OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. március 6., szerda 10:10

hehetheoriginal írta: az a baj, hogy olvasok utana reggel ota kenytelenkelletlenul, es a makita olyannak tunik, mint a mercedes, mar reg nem az a minoseg, muanyagok eltoredeznek belul, stb, eleg sok a reklamacio....
aztan ott a teny, hogy a milwaukeenal csak a gep maga, akksi, tolto es minden nelkul kerul duplaannyiba, mint a papiron azonos teljesitmenyu makita 2 extra akkuval, toltovel es mindenfele tarolodobozzal es bitkeszlettel...... az se veletlen, nincs kedvem par evente allandoan ujat venni..... :coffee: :hmmm:
meg vannak ilyen egyeb markak, hogy bosch, dewalt, stb, de ugymond laikuskent, nem epitoiparban dolgozo jomunkasemberkent inkabb a stabil markak irant vennem az iranyt.
van sok technikus ismerosom, ok a milwaukeera istenkent neznek fel, altalaban ok is makitat kaptak a cegektol munkara, de vmiert megis milwaukeet akartak egytol egyig...
szoval nehez dontes foleg ennyi penzert





Ha olyat szeretnel, ami tenyleg majdnem eleted vegeig kiszolgal teged, ezt ajanlom. Nem tudom mennyi a kereted, de ez 10/10.
https://www.kamody.hu/milwaukee-m18-blh ... 8891-56251

Szenkefe nelkuli, ami nagy elony.


Kiserik, a Parkside nagyon jo hobbymarka, van az ezust akksis behajtoja, ami nagyon bitang, ami szinte barmely mas markaval felveszi a harcot, de nagyobb munkaknal, akar hazon belul is hamar meghal benne az altalam emlitett szenkefe. Ar/ertekben viszont otthonra jo valasztas lehet.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. március 6., szerda 10:05

Tudom, hogy szentségtörés, de én otthoni felhasználásra a Lidlben veszem ezeket a gépeket.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 6., szerda 10:02

hehetheoriginal írta: az a baj, hogy olvasok utana reggel ota kenytelenkelletlenul, es a makita olyannak tunik, mint a mercedes, mar reg nem az a minoseg, muanyagok eltoredeznek belul, stb, eleg sok a reklamacio....
aztan ott a teny, hogy a milwaukeenal csak a gep maga, akksi, tolto es minden nelkul kerul duplaannyiba, mint a papiron azonos teljesitmenyu makita 2 extra akkuval, toltovel es mindenfele tarolodobozzal es bitkeszlettel...... az se veletlen, nincs kedvem par evente allandoan ujat venni..... :coffee: :hmmm:
meg vannak ilyen egyeb markak, hogy bosch, dewalt, stb, de ugymond laikuskent, nem epitoiparban dolgozo jomunkasemberkent inkabb a stabil markak irant vennem az iranyt.
van sok technikus ismerosom, ok a milwaukeera istenkent neznek fel, altalaban ok is makitat kaptak a cegektol munkara, de vmiert megis milwaukeet akartak egytol egyig...
szoval nehez dontes foleg ennyi penzert
Amugy Bosch-t kerulnem, van/volt tobb cuccom is, leven ismerek egy ertekesitot, aki okosba hozta. Meg extra kedvezmennyel sem veszek tobbet, akkora csalodas egytol egyig.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. március 6., szerda 9:57

Nika91127 írta:
hehetheoriginal írta: Sztem meg nem volt: Akkus furot, utvefurot keresek, ertem en, hogy 12V eleg a haz korul, de ki tudja mikor van szukseg baszora, es arban es meretben sincsenek ahogy nezem tul nagy kulonbsegek a 18V-tal osszehasonlitva. Makita tetszik, de millio verzioja van, nem tudok/akarok napokat elbaszni ra, hogy kiigazodjak rajta.
ha egyet kellene venned egesz eletedre, mindenre is, akkor milwaukee m18? De melyik verzioja? 5Ah-s akku, toltovel, viszont bit- es furokeszlet nem feltetlen szukseges most (makitanak van milliard es egy kulonfele szettje), az van.
Mondjatok valami okosat :roll:
Puszimuszi :sziv:
Fater forgácsolástechnikában dolgozik.
A lényeg a cuccnak a színe (kivéve ugye a fix sárga-piros cumók).
Alapvetően ez a kódolás:
narancssárga = havi 1x használva elvagy vele
Zöld= heti 1-2x használva, közepes meló
Kék= ezek napi hasznalat, nagy igénybevétel.

Makita jó cucc,a kivitelezőméknek szinte csak az van.
Azert ez nem teljesen igy van, marmint a szinszerinti besorolas.

Hehe, Makitabol is van olyan szeria, ami szornyen rossz, meg van ami orok elet+1 ev. De mindjart megnezem neked a leheto legjobb opciot a kinalatban.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 6., szerda 9:53

az a baj, hogy olvasok utana reggel ota kenytelenkelletlenul, es a makita olyannak tunik, mint a mercedes, mar reg nem az a minoseg, muanyagok eltoredeznek belul, stb, eleg sok a reklamacio....
aztan ott a teny, hogy a milwaukeenal csak a gep maga, akksi, tolto es minden nelkul kerul duplaannyiba, mint a papiron azonos teljesitmenyu makita 2 extra akkuval, toltovel es mindenfele tarolodobozzal es bitkeszlettel...... az se veletlen, nincs kedvem par evente allandoan ujat venni..... :coffee: :hmmm:
meg vannak ilyen egyeb markak, hogy bosch, dewalt, stb, de ugymond laikuskent, nem epitoiparban dolgozo jomunkasemberkent inkabb a stabil markak irant vennem az iranyt.
van sok technikus ismerosom, ok a milwaukeera istenkent neznek fel, altalaban ok is makitat kaptak a cegektol munkara, de vmiert megis milwaukeet akartak egytol egyig...
szoval nehez dontes foleg ennyi penzert
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 6., szerda 9:47

Csatlakozom Nikahoz, kek Makita, nem lesz gondod.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. március 6., szerda 9:41

hehetheoriginal írta: Sztem meg nem volt: Akkus furot, utvefurot keresek, ertem en, hogy 12V eleg a haz korul, de ki tudja mikor van szukseg baszora, es arban es meretben sincsenek ahogy nezem tul nagy kulonbsegek a 18V-tal osszehasonlitva. Makita tetszik, de millio verzioja van, nem tudok/akarok napokat elbaszni ra, hogy kiigazodjak rajta.
ha egyet kellene venned egesz eletedre, mindenre is, akkor milwaukee m18? De melyik verzioja? 5Ah-s akku, toltovel, viszont bit- es furokeszlet nem feltetlen szukseges most (makitanak van milliard es egy kulonfele szettje), az van.
Mondjatok valami okosat :roll:
Puszimuszi :sziv:
Fater forgácsolástechnikában dolgozik.
A lényeg a cuccnak a színe (kivéve ugye a fix sárga-piros cumók).
Alapvetően ez a kódolás:
narancssárga = havi 1x használva elvagy vele
Zöld= heti 1-2x használva, közepes meló
Kék= ezek napi hasznalat, nagy igénybevétel.

Makita jó cucc,a kivitelezőméknek szinte csak az van.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 6., szerda 9:28

Sztem meg nem volt: Akkus furot, utvefurot keresek, ertem en, hogy 12V eleg a haz korul, de ki tudja mikor van szukseg baszora, es arban es meretben sincsenek ahogy nezem tul nagy kulonbsegek a 18V-tal osszehasonlitva. Makita tetszik, de millio verzioja van, nem tudok/akarok napokat elbaszni ra, hogy kiigazodjak rajta.
ha egyet kellene venned egesz eletedre, mindenre is, akkor milwaukee m18? De melyik verzioja? 5Ah-s akku, toltovel, viszont bit- es furokeszlet nem feltetlen szukseges most (makitanak van milliard es egy kulonfele szettje), az van.
Mondjatok valami okosat :roll:
Puszimuszi :sziv:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 5., kedd 21:43

Nemnagyon értelek zsunnyinnyo azon kívül hogy szeretsz megmondóemberkedni. Mondayt használunk project managementre, amire kiváló is, de ha azt akarod hogy valaki pár percen belül lásson valamit arra pont alkalmatlan. Whatsappot láttam a célra használni még más cégeknél, de mivel semmi másra nem használom azt, ezért nekem az plusz egy felesleges app lenne.

Teams, Google Chat teljes zsákutcák, nemtudom mi más van amit szerinted használni kellene.

Szerintem a jó céges kommunikációs eszköz az, ami fekszik azoknak akik a cégen belül vannak, de tényleg felkeltetted az érdeklődésem hogy szerinted mégis mi lenne az optimális :)

EDIT: ha meg Slackre gondolsz, az lásd Monday.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. március 5., kedd 21:23

zsuninnyo írta:
rikko írta: Amúgy ez mennyire kegyetlen, hogy mennyi frusztrált ember lett hirtelen.
Mi lenne ha egy hónapra lekapcsolnák a netet :kalapos:
En hiaba kommunikalok sok emberrel, sok kontinensrol es sok orszagbol, egy sem mondta. Itt olvastam. Szoval ez nagyon fugg a kornyezetedtol, az itteni velemennyekkel ellentetben az emberek egy nagy resze nincs rafuggve ezekre, sot nem is hasznalja oket.
En is csak onnan tudtam meg, hogy édesanyám hívott, mert nem tud a jelszavával belépni... Aztán gyorsan ránéztem és láttam, hogy kicsit lehidalt a rendszer.
Amúgy az életben nem vettem volna észre, mert se FB , se Instagram nincs :kalapos:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 5., kedd 21:16

zsuninnyo írta:
Realista24 írta:

Halfi lehet hogy boomer a szemedben (de kapsz nemsokara egy gazdasagi es hatekonysagi elemzo valaszt, hogy miert is jo a messenger nekik, en sejtem az okokat), de te meg baromi idegesito vagy az allando okoskodasoddal, amik gyakran szimpla hulyesegek.
A te szemelyeskedesed viszont udvozolendo mindenkivel szemben, aki szerinted hulyeseget ir. Egyebkent kerem akkor (egyaltalan nem erdekelt volna, csak egy valasz volt a bommerezesre) a fantasztikus elemzest, miert jo a messenger, azon kivul hogy "mindenkinek van, es ingyenes, szoval jovanazugy', ami aztan baromi ertelmes valasz lenne.
Nem erdekel ki mit hasznal, felolem lehet menni bicskaval fat vagni az erdobe, az o dolguk. De persze a teny, hogy a boomert nem en inditottam, mar el is lehetett ferditeni, szokasosan.
Erre reagaltam:
Ceges kommunikaciora hasznalni a messengert az igazan boomer
szerintem te irtad.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 5., kedd 21:09

Realista24 írta:
zsuninnyo írta:

Ceges kommunikaciora hasznalni a messengert az igazan boomer :D. Ennel mar csak a skype lenne rosszabb.
De akkor varom a megfelelo nem boomer kifejezest :D
Halfi lehet hogy boomer a szemedben (de kapsz nemsokara egy gazdasagi es hatekonysagi elemzo valaszt, hogy miert is jo a messenger nekik, en sejtem az okokat), de te meg baromi idegesito vagy az allando okoskodasoddal, amik gyakran szimpla hulyesegek.
A te szemelyeskedesed viszont udvozolendo mindenkivel szemben, aki szerinted hulyeseget ir. Egyebkent kerem akkor (egyaltalan nem erdekelt volna, csak egy valasz volt a boomerezesre) a fantasztikus elemzest, miert jo a messenger, azon kivul hogy "mindenkinek van, es ingyenes, szoval jovanazugy', ami aztan baromi ertelmes valasz lenne.
Nem erdekel ki mit hasznal, felolem lehet menni bicskaval fat vagni az erdobe, az o dolguk. De persze a teny, hogy a boomert nem en inditottam, mar el is lehetett ferditeni, szokasosan.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 5., kedd 20:59

zsuninnyo írta:
Halfkey írta: Mondjuk ez a ‘ráfüggés’ szó eleve jó kis boomer kifejezés ha kommunikációs csatornákról van szó. Nekünk a céges chat is messenger (5 fős cég), és ki kellett volna osztanom néhány feladatot, ami így kevésbé hatékonyan ment.
Ceges kommunikaciora hasznalni a messengert az igazan boomer :D. Ennel mar csak a skype lenne rosszabb.
De akkor varom a megfelelo nem boomer kifejezest :D
Halfi lehet hogy boomer a szemedben (de kapsz nemsokara egy gazdasagi es hatekonysagi elemzo valaszt, hogy miert is jo a messenger nekik, en sejtem az okokat), de te meg baromi idegesito vagy az allando okoskodasoddal, amik gyakran szimpla hulyesegek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 5., kedd 20:57

Halfkey írta: Mondjuk ez a ‘ráfüggés’ szó eleve jó kis boomer kifejezés ha kommunikációs csatornákról van szó. Nekünk a céges chat is messenger (5 fős cég), és ki kellett volna osztanom néhány feladatot, ami így kevésbé hatékonyan ment.
Ceges kommunikaciora hasznalni a messengert az igazan boomer :D. Ennel mar csak a skype lenne rosszabb.
De akkor varom a megfelelo nem boomer kifejezest :D

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 5., kedd 20:19

Mondjuk ez a ‘ráfüggés’ szó eleve jó kis boomer kifejezés ha kommunikációs csatornákról van szó. Nekünk a céges chat is messenger (5 fős cég), és ki kellett volna osztanom néhány feladatot, ami így kevésbé hatékonyan ment.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 5., kedd 20:04

rikko írta: Amúgy ez mennyire kegyetlen, hogy mennyi frusztrált ember lett hirtelen.
Mi lenne ha egy hónapra lekapcsolnák a netet :kalapos:
En hiaba kommunikalok sok emberrel, sok kontinensrol es sok orszagbol, egy sem mondta. Itt olvastam. Szoval ez nagyon fugg a kornyezetedtol, az itteni velemennyekkel ellentetben az emberek egy nagy resze nincs rafuggve ezekre, sot nem is hasznalja oket.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. március 5., kedd 19:38

Realista24 írta:
gólvonal írta:

Vágom. Ugye ami szintén probléma, az az ami rehab néven történik. A fiziko, elektroterapia, ultrahang és társai... Évtizedek óta tudjuk hogy nem működnek. A rehabnak főleg exercise-basednek kéne lenni, kiegészítve manualterapiaval ha kell.
Folyt.itt.
Köszi, sorry. Én azt hittem végig, hogy itt vagyunk 😅😅😅

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 5., kedd 19:29

gólvonal írta:
Nika91127 írta:

Én nem operálok elektív térdsebészeti palettát :)
Alapvetően, nálunk a panaszosokat operálják, van 1-1.5 éves várólista, addig folyamatos fiziko megy nekik. Aki panaszos marad, az műtét.
A vállsebészet, ami hozzám közel áll, hasonló.
Ott alapvetően a biceps pathológia okozza a fő panaszokat, maga a rotátor szakadás nem "fáj", a delta át tudja venni a funkcióját. Ha viszont az izület el kezd kopni, utána egy idő után eljutunk a rotátor-arthropathiáig, ami protézist kíván. De pl aki panaszos, de még nincs arthrosisa, egy biceps hosszúfej leválasztással panaszmentes lesz.
Vágom. Ugye ami szintén probléma, az az ami rehab néven történik. A fiziko, elektroterapia, ultrahang és társai... Évtizedek óta tudjuk hogy nem működnek. A rehabnak főleg exercise-basednek kéne lenni, kiegészítve manualterapiaval ha kell.
Folyt.itt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. március 5., kedd 18:11

Faust írta: Korulottem mar szet van feszulve mindenki, geci ezt a tarsadalomnak csufolt szemetdombot. :lol: :lol: :lol:

Mondjuk nekik nincs madridom, az teny.
Én észre se vettem volna, ha anyám nem ír viberen, hogy nincs FB!!!
Biztos el voltam foglalva a költözéssel 😅😅

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. március 5., kedd 18:09

Amúgy ez mennyire kegyetlen, hogy mennyi frusztrált ember lett hirtelen.
Mi lenne ha egy hónapra lekapcsolnák a netet :kalapos:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég