OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 11:41

ikelemen5 írta: A csodálatos hybrid rendszer... nemrég mentem Pestre egy corollával, tele tankból nem fordult meg a Pécs-Budapest útvonalon... ráadásul kényelmetlen is volt.. :x
Nem tudom, hogy mi lesz a megoldás, de ennél egy "egyszerű" turbó benzin motor is kevesebbet fogyaszt.
4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 14., csütörtök 7:13

Halfkey írta: Az a jó a realista (szándékosan kis r :mrgreen: ) felfogással, hogy nem szándékosan, de sikeresen vitába kerülsz a szélsőséges haterekkel meg a loverekkel is. Éljen.
A részvények célára úgy működik, hogy fundamentumokra alapozva van egy projected growth, vannak várakozásaid, elképzeléseid.
Ha már kötekszünk, a részvények célára nem így működik. Egy adott célár egy adott pénzügyi analyst árfolyam várakozása, aminek lehetnek fundamentális, de lehetnek technikai alapjai is. Én személy szerint ahogy gondolom a hsz-ed alapján te is, a fundamentális elemzésben hiszek jobban, de attól még nem mosok össze fogalmakat.

Az is tiszta sor, többször leírtam én is ebben a topicban (amikor a másik oldallal, a crypto brokkal vitáztam) hogy nincs mögötte fundamentum. Egy részvény az eszközök, munkavállalók, épületek, stb. közösségében vett részesedés, ez a cryptora nem igaz, ez önmagában nem rendelkezik semmilyen belső értékkel.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem lehet áremelkedésre spekulálni a portfóliód egy kis részével.

Nem tudom az amit én írtam miért üti azt amit te írtál. (Leszámítva a technikai alapú árazást, de az az esetek jelentős részében short term, amivel én találkoztam). Nyilván az elemző várakozásai és elképzelései, ha az ő céláráról beszélünk.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 14., csütörtök 0:08

Az a jó a realista (szándékosan kis r :mrgreen: ) felfogással, hogy nem szándékosan, de sikeresen vitába kerülsz a szélsőséges haterekkel meg a loverekkel is. Éljen.
A részvények célára úgy működik, hogy fundamentumokra alapozva van egy projected growth, vannak várakozásaid, elképzeléseid.
Ha már kötekszünk, a részvények célára nem így működik. Egy adott célár egy adott pénzügyi analyst árfolyam várakozása, aminek lehetnek fundamentális, de lehetnek technikai alapjai is. Én személy szerint ahogy gondolom a hsz-ed alapján te is, a fundamentális elemzésben hiszek jobban, de attól még nem mosok össze fogalmakat.

Az is tiszta sor, többször leírtam én is ebben a topicban (amikor a másik oldallal, a crypto brokkal vitáztam) hogy nincs mögötte fundamentum. Egy részvény az eszközök, munkavállalók, épületek, stb. közösségében vett részesedés, ez a cryptora nem igaz, ez önmagában nem rendelkezik semmilyen belső értékkel.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem lehet áremelkedésre spekulálni a portfóliód egy kis részével.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 13., szerda 19:13

h3x0r írta:
filatáska írta: Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb,
vagy epp egy elon musk tweet :mrgreen:
Vagy egy rosszul leinformalt cegtol allasinterju. Az egyik chain bridge-t ugy tortek fel, hogy egy eszak-koreai csoport fake allasinterjuztatott egy fejlesztot, aki vegigment a 4-5 lepeses processen, majd a legvegen az ajanlatot tartalmazo pdf-ben volt a virus. Zuhant is utana par dolog.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. március 13., szerda 19:08

filatáska írta: Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb,
vagy epp egy elon musk tweet :mrgreen:

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. március 13., szerda 19:04

magnus666 írta: 1)Ha biztonságosan akarod csinálni és nem akarod magad beleásni igazán, akkor menj a tutira, vegyél btc-t, eth-t, tartsd őket, figyeld a híreket X-en meg fészbukon.

2)Előző bull runban elbasztam és nem adtam el mindent amikor már a szomszéd néni is btc-t akart venni, most nem követem el ezt a hibát.
1) Igen, valahogy így gondoltam. több oldalon is olvastam, hogy április 10 körül várhatóan felmegy 91 k-ra. 4 éves távon pedig 450 k-ra.
Nyilván tudom, hogy ezek becslések-tippek, de azért jól hangzik. :lol: Meg gondolom, az eddigi 14-15 éves minta alapján vizionálnak.
Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb, aztán most hol van.
Az a baj, hogy túl régimódi beszari típus vagyok, aztán csak utólag verem a fejem a falba. Mikor sokkal alacsonyabb értéken volt is sokalltam, aztán most csak nézem mi van. És túl sok nagyon-nagyon optimista előrejelzést olvastam a napokban... Csak ezért érdeklődöm, hogy most hogy csúcsot döntött már hülyeség beszállni?
2) Ha jól értem, akkor te most tartod valameddig (meddig, kb mire számítasz?) amíg a felezés hatására felmegy még jobban, és eladod?
Majd ezután, amikor visszaesik az értéke újra bevásárolsz bitcoinból?

Bocs ha valami hülyeséget írtam, csak noob vagyok.
Annyit tudok csak, hogy pénzből lehet sok pénzt csinálni, nem a proli munkából. :mrgreen: :D

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 13., szerda 18:36

Halfkey írta:
Süti írta: Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
A részvények célára sem úgy működik hogy addig tartom amíg eléri azt, nemtudom mennyire realisztikus amit írsz.

Olyan dolgokat kell venni ahol arra számítasz hogy felmegy az értéke. Ebben az esetben nem azért számítok drágább eladásra mert mit gondolok a termékről, hanem mert mit gondolok az emberi természetről. A hagyományos közgazdaságtani gondolkodás egyébként az, hogy diverz portfóliót kell építeni kockázatos és kockázatmentes elemekből, ahol nyilván ez számít kockázatosnak.
A részvények célára úgy működik, hogy fundamentumokra alapozva van egy projected growth, vannak várakozásaid, elképzeléseid. Nem azt írtam, hogy ha eléri a vételi árfolyamkor projektált célárat, akkor el kell adnod, szóval nem igazán értem ezt a párhuzamot. Az emberi természetet belevonni inkább pszichológia, és nem közgazdaságtani eleme a diverz portfolio elméletednek.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 13., szerda 18:01

Süti írta: Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
A részvények célára sem úgy működik hogy addig tartom amíg eléri azt, nemtudom mennyire realisztikus amit írsz.

Olyan dolgokat kell venni ahol arra számítasz hogy felmegy az értéke. Ebben az esetben nem azért számítok drágább eladásra mert mit gondolok a termékről, hanem mert mit gondolok az emberi természetről. A hagyományos közgazdaságtani gondolkodás egyébként az, hogy diverz portfóliót kell építeni kockázatos és kockázatmentes elemekből, ahol nyilván ez számít kockázatosnak.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 13., szerda 17:44

Nika91127 írta:
Süti írta: Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
Telket kell venni jó helyen jó időben :)
Barmit kell venni olcson, es eladni dragan. Szivesen az ingyenes befektetesi tanacsot!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 13., szerda 17:41

Nika91127 írta:
Süti írta: Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
Telket kell venni jó helyen jó időben :)
Ez igaz mindenre. Csak amíg tudsz egy eurót, egy gramm aranyat vagy 0,00001btct venni addig 1nm telket nem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. március 13., szerda 17:19

Süti írta: Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
Telket kell venni jó helyen jó időben :)

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2024. március 13., szerda 17:07

Megneznem majd ha egyszerre sok ember akarna kivenni a virtualis penzet a rendszerbol, akkor mi lenne a vege
:lol:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 13., szerda 17:06

Nincs ezzel semmi baj, csak veszel valamit, annak reményében, hogy drágábban tudod eladni. Mennyivel drágábban? Miért pont annyival drágábban? Csak érdekelne mögötte a gondolatmenet.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 13., szerda 16:49

Egy 2015os cikk szerinte 2022-re 250ezret kellett volna ernie. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 13., szerda 16:46

Az egy dolog hogy nincs cél, de a nagyobb baj fundamentum se :D (erre biztos megint meg fog jelenni valaki a blockchain csodáiról beszél, de a blockchain mint jó technológiai megoldás és az adott coin belső értéke azok külön dolgok)

Viszont így is megéri venni belőle valamennyit, mert az emberi kapzsiság szerintem mindig hajtani fogja. A portfólió 5 %-a körül szerintem az ideális. Vagyis minden 5000 forintra amit kriptoba teszel, jusson 95 ezer forint amit kötvénybe vagy részvénybe. A százalékot lehet preferencia szerint húzogatni, de sajnos sok embernél 100%ot látok ebbe - és ez a szerencsejáték topic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 13., szerda 16:25

zsuninnyo írta:
Süti írta: Valaki írjon már egy fundamentumokkal alátámasztott célárat.
Nincs cel, nem is lehet, Az az egesz rendszer ellen menne.
Tudja ezt Sütemeny is.
De olyan dolog cripto befektetes tanacsot kerni, mint Laportatol tiszta adobevallast.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 13., szerda 16:23

Süti írta: Valaki írjon már egy fundamentumokkal alátámasztott célárat.
Nincs cel, nem is lehet, Az az egesz rendszer ellen menne.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1185
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2024. március 13., szerda 16:20

Süti írta: Valaki írjon már egy fundamentumokkal alátámasztott célárat.
Szerintem lassan 5 eve mondogatjak, hogy jovore mar biztos eleri az $500k-os arfolyamot

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 13., szerda 16:06

Valaki írjon már egy fundamentumokkal alátámasztott célárat.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2024. március 13., szerda 15:54

Realista24 írta:
lestat írta:

Mindig erdemes beszallni.
Most nagy a hype igen. Josoljak is hogy innen meg fentebb megy. Szoval ha most beszallsz kb 5x is novelheted az osszeget ket even belul.

Mindig erdemes kicsit beletenni szerintem. Legalabbis en igy csinalom. Ami van “felesleges” penzem abbol veszek bitcoint.

Azt nemtudom kiket erdemes kovetni. Anno megneztem pr videot de igazabol szerintem ugysem tud senki semmit megjosolni.

Most porog megy felfele azt mondjak csak jobb lesz de sosem tudhatjuk mikor mi tortenik majd ami befolyasolhatja.
Tehat szerinted a Bitcoing mondjuk kozel 400ezer dollart fog erni ket ev mulva?

En 20k korul, amikor visszaesett, akkor akartam venni, aztan nem foglalkoztam a temaval. 40-50korul ujra azon voltam, hogy ah, veszek, aztan nem.

Majd egy nagyobb zakonal, nem alszok el legkozelebb.
En csak azt mondom amirol mostanaban josolnak, pletykalnak. Ès èn sem latom okat hogy miert lassitana le.

Mindenkepp olyan osszeget erdemes betenni ami nem hianyzik. Hacsak nem vagy multimillionos es nagyobbat is bukhatsz akar.
Igen battyam is 20knal vett. Most eleg jol nezki neki a dolog.
De pl a bitcoin cashen bukott sokat.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég