OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 3., szerda 9:21

Nem Nika ellen, es nem R95 mellett, de en ugy vagyok vele (nagy altalanossagban), hogy attol, hogy az orvostudomany nem foglal hivatalosan allast valami mellett (vagy ellen) az nem azt jelenti, hogy ne lehetne jo.

A gyogyszer/vitamin ipar a vilag egyik legnagyobb biznisze, es ebben az esetben hogy nezne ki az, hogy a burgonya jobb/hatasosabb segitseg, mint egy 10-20ezres vitamin, megelozo vizsgalatok, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 3., szerda 9:18

Nika91127 írta:
realmadrid95 írta: Sziasztok! Nekem mostanaban allando gyomorsavam volt, egyszeruen nem ment le semmitol. Olyan magas volt, hogy a Salvous viz izet nem is ereztem, pedig aki kostolta, az tudja, hogy mennyire undorito. Ma elkezdtem a nyers krumplilevet inni, ha nem is teljesen, de erezhetoen kezdett csokkeni. Szamos jo tulajdonsaga van meg ezen kivul is. Reggelente eleg egy dl krumplile, elvileg a szivinfarktus megelozesere is sokan isszak. Aki hasonlo problemakkal kuzd, mint en, vagy barkit erdekel, par nap mulva leirom, hogy bevalik e tenylegesen.
Azért azt megnézném, hogy az evidence-based medicineben a krumplilé élettani hatásai hogy csökkentik az infarktus koczkázatát :)
Rákeresve a csodás magyar oldalakra, ilyet írnak a femcafén, hogy "védőburkot von a szív köré". Hát lol.


Tobb kulfoldi oldal is irja, nem csak a magyarok.

https://www.onlymyhealth.com/amp/drinki ... 1574070426

(Spanyolul es nemetul beszelek csak, az angolom szornyen rossz, de nincs kitartasom javitani azt, szoval remelem jo linket kuldtem. :hmmm:)

KAG, siman lereszelem, mintha tocsnit csinalnek belole. Utana kinyomom belole meg a kemenyitos vizet kezzel, ami meg benne maradhatott.

Ami jo, hogy ezt a kesobbiekben meg tudod hasznositani is akar, peldaul a fent emlitett tocsninak is, vagy utsz melle ket tojast, raksz kis felvagottat es lenyegeben kapsz egy paraszt reggelit.

Ha ezek szerint nem is jo a ver tisztitasaban, ezaltal a Stroke megelozeseben, amit el is hiszek Nikanak,(nyilvan o ebben a bennfentes), a gyomorsav ellen mindenkepp bevalni latszik. Elso reggelem, tegnap este kezdtem a kurat, mara a gyomorsavam 50 % at lugositotta szerintem.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. január 3., szerda 7:38

Nika91127 írta:
realmadrid95 írta: Sziasztok! Nekem mostanaban allando gyomorsavam volt, egyszeruen nem ment le semmitol. Olyan magas volt, hogy a Salvous viz izet nem is ereztem, pedig aki kostolta, az tudja, hogy mennyire undorito. Ma elkezdtem a nyers krumplilevet inni, ha nem is teljesen, de erezhetoen kezdett csokkeni. Szamos jo tulajdonsaga van meg ezen kivul is. Reggelente eleg egy dl krumplile, elvileg a szivinfarktus megelozesere is sokan isszak. Aki hasonlo problemakkal kuzd, mint en, vagy barkit erdekel, par nap mulva leirom, hogy bevalik e tenylegesen.
Azért azt megnézném, hogy az evidence-based medicineben a krumplilé élettani hatásai hogy csökkentik az infarktus koczkázatát :)
Rákeresve a csodás magyar oldalakra, ilyet írnak a femcafén, hogy "védőburkot von a szív köré". Hát lol.
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingre ... 809/potato

People use potatoes for diabetes, heart disease, high blood pressure, indigestion (dyspepsia), and other conditions, but there is no good scientific evidence to support these uses.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. január 3., szerda 6:52

realmadrid95 írta: Sziasztok! Nekem mostanaban allando gyomorsavam volt, egyszeruen nem ment le semmitol. Olyan magas volt, hogy a Salvous viz izet nem is ereztem, pedig aki kostolta, az tudja, hogy mennyire undorito. Ma elkezdtem a nyers krumplilevet inni, ha nem is teljesen, de erezhetoen kezdett csokkeni. Szamos jo tulajdonsaga van meg ezen kivul is. Reggelente eleg egy dl krumplile, elvileg a szivinfarktus megelozesere is sokan isszak. Aki hasonlo problemakkal kuzd, mint en, vagy barkit erdekel, par nap mulva leirom, hogy bevalik e tenylegesen.
Azért azt megnézném, hogy az evidence-based medicineben a krumplilé élettani hatásai hogy csökkentik az infarktus koczkázatát :)
Rákeresve a csodás magyar oldalakra, ilyet írnak a femcafén, hogy "védőburkot von a szív köré". Hát lol.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2024. január 2., kedd 22:56

realmadrid95 írta: Sziasztok! Nekem mostanaban allando gyomorsavam volt, egyszeruen nem ment le semmitol. Olyan magas volt, hogy a Salvous viz izet nem is ereztem, pedig aki kostolta, az tudja, hogy mennyire undorito. Ma elkezdtem a nyers krumplilevet inni, ha nem is teljesen, de erezhetoen kezdett csokkeni. Szamos jo tulajdonsaga van meg ezen kivul is. Reggelente eleg egy dl krumplile, elvileg a szivinfarktus megelozesere is sokan isszak. Aki hasonlo problemakkal kuzd, mint en, vagy barkit erdekel, par nap mulva leirom, hogy bevalik e tenylegesen.
Hogy készíted el?
ZIDANE

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 2., kedd 22:39

Sziasztok! Nekem mostanaban allando gyomorsavam volt, egyszeruen nem ment le semmitol. Olyan magas volt, hogy a Salvous viz izet nem is ereztem, pedig aki kostolta, az tudja, hogy mennyire undorito. Ma elkezdtem a nyers krumplilevet inni, ha nem is teljesen, de erezhetoen kezdett csokkeni. Szamos jo tulajdonsaga van meg ezen kivul is. Reggelente eleg egy dl krumplile, elvileg a szivinfarktus megelozesere is sokan isszak. Aki hasonlo problemakkal kuzd, mint en, vagy barkit erdekel, par nap mulva leirom, hogy bevalik e tenylegesen.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2024. január 2., kedd 21:41

ikelemen5 írta:
Steve írta: Ha már utazás, Svédországba ha jönnétek hozzatok meleg ruhát. :kalapos:

Elkezdett itt is hűvösebb lenni. :coffee:

Nálunk csak -20 lesz, viszont északabbra -42-t mondott az időjárásjelentés most és azt ajánlják ha nem muszáj ne sétáljon fölöslegesen senki az utcán(én nem fogok). :mrgreen:

A vonatjáratokat is csökkentik északon most,mert nem tudják garantálni a biztonságot ha leállnak a vonatok a -40 fokban.

Gondoltam szólok ha valaki ide utazna sálat,sapkát érdemes hozni. De megértem ha Ciprus,Málta és Madrid vonzóbb. :D
:ozil:
Mivel fűtötök, és hány fokra?
Nappal mennyire megy fel a hőmérséklet?
Most a hét második felére -14 nappali max hőmérsékletet mondanak, este -20 körül. Ez a -20 teljesen normális.

Ezt a -42-t nem tapasztaltam még meg szerencsére, ez északabbra lesz(-25 volt a leghidegebb amiben mászkáltam az utcán).

Mi egy Mitsubishi levegő-víz hőszivattyúval fűtünk. Eléggé gazdaságos és egyenletes meleget ad.A gond az, hogy -15 alatt rákapcsol az elektromos rásegítés mód ami viszi az áramot rendesen. Olyan 20fok körül van a házban.

Ilyenkor esténként befűtök a kandallóba is.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2024. január 2., kedd 21:25

Steve írta: Ha már utazás, Svédországba ha jönnétek hozzatok meleg ruhát. :kalapos:

Elkezdett itt is hűvösebb lenni. :coffee:

Nálunk csak -20 lesz, viszont északabbra -42-t mondott az időjárásjelentés most és azt ajánlják ha nem muszáj ne sétáljon fölöslegesen senki az utcán(én nem fogok). :mrgreen:

A vonatjáratokat is csökkentik északon most,mert nem tudják garantálni a biztonságot ha leállnak a vonatok a -40 fokban.

Gondoltam szólok ha valaki ide utazna sálat,sapkát érdemes hozni. De megértem ha Ciprus,Málta és Madrid vonzóbb. :D
:ozil:
Mivel fűtötök, és hány fokra?
Nappal mennyire megy fel a hőmérséklet?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2024. január 2., kedd 21:18

Ha már utazás, Svédországba ha jönnétek hozzatok meleg ruhát. :kalapos:

Elkezdett itt is hűvösebb lenni. :coffee:

Nálunk csak -20 lesz, viszont északabbra -42-t mondott az időjárásjelentés most és azt ajánlják ha nem muszáj ne sétáljon fölöslegesen senki az utcán(én nem fogok). :mrgreen:

A vonatjáratokat is csökkentik északon most,mert nem tudják garantálni a biztonságot ha leállnak a vonatok a -40 fokban.

Gondoltam szólok ha valaki ide utazna sálat,sapkát érdemes hozni. De megértem ha Ciprus,Málta és Madrid vonzóbb. :D

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2024. január 1., hétfő 21:56

Realista24 írta:
whitemadrid írta: Sziasztok.
Nem tudom van e megfelelő topik erre de bírom ide kérdésem.
Januarba az Almeria elleni meccsre mennék párommal amire még nem engedi a jegyet megvenni.
A repjegy már megvan es a szállást is lefoglaltuk.
A meccsre a jegyet hogy érdemes megvenni meg hova van erteelme.
Ez lenne az első Madridi meccs amit kint néznék.
Tud valaki segíteni ?
Ez a kerettol függ.
Nagyjabol 70 euró lesz a rövid oldal teteje, hosszú oldal teteje 85.
Én a rövid oldal masodik szinten azt a részt, ahol rövid és hosszú oldal találkozik tartom ár ertek arányban a legjobbnak. Az 95 euró lesz kb, ez egy szektorral arrébb már 135 euró lenne, mert hosszú oldalnak számít.

Rövid oldal lent ad egy különleges élményt az ultrak mellett, plusz testközelben a bemelegítés és a meccs számos momentuma. Az olyan 110 euró.

Van Utazás Madridba topic amúgy, ott lehet van olyan ami hasznos lehet neked.
Köszönöm be is nezek oda.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 1., hétfő 21:52

whitemadrid írta: Sziasztok.
Nem tudom van e megfelelő topik erre de bírom ide kérdésem.
Januarba az Almeria elleni meccsre mennék párommal amire még nem engedi a jegyet megvenni.
A repjegy már megvan es a szállást is lefoglaltuk.
A meccsre a jegyet hogy érdemes megvenni meg hova van erteelme.
Ez lenne az első Madridi meccs amit kint néznék.
Tud valaki segíteni ?
Ez a kerettol függ.
Nagyjabol 70 euró lesz a rövid oldal teteje, hosszú oldal teteje 85.
Én a rövid oldal masodik szinten azt a részt, ahol rövid és hosszú oldal találkozik tartom ár ertek arányban a legjobbnak. Az 95 euró lesz kb, ez egy szektorral arrébb már 135 euró lenne, mert hosszú oldalnak számít.

Rövid oldal lent ad egy különleges élményt az ultrak mellett, plusz testközelben a bemelegítés és a meccs számos momentuma. Az olyan 110 euró.

Van Utazás Madridba topic amúgy, ott lehet van olyan ami hasznos lehet neked.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

tcskhun
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2024. január 1., hétfő 21:50

whitemadrid írta: Sziasztok.
Nem tudom van e megfelelő topik erre de bírom ide kérdésem.
Januarba az Almeria elleni meccsre mennék párommal amire még nem engedi a jegyet megvenni.
A repjegy már megvan es a szállást is lefoglaltuk.
A meccsre a jegyet hogy érdemes megvenni meg hova van erteelme.
Ez lenne az első Madridi meccs amit kint néznék.
Tud valaki segíteni ?
Hello! Olvassál visszább az utazás madrid topicban,van info bőven,a meccsnap hetében tudsz jegyet venni,én is igy voltam már párszor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tcskhun 2024. január 1., hétfő 21:55-kor.

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2024. január 1., hétfő 21:42

Sziasztok.
Nem tudom van e megfelelő topik erre de bírom ide kérdésem.
Januarba az Almeria elleni meccsre mennék párommal amire még nem engedi a jegyet megvenni.
A repjegy már megvan es a szállást is lefoglaltuk.
A meccsre a jegyet hogy érdemes megvenni meg hova van erteelme.
Ez lenne az első Madridi meccs amit kint néznék.
Tud valaki segíteni ?

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. január 1., hétfő 19:57

Inkább Ciprus.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2024. január 1., hétfő 19:52

Mi a helyi tömegközlekedéssel jártuk be a szigetet annó 4-5 éve. Néha kalandos leinteni a buszsofőröket akik 120-al mennek a szűk sikátorokban is, nem értettem sokszor, hogy nem történt percenként baleset. De ha intessz akkor nyomja a satuféket és megálltak általában úgy emlékszem :D

Nekem annyira nem jött be Málta (asszony viszont imádta), zsúfoltnak éreztem baromira, mikor mi voltunk elég koszos is volt, viszont Valetta gyönyörű meg vannak szép helyek bőven.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2024. január 1., hétfő 17:22

Én kétszer voltam Máltán (4-5 éve), ha nem szeretsz sétálni, autó nélkül eléggé kapufa. Buszok össze-vissza mennek. Víz szép tiszta, nem hullámos, szerintem nagyon jó fürdeni, szerencsére nem a homokos ratyi partok vannak, abból csak 2 van. Jó sok eldugott hely is akad. Szerintem nagyon jó fürdeni ott.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. január 1., hétfő 16:48

maltan nem annyira letszukseg az auto, kicsi sziget es a tomegkozlekedes viszonylag rendben van.
egyebkent borzaszto a forgalom a kis szuk utcakon.

en nagyon szerettem, europan belul szerintem az egyik legjobb nyaralo hely (bar en 19-ben voltam)
a blue lagoon must see, valetta is gyonyoru es az ejszakai hajokazast sem hagynam ki.
a beachek viszont kozel sem a legszebbek, ha az donto szempont, abban szvsz malta nem tul eros.

el magico
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: el magico » 2024. január 1., hétfő 16:27

BÚÉK mindenkinek! :cheers:

Kedves Madridom népe, kérlek ajánljatok nekünk nyaralási célpontokat :D
Párommal mennénk ketten nyáron, Európán belül valahova (indulás BP-ről). Az utóbbi években mindig Horvátországba, vagy Spanyolországba vezetett az út, úgyhogy most megnéznénk egy másik országot :)

Olaszországon belül melyik városokban érdemes letelepedni?

Máltát nézegettük még nagyon. Esetleg valaki tud feedbacket adni, hogy mennyire elérhetőek a szebb partok kocsi nélkül? (a jobboldali vezetést nem igazán erőltetném :lol: )

Előre is köszi :)

p.csabi1
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2024. január 1., hétfő 14:43

Boldog új évet mindenkinek!🥳 :sziv: :-*
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2024. január 1., hétfő 12:48

Csabi írta: boldogat srácok

(idén avatart cserélek :mrgreen: )
Úgy úgy , Boldogat!

jól meggondoltad?
egy ilyen lépést, nem szabad elhamarkodni...sztm várj még vele.

:kalapos:

Kercsó
Jó is lenne az aranylaszti..
eladnám a kcibe :agree: :lol:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 regisztrált és 0 vendég