OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

el magico
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: el magico » 2020. április 13., hétfő 15:56

Szerintem nyáron elkezdik felengedni a korlátozásokat szépen lassan, majd ősszel valamikor, talán kis csúszással újraindul minden iskola, vendéglátás, szórakozóhelyek stb... A nagyobb fesztiválok mint Volt, Sound, Sziget szerintem biztos elmaradnak, kapásból a Sziget 70%-a külföldi fesztiválozó a tapasztalataim alapján, ergo meg se érné megtartani. Talán esetleg a kisebb hazai fesztiválok mint a B my Lake vagy Efott, East Fest kis csúszással augusztus vége fele megtartják ezt még eltudnám képzelni, de valószínűleg az is túl kockázatos lenne így suli szezon előtt.

Ha nem is az egész év, de ez a nyár offos lesz, legalábbis lélekben erre készítem magam.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. április 13., hétfő 15:37

shoota írta: Szerintetek meddig fog ez az egesz tartani? Augusztusban a Szigetet megtartjak majd vagy az is elmarad? Terveztem menni :kalapos:
Szerintem egész 2020 törölve lesz. Ez az év rámegy... Ha kezdene lecsengeni pl nyáron a járvány, mi a garancia arra, hogy nem indul be újra? Vakcinát is csak év végére tudnak biztosítani... Ha lesz vakcina, vagy bármi, ami védettséget nyújt a vírus ellen, újraindulhat minden.
:goat:

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 13., hétfő 15:00

nmate írta: 15% adó van, ha jól tudom.
10%, kb 5m fttól felfele pedig 15%

Mondjuk nem ott fogom megszedni magam. Az airbnb, booking oldalak ott is szépen felverték az árakat de egy jó munkával minimális megtakaritásokat meglehet oldani. Szóval pl a hazai színvonalamat elfelejthetem. Viszont cserébe meglelhetem az álmom a szigeten.:D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 13., hétfő 14:47

kierkegaard írta:
Realista24 írta:

Korfu, Mauritius.
Same same but different :kalapos:
hát, igazából csak azért mennénk mauritiusra, hogy felmérjem a terepet. Nagyon régóta szemezek vele és az utóbbi időben egyértelműsítik, már csak a helyszíni vizit hiányzik. Illetve ha az is passzol akkor elkezdek jelentkezni munkára. Meglepő mód rengeteg IT job van a fővárosban.
15% adó van, ha jól tudom.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 13., hétfő 14:44

Realista24 írta:

Korfu, Mauritius.
Same same but different :kalapos:
hát, igazából csak azért mennénk mauritiusra, hogy felmérjem a terepet. Nagyon régóta szemezek vele és az utóbbi időben egyértelműsítik, már csak a helyszíni vizit hiányzik. Illetve ha az is passzol akkor elkezdek jelentkezni munkára. Meglepő mód rengeteg IT job van a fővárosban.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2020. április 13., hétfő 14:32

Nézi reggel barátnőm instát, fiú ismerőse posztolja, h isznak, mulatnak, tűzoltóautóval mentek locsolni, kb. 20-an bulikáznak a kertben. Baranya megyéről beszélünk, 30 év körüli korosztály és a zseni büszke rá, kirakja sztoriba.

Sztem ezeket a bezárásokat el fogják engedni, ha nyáron is ez marad, a fél ország éhen fog halni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 13., hétfő 13:53

kierkegaard írta:
rashidm írta:
Én haverokkal mennék Kanárira szeptember közepén... hát necces.
nekem meg augusztus vége egy korfu..Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy ha nem megyek akkor a refundból hozzácsapva megyünk mauritiusra később.
Korfu, Mauritius.
Same same but different :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. április 13., hétfő 13:48

realistahuni írta:
Valami WHO-s szakértő szerint 2021 ősze előtt nem lesz biztonságos koncerteket rendezni.
Wat? :ozil:

Forrásod van róla esetleg?
Ha ez igaz akkor a meccsek is jó sokáig lehetnek zártkapusak.
A New York Times-os interjút, amire hivatkoznak még nem csekkoltam le, de több más, külföldi zenével és koncertekkel foglalkozó oldal is lehozta.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2005
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 13., hétfő 13:37

soadroli írta:
ateeemadrid írta: Szerintem ezen a nyáron nem nagyon lesz ilyen nagyobb fesztivál megtartva, még ha kezdene lecsengeni a dolog, akkor is kockázatos lenne. Én a Nova Rockkal szoptam be, bár az alapból júniusban lett volna, úgyhogy várható volt.
nekem meg itt a 2 soad, meg 1 korn koncertjegyem, (kb 100k :mrgreen: ), csak visszautalják ha elmarad.
dettó 3 koncertjegyem van (150 euro), ebből már az egyik elmaradt (márc 22), kettő további jön még júni 1 és júli 11. Véhetően azok is elmaradnak. De a hivatalos oldalukon azt írták, hogy egyelőre még nem muszáj visszaváltani, keresnek őszre (jóval későbbra) időpontot. Ha meg tudják oldani a helyszínnel és fellépővel nincs gond, érvényes a koncertjegy. Egyéb esetben nyilván visszaadják az árát. Ha tutira megtartják jövőre, vagy valamikor, felőlem maradhat(nak) a jegy - jegyek.
Lenne még egy koncert, amire szívesen elmennék, az kivételesen december közepén, bízok benne, hogy arra már talán el tudok menni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 13., hétfő 13:29

kierkegaard írta:
nekem meg augusztus vége egy korfu..Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy ha nem megyek akkor a refundból hozzácsapva megyünk mauritiusra később.
Aug vége 25 napos Japán körút... valszeg off lesz az egész, de még reménykedek. Szállások mondjuk ingyen lemondhatóak, de a repjegyet nem kéne elbukni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 13., hétfő 13:27

rashidm írta:
Én haverokkal mennék Kanárira szeptember közepén... hát necces.
nekem meg augusztus vége egy korfu..Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy ha nem megyek akkor a refundból hozzácsapva megyünk mauritiusra később.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 13., hétfő 13:08

ha mar penzvisszafizetes, egyelore ugy nez ki, hogy nekem a ryanair refund sem lesz egy annyira egyszeru kor.

28-an toroltek a return jaratunkat portugaliaba, refundot lehetett kerni, kertem is.
az en fiokommal tortent a foglalas, en voltam a passenger 1, az en kartyamrol fizettem, szoval nyilvan a kitoltendo form-ban az en nevemmel probaltam.
min.10x ujraprobaltam ekezetekkel, 3.nevvel, sorrendet felcserelve, stb de sehogy sem volt jo (termeszetesen ujra be kellett mindig irkalni a tobbi adatot is) aztan beprobaltam asszony (passenger 2) nevevel es egybol elfogadta. :lol:

akkor jott az e-mail, hogy 20 napon belul kerul majd feldolgozasra a kerelem.

egy par nap mulva kertek, hogy toltsem ki ujra a formot "techinikai hiba" miatt, masnap jott egy uj mail, hogy akkor most jo es mostantol szamitva 20 napot kernek.

tegnap kaptam egy ujabb emailt, hogy nagyon sok request jon a covid 19 miatt, a staff sajnos short ekozben, igy priorizaljak a "legsebezhetobb utasokat" es a kerelmeket sorba allitjak.
itt mar nem josolnak varhato idotartamot sem.

sajna latszik, hogy ezek a legitarsasagok kulonosen nagy sz.rban vannak.
( megjegyzem, van olyan ismerosom, aki mar megkapta a refundjat pedig csak par nappal hamarabb igenyelte, szoval ez eleg random lehet. )

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. április 13., hétfő 13:06

realistahuni írta:
Valami WHO-s szakértő szerint 2021 ősze előtt nem lesz biztonságos koncerteket rendezni.
Wat? :ozil:

Forrásod van róla esetleg?
Ha ez igaz akkor a meccsek is jó sokáig lehetnek zártkapusak.

Más:

Nyaralást ki hogy látja?

Szerintem olaszoknál és spanyoloknál sanszos hogy az egész szezon off.
Nekem Krétára lenne repjegyem augusztus második felében arra még azt mondanám hogy van némi esély de szoros lesz.
Én haverokkal mennék Kanárira szeptember közepén... hát necces.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. április 13., hétfő 13:06

Valami WHO-s szakértő szerint 2021 ősze előtt nem lesz biztonságos koncerteket rendezni.
Wat? :ozil:

Forrásod van róla esetleg?
Ha ez igaz akkor a meccsek is jó sokáig lehetnek zártkapusak.

Más:

Nyaralást ki hogy látja?

Szerintem olaszoknál és spanyoloknál sanszos hogy az egész szezon off.
Nekem Krétára lenne repjegyem augusztus második felében arra még azt mondanám hogy van némi esély de szoros lesz.
Love football, hate antifa.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 13., hétfő 12:28

Ez ugyan nem koncert....de a verseny nevezési díjak is érdekesen alakulnak.

Egyik helyen viszik a nevezés 50%-át. Közel 25 ezernél ez is fájó.Ilyen lehetőségeket adtak...
Visszakapod a másik felét.
Jövőre biztosítva a helyed, de 50% megint fizetni kell.
Átviheted más eseményekre a fele pénzt....
Másik helyen persze jövőre 100%-ban biztosíva a nevezés. Visszakérésnél pedig 30%-ot visznek el...

Mikor hogy... :/
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. április 13., hétfő 12:27

Valami WHO-s szakértő szerint 2021 ősze előtt nem lesz biztonságos koncerteket rendezni.

Én is sajnálom, mert nekem is zsebben SOAD meg a Deftones, utóbbi bakancslistás és még nem láttam őket élőben.
Az Parkos buli, úgyhogy szerintem azt visszautalják. A System viszont arénás, és ismerjük, hogy milyen gyorsan elkapkodták a jegyet, én ott inkább választanám a halasztást. Ki tudja jönnek-e megint, illetve, hogy leszek-e megint akkora mákos, hogy berántsam a kiemelt állójegyet.
Viszont az alapvetően fesztivál turnénak indult, talán 4-5 arénás buli van közte, úgyhogy simán lehet, hogy abból se lesz eltolás.

KoRn-ra nincs jegyem, de azt is terveztem. Viszont azóta is áldom az időzítést, hogy a FFDP még belefért a nagy korlátozások előtt.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. április 13., hétfő 12:06

Aerosmithesre van jegyem. Ők már amúgy is veszélyeztettek, biztos nem lesz. Bár náluk már a jövőre halasztás is necces :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 13., hétfő 11:52

ateeemadrid írta:
csak visszautalják ha elmarad.
sztem emiatt nem kell aggódni, viszont biztos időigényes lesz a dolog
Santana koncert tapasztalat ismerősnek.
Először azt írták 14 napon belül visszakapják, majd azt hogy jövőre lesz koncert és érvényes lesz rá a jegy. No cach back.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. április 13., hétfő 11:49

csak visszautalják ha elmarad.
sztem emiatt nem kell aggódni, viszont biztos időigényes lesz a dolog

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 13., hétfő 11:46

ateeemadrid írta: Szerintem ezen a nyáron nem nagyon lesz ilyen nagyobb fesztivál megtartva, még ha kezdene lecsengeni a dolog, akkor is kockázatos lenne. Én a Nova Rockkal szoptam be, bár az alapból júniusban lett volna, úgyhogy várható volt.
nekem meg itt a 2 soad, meg 1 korn koncertjegyem, (kb 100k :mrgreen: ), csak visszautalják ha elmarad.
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég