OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 17., péntek 21:13

Köszöntem!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 21:10

Fasza. Jobbulast :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 17., péntek 21:08

Jó, nincs kimondva, de mind tudjuk hogy az volt neked is. :D
Hát nem tudom akkor bízom benne hogy túl vagyok a nehezén, aztán még jöhet pár utózönge és remélhetőleg annyi.
Cicciolinától amúgy nekem is menten elállna a köhögésem.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 17., péntek 21:02

füst írta:
Steve írta:
És neked meddig tartott ez a gettó? Sok ingadozás volt? Lassan egy hete vagyok benne, az első pár nap nem volt para, aztán pofáncsapott rendesen, ma meg mintha kutyabajom lenne.
Továbbra sem 100%, hogy nekem az volt. Csak az a 100%, hogy vírusom volt azt kimutatták vérvételből és a vírusomnak azonos tünetei. :kalapos: Tesztelésemre nem jutott pénz. :mrgreen:

Nekem 3nap volt ténylegesen elviselhetetlen, akkor fuldokoltam. Két éjszaka mikor nem tudtam aludni, mert nehéz volt lélegezni és éjszaka a kanapén ültem, majd ott aludtam el ülve a kimerültségtől. A feleségem meg nem mert elaludni, mert félt, hogy megfullafok mellette.Kb 1hét amikor azonnal belázasodtam, ha megerőltettem magam és ennyi ideig köhögtem is. 3 hét pedig az, hogy levert voltam, erőtlen, kedvtelen és jött-ment a rosszullét.De volt, hogy két hét után tökéletesen voltam, majd a semmiből szarul.

A köhögésre kaptam egy etil-morfiumos cuccot, amit Coccillananak hívnak. Az totál elfolytotta a köhögést. Az egy más kérdés, hogy úgy kiütött, hogy elaludtam ülve a gyerek mellett aki épp püfölt, hogy figyeljek rá, meg elaludtam az asszonnyal szemben reggelizés közben :lol: :D De a köhögéselleninek nagyon hálás vagyok.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 17., péntek 21:00

Szinte biztos hogy ápr. 3-án kaptam el, amikor pesten buszra kellett szálnom. Amúgy csak közértben voltam, 1-2 ember lézengett, tehát sose voltam több ember közelében... az az egy nap volt, a busz pedig ahogyan kell, fullos volt. Így nem volt nehéz észben tartani... rá 9-10 nappal indult torokfájással a dolog, aztán azóta jött sorban a többi. Azóta se bolt se semmi, küszöbre rakós módszerrel jön a kaja.
A kérdés az hogy már túl vagyok a nehezén, avagy eztán jön.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 17., péntek 20:12

füst írta:
Steve írta:
És neked meddig tartott ez a gettó? Sok ingadozás volt? Lassan egy hete vagyok benne, az első pár nap nem volt para, aztán pofáncsapott rendesen, ma meg mintha kutyabajom lenne.
Hol kaptad el? Tudni?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 17., péntek 19:50

Steve írta:
És neked meddig tartott ez a gettó? Sok ingadozás volt? Lassan egy hete vagyok benne, az első pár nap nem volt para, aztán pofáncsapott rendesen, ma meg mintha kutyabajom lenne.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 17., péntek 19:32

mondjuk ez azert globalisan is jo kerdes.

malta, spanyolorszag, gorogorszag, portugalia, etc.
sokszor komplett orszagok / szigetek epulnek a turizmusra.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 17., péntek 18:43

Marky írta: Velük mi lesz? Jön Mészáros és tizedáron felvásárol mindent?
Valid forgatókönyv.
Főleg hogy már a fél Balaton az övék, Tiborcz gyerekkel karöltve.
Persze mindent piaci versenyben szereztek meg, nem ám puszira :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 17., péntek 16:09

Engem sokkal jobban aggaszt most már az, hogy mennyire áll földbe a gazdaság. Most sokan maradandó károsodást szereznek, szörnyű, ha ok nélkül távozik valaki, de hosszútávon akár egy évtizedre is lábon lőhetnek minket a tisztelt vezetőink.
A nyilatkozatokból az látszik, hogy a Matolcsy-Varga-Domokos féle háromszög minden csúcsa külön állásponton van és nincs konszenzus azzal kapcsolatban, hogy mi legyen a cselekvési terv. Különösen szomorú azt látni, hogy előre mossák kezeiket, vagy képesek a 2013-17 közötti konjuktúra időszakával példálózni. Ez irdatlan kevés lesz.
Ha csak szigorúan a turizmust nézem, egy kiesett szezon a Balatonon gyakorlatilag kivégzi az ottani vállalkozásokat. A déli parton ez az egyetlen lehetőség a bevételre, mert ott télen nem történik semmi. Velük mi lesz? Jön Mészáros és tizedáron felvásárol mindent?
Budapesten talán picit masszívabbak a vállalkozások, de egy kieső nyarat ott sem fognak tudni kihúzni.

Mi lesz ebből 2021-re?

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. április 17., péntek 13:38

Már már azt hittem kifulladt a koronás téma. Nyilván több nézőpont van de szerintem akkor érdemes majd mély elemzéseket lefolytatni amikor vége lesz a járványnak. Másrészt meg minden ország helyzete más és más. Engem speciel nem nagyon izgat hogy mit csinálnak a Svédek és mit nem, azért mert nem érint közvetlenül. Persze ez nem azt jelenti hogy nem kívánom a legjobbakat a svédeknek csak hát van baj elég ott is ahol élek és ez ami igazán érint. Simán lehet hogy amit csinálnak a svédek az nem lesz rossz stratégia Náluk (bár várjuk ki a végét). Másrészt arról 100% megvagyok győződve hogy nálunk Romániában a svéd módszer az totális katasztrófa lenne. Itt igenis kell a karantén mert még így is több mint 8000 fertözött és 400 halott van (bitang kevés tesztelés mellett) . Ha nem lenne karantén már rég beadta volna a kulcsot az egészségügy (még így is döcög rendesen) és sokkal nagyobb lenne az elhalállozottak száma. Az hogy ezzel tovább fog elhuzodni a járvány nagyon valószínű de akkor is ez a kisebbik rossz.

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 17., péntek 13:31

pitkon írta:
Steve írta:

Hát, drasztikus változás nincs. Ami a koronát illeti a kezdeti pánikkor volt egy kis zuhanás, de stabilizálódott.

Ami a gazdaságot illeti, nyilván jót nem tesz. Többen elveszítették a munkájukat, de mivel zajlik az élet így olyan nagy drasztikus változás még nincs.

Karantén nincs.

Ami a “kipusztulást” illeti olyan 12500 offisöl esetnél és kb 1350 hivatalos halottnál áll a dolog.

Számomra csak egy dolog a rémisztő, hogy full egészséges, minden előjel nélküli embereket is elvisz. Tegnap egy 51 éves sztár rádióst(akit én személy szerint nagyon szerettem hallgatni) halt bele ebbe a szarba, úgy hogy semmi más baja nem volt és 2,5 hét alatt lezajlott neki az egész. Volt valami nagyobb hírességekkel teli party ott volt valami előtte olaszországban síelő faszi, az körbe fertőzte a vendégeket, többek közt ezt a rádiós faszit is. Sajnálom, nagyon szimpatikus figura volt.

Nagyjából ennyit tudok írni röviden. :)
Egyebkent mit ertunk full egeszseges emberen? Nem dohanyzott, nem ivott stb? Illetve honnan tudja a media, hogy valaki full egeszseges volt-e? Nem kellenek ehhez vizsgalatok, esetleg boncolas?

Ezzel nem akarok belekotni a mondandodba de mar mashol is olvastam, hogy teljesen egeszseges embert vitt el de sehol nem adnak korhaz altal, vizsgalatok altal megallapitott tenyeket/dokumentumokat vagy akar csak annyit, hogy volt-e barmilyen karos szokasa amiket fentebb emlitettem. Errol az 51 eves radiosrol volt ilyen a sved mediaban esetleg? Mert nekem ezek a hirek mindig ugy lognak a levegoben es nem tudom eldonteni, hogy a media azert szinezi meg egy kicsit vagy a tiszta adatokon alapul.
Ezek is érdekesek. Most néztem a TV-ben egy interjút egy gyógyult emberrel. Ő kórházban is volt 2 hétig, voltak nagyon rossz pillanatai, de lélegeztető gépre nem kellett tenni soha és a köhögései sem voltak fájdalmasak. 2-szer fulladt be nagyon, ebből egyszer még otthon. A lényeg, hogy eléggé úgy mondta el a dolgokat, hogy örül, hogy túl élte. Aztán a végén külön kiemelte, hogy ő egy full egészséges ember, félévente megy menedzser szűrésre, soha semmi baja nem volt..., eltekintve a vérnyomás problémáktól (korábban pedig említette, hogy ráfért a betegség által okozott fogyás).
Én úgy gondolom laikusként, hogy az egyik legfontosabb az alapvető higiénia (tömegeket kellett megtanítani és rászoktatni a kézmosásra a XXI. században) és az immunrendszerünk folyamatos optimálisan tartása. Kerülni kellene a stresszt (ezért is gáz ez a fenyegetett világkép fenntartása), a kialvatlanságot, az alkoholt, az alul öltözöttséget, a légszennyezést, sokat kellene mozogni, megfelelően étkezni, stb, stb, stb. Az immunrendszerünk az egyedüli pajzs, ami meg tud védeni bennünket és ha nem basszuk szét esetleg segítünk neki, akkor meg is véd.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. április 17., péntek 13:05

Steve írta:
kiserik írta: Steve, mi újság Svédéknél korona fronton? Van már karantén? Kipusztult már fél Svédország?
Hát, drasztikus változás nincs. Ami a koronát illeti a kezdeti pánikkor volt egy kis zuhanás, de stabilizálódott.

Ami a gazdaságot illeti, nyilván jót nem tesz. Többen elveszítették a munkájukat, de mivel zajlik az élet így olyan nagy drasztikus változás még nincs.

Karantén nincs.

Ami a “kipusztulást” illeti olyan 12500 offisöl esetnél és kb 1350 hivatalos halottnál áll a dolog.

Számomra csak egy dolog a rémisztő, hogy full egészséges, minden előjel nélküli embereket is elvisz. Tegnap egy 51 éves sztár rádióst(akit én személy szerint nagyon szerettem hallgatni) halt bele ebbe a szarba, úgy hogy semmi más baja nem volt és 2,5 hét alatt lezajlott neki az egész. Volt valami nagyobb hírességekkel teli party ott volt valami előtte olaszországban síelő faszi, az körbe fertőzte a vendégeket, többek közt ezt a rádiós faszit is. Sajnálom, nagyon szimpatikus figura volt.

Nagyjából ennyit tudok írni röviden. :)
Egyebkent mit ertunk full egeszseges emberen? Nem dohanyzott, nem ivott stb? Illetve honnan tudja a media, hogy valaki full egeszseges volt-e? Nem kellenek ehhez vizsgalatok, esetleg boncolas?

Ezzel nem akarok belekotni a mondandodba de mar mashol is olvastam, hogy teljesen egeszseges embert vitt el de sehol nem adnak korhaz altal, vizsgalatok altal megallapitott tenyeket/dokumentumokat vagy akar csak annyit, hogy volt-e barmilyen karos szokasa amiket fentebb emlitettem. Errol az 51 eves radiosrol volt ilyen a sved mediaban esetleg? Mert nekem ezek a hirek mindig ugy lognak a levegoben es nem tudom eldonteni, hogy a media azert szinezi meg egy kicsit vagy a tiszta adatokon alapul.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 17., péntek 12:20

kiserik írta: Ezeket a számokat jelenleg ilyen módon teljesen fölösleges vizsgálni.
Ugy konnyu vitazni, hogy azok a tenyek, amik nem tamasztjak ala az allaspontod, azok lenyegtelenek, amik igen, azok meg a szentiras.
kiserik írta: A kontrollált karantén mentes módszerrel biztosan gyorsabb a fertőzés lefolyása, így a halálozások száma is gyorsabban növekedhet, ami nem egyértelműen eredményezi azt, hogy az össz halálozás, megbetegedés több lesz a végére, mint a karanténos megoldásnál
Vagyis tobb beteg van ugyanannyi ido alatt, vagyis tobben igenyelnek ellatast ugyanannyi ido alatt, egy fix ellatasszamot biro rendszerre, es mivel tobb beteg van, ezert tobb ferzotes van egyszerre. Vajon baj, hogy tulterhelt egy korhaz, vagy nem?
kiserik írta: ersze Te hoztál 3 skandináv országot, de ez nem egyelő az átlaggal, amiről én beszéltem. Egy európai átlagba beletartozik Olaszország (370 fő/1 millió), Franciaország (260 fő/1 millió), Hollandia (190 fő/1 millió), Németország (50 fő/1 millió), de Magyarország (15 fő/1 millió) is.
Adatokkal foglalkozom mar 7 eve, amit Te csinalsz az a klasszikus peldaja annak, hogy van egy allaspontom, es addig alakitom a dolgokat, amig ki nem jon az, ami alatamasztja ezt. Persze, az europai atlagba beletartozik minden europai orszag, de azert konnyu belatni, hogy ezzel elegge torzul a kapott eredmeny. Azert hoztam a szomszed orszagokat, mert az egy konnyen es biztonsagosabban osszehasonlithato adathalmaz, mint egy europai atlag Oroszorszaggal, Esztorszaggal, Lettorszaggal, Olaszorszaggal es Franciakkal.
kiserik írta: Én személy szerint Svájchoz (150 fő/1 millió) mérem a Svédeket. Hasonló méret, hasonló elszórtság, egyes részeken hasonló elszigeteltség.
1. semmi, de semmi nem indokolja azt, hogy a Svedeket Svajhoz merd a Skandinav orszagokkal szemben
2. Itt most erdekesek az adatok? Pedig az elso pontban azt mondtad, hogy nem szamit.
3. https://miro.medium.com/max/1400/1*RtOS ... WjysjA.png ;
https://i.imgur.com/FnfVuLG.jpg
Sajnos nem talaltam ingyenesen elerheto nyers adatokat, amivel en tudtam volna plottolni egy density mapot neked, igy kulonbozo a legend a ket mappon, de ha eltoltesz par percet a tanulmanyozassal, akkor rajossz, hogy lehet hogy helyekben hasonlosagot tartalmazhat, azert megiscsak erdemesebb a Skandinav orszagokkal osszehasonlitani.
4. Svajc Europa kozepen talalhato, Svedorszag elszigetelt. Nem szeretek adatok nelkul allitasokat hozni, de van egy olyan megerzesem, hogy tobb ember jar at mondjuk Svajcon, mint Svedorszagon, akar csak egy business ut soran mondjuk.
kiserik írta: Magyarországon karantén rendszer van mégsem sikerül megvédeni az időseket, mert egyszerűen gondozni, ápolni kell őket.
Akkor a megoldas az, hogy hagyni kell hogy szethordja mindenki, mert ugy is apolni kell az oregeket?
kiserik írta: Minden arra utal, hogy az egészséges (rejtett betegségektől mentes), erős immunrendszerű lakosságnál az immunrendszer legyőzi a vírust és nagyon nagy százalékban semmilyen tünetet nem produkál a fertőzött.
Steve írta: Számomra csak egy dolog a rémisztő, hogy full egészséges, minden előjel nélküli embereket is elvisz. Tegnap egy 51 éves sztár rádióst(akit én személy szerint nagyon szerettem hallgatni) halt bele ebbe a szarba, úgy hogy semmi más baja nem volt és 2,5 hét alatt lezajlott neki az egész. Volt valami nagyobb hírességekkel teli party ott volt valami előtte olaszországban síelő faszi, az körbe fertőzte a vendégeket, többek közt ezt a rádiós faszit is. Sajnálom, nagyon szimpatikus figura volt.
kiserik írta: Miért Isten elleni vétek azt gondolni, hogy jobb, hasznosabb dolog ezeknek az embereknek tovább élni a mindennapjaikat és különös figyelmet, erőforrást, pénzt fordítani a veszélyeztetett emberekre?
Nem az. UK es Hollandia megprobalta a nyajimmunitast, kb. ot nap utan hoztak a karanten intezkedeseket.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. április 17., péntek 11:28

Steve írta: Hű, hát én már nem is merek semmit írni, mert kiserik az én tapasztalataimat használja fel itt a korona kezelési stratégiában folytatott hadjárathoz. :kalapos:

A személyes véleményem az, amit R24 is írt, na nem azért mert ő az én, vagy a családom érdekeit nézve közelítette meg humánusan. De szerintem is tesztelni kell olyan országokban ahol erre van anyagi keret lsd gazdagabb országok(Svédország Európa egyik leggazdagabb országa, fura válasz a nincs keret rá szerintem).

A karantén és hogy miért kevesebb itt az áldozat kérdéshez:

Szerintem a dolognak van egy olyan aspektusa is, amiről keveset beszélnek. Az életforma és az anyagi jólét és a városok felépítése amiről beszélnek.

A svéd idősek nagy része öreg korban is edz, olyan a testük mint amilyen sok fiatalnak nincs. Itt mindenki fut, odafigyel magára. Egyik legalacsonyabb a dohányosok aránya szemben mondjuk a déli országok/mediterrán országok időseivel ahol sok a dohányos.

Svédország 10x akkora területen terül el és van összesen uannyi lakos, mint Magyarországnak. Tehát a városok sem olyan zsúfoltak. Meg is látszik, hogy Stockholm kiemelkedik a fertőzések számával és az olyan kerületek(tegnap olvastam statisztikát) amik kb a “legzsúfoltabbak”.

Én nem merem kijelenteni, hogy kialakult véleményem van, mivel nem vagyok kutatóorvos, de szerintem minden országnak a saját körülményeihez képest kell megtalálja a helyes stratégiát, nem egy sémát alkalmazva.

Beleértve a geografikus adottságokat, anyagi adottságokat, népességet, egészségügy állapotát stb..
A teszteles szerintem fontos viszont a mindenfele szamok publikalasa kontraproduktiv is lehet. Fals felelemerzetet es panikot is szulhet. En ezt erzekelem itt Spanyolorszagban. Tobb teszttel, tobb pozitiv eredmeny lesz viszont azt nem tudjuk hanyan immunisak ra. Ertem itt ezalatt, hogy vagy mar atestek rajta vagy meg nem de nem mutatnak komolyabb tuneteket se. En nem tudom Svedorszagban milyen a helyzet es mennyit tesztelnek vagy a media mikent mutatja be a virust, de itt Del-Spanyolorszagban mindenki be van zarva a lakasaba es meg csak setalni sem mehet el egy kort, mennek a negativ hirek nap mint nap mediaban, facebookon, a rendorok baszogathatnak amikor csak kedvuk tartja, stb. Szerintem ezzel az egesz jarvanykezelessel az a baj, hogy csak extrem vegletekben tudnak gondolkodni az orszagok es az emberek. Bar most belegondolva talan Svedorszag epp, hogy kivetel mivel bezarta az egyetemeit es bevezetett par korlatozast de azert megsem allitotta le az eletet ugy ahogy van es probal kozeputat jarni. Jo kerdes, hogy egy ev mulva visszanezve mikent ertekeljuk majd ki a helyzetet es mely modell mukodott jobban.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 17., péntek 10:50

Hű, hát én már nem is merek semmit írni, mert kiserik az én tapasztalataimat használja fel itt a korona kezelési stratégiában folytatott hadjárathoz. :kalapos:

A személyes véleményem az, amit R24 is írt, na nem azért mert ő az én, vagy a családom érdekeit nézve közelítette meg humánusan. De szerintem is tesztelni kell olyan országokban ahol erre van anyagi keret lsd gazdagabb országok(Svédország Európa egyik leggazdagabb országa, fura válasz a nincs keret rá szerintem).

A karantén és hogy miért kevesebb itt az áldozat kérdéshez:

Szerintem a dolognak van egy olyan aspektusa is, amiről keveset beszélnek. Az életforma és az anyagi jólét és a városok felépítése amiről beszélnek.

A svéd idősek nagy része öreg korban is edz, olyan a testük mint amilyen sok fiatalnak nincs. Itt mindenki fut, odafigyel magára. Egyik legalacsonyabb a dohányosok aránya szemben mondjuk a déli országok/mediterrán országok időseivel ahol sok a dohányos.

Svédország 10x akkora területen terül el és van összesen uannyi lakos, mint Magyarországnak. Tehát a városok sem olyan zsúfoltak. Meg is látszik, hogy Stockholm kiemelkedik a fertőzések számával és az olyan kerületek(tegnap olvastam statisztikát) amik kb a “legzsúfoltabbak”.

Én nem merem kijelenteni, hogy kialakult véleményem van, mivel nem vagyok kutatóorvos, de szerintem minden országnak a saját körülményeihez képest kell megtalálja a helyes stratégiát, nem egy sémát alkalmazva.

Beleértve a geografikus adottságokat, anyagi adottságokat, népességet, egészségügy állapotát stb..

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 17., péntek 10:48

géza írta:
A halottak tesztelve vannak Svédországban is. Továbbra is egy nagyon jó kontroll országnak tartom. A karantén mentes megoldás példája és eddig nem produkálnak tarthatatlan, az átlagnál kiugróbb számokat.
Csak egy hsszel kene megint visszabb nezned, de ugy latszik amikor tenyeket hozok, azokra nem erkezik valamiert valasz.
Utoljára ülök fel a provokációdnak:
Ezeket a számokat jelenleg ilyen módon teljesen fölösleges vizsgálni. A kontrollált karantén mentes módszerrel biztosan gyorsabb a fertőzés lefolyása, így a halálozások száma is gyorsabban növekedhet, ami nem egyértelműen eredményezi azt, hogy az össz halálozás, megbetegedés több lesz a végére, mint a karanténos megoldásnál, de egyelőre úgy néz ki, hogy kezelhető és nem kiugró ez a szám. Persze Te hoztál 3 skandináv országot, de ez nem egyelő az átlaggal, amiről én beszéltem. Egy európai átlagba beletartozik Olaszország (370 fő/1 millió), Franciaország (260 fő/1 millió), Hollandia (190 fő/1 millió), Németország (50 fő/1 millió), de Magyarország (15 fő/1 millió) is. Én személy szerint Svájchoz (150 fő/1 millió) mérem a Svédeket. Hasonló méret, hasonló elszórtság, egyes részeken hasonló elszigeteltség.
Elég csak a józan paraszti eszünkkel belegondolni. Magyarországon karantén rendszer van mégsem sikerül megvédeni az időseket, mert egyszerűen gondozni, ápolni kell őket. Minden arra utal, hogy az egészséges (rejtett betegségektől mentes), erős immunrendszerű lakosságnál az immunrendszer legyőzi a vírust és nagyon nagy százalékban semmilyen tünetet nem produkál a fertőzött. Miért Isten elleni vétek azt gondolni, hogy jobb, hasznosabb dolog ezeknek az embereknek tovább élni a mindennapjaikat és különös figyelmet, erőforrást, pénzt fordítani a veszélyeztetett emberekre?

Más: valaki azt magyarázza már el nekem, hogy mi értelme a 3 órai bolt bezárásoknak? Eddig 10-12-14 óra alatt vásárolt a nép egy nap, most besűrítették 3-5 óra hosszára (ugye az idősek elég kevesen járnak boltba abban a 3 órában). A jó időnek és a karanténnak meg a 3 órai zárásnak köszönhetően például a barkács áruházak szó szerint tömve vannak, de az élelmiszer üzletek sem konganak az ürességtől. Ezzel pont az ellenkezőjét érik el szerintem.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 17., péntek 9:52

A halottak tesztelve vannak Svédországban is. Továbbra is egy nagyon jó kontroll országnak tartom. A karantén mentes megoldás példája és eddig nem produkálnak tarthatatlan, az átlagnál kiugróbb számokat.
Csak egy hsszel kene megint visszabb nezned, de ugy latszik amikor tenyeket hozok, azokra nem erkezik valamiert valasz.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 17., péntek 9:41

'shutterisland írta: ma reggeli wordometers adatok szerint 350 uj eset es 1290 uj halaleset kinaban az elmult 24 oraban.

vagy az oldal kattant be vagy nem stimmel valami.
https://science.sciencemag.org/content/ ... ce.abb5793
Ez ilyen lesz egy darabig, ne aggódj.
Mármint, hogy peakek lesznek.
Azok az adatok meg valószínűleg rosszak valahogy.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 17., péntek 9:33

ma reggeli wordometers adatok szerint 350 uj eset es 1290 uj halaleset kinaban az elmult 24 oraban.

vagy az oldal kattant be vagy nem stimmel valami.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég