Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 27., kedd 20:45

van.
én drágának találom, de ha a teljesítményt nézem, akkor ez bikább.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. március 27., kedd 20:36

TV hol nincs már manapság? :mrgreen:
Akkor úgy kérdezem, hogy a mostani gép és eközött van akkora különbség, hogy megérje rá váltani?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 27., kedd 20:27

de ha hurcolod, akkor viszed magaddal a tévét/monitort is?
vagy az mindenütt van, bárhova mész? :mrgreen:

nyilván ha eladod a mostani gépet, akkor azzal a pénzzel együtt már elég baba motyót lehet venni.
használt/refurbished laptopról beszélek, konkrétan semmi különbség egy új meg eközött, van ahol még garit is adnak rá.

én nem venném a minipct, de megértem ha vki ezt akarja.
visszatérve az eredeti kérdésre, egy közepesnél gyengébb konfig, valszeg a fifa menni fog rajt, a gta épphogy, ha lejjebb veszed a grafot, akkor talán sima, de újabb motyók sztem felejtősek.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. március 27., kedd 20:19

H.E.H.E. írta:de nem értem.
ez minipc, tehát asztali gép.
magyarul kell hozzá monitort szerezned. és az megdobja az árat. vagy az van?
de ennyiből már normál méretű asztalit veszel, ami sokkal baszóbb.
vagy ha azért minipc mert hurcolni akarod, akkor laptopot is találsz jobb árban, erősebb konfiggal.
szóval sztem ez csak divat, fasság a minipc sztem.
Azért ennél jobb konfigot laptop-ban 200k alatt nem nagyon talál. Sőt. Az más kérdés, én csakis új elektronikai eszközt veszek, használtat soha.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. március 27., kedd 20:19

Azt még nem tudom, hogy tv-n vagy monitoron fogom-e használni, van mindkettő. Sokat hurcikalom, es ezt egyszerűbb lenne, mint a laptopot. Normal asztali nem játszik.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 27., kedd 20:09

de nem értem.
ez minipc, tehát asztali gép.
magyarul kell hozzá monitort szerezned. és az megdobja az árat. vagy az van?
de ennyiből már normál méretű asztalit veszel, ami sokkal baszóbb.
vagy ha azért minipc mert hurcolni akarod, akkor laptopot is találsz jobb árban, erősebb konfiggal.
szóval sztem ez csak divat, fasság a minipc sztem.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. március 27., kedd 19:26

Leginkább csak Fifa. Meg ha van új GTA, akkor az. Jelenleg egy Lenovo Y500-am van (8 giga RAM, geforce GT 650M, i5), ezen is egész élvezhetően megy a 18 is, de el szeretném passzolni, míg kapok érte vmit.

Nyilván a jelenlegitől azért jobb gépet szeretnék.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 27., kedd 19:19

minden maxon futtatható kb a 2014-es játékokkal bezárólag, utána már nem annyira.
nyilván attól függ mivel akarsz játszódni.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. március 27., kedd 19:16

Inkább a mini irányába mennek az újabb vásárláskor a kivitele, illetve a méretei miatt. Magára a configra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire nevezhető erősnek, mert leírva jól néz ki.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. március 27., kedd 17:29

___Samy___ írta:AliExpress minipc
16 GB RAM
256 GB SSD
i7 6700HQ
Nvidia GTX 960M GDDR5 4 GB VRAM
800 dolcsi

Szerintetek?

Ja, játsszani is jó lenne vele.
ne viccelődj már, ez egy 3-4 éves monnyuk asus (ami tart is) 15 collos laptop konfig, használtan megkapod kevsebbért is.
ugyanúgy rá tudsz csapni egy monitort, bilit a játékodhoz, mint erre, bár ez utóbbinál muszáj is rácsapni.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. március 27., kedd 16:04

Egyébként egy ilyen mini-PC-ben cserélhetőek az alkatrészek?

Meg én parnék is ennyit kiadni egy aliexpresses beszállítónak... :kivagyhe:
ZIDANE

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. március 27., kedd 15:43

___Samy___ írta:AliExpress minipc
16 GB RAM
256 GB SSD
i7 6700HQ
Nvidia GTX 960M GDDR5 4 GB VRAM
800 dolcsi

Szerintetek?

Ja, játsszani is jó lenne vele.
Ha jól gondolom ez asztali pc. Ha a hűtését megoldod, akkor jó. 960-as vidikari jó, nekem is az van. :D 200k-ért sztem egész jó. Bár én rakatnék bele egy hdd-t is amire mehetnének az egyéb dolgok, az ssd-re meg a winfos.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. március 27., kedd 15:17

AliExpress minipc
16 GB RAM
256 GB SSD
i7 6700HQ
Nvidia GTX 960M GDDR5 4 GB VRAM
800 dolcsi

Szerintetek?

Ja, játsszani is jó lenne vele.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 21., szerda 10:52

Realista24 írta:
kiserik írta:
Azért kérdeztem, hogy mi a cél, mert pl Aldiban most volt izzó (fehér), amit 4 erősségen lehetett kapcsolni A sima villanykapcsolóval egy ezresért (hangulat világításhoz elég). Sok helyen lehet venni olcsóért (pár ezres) távirányítós, RGB izzókat/ledszalagokat (gyerkőc szobáját pimpelni elég lehet). A Philips és már az Ikea is csinál komoly rendszereket, igazi okos világításokat, de az egy vagyon.
Jah, fullos lakás azért is esik ki, mert annyit nem költenék rá, de gyerek szobáját tuningolnám kicsit pár ökörséggel :mrgreen:
GU10-es foglalat játszik csak, ha ahhoz lenne valami olcsó, csak távirányítós baromság, már bőven jó lenne.
Arra jó lehet ez a Mi Light cucc egyenesen kínából (Ali-ról mondjuk, kb 40$ 4 izzó+távirányító).

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. március 21., szerda 10:32

kiserik írta:
Azért kérdeztem, hogy mi a cél, mert pl Aldiban most volt izzó (fehér), amit 4 erősségen lehetett kapcsolni A sima villanykapcsolóval egy ezresért (hangulat világításhoz elég). Sok helyen lehet venni olcsóért (pár ezres) távirányítós, RGB izzókat/ledszalagokat (gyerkőc szobáját pimpelni elég lehet). A Philips és már az Ikea is csinál komoly rendszereket, igazi okos világításokat, de az egy vagyon.
Jah, fullos lakás azért is esik ki, mert annyit nem költenék rá, de gyerek szobáját tuningolnám kicsit pár ökörséggel :mrgreen:
GU10-es foglalat játszik csak, ha ahhoz lenne valami olcsó, csak távirányítós baromság, már bőven jó lenne.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 21., szerda 10:25

Realista24 írta:
Babinho írta:http://kinaicuccok.blog.hu/2017/12/22/x ... _smarthome
Ez talán segít az elindulásban, a xiaomi cuccok ugye jók, persze nem tökéletes a hardver-szoftver kapcsolat.
Én is elméleti szinten barátkozok már vele, de ez a telefonról kapcsolható világítás nem vett meg, nekem erre nincs szükségem. Kicsit másra várok, nekem ez a mozgásérzékelős, dimmerelhető lámpa lenne a cél.

https://www.youtube.com/watch?v=efPNyTFDivg
Nem telefonos bacakodást akarok, az hidegen hagy. Egyébként most a Mi-light rendszerrel szemezgetek.
Ahogy nézem, ez egy egyszerűbb, fapadosabb, olcsóbb verzió. Telefonos/távoli elérés nehézkes. Ha jól látom, előre beállított program sincs (pl ébresztő funkció), de tud villogni, mint a karácsonyfa :D E27 vagy GU10 foglalatú izzó van csak, ha jól látom. 2 féle verziója van:
1: veszel 1 távirányítót/kapcsolót meg izzókat. Így max 4 izzót tudsz távirányítani. Távirányítani: beállítani fény erősséget/színt, ki/be kapcsolni a fotelből.
2: veszel 1 vezérlőt, 1 távirányítót és izzókat. Így max 4*X izzót tudsz távirányítani.

Azért kérdeztem, hogy mi a cél, mert pl Aldiban most volt izzó (fehér), amit 4 erősségen lehetett kapcsolni A sima villanykapcsolóval egy ezresért (hangulat világításhoz elég). Sok helyen lehet venni olcsóért (pár ezres) távirányítós, RGB izzókat/ledszalagokat (gyerkőc szobáját pimpelni elég lehet). A Philips és már az Ikea is csinál komoly rendszereket, igazi okos világításokat, de az egy vagyon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. március 21., szerda 9:48

Babinho írta:http://kinaicuccok.blog.hu/2017/12/22/x ... _smarthome
Ez talán segít az elindulásban, a xiaomi cuccok ugye jók, persze nem tökéletes a hardver-szoftver kapcsolat.
Én is elméleti szinten barátkozok már vele, de ez a telefonról kapcsolható világítás nem vett meg, nekem erre nincs szükségem. Kicsit másra várok, nekem ez a mozgásérzékelős, dimmerelhető lámpa lenne a cél.

https://www.youtube.com/watch?v=efPNyTFDivg
Nem telefonos bacakodást akarok, az hidegen hagy. Egyébként most a Mi-light rendszerrel szemezgetek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. március 21., szerda 9:46

http://kinaicuccok.blog.hu/2017/12/22/x ... _smarthome
Ez talán segít az elindulásban, a xiaomi cuccok ugye jók, persze nem tökéletes a hardver-szoftver kapcsolat.
Én is elméleti szinten barátkozok már vele, de ez a telefonról kapcsolható világítás nem vett meg, nekem erre nincs szükségem. Kicsit másra várok, nekem ez a mozgásérzékelős, dimmerelhető lámpa lenne a cél.

https://www.youtube.com/watch?v=efPNyTFDivg

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. március 21., szerda 9:45

kiserik írta:
Realista24 írta:Okos világításban valaki otthon van?
Vagy egy szobát vagy az egész lakást szeretném rákötni valamilyen útonmódon a rendszerre, de a világítással ellentétben én nem vagyok túl okos ehhez. Aki érez magában tudást és tapasztalatot, az ne tartsa magában. :mrgreen:

Ami nagyjából megvan (legalábbis remélem :mrgreen: ), hogy az egész lakásos szarhoz kell egy többzónás fali vezérlő és/vagy távirányító, az izzók meg gondolom valami amit wifire lehet pattintani, elosztó jelleggel.
Mit szeretnél elérni ezzel az "okos" világítással? Mi a cél?
Első verzió a gyerek szobájának adna egy kis extrát, a második verzió meg csak úgy felmerült, mint opció.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. március 21., szerda 9:36

Realista24 írta:Okos világításban valaki otthon van?
Vagy egy szobát vagy az egész lakást szeretném rákötni valamilyen útonmódon a rendszerre, de a világítással ellentétben én nem vagyok túl okos ehhez. Aki érez magában tudást és tapasztalatot, az ne tartsa magában. :mrgreen:

Ami nagyjából megvan (legalábbis remélem :mrgreen: ), hogy az egész lakásos szarhoz kell egy többzónás fali vezérlő és/vagy távirányító, az izzók meg gondolom valami amit wifire lehet pattintani, elosztó jelleggel.
Mit szeretnél elérni ezzel az "okos" világítással? Mi a cél?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég