OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. május 31., vasárnap 10:33

p.csabi1 írta:
Anthony írta:

Megcsinálta azt, amit az oroszok 50 éve? Egy csomó NASA pénzzel és segítséggel?

Pfff ebből látszik hogy semmit nem tudol az egészről.
Kérlek mesélj. Több mint 50 éve megvannak a technikai lehetőségek az űrbe jutáshoz.
Ok, SpaceX, magáncég, de nem önerőből csináltak mindent, a NASA besegített rendesen.
Azt is értem, hogy ez valaminek a kezdete, és az eddigiekre alapozva lehet fejleszteni az űrprogramot.
De ettől függetlenül a mai eredmény nem akkora szenzáció, csak jól működik az amerikai propaganda.

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. május 31., vasárnap 10:13

Anthony írta:
p.csabi1 írta: Hát gyerekek ma Musk és csapata történelmet írt. :agree:
Le a kalappal mindenki előtt.
Megcsinálta azt, amit az oroszok 50 éve? Egy csomó NASA pénzzel és segítséggel?

Pfff ebből látszik hogy semmit nem tudol az egészről.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. május 31., vasárnap 10:05

Koronavírus már régen volt témában.
Ukrajnában továbbra is "tombol" a járvány. Fizetnek az embereknek, az utcán aláírják pénzért, hogy Covid-19 járvánnyal kezelik őket. Kárpátalján valamelyik nap 20-al nőtt a fertőzöttek száma. Kérték szépen több ezres megosztással rendelkező posztok, hogy jelentkezzen már, aki valóban beteg vagy beteg volt, senki... Közben bekerült a legfertőzöttebb megyék közé, miközben senki ismerősének az ismerősét nem kezelik és nem is temették el hála Istennek. Múlthéten kiborult a bili, egy videós posztban egy hölgy ennek a sztorinak a történetét meséli el kicsit bővebben, mindenki nevét össze szedte A-Z-ig. A családi orvos felhasználók Ft felhívta a főszereplő hölgyet, hogy van a férje, akit koronavírussal kezelnek több mint egy hete a megyei kórházban. Közben sosem volt a fertőző osztályon, ahol papíron hivatalosan akkor nap is ott feküdt.
http://podiji.karpat.in.ua/?p=14208&lang=hu

Ebből is üzletet csináltak, a szegények halottait is képesek beírni az adatbázisba, akiket csak ezután adják ki eltemetni a család számára. A hivatalos tájékoztató oldalra csak úgy záporoznak a vicces reagálások, meg a dühítő is ott van második helyen. Normális országban a szomorú szerepel az élen. Bibliai időben az országról már legendás írások szerepelnének, ahogyan magába omlott volna a sok szenny alatt ami nap mint nap megy. Határokon keresztül továbbra sem engedik be egyik országból sem haza az ukrán saját állampolgárait, kígyózó sor van most is az egyetlen működő magyar-ukrán határon, mert gyalogosan továbbra is engedi őket a magyar, a két határ közötti néhány száz méteres szakaszon a senki földjén be kell ülni ukrán rendszámmal rendelkező autóbuszba. 9 személyesbe akár 15 ember, csomagokkal együtt, emberek akik tisztességesen dolgoznak vendégmunkásként hónapokig, több mint fél évig, mert otthon a kilátástalanság és a szenny van, nem mehetnek haza a családhoz, mert napokig kell várni autóbuszra, és otthon vár mindenkit a karantén. Napközben 80 griveny 1000 forint. Este 75 griveny. 40 forinttal önkényes módon minden nap képesek lenyomni, mert vagy a hétvége közelít, akkor egész álló nap le van nyomva. Vagy amiatt, hogy dolgoznak otthon is emberek, fiatalok, kimozdulnának esetleg valahová 6-7 óra után, hát nehogy már ne legyenek megkárosítva ezzel is... Euró, dollár szintén zenész. Font ugyanannyi hónapok óta, mert ugye onnan nincs ingázás, nincs forgalma a valutának, nincs kit lehúzni vele. Családon kívül semmi nem hiányzik, kereken 3 hónapja vagyunk Budapesten többen is a faluból, barátnőm is, amíg megkárosítás nélkül nem lehet nyugodtan, a magyar útlevelemmel és kocsimmal hazatérni, addig itt leszek. Vasárnapon kívül minden egyes nap van munka, fizetés minden hónap elején, bérlet és lakásba is van pótolva.
Összefolyt eléggé ez a sok szó és értelem egyvelege, remélem érthető a sztori a nagy kamuról ami zajlik.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. május 31., vasárnap 9:18

hihetetlen :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62860
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 31., vasárnap 8:50

Anthony írta: Küldik a szállítmányokat a Nemzetközi Űrállomásra? Az amerikaiak hány éve is vannak rájuk utalva?

2020-ra azt vártam, hogy kolóniát alapítunk a Marson, erre küldtünk egy rakétát a sztratoszférába?
Not impressed.
Ez az. Te vártad, de nem csináltál semmit. :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. május 31., vasárnap 8:33

Küldik a szállítmányokat a Nemzetközi Űrállomásra? Az amerikaiak hány éve is vannak rájuk utalva?

2020-ra azt vártam, hogy kolóniát alapítunk a Marson, erre küldtünk egy rakétát a sztratoszférába?
Not impressed.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. május 31., vasárnap 8:09

Anthony írta: Megcsinálta azt, amit az oroszok 50 éve? Egy csomó NASA pénzzel és segítséggel?
Már bocs de mit csináltak az oroszok? :hmmm:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. május 31., vasárnap 8:03

p.csabi1 írta: Hát gyerekek ma Musk és csapata történelmet írt. :agree:
Le a kalappal mindenki előtt.
Megcsinálta azt, amit az oroszok 50 éve? Egy csomó NASA pénzzel és segítséggel?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62860
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 30., szombat 22:01

p.csabi1 írta: Hát gyerekek ma Musk és csapata történelmet írt. :agree:
Le a kalappal mindenki előtt.
Elfelejtettem részvényt venni. Fuck it.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. május 30., szombat 21:43

Hát gyerekek ma Musk és csapata történelmet írt. :agree:
Le a kalappal mindenki előtt.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

I am GC
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. január 13., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Benzema, Beckham, Zidane, Makelele, R. Carlos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: I am GC » 2020. május 30., szombat 21:41

Steve írta:
I am GC írta:
Igen, de pl èn is megkaptam a 14 napos karantènt a reptèren Pesten, hiàba volt egy raklap papìrom, hogy Keyworker vagyok Angliàban, leszartàk. 10 nap utàn vissza kellett repülnöm, a szabadsàg miatt, de a reptèren csak akkor szàllhattam fel a gèpre, ha elismertem a szabàlysèrtèst ès a kezembe nyomtak egy 100.000 Ft-os csekket. Szòval akinek nincs ùgy szabija baszhatja, nem tud hazamenni, vagy megbìrsàgoljàk őt is.
Amúgy ez jó sztori. Attól a 100.000 ft-tól biztosan nem fogsz fertőzni. Bár az is igaz, hogy nem tudnának Téged sehogy rákényszeríteni, hogy maradj otthon bezárva.

Az mondjuk fura, hogy a gépre felengednek, ha már olyan veszélyes vagy, hogy karanténban a helyed. :kalapos:
Ugyanezt kèrdeztem èn is mikor a terminàlra fizettem. Hogy az okè, hogy elismerem a szabàlysèrtèst, meg kifizetem a büntit, de ìgy repülhetek? Most màr nem fog a korona?
"Persze, nyugodtan mehet vissza. Plusz örüljön a 100-nak, mert lehetett volna 500 is."
Hàt mit ne mondjak, fura volt. Ràadàsul mennem kellene megint, de sem a Hatàrrendèszet, sem a Rendőrsèg nem ìr vissza, a mentessègi kèrelemre meg termèszetesen nem jött mèg vàlasz :lol:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. május 30., szombat 21:36

Már van egy alternatíva, de messze nem fizet majd úgy mint a kinti munka.
Ott 10 hét alatt megkerestem azt, amit itthon 10 hónap alatt.
Éljen a folyamatosan emelkedő tanári fizu:)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. május 30., szombat 21:25

I am GC írta:
csababarca írta:

Hát nagyon durva, azt hittem így júniusra rendeződik a helyzet.
De magyar állampolgárként hogy hogy nem jöhetsz haza?
Nem úgy van, hogy haza lehet jönni?
Vagy a vissza menetel miatt nem tudsz haza jönni?
Igen, de pl èn is megkaptam a 14 napos karantènt a reptèren Pesten, hiàba volt egy raklap papìrom, hogy Keyworker vagyok Angliàban, leszartàk. 10 nap utàn vissza kellett repülnöm, a szabadsàg miatt, de a reptèren csak akkor szàllhattam fel a gèpre, ha elismertem a szabàlysèrtèst ès a kezembe nyomtak egy 100.000 Ft-os csekket. Szòval akinek nincs ùgy szabija baszhatja, nem tud hazamenni, vagy megbìrsàgoljàk őt is.
Amúgy ez jó sztori. Attól a 100.000 ft-tól biztosan nem fogsz fertőzni. Bár az is igaz, hogy nem tudnának Téged sehogy rákényszeríteni, hogy maradj otthon bezárva.

Az mondjuk fura, hogy a gépre felengednek, ha már olyan veszélyes vagy, hogy karanténban a helyed. :kalapos:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. május 30., szombat 21:15

csababarca írta:
Steve írta:

Én meg 15 év után először nem mehetek Magyarországra, meglátogatni a családomat.

A pénz megmarad, de túrórudit nem ehetek, ami szintén elég nagy veszteség és nem esik jól. :kalapos:
Hát nagyon durva, azt hittem így júniusra rendeződik a helyzet.
De magyar állampolgárként hogy hogy nem jöhetsz haza?
Nem úgy van, hogy haza lehet jönni?
Vagy a vissza menetel miatt nem tudsz haza jönni?
Amúgy félig elviccelve írtam a dolgot. :D Nekem csak nyaralás, de a pénzkiesés az nem vicces kicsit sem Neked. :( Remélem tudsz valami bevétel helyettesítőt találni.Rohadt korona.

Most jelenpillanatban nem tudom, hogy beengednek-e Magyarországra, de Svédországból kb sehova nem engednek be jelenleg Európában. A szomszédos országok Finnország, Norvégia és Dánia is nyit kivéve Svédország felé. :lol:

Legutóbbi ismereteim szerint kötelezően 2hét karantén lenne nekem is,hiába vagyok kettős állampolgár. A családomat, akik pedig nem magyar állapolgárok mégnehezebben engednék be.

De azért én még várok és reménykedek.Egy felől a repülőjáratok újraindítására innen.Másrészt, hogy júliusban milyen körülmények lesznek.Az még kicsit odébb van.Azért én bízakodó vagyok.

I am GC
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. január 13., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Benzema, Beckham, Zidane, Makelele, R. Carlos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: I am GC » 2020. május 30., szombat 21:11

csababarca írta:
Steve írta:

Én meg 15 év után először nem mehetek Magyarországra, meglátogatni a családomat.

A pénz megmarad, de túrórudit nem ehetek, ami szintén elég nagy veszteség és nem esik jól. :kalapos:
Hát nagyon durva, azt hittem így júniusra rendeződik a helyzet.
De magyar állampolgárként hogy hogy nem jöhetsz haza?
Nem úgy van, hogy haza lehet jönni?
Vagy a vissza menetel miatt nem tudsz haza jönni?
Igen, de pl èn is megkaptam a 14 napos karantènt a reptèren Pesten, hiàba volt egy raklap papìrom, hogy Keyworker vagyok Angliàban, leszartàk. 10 nap utàn vissza kellett repülnöm, a szabadsàg miatt, de a reptèren csak akkor szàllhattam fel a gèpre, ha elismertem a szabàlysèrtèst ès a kezembe nyomtak egy 100.000 Ft-os csekket. Szòval akinek nincs ùgy szabija baszhatja, nem tud hazamenni, vagy megbìrsàgoljàk őt is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. május 30., szombat 20:56

Steve írta:

Én meg 15 év után először nem mehetek Magyarországra, meglátogatni a családomat.

A pénz megmarad, de túrórudit nem ehetek, ami szintén elég nagy veszteség és nem esik jól. :kalapos:
Hát nagyon durva, azt hittem így júniusra rendeződik a helyzet.
De magyar állampolgárként hogy hogy nem jöhetsz haza?
Nem úgy van, hogy haza lehet jönni?
Vagy a vissza menetel miatt nem tudsz haza jönni?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. május 30., szombat 20:51

csababarca írta: Eldőlt hogy hét év után nem tudok idén az USA-ba menni dolgozni, a budapesti usa nagykövetség nem nyit ki júniusban sem...
Kíváncsi leszek a lengyel, kolumbiai, spanyol,angol stb usa nagykövetségekkel mi lesz, ott tervezik júni közepén a kinyitásokat, kíváncsi vagyok, hogy kinyitnak e valóban, vagy csak mi magyarok szívtuk ezt meg.

Nem esik jól, mert elég nagy pénztől esek így el, amivel terveztem, még két hete is azzal bíztatott a nagykövetség, hogy legkésőbb június elején biztosan kinyitnak.

Persze még a táborok sorsa sem rendeződött kint, elvileg június elsején dől el a dolog.

Én meg 15 év után először nem mehetek Magyarországra, meglátogatni a családomat.

A pénz megmarad, de túrórudit nem ehetek, ami szintén elég nagy veszteség és nem esik jól. :kalapos:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 30., szombat 20:27

230 Ft-ból teljes értékű painteki ebédet ettem egyetemista éveimben. :mrgreen:

70 Ft a vifon smack leves
100 Ft fél csomag halrudacska
60 Ft 3 kifli
:mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. május 30., szombat 20:04

En szeretem a fozelekeket es szoktam itthon neha fozni azt is, egesz vicces hogy 200 forintbol is meg lehet fozni egy ebedet ha nagyon meg lenne szorulva valaki, ahhoz kepest atlag hetkozben elszorok 3-4 ezret per etkezes egy pad thaira vagy hasonlo helyre.

Az meg egy gyonyoru gondolatmenet hogy azert feljelenteni lehet-e valakit mert OLCSON adja a termeket es ez rossz a konkurencianak :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. május 30., szombat 19:36

Eldőlt hogy hét év után nem tudok idén az USA-ba menni dolgozni, a budapesti usa nagykövetség nem nyit ki júniusban sem...
Kíváncsi leszek a lengyel, kolumbiai, spanyol,angol stb usa nagykövetségekkel mi lesz, ott tervezik júni közepén a kinyitásokat, kíváncsi vagyok, hogy kinyitnak e valóban, vagy csak mi magyarok szívtuk ezt meg.

Nem esik jól, mert elég nagy pénztől esek így el, amivel terveztem, még két hete is azzal bíztatott a nagykövetség, hogy legkésőbb június elején biztosan kinyitnak.

Persze még a táborok sorsa sem rendeződött kint, elvileg június elsején dől el a dolog.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég