OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. január 22., hétfő 21:22

Csabi írta: van itt valaki aki hobby szinten ért a whisky-khez? ajánlás kellene single malt unpeated (vagy csak nagyon lightosan füstös) scotchra 50-70 euró/üveg kategóriában.
Szerintem a 12 eves Macallan az jo lehet.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2024. január 22., hétfő 21:22

és fogsz is??? :mrgreen:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2024. január 22., hétfő 21:08

Csabi írta: van itt valaki aki hobby szinten ért a whisky-khez? ajánlás kellene single malt unpeated (vagy csak nagyon lightosan füstös) scotchra 50-70 euró/üveg kategóriában.
Szia Csabi!
Sajnos szerintem tudok segíteni :kalapos:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2024. január 22., hétfő 21:02

van itt valaki aki hobby szinten ért a whisky-khez? ajánlás kellene single malt unpeated (vagy csak nagyon lightosan füstös) scotchra 50-70 euró/üveg kategóriában.

Mahouisback

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mahouisback » 2024. január 20., szombat 21:55

hehetheoriginal írta:
Halfkey írta:

Nemtudok olyan órát ajánlani neked amit ha felveszel, nem ordítja hogy miniatűr a szerszám :)

Ismerős amúgy rendelt egy noname skeletont Kínából, és nem néz ki szarul az sem.
:lol:
De pont hogy nem hivalkodo kell, hanem egy fasza örökélet+1 ora, ami sportosan elegans, oltonyhoz, inghezfarmerhez meg nyarin rovidgatyapolohoz is megy

Pl Tissot t-complication squelette, tetszik
Cső Hehe! Ezer éve meg egy napja... Pontosabban 10 éve kb :kalapos: :coffee:
Nekem ez a típus van, de nekem kell is ekkora a böszme kezemhez... Sokan meg szokták dicsérni, és szerintem nem is pisztoly nagyobbító...
https://www.rogerspremium.hu/karora/Jaguar/188253/t2/

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 20:36

realmadrid95 írta:
hehetheoriginal írta:
:lol:
De pont hogy nem hivalkodo kell, hanem egy fasza örökélet+1 ora, ami sportosan elegans, oltonyhoz, inghezfarmerhez meg nyarin rovidgatyapolohoz is megy

Pl Tissot t-complication squelette, tetszik


Lehet nem a te stilusod, de nekem ez van.

https://ekszer-ora.hu/termekadatlap/ora ... a-1513927/

Ezt veszem fel mindenhez is, ami nem munka.
nice.
most találtam egy ilyet, hogy leatherman tread tempo (a multitool gyártó cég csinált egy multitool karkötőt, és rábiggyesztett egy órát), nagy nehezen még be is lehetne szerezni, mert már évek óta nem kapható, de kvarc szerkezet, nem automata... kár érte :(
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. január 20., szombat 20:24

Szerencsétlen csávó elkapta Saul Goodman tesójától az elektroérzékenységet, ti meg toljátok neki az elemes órákat :D

realmadrid95
Hozzászólások: 1763
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 20., szombat 19:49

hehetheoriginal írta:
Halfkey írta:

Nemtudok olyan órát ajánlani neked amit ha felveszel, nem ordítja hogy miniatűr a szerszám :)

Ismerős amúgy rendelt egy noname skeletont Kínából, és nem néz ki szarul az sem.
:lol:
De pont hogy nem hivalkodo kell, hanem egy fasza örökélet+1 ora, ami sportosan elegans, oltonyhoz, inghezfarmerhez meg nyarin rovidgatyapolohoz is megy

Pl Tissot t-complication squelette, tetszik


Lehet nem a te stilusod, de nekem ez van.

https://ekszer-ora.hu/termekadatlap/ora ... a-1513927/

Ezt veszem fel mindenhez is, ami nem munka.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 18:11

ThePilgrim írta:
hehetheoriginal írta: Pl Tissot t-complication squelette, tetszik
Ebben az árkategóriában a Tissot, Longines, Hamilton vonalon nehéz mellélőni, de a japán órák közül is érdemes megnézni a Seiko és Orient Star darabokat. Utóbbiak között kifejezetten szép és elképesztő kidolgozottságú skeleton órák vannak eleve magas minőség mellett.

Amúgy meg ha van f@szod, akkor az öltönyhöz is Casio G-shockot veszel fel... :mrgreen:
van 2 casioak-om, de mi van, ha kitesznek a dzsungelbe egy lakatlan szigetre pár évre, és lemerül az elem?
tudnom kell mennyi az idő :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2024. január 20., szombat 17:55

hehetheoriginal írta: Pl Tissot t-complication squelette, tetszik
Ebben az árkategóriában a Tissot, Longines, Hamilton vonalon nehéz mellélőni, de a japán órák közül is érdemes megnézni a Seiko és Orient Star darabokat. Utóbbiak között kifejezetten szép és elképesztő kidolgozottságú skeleton órák vannak eleve magas minőség mellett.

Amúgy meg ha van f@szod, akkor az öltönyhöz is Casio G-shockot veszel fel... :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 17:31

Halfkey írta:
hehetheoriginal írta: other topic:
órák
milyen mechanikus órákat tudtok, ami nem másfél milliárd forint, lehet akár skeleton, és sportosan elegáns, azaz abszolút mindenféle öltözethez illik, de mégsem túl sok, és nem ordít róla, hogy ide nézzetek, mekkora faszom van?
Nemtudok olyan órát ajánlani neked amit ha felveszel, nem ordítja hogy miniatűr a szerszám :)

Ismerős amúgy rendelt egy noname skeletont Kínából, és nem néz ki szarul az sem.
:lol:
De pont hogy nem hivalkodo kell, hanem egy fasza örökélet+1 ora, ami sportosan elegans, oltonyhoz, inghezfarmerhez meg nyarin rovidgatyapolohoz is megy

Pl Tissot t-complication squelette, tetszik
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 17:29

filatáska írta:
hehetheoriginal írta: ami kurvajó, az baszott drága, akkor már tv. vagy mindig fullra elsötétítesz, de nekem az nem adja.
Az mennyi? 1 millióért megúszható? Sötétítés nem gond nekem.
Meg van is egy 55-ös tv-m...
1 millaert azert mar lehet szep dolgokat venni, akar tv akar projektor
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. január 20., szombat 17:08

hehetheoriginal írta: other topic:
órák
milyen mechanikus órákat tudtok, ami nem másfél milliárd forint, lehet akár skeleton, és sportosan elegáns, azaz abszolút mindenféle öltözethez illik, de mégsem túl sok, és nem ordít róla, hogy ide nézzetek, mekkora faszom van?
Nemtudok olyan órát ajánlani neked amit ha felveszel, nem ordítja hogy miniatűr a szerszám :)

Ismerős amúgy rendelt egy noname skeletont Kínából, és nem néz ki szarul az sem.

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. január 20., szombat 16:09

hehetheoriginal írta: ami kurvajó, az baszott drága, akkor már tv. vagy mindig fullra elsötétítesz, de nekem az nem adja.
Az mennyi? 1 millióért megúszható? Sötétítés nem gond nekem.
Meg van is egy 55-ös tv-m...

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 15:44

other topic:
órák
milyen mechanikus órákat tudtok, ami nem másfél milliárd forint, lehet akár skeleton, és sportosan elegáns, azaz abszolút mindenféle öltözethez illik, de mégsem túl sok, és nem ordít róla, hogy ide nézzetek, mekkora faszom van?
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11130
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 20., szombat 15:21

volt már korábban téma, egyértelműen honda civic. 1.8 benzin.
nincs is miről beszélni ár/érték/megbízhatóság/vezetési élmény/minőség/csomagtér méret szempontból.
visszatekersz leírtam mikre kell figyelni vele kapcsolatban.
Tart ott a technológia, ami megközelíti egy tv képminőségét élességben, színben, kontrasztban stb.?
nem.
ami kurvajó, az baszott drága, akkor már tv. vagy mindig fullra elsötétítesz, de nekem az nem adja.
ma már szotyi árban vannak nagy de jó minőségű tv-k is - nyilván nem a legujabb miniled technologiat kell venni 120millióért..
thereisonly1ronaldo

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. január 20., szombat 15:12

Autós kérdés a szakértőkhöz.

A sógorom új autót akar venni maguknak.
Eddig egy kicsi Opel Corsa volt, de a műszaki előtti megjavítása többe került volna, mint az autó maga. Viszont munkahelyi ingázásra volt használva, úgyhogy óccsón megvették tőlük.

Lényeg, hogy állítása szerint a benzinest olcsóbb szervizelni, ha elromlik benne valami, úgyhogy mindenképp benzinest szeretne. Ez is ingázáshoz kellene, úgyhogy szerintem ez hülyeség, de ő tudja.

Nézett egy skoda octavia kombit, Pesten, szívóbenzinest, 1,4est, 5 sebességes. De szerintünk azt inkább odébb lökni kéne, mint hogy haladhass vele. 2 millió volt, 2007es gyártmány. szerintem sok. előnye, hogy 580 literes a csomagtartója.

Mondtam (volna) neki, hogy Hyundai i30 vagy Kia ceed kombi, de azok csomagtartója lényegesen kisebb, mint a skodáé. minőségben viszont jobb. de itt elhalt az ötlet.

Mit tudnátok ajánlani 2 millió alatti összegért, kombit, min 500 literes csomagtérrel?


u.i.
jelenleg van még egy Honda Civic, 1,8as szívóbenzines az is, de állatólag eszi az olajat, úgyhogy ahelyett meg akarnak venni egy 1,4es verziót. én előbb inkább megnézetném, hogy miért eszi az olajat....

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. január 20., szombat 14:27

Használ itt valaki valami jóféle projektort? :hmmm:

Előszőr tv-ben gondolkoztam kb 75-90 inches méretben, aztán átfutott az agyamon ez a projektor opció.

Tart ott a technológia, ami megközelíti egy tv képminőségét élességben, színben, kontrasztban stb.?

Árban kb mennyi lehet egy fasza minőségű? Teljesen analfabéta vagyok a témában. :D

Elsősorban meccsnézéshez használnám, továbbá néha film, ps5...

Bármilyen tapasztalatot, véleményt szívesen olvasnék. :)

szerk. lehet elektronika topikba jobb lett volna :lol:

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. január 20., szombat 14:24

'shutterisland írta: amikor utaztok, nyaraltok, akkor hogyan foglaljatok, magatoknak intezitek vagy valami utazasi iroda altal ?

barhova mentem, mindig magamnak inteztem, pl keresek olcso jaratokat es hozza olcso szallast airbnb-n, mindig ugy tunt, hogy igy jobb, de egyre jobb dealeket latok utazasi irodaktol, amik sokkal jobban jonnek ki.
pedig naivan mindig azt hittem, dragabbak, mert nekik is keresni kell rajta vamalennyit.
Az internetes elterjedés előtt drágabbak voltak. Most meg versenyhelyzet van.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. január 20., szombat 13:22

amikor utaztok, nyaraltok, akkor hogyan foglaljatok, magatoknak intezitek vagy valami utazasi iroda altal ?

barhova mentem, mindig magamnak inteztem, pl keresek olcso jaratokat es hozza olcso szallast airbnb-n, mindig ugy tunt, hogy igy jobb, de egyre jobb dealeket latok utazasi irodaktol, amik sokkal jobban jonnek ki.
pedig naivan mindig azt hittem, dragabbak, mert nekik is keresni kell rajta vamalennyit.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég