OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 25., péntek 9:07

hehetheoriginal írta: ujabb kib.szott fontos kerdes: adott egy haz, alulra van az uvegszal net bevezetve.
hogy oldod meg faszan, hogy az emeleten is minden szobaban legyen fasza eros wifi jel, plusz, legyen legalabb 1 helyen - a dolgozoszobaban - kabel is az asztali gepnek?
van par megoldas a fejemben, kabelvezetes (furkalni a szintek közt nem akarok, viszont a kabel a lepcson igenytelenszarul nez ki, vagy vigyem kivulre es a falon felfele vissza be?) meg wifi jelerosito megoldasokkal, de erdekel hatha valaki vegigjatszotta mar ezt otthon es kitalalt vmi überbaszo megoldast.
Sztem az ilyen kérdéseket inkább a prohardver fórumra írd. Ott biztos hogy több kompetensebb személy van a témában, mint itt.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 25., péntek 8:49

ujabb kib.szott fontos kerdes: adott egy haz, alulra van az uvegszal net bevezetve.
hogy oldod meg faszan, hogy az emeleten is minden szobaban legyen fasza eros wifi jel, plusz, legyen legalabb 1 helyen - a dolgozoszobaban - kabel is az asztali gepnek?
van par megoldas a fejemben, kabelvezetes (furkalni a szintek közt nem akarok, viszont a kabel a lepcson igenytelenszarul nez ki, vagy vigyem kivulre es a falon felfele vissza be?) meg wifi jelerosito megoldasokkal, de erdekel hatha valaki vegigjatszotta mar ezt otthon es kitalalt vmi überbaszo megoldast.
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 25., péntek 8:17

hi. monnyatok mar pls egy 5-10 reszvenyt vagy etf-et, amibe perpill erdemes fektetni :kalapos:
olvasok mindenfelet, de a forum mindig jobban tudja :mrgreen:
kösziköszi :roll:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62854
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 24., csütörtök 16:54

Santi írta: Az idő pénz.
Ahogy mondani szokták és ez így is van. Kiszámoltad, összevetetted a saját autót az egyéb közlekedési alternatívákkal és lehet, hogy az jött ki a kocsi nem éri meg anyagilag, tisztában vagy vele, viszont (ahogy egyébként többen is említették itt a sorok között) megvetted, mert neked mégis megéri. Miért? Mert mondjuk reggel meg este is spórolsz vele 1 órát, amit a családodra, pihenésre vagy éppen munkára (ebben az esetben mégis jobban tudsz járni a nap végén anyagilag ugye :) ) tudsz fordítani. Nem bonyolult ez.
Én tudom hogy nem bonyolult, de ez már a teljes kep, nem pusztán a kocsi vs alternatív közlekedési megoldás kérdéskör.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. augusztus 24., csütörtök 15:40

Az idő pénz.
Ahogy mondani szokták és ez így is van. Kiszámoltad, összevetetted a saját autót az egyéb közlekedési alternatívákkal és lehet, hogy az jött ki a kocsi nem éri meg anyagilag, tisztában vagy vele, viszont (ahogy egyébként többen is említették itt a sorok között) megvetted, mert neked mégis megéri. Miért? Mert mondjuk reggel meg este is spórolsz vele 1 órát, amit a családodra, pihenésre vagy éppen munkára (ebben az esetben mégis jobban tudsz járni a nap végén anyagilag ugye :) ) tudsz fordítani. Nem bonyolult ez.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 24., csütörtök 14:24

nmate írta:
'shutterisland írta: egyebkent az, hogy a nep tovabb nyujtozkodik, mint a takaroja er, az szerintem is problema, de az alap temanal messzebre mutat.
Nem sok lépés van hátra és szép lassan megint oda jutunk, hogy sokan vagyunk a Földön... :mrgreen:
Van meg ezután is pa lepes :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:51

'shutterisland írta: egyebkent az, hogy a nep tovabb nyujtozkodik, mint a takaroja er, az szerintem is problema, de az alap temanal messzebre mutat.
Nem sok lépés van hátra és szép lassan megint oda jutunk, hogy sokan vagyunk a Földön... :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:49

Nem kocsit vettem igazából, hanem megoldást számtalan problémára
ez eleg jo megfogalmazas.

egyebkent az, hogy a nep tovabb nyujtozkodik, mint a takaroja er, az szerintem is problema, de az alap temanal messzebre mutat.


Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62854
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:38

Kiszámoltam, persze es rohadtul nem érte meg. De a lent felsorolt érvek miatt - amik már akkor is érvényben voltak - megtettem.

Piara nem költöttem, cigit nem szívtam, droggal nem éltem, (ezek most is igazak) ezért nyugodtan döntöttem úgy, hogy veszek egy kocsit, aztán egy másikat, es a következőt.

Olcsóbb lett volna tömegközlekedni, de lassabb, kenyelmetlenebb, rugalmatlanabb lett volna.
Munkába is tudtam volna járni vonattal, napi szinten plusz két órát jelentett volna, már ha pontos a vonat. Egy darabig csináltam is, de olyan macerával járt, hogy befejeztem.

Itt nem csak azon múlik, hogy kiszamolom es belefér e vagy sem.

Az utazások miatt is lemondtam számtalan dologról, mert nem fért volna bele másképpen. A lakásnál is 19re lapot húztam, hiába matekoztam ki többféleképpen hogy nem kene meglepni ha szigorúan gazdaságilag nézem.

Azt is untam - kocsira visszatérve - hogy mindig el kellett kérnem szülők verdajat, ha éppen menni akartam volna valahova…aztán a klasszik szülői monológok előtte/utána…stb.

Nem kocsit vettem igazából, hanem megoldást számtalan problémára, mindezt hitelből, meg akkor is ha nem érte meg matematikailag.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:26

Nemtudom hogy direkt akarod e félreértelmezni vagy csak véletlen beszélsz el ennyire mellettem. Vegyen az ember olyan hitellel amilyet akar, de kiállok az állítás mellett hogy számolja ki hogy annyiért amennyit rákölt tényleg az kell-e. Én úgy gondolom te ezt megtetted, viszont sok olyat látok aki nem, ami szerintem komoly, az oktatás hiányosságaira és szüleink más világban való felnövésére visszavezethető probléma.

Egyébként nem meggyőzni akarlak, csak úgy gondolom ha már egyetlen ember jobban végiggondolja majd egy ilyen döntését a fórumról mint tette volna azt eddig, akkor már szerintem ez a társalgás megérte.

Szerk: ez Realistának ment nem shutternek :) Shutter neked csak annyi hogy sztem átbeszéltük, egyet is értek ezzel nagyrészt amit most írtál, kivéve az alternatíva költséget - mert ha egy autó árát befekteted az azért szabad szemmel látható hozamot hoz, azt nem érdemes elbagatellizálni.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:21

az egy dolog hogy kiszamolod a koltsegeket de az egy masik, hogy peldaul kiszamolod, hogy ha az auto helyett kotvenybe tettel volna annyi penzt, akkor mi lett volna.
vagy hogy taxizgatni oda-vissza kijon e annyibol.
nekem ez a vonal a tulzas.

mindent ki lehet szamolni persze, de csakis hosszu tavu minta alapjan es ha nincsenek ismeretlenek az egyenletben, de az eletben kismillio van.

en szeretem altalaban a hsz-eid mert sok dolgot vilagitasz meg erdekes szemszogekbol, de az eletet nem lehet csak szamokra es adatokra lebutitani, tul komplex a pro es kontra rendszere.

egyebkent nem veletlen van ez a fogalom az autokra : szukseges rossz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62854
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:14

Halfkey írta: Szerintem ezt most már te bonyolítod túl (érted félre?) shutter, én azt mondtam hogy számolja ki az ember mennyi a kiadás, azt nem kell számszerūsíteni mekkora kényelmet okoz meg ezek amiket írsz…. A költség része viszont tisztán kijön, onnan meg eldönti az ember hogy megéri- nem éri meg neki.

Hehe abszolút nem atomfizika (sõt), de az én környezetemben erre az emberek nagy része nem vehetõ rá, de ha te más buborékban élsz mint én, akkor õszintén mondom hogy nagyon örülök neki. Itt azt látom hogy kocsit veszünk mert az kell, akkor is ha amúgy személyi hitelt vesz fel rá a delikvens.
Szomorú tény, de nincs mindenki úgy tele mint te.

És ha kell a kocsi, mert kell, és máshogy nem megy, akkor hitelből lesz megoldva.

Én is voltam így, vettem is, fizettem is, szívtam is vele. De kellett. Ennyi a sztori.

iPhone 14 promax hitelre, na az az ami a nem kell kategória.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:12

Remy írta:
zsuninnyo írta:

Na en peldaul nem akarok kerteshazban lakni, nagy kerttel. En szeretem a kozelseget, a tarsashazakat. Az elonyei szamomra messze jobbak, mint a hatranyai, ami nem igazan sok van. Es ezzel vagyunk meg igy paran, szoval alapvetoen nem feltetlen igaz, hogy az egyen erdeke egy nagy haz kerttel.
+1. Persze fasza lenne grillezni az udvarban es tarsaik. Latom es ertem az elonyet.

De az, hogy egy kavera, mozira, boltra, barmilyen dologra kocsiba kell ulni h megtudd oldani, akkor inkabb varos. Pikk pakk ott van az ember, konnyen, tomegkozlekedessel.

Nem kell se szervezni, se egy rakas idot elverni a beutazasra.

Ezt a kenyelmet nem nagyon tudnam jelen koromban elcserelni. Meg ugy sem, hogy ezeket se napi szinten tolom.

Persze itt meg fugg attol is, hogy nagyvarosrol beszel az ember, kisvarosrol, stb. Az mar arnyalhatja a kepet.
Nalunk peldaul van lent egy eleg nagy ter, fasza grillezovel, ha akarod lefoglalod, aztan mehet. De egyebkent meg mindenkinek van erkelye, ha privatabbat akar. Van kozossegi nappali, tv-vel, xbox-szal, pc-vel, csinahatsz ott is barmit, nem kell a privat szferadba beengedni mindenkit.
Persze a kozelseget es kenyelmet en Budapestre vetitem le, egy Debrecen, Nyiregyhaza azert mar nem ilyen "elheto" az en szememmel.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:03

Szerintem ezt most már te bonyolítod túl (érted félre?) shutter, én azt mondtam hogy számolja ki az ember mennyi a kiadás, azt nem kell számszerūsíteni mekkora kényelmet okoz meg ezek amiket írsz…. A költség része viszont tisztán kijön, onnan meg eldönti az ember hogy megéri- nem éri meg neki.

Hehe abszolút nem atomfizika (sõt), de az én környezetemben erre az emberek nagy része nem vehetõ rá, de ha te más buborékban élsz mint én, akkor õszintén mondom hogy nagyon örülök neki. Itt azt látom hogy kocsit veszünk mert az kell, akkor is ha amúgy személyi hitelt vesz fel rá a delikvens.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1295
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. augusztus 24., csütörtök 13:00

Pl ausztriaban becs,linz,salzburg,graz,klagenfurt,ha ilyen helyeken laksz es a varosba dolgozol,akkor megdolhato a bejaras.
De ha aglomeracioba,vagy siman valahol egy kisebb faluba,varosba.
Total felejetos.
Amikor valaki kijon,vagy ram kerdez hogy mit ajanl,az egyetlen es elso aranyszabaly,hogy auto nelkul,jogsi nelkul soha.
Itt egyszeruen h nincs megvagy halva.
Em egy kis varosba elek,van busz,de uresek.
Bemesz egy munkaero kolcsonzohoz,elmesz egy allasinterjura,elso kerdes hogy van e jogsid,masodik hogy van e autod.
Ha nem,huzzak a szajukat,vagy pl az en cegem ami 12kmre van,cirka 3000 ember melozik,konkretan nem vesz fel senkit auto nelkul.
Csak akkor,ha mondjuk a feleseged is nalunk van,es a haztartasban van jogsis illetve autos.
Nekunk is ketto van,muszaj a munka miatt mindkettoknek.
Apam otthom buszsoffor,allandoan panaszkodik hogy mekkora adossagba van a ceg,allnak a buszok a telephelyen,mert kulsos ceg csinalja a javitast,nem tudnak nekik fizetni igy nem javitjak mar nekik meg a buszokat.
Ez minden orszagban egy hatalmas minuszos sztori. Itt szvsz ezert is kevesebb van,de tenyleg par iskolas van csak a buszokon,a jaratok is ugy mennek hogy erintsek a sulikat,hogy a kolykoknek azert egyszerubb legyen.
De auto nelkul itt ez kasza.
Egyszeruen a lehetosegeid beszukulnek teljesen.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 24., csütörtök 12:53

zsuninnyo írta:
Dupla D írta: Teljesen megértem az álláspontotokat. A közösség érdeke épp ellentétes az egyén érdekével. Ez összefügg a lakhatással. Itthon mindenki (köztük én is) agglomerációba akar költözni nagy kertes házba és nem a városban rohadni. Ez az egyén érdeke. A közösség érdeke pedig az, hogyha adott 1 millió ember, akkor az ne szétszórva éljen 1000 négyzetkilométeren nagy telkekkel, családi házakban, hanem kompaktan, társasházak sokaságában 100 négyzetkilométeren, mert így a közlekedési problémák jó része megoldódik, és az infrastruktúra is ott centralizálódhat.

Én is felhördültem ezen, mikor egyetemen ezt akarta nekem eladni az oktató, de megvannak ennek az indokai.
Na en peldaul nem akarok kerteshazban lakni, nagy kerttel. En szeretem a kozelseget, a tarsashazakat. Az elonyei szamomra messze jobbak, mint a hatranyai, ami nem igazan sok van. Es ezzel vagyunk meg igy paran, szoval alapvetoen nem feltetlen igaz, hogy az egyen erdeke egy nagy haz kerttel.
+1. Persze fasza lenne grillezni az udvarban es tarsaik. Latom es ertem az elonyet.

De az, hogy egy kavera, mozira, boltra, barmilyen dologra kocsiba kell ulni h megtudd oldani, akkor inkabb varos. Pikk pakk ott van az ember, konnyen, tomegkozlekedessel.

Nem kell se szervezni, se egy rakas idot elverni a beutazasra.

Ezt a kenyelmet nem nagyon tudnam jelen koromban elcserelni. Meg ugy sem, hogy ezeket se napi szinten tolom.

Persze itt meg fugg attol is, hogy nagyvarosrol beszel az ember, kisvarosrol, stb. Az mar arnyalhatja a kepet.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 24., csütörtök 12:53

nincsen olyan matematikai keplet, ami az idot, penzt, idojarast, munkad milyenseget (fizikai,szellemi), varatlan koltsegek (auto lerobban pl) es helyzetek (felutrol vissza kell fordulni mert otthon hagytad a kajadat) felbukkanasat egyben kepes kiszamolni.
ha meg van, akkor az, aki e szerint hoz donteseket az eleteben annak 3 es fel ora egy bevasarlas is.
halfkeyt pont igy kepzelem el, ilyen bogaras prof/mernok fejjel, ahogy mormolja magaban a pro es kontra listat, mikozben all a tejespult elott a lidiben :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hehetheoriginal 2023. augusztus 24., csütörtök 12:53-kor.
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 24., csütörtök 12:50

Hivd barminek,kenyelem,szukseglet stb.
Egyebkent a kenyelem is egy eleg eros szukseglet.
nálam meg mindig ezen van a hangsuly, mert egyes hsz-ekbol inkabb az csapodik le, hogy kozelebb van a skalan a lustasaghoz, mint egy alapveto szukseglethez.

azzal is egyetertek, hogy nem feltetlen alapveto eletszukseglet az auto mindenkinek, sokan leelik az eletuket jogositvany nelkul vagy munkas szallon vagy london szintu nagyvarosban tomegkozlekedessel szo szerint minden megoldhato.

de itt nekem az a kulcs, hogy a nagy szamok torvenye meg az altalanositas itt szerintem nem feltetlen nyero, mert minden helyzet egyedi.
nincsen olyan matematikai keplet, ami az idot, penzt, idojarast, munkad milyenseget (fizikai,szellemi), varatlan koltsegek (auto lerobban pl) es helyzetek (felutrol vissza kell fordulni mert otthon hagytad a kajadat) felbukkanasat egyben kepes kiszamolni.
ha meg van, akkor az, aki e szerint hoz donteseket az eleteben annak 3 es fel ora egy bevasarlas is.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. augusztus 24., csütörtök 12:45

Dupla D írta: Teljesen megértem az álláspontotokat. A közösség érdeke épp ellentétes az egyén érdekével. Ez összefügg a lakhatással. Itthon mindenki (köztük én is) agglomerációba akar költözni nagy kertes házba és nem a városban rohadni. Ez az egyén érdeke. A közösség érdeke pedig az, hogyha adott 1 millió ember, akkor az ne szétszórva éljen 1000 négyzetkilométeren nagy telkekkel, családi házakban, hanem kompaktan, társasházak sokaságában 100 négyzetkilométeren, mert így a közlekedési problémák jó része megoldódik, és az infrastruktúra is ott centralizálódhat.

Én is felhördültem ezen, mikor egyetemen ezt akarta nekem eladni az oktató, de megvannak ennek az indokai.
Na en peldaul nem akarok kerteshazban lakni, nagy kerttel. En szeretem a kozelseget, a tarsashazakat. Az elonyei szamomra messze jobbak, mint a hatranyai, ami nem igazan sok van. Es ezzel vagyunk meg igy paran, szoval alapvetoen nem feltetlen igaz, hogy az egyen erdeke egy nagy haz kerttel.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. augusztus 24., csütörtök 12:38

Teljesen megértem az álláspontotokat. A közösség érdeke épp ellentétes az egyén érdekével. Ez összefügg a lakhatással. Itthon mindenki (köztük én is) agglomerációba akar költözni nagy kertes házba és nem a városban rohadni. Ez az egyén érdeke. A közösség érdeke pedig az, hogyha adott 1 millió ember, akkor az ne szétszórva éljen 1000 négyzetkilométeren nagy telkekkel, családi házakban, hanem kompaktan, társasházak sokaságában 100 négyzetkilométeren, mert így a közlekedési problémák jó része megoldódik, és az infrastruktúra is ott centralizálódhat.

Én is felhördültem ezen, mikor egyetemen ezt akarta nekem eladni az oktató, de megvannak ennek az indokai.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég