OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. március 16., hétfő 21:50

Ez már fix?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 16., hétfő 21:47

___Samy___ írta: Én azt mondom, hogy már a héten be lesz vezetve a kijárási tilalom. Minden bizonnyal ez lesz az egésznek a vége. A mostani felmegoldasok nem sok mindenre jók.
Csütörtöktől.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. március 16., hétfő 21:45

Én azt mondom, hogy már a héten be lesz vezetve a kijárási tilalom. Minden bizonnyal ez lesz az egésznek a vége. A mostani felmegoldasok nem sok mindenre jók.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 16., hétfő 21:42

valoszinuleg nincs kapacitas nagy szamban teszteket keszittetni es nem is eri meg a sok false negative eset miatt. lehetseges, hogy a fertozes korai szakaszaban nem kimutathato a fertozes.
felszerelesben es emberi eroforrasban mar most a hataron mozog a rendszer, ezt tobb forrasbol hallottam. nincsenek rendes maszkok, ami van az nem jo semmire es keves is.

ami biztos, hogy legkesobb a jovohet elejeig itt is be kell vezetni a lakhelyelhagyasi tilalmat es ugrasszeruen meg fog emelkedni a regisztralt fertozottek szama. a mai 15 ora utani zarvatartas is erre keszit fel, hogy ne tunjon tul hirtelennek a drasztikus lepes.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. március 16., hétfő 21:20

En sajnos a konkret okat nem tudom, de miért lehet h ilyen keves tesztet végzünk el? Keves a rendelkezésre allo teszt? Vagy a kiertekeleshez szűkös a kapacitas?
Mindenesetre ez az a szakasz amikor magyar viszonylatban napi több 100 teszt elvegzesevel eleg jol kordaban lehetne tartani a virust
Nem hiszem h penz kérdés lenne a tesztek meglete, pénzügyi eroforras boven rendelkezsre allhatna akar a megvetelhez akar az eloallitashoz
Igaz h eddig mindössze egy helyen ertekeltek ki ezeket de holnaptól további 7 helyen is fogjak igy meggyorsulhat a folyamat

A lényeg h tesztelni, tesztelni, tesztelni. Ez lenne a legfontosabb az alapos kontakt kutatást követően
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. március 16., hétfő 21:18

Aki tutira akar menni, szerintem msot menjen boltba. A rendkívül "okos" tömeg, akik múlt héten már bespájzoltak és felkészültek a panírozott budipapírra, azoknak kb a hét közepéig, végéig fog kitartani a tartalék, addig nem mennek boltba, itt Veszprémben volt mindenhol minden. De szépen meg fognak ugrani most a számok, elfogy a kamra rambók készlete és éerabolnak mindent a hét második felében.

Szóval holnap ti is menjetek boltba. :mrgreen:

Btw a nyugdíjasok itt is mennek ide-oda, szerintem a pestiek ezt már komolyan veszik, de itt vidéken még élnek mint jockie ewing.
Nem illik.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 16., hétfő 21:07

Jobbulást kívánok Steve, bármi is legyen az, mondok egy imát érted és a családodért. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 16., hétfő 20:54

Nem adják ki a részletes területi adatokat. De mivel nem is tesztelnek túl gyakran az biztos, hogy a hivatalos adatok eléggé sántítanak. De ez mondjuk más országban is, lásd Steve esete Svédországban.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. március 16., hétfő 20:53

Anthony írta:
Koronavírus: nálunk szenzitív adat az, amit a legtöbb európai ország közöl

Nem hozzák nyilvánosságra a fertőzések területi adatait, nem ismert a fertőzöttek neme és kora. Müller Cecília szerint tiszteletben kell tartani a személyiségi jogokat.
https://index.hu/belfold/2020/03/16/kor ... m_eletkor/
Az igen, csak gratulálni tudok

Nincs teszt, nincs vírus.
Ha van vírus nem közöljük le.
Ergo nincs vírus.
ezt most nem értem? akkor a kormány kamuzik? nem is 39 van hanem már 689 fertőzött?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. március 16., hétfő 20:51

Steve írta: Amúgy még annyit tudok leírni, hogy miután két napot baromi szarul voltam hirtelen jól lettem. Akartam menni dolgozni is.De hirtelen megint furán lettem.

Ezt akiknek nincs súlyos tünetei, azok szintén írják. Érdekes dolog ez.

Annak piszkosul örülök, hogy se 40fokos láz, se tüdőgyulladásom nincs(megnézték ezt legalább).

Viszont ez a fura érzés, hogy totál offon vagy nem túl kellemes.A fuldoklósdi meg rohadt szar volt.

Mindenesetre én remélem kikpipálom ennyivel a dolgot és megúsztam.
Jobbulást :-( :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. március 16., hétfő 20:51

Kercsó írta: Romániaban 1,5 millió forint a bünti, ha valaki nem tartja be a karantént.
az oroszoknál 5 év börtön.
Itt volt egy csavo, aki nem tartotta be a karantent, a szomszedja meglatta, majd ugy megverte, hogy mentot kellett hivni. :lol:

Olyan is volt, aki komppal atment gorogbe, majd onnan indultak haza. Vegul lebuktak.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 16., hétfő 20:50

Koronavírus: nálunk szenzitív adat az, amit a legtöbb európai ország közöl

Nem hozzák nyilvánosságra a fertőzések területi adatait, nem ismert a fertőzöttek neme és kora. Müller Cecília szerint tiszteletben kell tartani a személyiségi jogokat.
https://index.hu/belfold/2020/03/16/kor ... m_eletkor/
Az igen, csak gratulálni tudok

Nincs teszt, nincs vírus.
Ha van vírus nem közöljük le.
Ergo nincs vírus.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 16., hétfő 20:47

'shutterisland írta:



jah, amugy a spajzolassal kapcsolatban.


Én passzív-agresszívan tiltakozom mint Gandhi. Csak azt veszem meg amire szükségem van, pár napra elegendő kajám van, mint általában. Meg ilyen-olyan befőttek meg lefagyasztott húsok tavalyról.
Ha mindenki a napi rutin szerint vásárolna be, akkor semmi gond nem lenne, csak ugye akkor nem hangulatkeltő cikkeknek kellene 0-24ben folyni a csapból. Így persze hogy ráparáznak az emberek és jön az ősi gyűjtögető öszton.
De reményeim szerint így sem lesz gond, akik most jól megtömték az éléskamrát, azok remélhetőleg most ellesznek egy darabig és nem vetődnek rá az új szállítmányra a boltokban. Így 1-2 hét alatt azok is felpakolhatnak akik most lemaradtak és így el is múlhatna az üres polc anomália a boltokban, mert mindenkinek fullos a spájz.
Sokakra fog rárohadni a liszt meg a gulyáskonzerv...

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 16., hétfő 20:39

Amúgy még annyit tudok leírni, hogy miután két napot baromi szarul voltam hirtelen jól lettem. Akartam menni dolgozni is.De hirtelen megint furán lettem.

Ezt akiknek nincs súlyos tünetei, azok szintén írják. Érdekes dolog ez.

Annak piszkosul örülök, hogy se 40fokos láz, se tüdőgyulladásom nincs(megnézték ezt legalább).

Viszont ez a fura érzés, hogy totál offon vagy nem túl kellemes.A fuldoklósdi meg rohadt szar volt.

Mindenesetre én remélem kikpipálom ennyivel a dolgot és megúsztam.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 16., hétfő 20:37

XVI. kerület Sashalom és XIII. kerület Gyöngyösi utca (Duna Plaza) között ingázom minden nap. Busszal az Örsig M2 metró, onnan Deák, M3 metró Újpest központ felé. 06:33-tól metrózás. 10 nappal ezelőtt kb. csak akkor volt ülőhely amikor beérkezett a metró, ha már azt írta a kijelző, hogy 1 perc indulásig, már esélytelen volt egymás mellett helyet foglalni kollégával vagy barátnőmmel. Most ugyanebben az időpontban kb. végig lehetne feküdni mint a kanapén, olyan szinten üres minden reggel. Hazafelé szintén zenész. Deákon legalább egy percig szálltak lefelé az emberek 17:10 körül, most egy-két ember, és teli üres helyekkel. Buszon is ugyanez a helyzet. Ezen a környéken én nem látom a nyugdíjas korosztályt tömegközlekedni. Külön figyelmet nem fordítottam rá vásárlás közben, napközben meg ugye nem tudom kémlelni meló miatt. Futás közben is este 7 körül elvétve látok néhány nyugdíjast kutyát sétáltatni, nem társaságban, úgy látom betartják. Vagy csak később mozdulnak ki napközben. Hiszek nektek, csak leírtam amit én tapasztalok. Gyógyszertár ugyanez. Vasárnap nem mehetett be senki, ablakon keresztül szolgálták ki az embereket, 11 órakor 10 ember állt az utcán sorban, idősek maszkban, 30000 forint körül vásároltak ahogyan hallottam akik készpénzzel fizettek. Akkora táskával távoztak, mint egy élelmiszerbolt után. :roll:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. március 16., hétfő 20:34

Kercsó írta: Romániaban 1,5 millió forint a bünti, ha valaki nem tartja be a karantént.
az oroszoknál 5 év börtön.
magyarországon egy buki simizéssel egybekötött ejnye bejnye
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. március 16., hétfő 20:27

Romániaban 1,5 millió forint a bünti, ha valaki nem tartja be a karantént.
az oroszoknál 5 év börtön.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 16., hétfő 20:19

Probaltam többször leirni, hogy ennek nem csak egeszsegügyi, de nagyon sulyos gazdasagi hatasa is lesz.
en mar eljutottam odaig, hogy sokkal jobban parazok az utobbitol.


jah, amugy a spajzolassal kapcsolatban.

angliaban is elkezdtek az emberek kifosztani az elelmiszer boltokat.

en magamtol nem orulnek meg es vasarolnam fel a fel tescot vagy aldit, sosem volt otthon 1 hetre eleg stocknal nagyobb.
de mivel csak az ures polcokat latom, meg azt, hogy amit szeretnek, annak a felet sem talalom meg, mint valami rohadt zs kategorias horrorban, akaratomon kivul is belembsszk az ideget meg a panikot, aztan en is bele fogom dobalni a kosarba amit csak latok.
mert nem igaz, hogy egy 10-es doboz tojasert 3 boltot kell bejarni.
aztan persze, hogy ha talalok 30 db-ost, akkor ebben a hangulatban en is azt fogom leemelni.

domino elv.


tcskhun
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2020. március 16., hétfő 20:11

Faust írta:
Realfan1 írta:

Debrecenben belőlük látni a legtöbbet az utakon, nem igaz, hogy képtelenek otthon ülni, miközben rájuk a legveszélyesebb ez. Míg boltba elugrottam, rengeteg idős embert láttam sétálni. Miért nem kérik meg egy hozzátartozójukat, hogy intézzék el a dolgaikat?
Hihetetlen. Egesz Europa gazdasaga a foldbe all, mert az emberek otthon maradnak, legtobben nem kapnak penzt/kirugjak oket, hitelek fognak bedolni, csaladok az utcara kerulni, mindezt azert, hogy ne terjedjen rohamtempoban ez a szar, ami rajuk nezve kiemelten veszelyes. Erre ma bemegyek a varosban a sarki boltba, mindenhol nyugdijas. Fel orara ra bemegyek az aldiba, a fel uzlet 70+. Maszk minden nelkul a legtobben. Mondom hat ezek idiotak, de nem baj, otthon anyosek legalabb otthon vannak. Tegnap leultem veluk es megbeszeltem, hogy lesz heti ket nap amikor elmegyek bevasarolni, bizniszeljuk le hogy ez melyik ket nap legyen, es semmi mas dolguk nincs mint a bevasarlolistat kirakni az asztalra, minden masra ott a Gabor.

Hat jovok haza bazmeg, az egyik akinek az elmult 10 evben ket szivmutetje volt, ul be a kocsiba hogy o elmegy a peksegbe. O felolem egyebkent mar elnezest de csinalhat akarmit, annal konnyebb nekunk. Aztan nezem anyos, aki fel eve meg rakbeteg volt, es a menyasszonyom majd belerokkant hogy apolja es istapolja az onkologian es otthon a tapszerrel, furdette, etette, korhazba kiserte, mig ketten csak az en fizetesembol eltunk egy evig mert O kilepett emiatt, hat bazmeg bement a varosba kajaert.

Minden tiszteletem a generaciojuknak, mert egyreszt mi ezt a kort nem fogjuk megelni, masreszt annyi szaron atestek amit mi fel sem tudunk fogni, de a jo kurva eletbe, hogy a millionyi haborus/haboru utani reflexbol (fillerbaszas, raktarozas, spejzolas, lisztcukor, befottfozes, ruhavarras/200 evig hordas, akcios ujsag/lokal olvasgatas, stbstbstb) pont annak kell kimaradnia, hogy veszhelyzet eseten maradj otthon a seggeden? Teljesen kiborito. Nagyanyam a szemem fenye, a 10 evig anyam helyett anyam volt, es ha nem lett volna, akkor nem almaim szakmajat muvelem, amivel kiemelten jol keresek, es nem a menyasszonyommal elek boldogsagban csaladot tervezve, hanem meg mindig a mekiben szopom a faszt. Vele is tegnap beszeltem, mondom viszek neked barmit, nekem mindegy hany emberre vasarolok be. Erre megkoszoni, halalkodik, aztan mar jon a mantra hogy “de a kisbolt ugyis itt van a sarkon, 2 perc es leerek”. Es ne legyen az ember ideges es maradjon tisztelettudo. A legnyajasabb hangon bejelentettem hogy ha megtudom hogy kiteszi a labat otthonrol, lecserelem a zarat. Szerencsetlen elsirta magat hogy igy torodok vele, es megigerte hogy otthon marad - de meg igy is aggodok.

En megertem, hogy van egy reteg, akit leszar a csaladja, es azt is, hogy van egy olyan reteg is, akik olyan sotetek, hogy Orban beszedet, miszerint “anyaink es nagyanyaink vannak veszelyben” ugy ertelmezik, hogy az o anyaik, nagyanyaik mar reg meghaltak igy oket nem fenyegeti veszely, de javareszt ez szerintem siman a nemtorodomseg, a felelotlenseg, a “velem ugyse tortenhet meg”, illetve a jo oreg “NEKEM MAR UGYIS MINDEGY” szovegeles, semmi mas. Amit bar nem tudok elfogadni, de elviselem es nem szolok semmit, de mikozben emiatt egy het alatt majd 700 ezer forintnyi melomat mondtak le igy a csaladalapitas, gyerekvallalas elott, akkor kurvara felmegy bennem a pumpa. Mert en ha akarnek, sem tudnek beleszarni, ellentetben veluk.

Na elnezest a litaniaert vagy ha megsertettem valakit, melyen gyokeredzo problemak ezek itthon, kivancsi lennek szerencsesebb tortenelmi fejlodesu orszagok nyugdijasai mikepp viselkednek, de ki kellett irnom magambol.


Es ha az anyos hazajon elkuldom a halal faszara.
spanyolban itt mallorcan,korlátozva van a szabadmozgás,utcán büntet a rendőr 600€-tól
a nyugdijasok itt is ugyanaz mint más országokban....

tcskhun
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2020. március 16., hétfő 20:07

https://twitter.com/davcarretta/status/ ... 8071661568

olasz ujság bergamobol :(


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég