Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: kodo » 2017. május 1., hétfő 19:12

Puszta formalitás
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Maradjunk a Da Vincinél...

Mindent leírtatok róla, felüdülés 1-1 ilyen filmre ráakadni manapság.

8/10

Circle

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nagyon ki volt hegyezve a társadalmi ellentétekre, az emberi önzésre. Ha valaki szarban volt abban a 2 percben próbálta a másikat még nagyobb szarba hozni, hogy a sajátja a háttérbe szoruljon. Ez így működik a való életben is sajnos. Írtátok, hogy a játékidő lehetett volna több is, szerintem így jó volt, mert épp annyit tudtunk meg az emberekről amennyit ők ott abban a helyzetben megtudtak egymásról. Egyszer nézős, de arra a fél órára kikapcsolt. Ha hosszabb lett volna lehet nyomtam volna közben egy pauset.

5/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. május 1., hétfő 19:03

BarçaNorbi írta:Ma remélem senki sem dolgozik sokat, és lesz egy kis ideje filmnézésre, esetleg még az értékelő leírására is! :)
De... Max szerdán hozom a filmeket :) bocsi srácok
"And my heart will leave you never."

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. május 1., hétfő 14:27

bbelthazor és realistahuni ti például nem írtatok értékelőt még a saját filmeitekről, pedig feltételezem már láttátok őket!

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2017. május 1., hétfő 13:55

Először is elnézést a késésért :mrgreen: A lemaradásokat még a héten pótlom!


Carandiru

Szeretem a börtönös filmeket (no meg a börtönös sorozatokat - Szökés :sziv: ), szóval pozitív előjelekkel ültem neki filmet nézni, noha nem láttam előtte túl sok dél-amerikai filmet, így nem tudtam, mit várhatok tőle.

Hogy őszinte legyek, nem unatkoztam a játékidő alatt, bár egy-egy rész nekem kicsit laposabbra sikerült, ezért kicsit sokalltam a bő két órát. Ami nekem kifejezetten nem tetszett benne, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az az egyoldalúan, túlzóan, kissé bárgyún bemutatott lázadás, már pedig gyakorlatilag ez a film egyik lényege. Lehet én értelmeztem félre, de kicsit mosták kezeiket a raboknak, ésSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szinte csak mellékesen volt megjegyezve, hogy ez amúgy jó lelkű, kedves és/vagy humoros emberke nem mellesleg bűnöző. Mindenesetre ez csak az én meglátásom, lehet, hogy én láttam bele túl sokat :mrgreen:
A karakterek jól ki vannak dolgozva, a kis humor kellett bele és szerintem hatásos is volt, az alap sztori jó (és nálam mindig emel egy film értékén, hogy igaz sztorira épül), tehát összességében nem tudok belekötni az alapokba, de ha elveszem kicsit a részletekben, akkor azért tudok mit kifogásolni.

Egyetértek az előttem szólókkal, nekem is egyszer nézős, de ajánlásnak mindenképp jó volt.

6,5/10

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. május 1., hétfő 13:37

Ma remélem senki sem dolgozik sokat, és lesz egy kis ideje filmnézésre, esetleg még az értékelő leírására is! :)

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. április 28., péntek 19:49

A herceg haladéka

Korábban nem hallottam róla, úgyhogy jó kis ajánlás volt, ma utazás során be is nyomtam. :)

Itt egy újabb bizonyíték arra, hogy vannak jó kis magyar filmek, az ötlet főleg ami tetszett.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az elején még nem értettem miért akkora előny az egy perc, a másodpercekhez képest, aztán kiderültek a szabályok.
Ötletes, de ugyanakkor felveti a kérdést, hogy milyen ember lehet képes arra, hogy a szeretteit rávegye arra,
hogy átvegye helyettük a halált? Ha tényleg feltétel nélkül szeretsz valakit, pl. a gyereked, szerintem egy egészséges kapcsolat esetén ez bőven megvalósulna, bár nem biztos, hogy egy perces magyarázatok során.
Viszont nagyon sokat elmond a főszereplőről, és azokról akiknél próbálkozott, hogy milyen emberek is.


A megvalósítás szerintem nem sikerült olyan jóra, a színészi játékban volt kivetnivaló, de nem idegesített, a látványtól nem is vártam és nem is kaptam sokat, illetve a rendezés sem volt kiemelkedő. Összességében mégis pozitív élményt váltott ki, teljesen vállalható, sajnos ki kell emelni, hogy a magyar filmek között meg főleg, pedig tényleg képesek vagyunk minőségi filmes ötletekre, megvalósításokra.

Pontszámom: 6

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 27., csütörtök 3:52

Én nagyon el voltam havazva az elmúlt hét folyamán, de igyekszem hozni az elmaradásokat, tegyen így mindenki. :|

Az új ajánlás pöpec, életemben nem hallottam róla. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. április 27., csütörtök 0:25

Itt a csütörtök, hozom az ajánlást.

A herceg haladéka

Igen, jól látjátok, magyar film. Teljesen véletlenül bukkantam rá nagyjából két évvel ezelőtt egy ismerősöm TV-jének videotárában. Biztos vagyok benne, hogy nem ez fogja a legmagasabb pontszámokat kapni (főleg a Puszta formalitás után), de úgy gondolom, hogy a magyar filmekhez képest elég különlegesre sikeredett, főleg a hangulat és egy-két rendezői fogás terén, ennek ellenére nagyon kevesen ismerik, pedig művészfilm létére nem egy nehezen fogyasztható darab. Többet nem írnék a spoilerezés miatt, akit érdekel az alapszitu, az olvassa el a port.hu-s leírást. Jó filmnézést mindenkinek. :)

Az én értékelőm: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A legnagyobb negatívum számomra a kifejezetten gyenge színészi játék, elsősorban a főszereplő nő részéről. Egyáltalán nem éli át a szerepet. Talán a látványból is talán többet ki lehetett volna hozni, bár szvsz a filmnek még jól is áll ez a helyenként előforduló "gagyiság". Az alapötlet nagyon jó szerintem, a megvalósítás már korántsem tökéletes, ezt kár tagadni, éppen ezért arra számítok, hogy eléggé megosztó vélemények születnek majd, viszont nekem eléggé a szívemhez nőtt ez a darab, mert nagyon szeretem az ilyen jellegű (elgondolkodtató, a filmbeli helyzetek átélésére és saját döntések meghozatalára sarkalló) filmeket. Nagyon emlékeztetett amúgy a Mátrix és a szintén magyar Kontroll c. filmekre, legalábbis hangulatban.

7.5/10
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. április 26., szerda 23:55

L.Miki írta:
BarçaNorbi írta:Mi a helyzet az elmaradásokkal? :)
Holnap már ajánlás nem?
Elméletileg igen. Ha jól emlékszem amúgy volt olyan is, aki a saját filmjéről nem hozott értékelést. Azt már jó esetben nem kell megnézni, úgyhogy csak pár sort írjon be ide. :D

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 26., szerda 20:44

BarçaNorbi írta:Mi a helyzet az elmaradásokkal? :)
Holnap már ajánlás nem?
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. április 26., szerda 20:11

Mi a helyzet az elmaradásokkal? :)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. április 26., szerda 13:22

A mai nappal hivatalosan is megszüntettem a régi madridom filmklub oldalt, mivel már kb. 2 éve nem frissítettem és közben a szervezést is átvette lg. A táblázatot természetesen a weboldal létezésétől függetlenül továbbra is viszi lg, én úgy gondolom az bőven elegendő.

Avatar
bbelthazor
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2016. október 2., vasárnap 22:13
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Modric, Kroos, Bale, Casemiro,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: bbelthazor » 2017. április 24., hétfő 8:58

Puszta formalitás

Mindig el vagyok szállva ha megvezet egy film és ez azt tette velem. Biztos nem vagyok vele egyedül, de én egy-két filmnél leszoktam magamban tudni hogy ez vagy ez lesz a vég kimenetel.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kezdem a mondandójával: SZVSZ: A film lényege nekem úgy jött le, hogy ha beismered a bűneid akkor elmehetsz az autóval(megúszod a poklot-megtisztulsz a purgatóriumban, szóval ez a hely egyfajta purgatórium volt). Nyilván a film egész ideje alatt ez fel sem merül, viszont a végén lélektanilag erre akar rávilágítani a rendező. Nagyon jó színészi alakítások vannak benne és tényleg még a gépírónak is átjön a személyisége annak ellenére hogy alig szólal meg. Habár Gérard Depardieu nem a kedvenceim között van, de ez a karakter amit magára öltött ez jól állt neki.

A felügyelő meséi a szerencsés fogásról stb. nyilván kamu és csak improvizációs előadás volt tőle. Ő lenne Da Vinci? Fene tudja, de az biztos hogy nem valami felsőbb akárki, mivel a szemüveges fickó "-senki sem tudta" monológjából kiderül, hogy ott mindenki ember volt valamikor.

Ugye az elején mikor elkezdenek idézgetni egymásnak, kicsit megijedtem, de aztán végül nem csalódtam.

1.Én megvoltam győződve arról jó darabig, hogy ő csak egy őrült rajongó.
2.Gyilkosságról való faggatás- na itt úgy voltam vele, mikor Onoff(akkor még nem lehetett tudni biztosra), mondta hogy a halott férfi..., na akkor azt gondoltam hogy Ő a gyilkos.
3.Mint ahogy írtátok a végén kiderül hogy a saját haláláról faggatták és mikor volt az a kínos csend a szobában, hátra nézett a felügyelőre, na nekem ott esett le :ozil:

Végül pedig: Szerintem tuti, hogy ő Onoff és a felügyelő meg maximum nálam Da Vinci lenne, de az is kérdéses mivel a végén úgy lazán mondta csak, hogy maradjunk a Da Vincinél.


Nálam ez 10/9
és köszi az ajánlást ezt biztos megfogom mutatni másnak :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. április 23., vasárnap 0:57

Na.

Végigolvastam mindkét filmhez az összes értékelést, hogy tudjak idézni valahonnan, valami beszélgetést kezdeményezni, de ltáványosan nem tudott senki sem mit kezdeni ezzel a két darabbal, nem is csoda.


Circle

Kevéssé érdekes alapkoncepció elképesztően unalmasan megvalósítva. Egy ember nyilván elgondolkodik a film megtekintése közben, hogy Ő vajon hogyan gondolkodna/döntene hasonló helyzetben, de ennek akkor lenne értelme, ha a karakrterek nem sztereotíp kliséhalmazok lennének. Én nem is értem, hogyan lehet úgy megcsinálni egy ilyen filmet, hogy egy pillanatig se aggódjak bárkiért. Bár lehet, velem van a probléma. Elképesztően untam az egészet.

Mást nem nagyon lehet erről írni, mindenben közepes. A 12 dühös ember párhuzamba állítását nem is értem, ott valós társadalmi problémát boncoltak, kiváló dialógokkal, óriási színészek tálalásában, hagyva időt a kibontakozásra. Ott Te is össze-vissza dőltél, mint a dominó, ahogy jöttek az újabb és újabb érvek. Ez itt csak egy ostoba darálás. Az Exam is sokkal jobb volt ezért, ott pörög az ember agya a dolgokon. Ez a film kong az ürességtől.

4/10

Carandiru


Az alapszitu engem nem túlzottan érdekel, de tény, hogy alapvetően érdekes a börtön , és annak népének bemutatása, a különböző rabok történeteivel. Van, akit tán kicsit a szívünkbe engedünk, van, akit megszeretünk, van, akit sajnálunk. Viszont túlzottan hosszan van mindez tálalva, és az érdeklődésemet egyre kevésbé tartotta fenn a cucc, az érdekes karakterek ellenére is. Két és fél óra nincs ebben a filmben. Hisz mi történik? Megy a börtön élete, aztán kitör a balhé, és a rendőrök szarrá lőnek mindenkit aki él és mozog. Tudjuk ezt az első perctől fogva, így a film narratívája teljesen szembemegy a céllal. Én nem vagyok a hosszú filmek ellenzője, sőt, szerintem egy tartalmas (értsd: nem feltétlenül a felhőtlen szórakoztatást célul kitűző) film kb. két óránál kezdődik. De ha a Carandiru másfél óra, semmivel nem lett volna kevesebb, ami hatalmas hiba. Ha már ennyi idő volt rászánva, jobban érdekeltek volna a belső feszültségek, azok megoldása/tetőzése. Túl sok mindent akar megmutatni a film de rossz irányból szerintem, elsőre érdekes, de mélyebben érdektelen dolgokkal töltünk el 2 óra 10 percet, aztán meg jön a dara - aminek, bár a realitását nem tudom, de a kitörési pontja valami egészen szánalmas. :lol: Persze nyilvánvalóan egy ennyire túlzsúfolt börtönben elég egy pici szikra, hogy robbanjon a bomba, de na...

Összeségében nem sajnáltam, hogy láttam, sok érdekes momentuma van a műnek (maga a közeg bemutatása, az aidsel való küzdelem, a klönböző sorsok, ezek mind-mind színfoltok), de valahogy mégis irgalmatlan laposnak éreztem végig. A Celda 211 sokkal jobban tetszett: bár sokkal kevésbé van dokumentarista jellege, de a kiválóan bemutatott karakterek, és az emberközelibb helyzet miatt egy kategóriákkal élvezhetőbb film. Aki még nem látta, annak ajánlom.

Az ajánlást köszönöm!

6/10

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. április 22., szombat 0:06

Sokat agyaltam azóta is a
Puszta formalitás-on
de nagyon újat nem tudnék hozzátenni az eddigiekhez. Mindenképpen ez a film volt a legnagyobb hatással rám az eddigiek közül, szenzációs karakterekkel, és _hibátlan_ színészi játékkal. Az írógépelő úriember például parádé volt, pedig alig "kellett" hozzátennie a filmhez.
Amit kiemelnék még, a mások által leírtakon kívül az Ennio Morricone zenei aláfestése. Lehet jönni sokmindenkivel, például a sokak által (és általam is!) kedvelt Hans Zimmerrel, de amit ez az olasz zseni tud művelni, az valami elképesztő. Nem tudom mikor láttam legutóbb olyan filmet, ahol ennyire megdobta az egész élményt a film hangaláfestése. :salute:
Részemről:
9/10
És köszönöm az ajánlást, talán sose néztem volna meg, ha nem a filmklub keretein belül kerül hozzám. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 21., péntek 23:59

Úgy volt, hogy ma este mindkét filmet bepótolom, de meghívást kaptam Hajdúnánásra egy kis pihenőre, úgyhogy ismét tolódott egy kicsit, de ami késik, nem múlik.
Isti, kodo, többiekkel mi a helyzet?
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 21., péntek 10:03

De igen :mrgreen: Közben kinyomoztam, de köszi a választ :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 21., péntek 9:45

messideco írta:Messideco most egy kicsit értetlenül néz és magyarázatot kér.
Carandiru a te filmed és nem Celda. a Celda is egy börtönös film, de nem ugyanaz... remélem nem keverted össze. :mrgreen:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 21., péntek 0:07

Messideco most egy kicsit értetlenül néz és magyarázatot kér.
"And my heart will leave you never."

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. április 20., csütörtök 13:09

realistahuni írta:
messideco írta:Gyerünk srácok, kapjuk össze magunkat :) Én is jövök szombaton a Celdával :shutup:

Az egy másik film. :lol:
Én sem értettem miért írja, már nem először.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég