OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 22., vasárnap 11:51

Csak kíváncsi voltam, semmi rossz szándék.

Attól még lehet valakinek kiterjedt ismerete valamiről hogy nem az a szakmája. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. szeptember 22., vasárnap 11:32

Mérnők informatikus de ez egy eléggé rossz módja annak, hogy hitetlenné tedd a mondanivalóm. --- ha a célod nem ez volt, bocsánat.

direkt leírtam, hosszan hogy miért gondolom ezt. A gondolataim pedig hivatalos kutatásokon, közleményeken alapulnak (külföldieken mellett még egy miskolci egyetem közlemény is köztük van) .

Én azért tartottam fontosnak megemlíteni ezt nektek mert a porckopás iszonyatosan sok gondot okoz az emberiségnek. Aminek ez lenne az oka:

"A diffe-renciálódott, érett porcszövet idegvégződésektől és nyirokerektől szintén mentes. Emiatt az immunrendszer számára a szövet „elérhetetlen”, ami azt jelenti, hogy a szövet rostrendszere és a kemény porctok megakadályozza a fehérvérsejtek és az antigének szövetbe jutását és a porcban található antigének felismerését. A fent említett tulajdonságokból adódik azonban a szövet gyenge regeneráci-ós képessége is. Egy esetleges sérülés esetében az erek hiányából adódóan, nem tudnak őssejtek a sérülés helyére áramlani, illetve a szövetben található sejtek sem tudnak a sérülés helyére vándorolni az őket határoló tok miatt. "

Mint írtam a célom nem az, hogy okoskodjak, csak az hogy ha jön a baj ne hitegessétek magatokat azzal, hogy majd a "Porcerősitő" készítmények majd használni fognak. Sokkal többet értek nyújtó gyakorlatokkal meg az egyetlen használható porral a kettes típusú kollagénnel. Eddig egyetlen egy kutatási eredményt találtam ami jól dokumentált és ott csak ezt használták. Semmi mást, nem véletlenül. A kutatás eredmény egy pici kis porcképződés volt.

Ha ezek a szarok használnának akkor éreztem volna bármiféle javulást a 3 év alatt amíg szedtem őket vér becsületesen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 22., vasárnap 8:12

kierkegaard írta: de igazad van. Csak én is összevissza használtam a kifejezést. A placebot úgy értettem, hogy a hatás érzet placebo. Azaz, hogy úgy érzitek, hogy javult a helyzet de igazából nem. Valószínűleg ha helyette kockacukrot adtak volna akkor is úgy éreznétek, hogy javulást értetek el.
Mi a végzettséged?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 21., szombat 12:44

lehet benne igazsag amit irtal, de szerintem megelozesre vagy kisebb problemakra viszont valoban hatasosak.

peldaul nekem a vall, konyok, boka, terd (meg kb minden ahol lehet :mrgreen: ) kicsit kattogos es serulekenyebb volt, de fajdalmaim vagy pl idojaras erzekenyseg nem igazan voltak.

kb 3 honapja szedek kollagent (liquid formaban) es athroxon plus-t egyutt, javult a helyzet minden tekintetben, ugymond olajozottabbnak erzem a vegtagjaim es a derekam sem terhelem tul olyan konnyen, mint korabban.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. szeptember 21., szombat 12:34

de igazad van. Csak én is összevissza használtam a kifejezést. A placebot úgy értettem, hogy a hatás érzet placebo. Azaz, hogy úgy érzitek, hogy javult a helyzet de igazából nem. Valószínűleg ha helyette kockacukrot adtak volna akkor is úgy éreznétek, hogy javulást értetek el.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. szeptember 21., szombat 9:55

Őőő, ha van benne hatóanyag, akkor sztem az már fogalmilag nem placebo, de nem értek hozzá.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. szeptember 21., szombat 8:51

Sajnos de, placebo és féligazságok tömkelege.

Nekem pl porckopásom van, szóval az összeset szedtem amit ajánlottak szakmai tudás nélküli tápkiegészítő boltok és egyéb kontárok. gondolok itt a kollagénra, zselatinra (ami amúgy kollagén, csak máshogy előállitva), glükozamin, kondroitin, msm, hialuron kapszula..

De kezdjük szétbontva:

glükozamin, kondroitin szulfát
: Ezeket propagálják talán a legjobban. Azaz, hogy javítja a megrongált porcot. Viszont ha nagyszabású független és új kutatási eredményeket nézünk akkor végkimenetelben semennyivel se jobbak mint a hatóanyag nélküli tabletták.
Philip Wilkens az oslói egyetem kutatója szerint a glükozamin nem okoz regenerációt:

A kutatás során Wilkens és munkatársai 250 krónikus derékfájásban és degeneratív deréktáji csontizületi gyulladásban szenvedő betegnek adtak napi 1500mg glükozamint illetve placebót, véletlenszerű elosztásban. A betegek fájdalmát a Roland Morris kérdőívvel értékelték. 6 hét majd 3,6,12 hónap elteltével. Wilkens szerint az eredményt úgy lehet összefoglalni, hogy a krónikus derékfájásban és degeneratív csontízületi gyulladásban szenvedők számára a derékfájás kezelése tekintetében nem jár nagyobb előnnyel a glükozamin szedése mint a placebo.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20606148

MSM: Az msm ténylegesen képes csökkenteni az izületi fájdalmakat, csak ezt úgy teszi, hogy csökkenti az egészséges szövetek fájdalom érzékenységét. Szóval olyan ez mintha fogfájásra bevennél egy cataflamot.

A hialuron por: Halottnak a csók, viszont az injekció már hatásosabb. Igaz ezzel is csak halogathatod a haláltusád. A hialuron injekció azért jó mert az izületek között javítja a folyadék állagát. Emiatt könnyebben csuszkálnak egymáson. Ezzel is gátolva a súrlódás által okozott kopást.

kollagén: Itt azt mondják, hogy szedésével visszaállitható, meggátolható a porckopás.
Féligazság. Több fajta kollagén van, így amit általában beleraknak tápkiegészitőbe az csak maximum marketing fogásnak jó. Ráadásul a kollagén hatásos dózisa 15g-nél kezdődik. ennyit nem igazán szoktak beletenni a kapszulákba, hiszen kell ám hely a többi varázs szernek.
A fő probléma az, hogyha beviszed a szokásos kollagén mennyiségedet akkor az 5 féle kollagén peptidre bomlik szét. Az az 5 peptid más más területen hasznosul. Azaz amit bevittél eloszlik a csontok, a haj, a bőr, izületek, szem és a köröm között.
Az a pár miligram kettes típusú kollagén ami maradt az ízületed "védelmére" nem sok.

Konklúzió: A sérült porcok újjáépítésében 2. tipusú kollagén peptidek vesznek részt. Így hát csak azt érdemes szedni. de azt sajnos nem tudom, hogy egyáltalán van e értelme? Mert a valóban hatékony kezeléshez a térdízületben keletkezett törmeléket el kellene távolítani, hogy ki-egyenlítsék az egyenetlen porcfelszínt.
Az őssejt terápiának is ez az első lépése.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. szeptember 21., szombat 1:40

Hát... én adnék egy esélyt a zselatinnak, külsőleg-belsőleg hat, egy deci forró vízben el kell keverni egy keveset és miután megdermedt bekenni a testrészt, meg napi egy kanállal ki lehet bírni az elfogyasztását is.
Lehet hogy placebo, de akkor piszokjó, mert a közeli ismeretségben, ahol felmerült hasonló probléma, ott segített is a zselatin, méghozzá nagyon gyorsan.
Én adnék ennek egy esélyt, utána olvasnék, és kipróbálnám, mielőtt egy vagyont költenék a kezelésre, de nem vagyok más helyében.
Én haribo terápiával előzöm meg a bajt, így legalább van okom enni azt a szart. : ))))))

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 21., szombat 0:21

kierkegaard írta: Reszben. Az izomsorvadas egyik legsulyosabb formajaban szenved. Sma 1.

De azert olyan draga mert egy teljesen uj genterapiarol van szo.

En is egy relative 'uj' ossejt terapiaval fogom rendbe hozatni a terd porckopasomat. Mondjuk ez sokkal olcsobb lesz.csak 700e ft.

Itt korabban szo volt a porcesoritoktol. Utanaolvasva, sajnos placebo qz osszes.
Dehogy placebo az összes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. szeptember 21., szombat 0:01

Reszben. Az izomsorvadas egyik legsulyosabb formajaban szenved. Sma 1.

De azert olyan draga mert egy teljesen uj genterapiarol van szo.

En is egy relative 'uj' ossejt terapiaval fogom rendbe hozatni a terd porckopasomat. Mondjuk ez sokkal olcsobb lesz.csak 700e ft.

Itt korabban szo volt a porcesoritoktol. Utanaolvasva, sajnos placebo qz osszes.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. szeptember 20., péntek 23:41

istimester írta: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2568989729

Ha jól számolom, pár nap alatt a szükséges összeg harmada jött össze.

Én sem szeretném megélni a helyzetet, hogy van megoldás a gyerekem bajára, csak épp ésszel megfizethetetlen.

Holnap hagyd ki a cigid és pénzt utald át a családnak. Neked egy csomag cigi, neki az élet.
Ment még tegnap egy pici összeg. Egyébként nagyon durva, hogy ennyibe kerül. Ha jól tudom, azért mert nagyon ritka betegség nem?

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. szeptember 20., péntek 23:30

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2568989729

Ha jól számolom, pár nap alatt a szükséges összeg harmada jött össze.

Én sem szeretném megélni a helyzetet, hogy van megoldás a gyerekem bajára, csak épp ésszel megfizethetetlen.

Holnap hagyd ki a cigid és pénzt utald át a családnak. Neked egy csomag cigi, neki az élet.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. szeptember 17., kedd 15:59

ha valaki pro zenevágó, illesztő az küldjön egy privátot pls, lenne egy kérésem :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 16., hétfő 19:16

Kerlon írta: Menj be a Lidlbe és vegyél le nyugodtan a 700-1000 Ft kategóriából is, remek borok vannak náluk. PL Ausztálr Chardonay
Mondjuk én a Lidl/Aldiból inkább a Chilei vöröseket és Dél Afrikai fehéreket ajánlanám, de inkább úgy kell ezt a két boltot ajánlani hoy ki lehet fogni nagyon jó vételeket - de rosszakat is.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 16., hétfő 18:46

Menj be a Lidlbe és vegyél le nyugodtan a 700-1000 Ft kategóriából is, remek borok vannak náluk. PL Ausztálr Chardonay
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. szeptember 16., hétfő 18:17

tubatibi írta: Sziasztok!

Borok terén ki mennyire van otthon?

Ajánlásokat szeretnék kérni, borkostolót szeretnék tartani kisebb körben, szemezgetek a pincészetek között, de hátha Ti is tudtok tanáccsal szolgálni.
Olyan borászat kellene, ahol a Rosé, Száraz->Édes fehér, mind a Vörös borok megtalálhatók és az üvegáruk 1.000-1.500 Ft/üveg között mozog.

Köszönöm szépen előre, ha megtiszteltek válaszaitokkal!
:)
En a Bock-ra szavazok, onnan minden johet, es 2016-tol visszafele. :iszunk:
:goat:

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. szeptember 16., hétfő 16:31

Van valakinek N5-N1 JLPT-s vizsgája?

Lenne pár kérdésem. :mrgreen:

(Köszi a boros kérdésekben a válaszokat, jár a pacsi! :) )
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 16., hétfő 9:17

Szerintem ne egy pincészetet keress minderre, hanem többet. A fehérborokkal olcsóbban kijössz, ott abban az árkategóriában is találsz már jókat. A vörösre viszont többet kell költeni. Konkrétakat tekintve amit szerintem ne hagyj ki az egy Bock cuvee, esetleg az alábbiakban javasolt Gere.

De ha olcsóbban és még jobb minõségben akarsz kijönni, akkor ne bolti borban gondolkodj. Nemtudom mihez laksz közel, de javaslom hogy menj el a legközelebbi borvidékre, és vásárolj folyó bort. Ez borvidéktõl függõen 500-1000 forintos literáron megteheted, PET palackban 2 hónapjg eltartható. Én Egerben meg Villányban szoktam feltölteni, ha megtalálod a kedvenc pincédet, utána rendelhetsz is tõlük telefonon amikor kell, és futár kiviszi.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. szeptember 15., vasárnap 9:12

Ha nem annyira akarsz zsebbe nyúlni, de azért a lehetőségekhez képest jót szeretnél kiönteni akkor Gere. Szerintem.
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. szeptember 15., vasárnap 9:11

tubatibi írta: Szerintem egy Haraszthy Irsai Olivér vagy egy finom Nyaks Irsai Olivér pl ilyen árakban mozog és Nekem nagyon bejönnek, azért gondoltam erre az árkategóriára, de köszönöm, minden tanácsnak, tippnek örülök! :)
Persze, én se vagyok igényes az ilyesmire, nekem is egy 800 forintos Irsai is megfelel :) Csak ha már borkostoló és gondolom olyanokat hívsz akik értenek hozzá, tudják, hogy mi merre hány méter, azért gondoltam, hogy akkor inkább add meg a módját és akkor biztos a siker. Egy ilyen kategóriájú bort egy szimpla buliba is elkortyolgathattok.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég