Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
zsuninnyo
Hozzászólások: 1215
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 10., vasárnap 14:57

Halfkey írta: Ha beteszem a csirkét a sütőbe, nem ülök elé hogy várjam és nézzem. Szóval az szinte irreleváns hogy 20 perc vagy 40.
De ennyi erovel akkor miert sutoben sutsz, miert nem raksz tuzet? Ugysem nezed ahogy sul, most akkor nem mindegy, hogy 40 perc vagy 80? :D
Raadasul ha a sutoben sutod, meg tobbet is fizetsz erte.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 10., vasárnap 14:17

Múltkor volt erről valahol jó cikk, hogy időnként a nép beleszeret valamibe amiben lehet sütni, aztán rájönnek hogy jé van már erre másik gépem (a sütő) és eltűnik szép lassan ez a plusz gép. Van benne szerintem igazság.

Az az előnye valóban megvan hogy gyorsabb, de őszintén szólva ez nekem kicsit ilyen felesleges dolog. Ha beteszem a csirkét a sütőbe, nem ülök elé hogy várjam és nézzem. Szóval az szinte irreleváns hogy 20 perc vagy 40.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. december 10., vasárnap 13:54

Jó dolog, hjasznos az Airfryer !

MOst vettem egyet, praktikus kompakt és 2 emberre "pillanatok " alatt le van tudva a sütkérezés. Tefal
Kenyérre, sütire van szintén egy gép, az is nagyon patika módon teljesít.


JAH !
Kamionos Barátom...

Mindent is lehet skippelni a háztartásból ( na bazmeg Half, már megint ez a kbtt angol ) ... idézőjelben értve. Nem létkérdés, de azért vannak okosságok, amik valóban könnyebbé teszik a szürke hétköznapokat ! Aztán még akár egészségesebbek vagy takarékosabbak/költségkímélőbbek is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. december 10., vasárnap 13:40

ebben a felgyorsult vilagban szerintem alap.

en 90 szazalekban azt hasznalom egyszeru kajakjoz.
a pressure cookert pedig a nagyobb fozesekhez hasznalom, egy 4-5 adagnyi gulyasleves vagy hentes tokany kevesebb, mint fele annyi ido alatt megvan abban, mint a hagyomanyos modon a tuzhelyen.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. december 10., vasárnap 13:28

hehetheoriginal írta: lehet fasság a kérdés, de minek ez otthonra?
pl vikkendházba megértem pl, vagy ha elviszed kempingbe, nyaralásra, stb, de otthon nem sokkal jobb a normál sütő?
h3x0r írta: Ugyanazt tudja, mint egy suto, csak mivel kisebb, ezert minden hamarabb elkeszul benne.
Felkockazott krumpli 13-15 perc. Sutoben ez inkabb 30-40 perc. Nyilvan hetvegen van idod idoben elkezdeni, de mikor munka utan ehesen ersz haza, akkor inkabb eszel valami mast, nem varsz 40 percet egy friss kajara.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 10., vasárnap 12:29

hehetheoriginal írta: lehet fasság a kérdés, de minek ez otthonra?
pl vikkendházba megértem pl, vagy ha elviszed kempingbe, nyaralásra, stb, de otthon nem sokkal jobb a normál sütő?
Nekünk albiban nem volt rendes sütő, ott helyettesítettük. Aztán megkedveltük, pl. sültkrumplizni korrekt.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1215
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 10., vasárnap 12:12

hehetheoriginal írta: lehet fasság a kérdés, de minek ez otthonra?
pl vikkendházba megértem pl, vagy ha elviszed kempingbe, nyaralásra, stb, de otthon nem sokkal jobb a normál sütő?
En 1-2 adag kajat fozok rendszeresen, es ahhoz a suto hatalmas overkill idoben es penzben is.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 10., vasárnap 11:58

lehet fasság a kérdés, de minek ez otthonra?
pl vikkendházba megértem pl, vagy ha elviszed kempingbe, nyaralásra, stb, de otthon nem sokkal jobb a normál sütő?
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 10., vasárnap 11:55

h3x0r írta:
reeed_ati írta: Skacok, air fryerekről mik a vèlemènyek?
Èrdemes beruházni rá?
Neten sok jò vèlemènyt olvastam, közben ismerősömnek nem jött be, de nála az is lehet, hogy nem jòl használja..
Èn nem teljesen olajmentesen használnám, meg amùgy is 90%ban kòkuszolajat szoktam használni.
Van a csaladban egy Philips xxl HD9650/90 meg egy HD9252/90.

Ugyanazt tudja, mint egy suto, csak mivel kisebb, ezert minden hamarabb elkeszul benne.

A csirkecomb nagyon finom benne. En mostanaban nagyon rakaptam a grillcsirkere, egyszerre egy fel csirket szoktam odarakni, csak be kell fuszerezni es mehet is. (a bore epp eleg zsirt enged)

Sultkrumpli is sokkal finomabb venne, nem tocsog az olajban. Fagyasztobol kiveszem, egy pici olajjal bespray-zem, 11-12 perc alatt kesz is.

Rantott hust, fasirtot is lehet benne. Bundas kenyeret is probaltam, ehhez mondjuk olvasztottam egy kicsi vajat es belekevertem a tojasba, ugy finomabb volt.

Legutobb a sutotokot probaltam ki (kell hozza 1-2 kanal viz), talan ez volt eddig az egyetlen, ami idoben ugyanannyi volt, mint a nagy sutoben.

Multkor peldaul epp hogy elkeszult valami hus, mar ettem volna, de el kellett szaladjak valahova. Van ilyen funkcio, hogy fel oraig melegen tartja (percenkent bekapcsol par masodpercre), masfel ora utan meg meleg volt.

Elvileg kenyeret, sutemenyeket is lehet vele, de azt meg nem probaltam.
Muffint lehet benne, az tuti :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. december 10., vasárnap 9:01

reeed_ati írta: Skacok, air fryerekről mik a vèlemènyek?
Èrdemes beruházni rá?
Neten sok jò vèlemènyt olvastam, közben ismerősömnek nem jött be, de nála az is lehet, hogy nem jòl használja..
Èn nem teljesen olajmentesen használnám, meg amùgy is 90%ban kòkuszolajat szoktam használni.
Van a csaladban egy Philips xxl HD9650/90 meg egy HD9252/90.

Ugyanazt tudja, mint egy suto, csak mivel kisebb, ezert minden hamarabb elkeszul benne.

A csirkecomb nagyon finom benne. En mostanaban nagyon rakaptam a grillcsirkere, egyszerre egy fel csirket szoktam odarakni, csak be kell fuszerezni es mehet is. (a bore epp eleg zsirt enged)

Sultkrumpli is sokkal finomabb venne, nem tocsog az olajban. Fagyasztobol kiveszem, egy pici olajjal bespray-zem, 11-12 perc alatt kesz is.

Rantott hust, fasirtot is lehet benne. Bundas kenyeret is probaltam, ehhez mondjuk olvasztottam egy kicsi vajat es belekevertem a tojasba, ugy finomabb volt.

Legutobb a sutotokot probaltam ki (kell hozza 1-2 kanal viz), talan ez volt eddig az egyetlen, ami idoben ugyanannyi volt, mint a nagy sutoben.

Multkor peldaul epp hogy elkeszult valami hus, mar ettem volna, de el kellett szaladjak valahova. Van ilyen funkcio, hogy fel oraig melegen tartja (percenkent bekapcsol par masodpercre), masfel ora utan meg meleg volt.

Elvileg kenyeret, sutemenyeket is lehet vele, de azt meg nem probaltam.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. december 10., vasárnap 8:53

portillo írta: Milyen kajákat csináltok amúgy az air fryerben? Mert van pár ismerősöm, aki csak a mirelit cuccokat, de van aki saját bevallása szeront még a spagettit is.
Itt van pár ötlet a mestertől, én már ki is néztem pár receptet tőle. B-)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(Az a töltött karaj brutál jó lett, meg is éheztem) :D

zsuninnyo
Hozzászólások: 1215
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 10., vasárnap 8:48

Az Airfryer egy kis suto, minden kajat amit a sutoben meg tudsz csinalni, megcsinalhatsz az airfryerben is. Egy futoszal es egy ventillator kis helyen. Baromi jo cucc, mert gyors (keves emberre) es energia takarekos. Es mivel faek egyszerusegu, ezert szinte barmilyen markat lehet belole venni. Nekunk pl blitzwolf van 3 eve. Gondolom ugyanilyen a lidl-os is.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: portillo » 2023. december 10., vasárnap 8:30

Milyen kajákat csináltok amúgy az air fryerben? Mert van pár ismerősöm, aki csak a mirelit cuccokat, de van aki saját bevallása szeront még a spagettit is.

Jó ideje gondolkodunk, de nem tudom, miben ad többet, mint más konyhai gépek.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 10., vasárnap 8:24

reeed_ati írta: Skacok, air fryerekről mik a vèlemènyek?
Èrdemes beruházni rá?
Neten sok jò vèlemènyt olvastam, közben ismerősömnek nem jött be, de nála az is lehet, hogy nem jòl használja..
Èn nem teljesen olajmentesen használnám, meg amùgy is 90%ban kòkuszolajat szoktam használni.
Legjobb konyhai eszközöm, pedig joarasitott lidl cucc van. Vegyél nyugodtan, ketlem hogy banni fogod.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 10., vasárnap 7:50

reeed_ati írta: Skacok, air fryerekről mik a vèlemènyek?
Èrdemes beruházni rá?
Neten sok jò vèlemènyt olvastam, közben ismerősömnek nem jött be, de nála az is lehet, hogy nem jòl használja..
Èn nem teljesen olajmentesen használnám, meg amùgy is 90%ban kòkuszolajat szoktam használni.
XL-es Philips van. Imádjuk. Igaz hőlégkeverős dütőnk nincs. Anno mikor gyakorlaton voltunk 1 évig Pécsen, a leggyakrabban használt eszköz volt :)

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. december 10., vasárnap 7:38

Skacok, air fryerekről mik a vèlemènyek?
Èrdemes beruházni rá?
Neten sok jò vèlemènyt olvastam, közben ismerősömnek nem jött be, de nála az is lehet, hogy nem jòl használja..
Èn nem teljesen olajmentesen használnám, meg amùgy is 90%ban kòkuszolajat szoktam használni.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. december 9., szombat 23:16

Köszönöm mester :salute:
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 9., szombat 20:37

az asszem hongkongi arc volt, de már ezeket a durván áron aluli high-end motyókat leszedték ebayről, legalábbis én nem találom azóta, amikor nagynéha rákeresek
thereisonly1ronaldo

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2023. december 9., szombat 20:23

A kínai fülhallgatós dilered nem árul órát is véletlenül?
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 9., szombat 20:21

halamadrid írta:
halamadrid írta: Szevasztok madridisták :D

Samsung órát vennék (valami hasonlót, de még nincsenek konkrétumok): https://www.amazon.com/Samsung-Smartwat ... 236&sr=1-1

Mindenhol 150 eurónál kezdődik, az Amazon szerű oldalak olcsóbb változataiban meg nem tudok bízni, amíg ilyen szavakat dob fel a termék mellé, hogy "felújított" és társai, illetve az értékelések 8%-a 1 csillagos. Továbbá rengeteg Samsungnak tűnő terméket csak akkor szórt ki a filter, amikor beállítottam, hogy csak azt a márkát keresse.

Ismertek valamilyen alternatívát?
Előre is kösz.
.
mit mondhatnánk? :mrgreen:
én mikor megjelent a galaxy watch 6, akkor vettem a 4 classicot olcsóba' ebayről, bontott doboz, de nullkilometeres, teljesen meg vagyok vele elegedve. 170 vagy mennyi peseta volt, ennél olcsobban valoban csak lerugott hasznalt cucmákot kapsz.
attol függ mire akarod használni és mit akarsz, mennyit szánnál rá. sztem a watch 6 széria nem tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül.
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég