OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 30., csütörtök 9:19

Én se vagyok virológus, de azt azért tudom, hogy a védettség csak időszakos. Úgy győzi le az immunrendszer a vírusokat, hogy antitesteket termel ellene. De miután legyőzte a vírust, indokolatlanná válik az adott antitestek termelése, ezért szép fokozatosan le is áll vele, és így szűnik meg fokozatosan a védettség.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 30., csütörtök 9:08

En nem vagyok virologus, de en ugy tudtam az immunitas nem mulik el, max a virus mutalodik, es az uj torzsre nem leszel immunis amig azt el nem kapod. De ha tevedek akkor bocsi.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. július 30., csütörtök 9:00

Ha az is volt, az immunitás elméletileg pár hónap csak, vannak akik 2x kapták el.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 30., csütörtök 0:27

Hát nem tudom..

Én nyomom heti 5x alkalommal a konditerem+futópad kombót. Kezet mosok utána és nem nyulkálok a szemembe/számba.

Boltba, bevásárlóközpontba mindenhova megyek maszk, kesztyű nélkül, ahogy mindenki más is. Nem 100% továbbra sem, hogy koronám volt, lehet, hogy nem, de bezárkózni és felhízni/eltespedni nem fogok akkor sem.

Ellenszer időbe telik. Időseket kerülöm, ha megfázva voltam társaságba nem mentem.

Ha nem volt meg a korona nekem(nagyon nagy az esély, hogy megvolt), akkor nyilván megszívom idővel, de továbbra sem hiszem, hogy belehalok ilyen fiatalon, egészségesen.

Viszont olvasom, hogy a családon belüli erőszak hogy nőtt a karantén alatti (szegényebb legalábbis)országokban, munkahelyek szűnnek meg..évekre nem lehet totál leállni. Egyensúly kell és ezt minden országnak magának kell megtalálni, nincs séma, vagy nincs ez a jó, vagy rossz.. minden ország és azok gazdasági, földrajzi, populációs, kultúrális helyzete más és más. Mindenhol más stratégia a jó. De az öregeket, gyengéket ígyis-úgyis védenünk kell.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 29., szerda 23:30

utóbbi 2 helyen, meg gondolom a rengeteg mélyszegénységben, egymás hegyén-hátán élő emberek között bonyolult a távolságtartás.
vagy a felenek fogalma sincs, mi az a covid ize.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1988
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. július 29., szerda 23:20

Hétvégén voltunk 3 napot Ausztria egyik felkapott részén. Turistaparadicsom. Elmúlt 4 évben 3x is voltam ezen a részen. A lényeg, hogy most alig lehetett embert látni a korábbiakhoz képest. Előzőleg hemzsegtek az emberek, kávézók, teraszok csurig voltak, most alig-alig. Az egyik főbb városban (ahol EB is volt, Klagenfurt) belvárosában van egy Harry Potter témára épült kávézó, na az tele volt, mellette az egész utcában üresek vagy abszolút zárva voltak. Mekiben üldögélt pár ember. Ruhadt érdekes egy turistaparadicsomot így látni, de abszolút nem csodálkozok. Mondjuk az fura volt, hogy az autópályán ugyanúgy rengeteg autó volt, nemtudom azok hova mentek akkor :lol:
Boltokban nem nagyon adtak a 2 m távra, simán odajöttek mögénk minden alkalommal, sz*rtak bele, hogy azért a távot tartani kéne. úgyhogy jobb híján én mentem minél arrébb.

Ahogy nézem, USA, Brazil, India trió, akik most a top3 legveszélyesebb hely, nagy sz*rban vannak. Előbbi buta nép, minidg is azok voltak, utóbbi 2 helyen, meg gondolom a rengeteg mélyszegénységben, egymás hegyén-hátán élő emberek között bonyolult a távolságtartás.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. július 29., szerda 18:46

nmate írta: Vigyázz, végtelen pénzköltés útján indulsz, én most azt kívánom bárcsek egy csepel túrám lenne és semmi más :lol:
Milyen hobbi az ami nem fáj pár millióba és nem haladod meg a saját budget terveid miatta? :mrgreen:

Nem akarok szembenézni azzal hány hektoliter bolti bort meg pálinkát vehettem volna abból amit ráköltöttem hogy én csináljak :agree:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 29., szerda 15:45

maxi-bike, ecobike akiket tudok ajánlani, náluk vannak országútik, Ultegra szettel is pl.

Amúgy ha jót akartok, használtból Campát vesztek :D

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. július 29., szerda 15:36

RealAsensio írta:
Realista24 írta:

:lol: :lol: :lol:

Gyerek "szerencsére" elkezdett horgászni, és felelevenítette az én emlékeimet is, így nincs pénzem a bicajra extrában :lol: :lol:
Annal mar csak a golf dragabb hobbi, hidd el, tudom! :lol: :lol: :lol:
Bale is tudja, azert tartja a markat :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. július 29., szerda 15:33

Én is már rég elhatároztam, hogy veszek, csak egyelöre nincs hova tenni a lakásban, garázs meg nincs. Szabad ég alatt meg nem szeretném tartani.

Én a Canyon Endurace vonalat néztem, csak még sajnos nem találtam konfigurátort, hanem csomagok vannak és általában az Aluk 105-el jönnek, pedig én inkább az Ultegrát szeretném. A mostani (hulladék) trekkingemnek is az az egyik hátránya,hogy egy no name váltó van rajta. Sok a hegy, és hetente szerelek váltót, mert anélül nem buli. Szóval Ultegrát általábn csak a karbon vázasokhoz adnak, annyi pénzt meg nem szánok rá
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. július 29., szerda 14:45

Realista24 írta:
nmate írta: Vigyázz, végtelen pénzköltés útján indulsz, én most azt kívánom bárcsek egy csepel túrám lenne és semmi más :lol:
:lol: :lol: :lol:

Gyerek "szerencsére" elkezdett horgászni, és felelevenítette az én emlékeimet is, így nincs pénzem a bicajra extrában :lol: :lol:
Annal mar csak a golf dragabb hobbi, hidd el, tudom! :lol: :lol: :lol:
:goat:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 29., szerda 13:33

Realista24 írta:
Gyerek "szerencsére" elkezdett horgászni, és felelevenítette az én emlékeimet is, így nincs pénzem a bicajra extrában :lol: :lol:
az is zsebbenyúlós tud lenni, nyilván nem kerékpár szinten, de lehet költekezni :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 29., szerda 12:44

nmate írta: Vigyázz, végtelen pénzköltés útján indulsz, én most azt kívánom bárcsek egy csepel túrám lenne és semmi más :lol:
:lol: :lol: :lol:

Gyerek "szerencsére" elkezdett horgászni, és felelevenítette az én emlékeimet is, így nincs pénzem a bicajra extrában :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 29., szerda 12:39

Vigyázz, végtelen pénzköltés útján indulsz, én most azt kívánom bárcsek egy csepel túrám lenne és semmi más :lol:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. július 29., szerda 11:50

Nekem egy Cube Agree Gtc van, szintén karbon váz, Shimano 105 felszereléssel, én egyszerűen imádom ezt a bringát..nem lehet eléggé tekerni neki, úgy érzem mintha jégen siklanék vele (eléggé keskeny gumikkal is tolom).
Én tuti keresnék egy használtat, főleg ha nincs messze, és ki is tudod próbálni, kb. féláron lehet igen szuper állapotú gépeket venni.

Sajna az új bringák áraival nem vagyok képben, de sokszor ez van, hogy egész okésnak tűnik az ár, aztán nézed, hogy a leggyengébb Claris vagy Sora felszerelés van rajta, amit Süti is ír.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. július 29., szerda 10:50

wZoLee7 írta: Mivel elég sok a remek sportember itt és a bringázás is sokakhoz közel áll felvetem a témát. Leginkább tanács kell. Eléggé kezdőnek tartom magam, megfogadtam ha idén letekerek 1000 km-t (nekem ez jónak számít) amit most a corona okozta home office nagyban megsegít beruházok egy olyan országútira ami évekig jól szolgál majd és az alkatrészei sem használódnak el 2-3 éven belül.
Jelenleg egy Kellys cliff 10.est hajtok, ami egy tök alap cross kerékpár, de úgy voltam vele, hogy kipróbálom mennyire jön be nekem ez a bringázás dolog (utólag kiderült h nagyon) és arra bőven jó. Természetesen ezt az tettem rá utólag a kényelem érdekében.
Kicsivel 500 km felett járok, amihez egy augusztusi balaton kör és még hozzáadódik szóval meglesz az az 1000 :D
A legközelebbi városban van egy kellys bolt és szerviz, ezért nézelődtem itt, és az Arc 50-es nagyon megtetszett. Nem vagyok nagyon hozzáértő, de a bringa szép, könnyű és a felszerelése is elég "prémiumnak" tűnik egy ilyen árkategóriában. Ez egy 1050 eurós bringa, amihez ugye még vesz ezt azt az ember, pedál stb de nem szeretném ha az alap ár ennél feljebb kúszna.

Amiben segíthetnétek, hogy milyen más bringák azok amik esetleg olcsóbban de ugyan azt adnák amit ez, és ha esetleg valakinek van ezzel konkrétan tapasztalata és leírná nekem azt nagyon megköszönném.

Próbáltam neten teszteket vagy véleményeket keresni róla, de nem sokat találtam.

Hát erről a témáról jó sokat lehetne írni, megpróbálom kicsit összefoglalni a véleményem, nmate kolléga majd kiegészít, vagy vitat benne ezt azt, aztán lehet lesz egy általános képed.

(Első körben, nagyon sok helyen van minőségi cikk rendszeresen frissítve erről az árkategóriáról, a teljesség igénye nélkül:

https://www.bicycling.com/bikes-gear/a2 ... oad-bikes/

https://www.bikeradar.com/advice/buyers ... nder-1000/

https://road.cc/content/buyers-guide/13 ... 000-217215 )

Pár dolgot érdemes végiggondolni.

- Ebben az árkategóriában újonnan belépő bringák vannak, használtból kifejezetten nagyon jó gépek. Alu Specialized Allez-n kezdtem, hasonló árkategóriában használtan karbon Bianchira ültem át. Ég és föld, de tényleg. Ettől még első körben nyilván nem itt kell kezdeni, csak ár -érték arányban érdemes elgondolkodni, hogy az, hogy új megér e ennyit. Van akinek igen nyilván. Mivel újat írtál, ezen a vonalon megyek tovább.

- Az országútira tárcsafék vitába nem mennék bele, pro-kontra, már több a pro, de szerintem nem belépőszinten. Könnyebb, egyszerűbb szerkezet a sima rim brake, én mindenképp azt választanám.

- Groupset, ez a legsarkalatosabb pontja a kerékpárnak, nyilván a váz adott, a többi alkatrész viszonylag könnyen cserélhető, viszont a groupset nem olcsó mulatság. (Sok esetben vannak mix szettek, pl a váltók 105, a fék valami más, érdemes a váltót nézni, az országúti egyik legdrágább és legkomplexebb alkatrésze a fékváltókar, főleg belépők esetén)
A shimano (legtöbb bringa Shimanoval jön ebben a kategóriában, azért írom azt, többi is elérhető a neten.) hierarchiája jelenleg így néz ki: Claris > Sora > Tiagra > 105 > Ultegra > Dura Ace
Nyilván az egyes évjáratok jellemzői változhatnak, korai 105 még 10sp, a mostani már 11, de mivel új bringa, ez nagyjából adott. Én 105 alatt nem vennék, elég nagy az ugrás a Tiagra és a 105 között minőségben, érzetben.

Összegezve (ha használt nem játszik) akkor valami 105-ös rim brake bringát kellene keresned, szigorúan a méretedben. Kellysnél picit drágább, de én újonnan ilyen árban Specialized Allez Elite-t nézném meg.
Vagy ez a Cannondale : https://www.bringaboard.hu/cannondale-c ... kpar-94322 ennyiért nagyon jó vétel lehet, ha 54 vagy 56 méretben jó neked.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. július 29., szerda 10:21

Kontextus kérdése persze, az viszont nem az, hogy leirom ami negatív, a pozitív változásokat pedig egyszerűen kihagyom

Es igen, vannak emögött időszakos hatasok, de most nem ez a lenyeg
De akkor már ha felhoztuk az idenymunkat a merleg masik serpenyőjében megemlithetnenk azt is, hogy eközben csökkent a kozfoglalkoztatottak szama, illetve a külföldi dolgozoke stagnalt, igy a hazai elsődleges munkaeropiac tekinteteben ez az adat meg inkabb pozitiv kepet fest
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. július 29., szerda 10:10

El Sie7e írta: Ugyanazon tenyek alapján 2 teljesen mas megkozelitesu cikk, bar egyik sem hazudik csak mas mas oldalrol vilagitja meg a valosagot
Valoban nincs masik!
Kontextus kérdése, hogy melyik információ relevánsabb. Darabra szép emelkedés történt, de beindultak az idénymunkák, amik felhúzzák a statisztikát. Az Index cikkéből kiemelhető, hogy pont az egyetemista réteg maradt bevétel nélkül. Ezt saját környezetemből is tapasztalom, mert megszűnt minden diák pozíció és a hiring freeze miatt még a főállásúak felvétele is megállt.

Fontos lenne tudni, hogy a mikrovállalkozások szintjén mi a helyzet, hány zárta be a kaput, de ez is valószínűleg csak február-március környékén fog értékelhető adatot adni, hiszen a törlesztések befagyasztása akkor ér véget.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. július 29., szerda 9:56

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... ban-442836

https://index.hu/gazdasag/2020/07/29/a_ ... elkuliseg/

Ugyanazon tenyek alapján 2 teljesen mas megkozelitesu cikk, bar egyik sem hazudik csak mas mas oldalrol vilagitja meg a valosagot :)
Valoban nincs masik!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 28., kedd 23:00

Mivel elég sok a remek sportember itt és a bringázás is sokakhoz közel áll felvetem a témát. Leginkább tanács kell. Eléggé kezdőnek tartom magam, megfogadtam ha idén letekerek 1000 km-t (nekem ez jónak számít) amit most a corona okozta home office nagyban megsegít beruházok egy olyan országútira ami évekig jól szolgál majd és az alkatrészei sem használódnak el 2-3 éven belül.
Jelenleg egy Kellys cliff 10.est hajtok, ami egy tök alap cross kerékpár, de úgy voltam vele, hogy kipróbálom mennyire jön be nekem ez a bringázás dolog (utólag kiderült h nagyon) és arra bőven jó. Természetesen ezt az tettem rá utólag a kényelem érdekében.
Kicsivel 500 km felett járok, amihez egy augusztusi balaton kör és még hozzáadódik szóval meglesz az az 1000 :D
A legközelebbi városban van egy kellys bolt és szerviz, ezért nézelődtem itt, és az Arc 50-es nagyon megtetszett. Nem vagyok nagyon hozzáértő, de a bringa szép, könnyű és a felszerelése is elég "prémiumnak" tűnik egy ilyen árkategóriában. Ez egy 1050 eurós bringa, amihez ugye még vesz ezt azt az ember, pedál stb de nem szeretném ha az alap ár ennél feljebb kúszna.

Amiben segíthetnétek, hogy milyen más bringák azok amik esetleg olcsóbban de ugyan azt adnák amit ez, és ha esetleg valakinek van ezzel konkrétan tapasztalata és leírná nekem azt nagyon megköszönném.

Próbáltam neten teszteket vagy véleményeket keresni róla, de nem sokat találtam.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 129 regisztrált és 0 vendég