk a lakás melletti parkba passzolgatni barátnőmmel. Olyan jól csinálja mint vinicius.

Közben pedig nézem a formás női hátsókat a futópályán. Nehéz az élet. :-(

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 4., szombat 22:23

ziro4vr írta: Fodrászt mondjuk elintézem egy jó kis braun hajvágóval, csajom megcsinálja, katonás 3 mm. :lol:

Bringázni mi is eljárunk most, szabad a terep, lehet csapatni itt budán. :mrgreen:
Egyes, 0,5ös...esetleg borotva.
Mikor hogy adja a hangulat. De ez független mindenféle vírustól :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 4., szombat 22:15

Füst. Amikor ennél, 50 fekvő. Gyorsan leszoksz majd a pótcselekvésről. :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. április 4., szombat 22:00

Fodrászt mondjuk elintézem egy jó kis braun hajvágóval, csajom megcsinálja, katonás 3 mm. :lol:

Bringázni mi is eljárunk most, szabad a terep, lehet csapatni itt budán. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 4., szombat 21:59

Hát, én még többet mozgok (így többet is eszek) mielőtt bejártam az irodába dolgozni. Itthon nem bírom, hogy ki sem mozdulok és minden nap felülök bringára 20-30 km-ért, heti egyszer meg szabad ég alatt is azért, ha jó idő van.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 4., szombat 21:57

Realista24 írta:
Faust írta: Ezt amugy nem is ertem, en edzes mellett napi 3000-3500 kaloriat benyomtam, miota itthon vagyok napi egyszer eszek es annyi. Nem vagyok ehes. :D
Ezt adom.

Amugy, amíg bejartam irodába, fix zabaltam, este későn értem haza, hopp egy pizza :lol: most meg mozgok délelőtt és délután, közte egy kaja, meg a reggeli aztán cső. Kis gyümölcs, stb.

Se éhes nem vagyok, meg nem akarok füstte válni :kalapos: bocs :lol:
Semmi gond, a számodra is van egy cigányátkom! :D
Egyébként itt az én esetemben nem a túlzott étvággyal van gond,hanem konkrétan pótcselekvés az evés, nagyon elhibáztam ezt, hogy egyedül maradtam, mert szinte mindent unok már. Hiába beszélek mással telefonon vagy messengeren, nekem kell másnak a társasága hogy jól érezzem magam, meghát eleve nem vagyok egy otthonülő típus. Na de ez most nincs, így a nap fénypontja az, ha 5 perc alatt elpusztíthatok egy milkát vagy ha este leguríthatok egy pizzát, aztán 1 óra múlva küldhetek utána fojtásként egy jó somlóit. Majd kitalálok erre valamit, mert azt azért érzem hogy sokáig nem lehet ezt így csinálni, észre se veszem és elkezdenek nőni a kancsöcsök.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 4., szombat 21:55

h3x0r írta: Az aktivitast mero kepletben az egyik valtozo a futtatott torrentek szama alapjan generalt szorzo, ami 251 darab torrent felett a legmagasabb. Erdemes rakeresni arra a szora, hogy "font". Rendezes meret szerint novekvo sorrendben. Toltsd le az elso 260-300 torrentet, szinte semmit nem foglal. Erdemes valahova elmenteni a .torrent fajlokat, hogy egy esetleges windows csere utan ne kelljen ujra toltogetni. Ha ezeket mindig seedeled, amikor megy a gep, akkor elite rangu leszel (tok 50k), ahol korlatlan a hit'n'runjaid szama. Van amit honapokig seedelek, par szaz gigat visszatoltok belole, ha meg egy filmet este letoltok, megnezem, mar torolhetem is le, nem kell napokig varjak vele.
nem kell ilyen komolyan venni ezt. Nekem most pl 99 van futtatva, elég vegyesen. egy vinyó halál miatt a legrégebbiek 5-6 hete futnak (futási idő), s így is elite vagyok. :mrgreen:

'shutterisland írta: vagy nincsenek is koztunk pl pincerek, baristak, fodraszok, idegenvezetok, fogaszati asszisztensek, mittudomen ?
Fodrászom konkrétan home officeban tolja, hazament maszeknak. A szalonjuk épp febr 1-el bezárt (megvették a kici kínaiak a pláza nagyságú épületet). Úgyhogy no probléma nála, folytatja tovább. Egy jó drága férfi fodrászat bezárt a belvárosban. a pincérek meg átavanzsáltak futárokká - a vendégeket ki kell szolgálni, ha nem helyben, akkor a vendég otthonában. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. április 4., szombat 21:36

AM ja, kaját én se kívánok nagyon, reggel lájtos reggeli meg kv, ebéd, este pár sör aztán megvagyok. :mrgreen:

Asszony itthon edz rubintrékára, én itthon súlyzózás meg futni eljárok, de a parkok meg tele összeverőső fiatalokkal, idősekkel, olyankor mindig elmegy az életkedvem.
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 4., szombat 21:29

en azokra lennek kivancsi, hogy elik meg ezt az idoszakot (ha van itt olyan persze) akik nem tudnak dolgozni sem rendesen, sem home office-bol.

mert a köré meg valamivel konnyebben ki lehet epiteni egy rendszert, de anelkul meg nehezebb megfogni, hogy ne csusszon szet az ember rutinja, ritmusa. :mrgreen:

vagy nincsenek is koztunk pl pincerek, baristak, fodraszok, idegenvezetok, fogaszati asszisztensek, mittudomen ?

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. április 4., szombat 21:28

flori írta: Vagy fizess és nem kell szarakodni. :D
vagy használj 10 terrás hdd-t, és unlimited powered lesz. :lol: :lol: nem tudom hány éve nem töröltem semmit. :lol:

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 4., szombat 21:10

Én eddig heti 1-2 napot dolgoztam itthonról, de már kezd hiányozni az irodai légkör, a barátnőmmel is kezdjük kiidegelni egymást :mrgreen: Sajnos hajlamos vagyok túltolni a munkát, 9-10 óráig is csak egy hülye hibát nyomozni. Valami élhető rendszert akarok kialakítani, mert a jelek szerint ez a helyzet júliusig nem fog változni.
Ami viszont mindenképp pozitív, hogy nem tudom elkölteni a pénzem :mrgreen: A rezsin és a kaján kívül gyakorlatilag semmit se kell venni és így is megvagyunk, szóval remélem, hogy ezután is hasonlóan minimalista módon tudunk élni.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2020. április 4., szombat 21:06

Vagy fizess és nem kell szarakodni. :D
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég