Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. december 2., hétfő 17:17

A magon fent van, Final Cut; vagy Hölgyeim és Uraim, és ott is van két verzió.
nekem magyarul beszéljél, mi az a mag? :mrgreen:

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. december 2., hétfő 17:14

final cut

hu hát elég nagy bajban vagyok :hmmm: egyrészről óriási meló lehet ebben az egészben, nem semmi igy megtölteni "tartalommal" másfél órát. másrészről ez egy félórás érdekességnek elment volna, de ez így marha sok volt. kicsit olyan érzésem volt, mikor a tv-ben bemondják h kis pista bekerült a guiness rekordok könyvébe mert megdöntötte a hátrafele biciklizés/leghosszab hurka, whatever rekordját. szép szép teljesítmény csak vhogy hülyeség :D

azért öröm volt látni h a filmek legelább felét simán be tudtam azonosítani

6.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 2., hétfő 16:52

A magon fent van, Final Cut; vagy Hölgyeim és Uraim, és ott is van két verzió.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. december 2., hétfő 15:58

valaki megtud szánni a hölgyeim és uraimhoz egy letöltő/megnéző linkkel? sehol sem tlaálok

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. december 2., hétfő 14:13

csak vicceltem, mi ez a lomha hangulat? :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. december 2., hétfő 13:58

Victor írta:kapok dicséretet a spoiler gombért?
Nem.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 2., hétfő 13:14

RealRaúl77 írta:Őőőő.. szerintem ez tök alap dolog amúgy.
Nem mindenkinél :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 2., hétfő 13:12

Victor írta:kapok dicséretet a spoiler gombért?
Őőőő.. szerintem ez tök alap dolog amúgy. :roll:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. december 2., hétfő 12:33

Dogma
Háááát. Én nem is tudom... elvileg vígjáték kategóriába van sorolva, de szerintem nekem még elmosolyodnom sem sikerült rajta egyszer sem. Lehet, hogy velem van a baj, de engem ez a film kicsit sem hatott meg, nem tartottam túl érdekesnek, sem viccesnek, sem drámainak, sem izgalmasnak, abszolút olyan semmilyen volt nekem (pedig Jay és Némabob karakterét szeretem is).

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az első 25 perc rettentően unalmas volt, Alan Rickman feltűnésének és Linda Fiorentino szépségének tudtam örülni csupán.
Először a 30. perc környékén az éttermes jelenetnél sikerült mosolyt csalni az arcomra, akkor is egy kicsit alpári, nyers humor hallatán, mikor is a szeretkezés bizonyos formáival rukkolt elő a már jól ismert Jay és Némabob páros.
A kaki szörny ... se nem ijesztő, se nem vicces, nekem kicsit feleslegesnek tűnt, persze a történetben benne szerepelt, csak hát...nem is tudom. ezekben a percekben csak Salma Hayek felbukkánásának lehetett örülni.
az egész nekem unalmas volt, sok semmilyen résszel, a befejezés sem volt túl meredek...


olvasván a hozzászólásokat, megvallom az őszintét én többre, jobbra számítottam, így hát az én pontszámom egy gyenge:
4/10

A másik filmmel jövök délután, és akkor végre sikerült behoznom a lemaradást és mindig nézhetem az aktuális filmet :)
kapok dicséretet a spoiler gombért?

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 1., vasárnap 8:00

Dogma

Kevin Smith-t nagyon szeretem, majdnem minden filmjét láttam már, pár kivétellel. Hamar rájöttem az alapvető jegyekre, amit a filmjei bemutatnak, és azonnal szimpatikussá váltak.

Vígjáték, de az irónia mellett tartalmaz valamilyen selymes, célzott humort is, amelyből mindenki más-mást tud leszűrni.

A szereplőgárda fantasztikus, Smith népszerű ember lehet Hollywoodban, mindig a haverjaival ökörködik a filmjeiben, hát nem jó szórakozás? :coffee:

Nem tudom, hogy még mivel lehetne kiegészíteni a filmet. Sok helyen olvasok ultranegatív illetve ultrapozitív véleményeket is. Szerintem a Clerks-Jay és Némabob filmek egyike, erősen közepes. Vannak benne remek jelenetek, meg a téma is átjön, de ettől függetlenül messze nem tökéletes film.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 30., szombat 17:39

Dogma

Hát ez b'zmeg...Nagyon beteg :mrgreen: Az egész film túlzásokkal operál és így próbál némi kritikus humorral rámutatni a katolikus egyházra, hogy mindig mindenen problémáznak és bizony valószínűleg van ott is sötét múlt, amiről mi nem tudunk.
Vallásos környezetben nevelkedtem, így külön érdekes volt a film. Sosem voltam vakon hívő fajta, mindig voltak bennem kérdések, az egyházról egyenesen az a véleményem, hogy a legnagyobb maffia a világon. Szóval fasza volt, de néha nekem is sok volt, pl az a galgotai szar...
Jay és Silent Bob is adta szokás szerint :mrgreen: De a film nem jobb, mint a Clerks-ek, egy fokkal talán jobbnak érzem a Jay és néma Bob visszavágnál.
7/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. november 30., szombat 9:00

Onnan elolvasni néha elég nehézkes, mert nálam nem túl jó minőségű volt az avi-ban a stáblista.

Innen egyszerűbb lesz. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 30., szombat 1:39

De, a stáblistában. :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. november 30., szombat 1:31

Final Cut: Hölgyeim és Uraim - 2012
Nincs valami lista a filmekrol amik ossze lettek vagva?

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. november 30., szombat 1:27

Dogma

Hát ez kellően beteg volt. :lol: Igazából fogalmam sincs hogy mit kéne írjak róla, isti az ajánlásban lelőtt kb mindent. Bírom ezt a fajta humort, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ahogy belekerült az elején az abortusz, meg a végén az eutanázia 'kérdése' :lol: zseniális volt. Mármint az eutanáziában az, hogy a gépek segítségével életben tartott ember testébe zárták be Istent. Istent, aki történetesen maga Alanis Morisette, hát nem ironikus ez? :mrgreen:
Salma Hayek meg már itt is aranyos volt. :mrgreen:


Ja, még 10 pont levonás az Úristentől, nem számítottam Piton professzorra, először fel sem ismertem. :lol:

8,5 / 10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. november 29., péntek 23:14

Final Cut: Hölgyeim és Uraim - 2012

Az igazság az, hogy valójában az ötlet maga nem egyedi. Mert korábban is építettek már fel 1-2 jelenetet különböző összevágott snitteknől, de hogy ezt a dolgot továbbgondolva egy komplett film készüljön így az viszont már sokkal érdekesebb. Iszonyat munka lehetett egy kerek egészet csinálni ennyi különböző filmkockából.

Bár néha zavaró volt a pár másodpercenkénti gyors váltás, ezt nyilván valahogy így kellett megoldani, de rám sajnos többször is megterhelően hatott. Mindazonáltal működött a dolog és egész szépen összeállt az egész. Bár a történtet nagyon gyengusz, tulajdonképpen egy filmes sablon férfi-nő viszonyt mutat be, minden kiszámíthatóságával együtt. Ez egy átlagos filmben roppant gyenge lenne, itt is az, csak itt nem ez a lényeg, ettől el lehet tekinteni. A színészi játék és az operatőri munka meg amiket még szoktunk még elemezgetni szintén nem mérvadóak, így ahogy LG is írta, elég nehéz valami épkézláb dolgot is írni erről.

Mert miről is írjak? A rendezői és a vágói munkáról? Talán ezekről kellene, de nem asztalom sajnos. Laikusként szemre többnyire oké volt, persze voltak hibák, voltak vicces pillanatok, kevésbé odaillőnek érzett jelenetek stb. stb., de azért egy-két képcoka láttán kedvet kaptam a hozzájuk kacsolódó filmekhez márcsak ezért is megérte, na meg azért, mert ez valóban egy egészen egyedi filmélmény. Perfekt ajánlás. :taps:

7/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 29., péntek 4:55

Dogma -youtube

Aki esetleg online nézné :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. november 29., péntek 2:48

Dogma

7|10

Habár láttam, de megnéztem újra most. A Kevin Smith filmek közül a Shop-stop a kedvencem, így ahhoz viszonyítva könnyen tudtam pontszámot adni.
Ezek a vígjátékok még szerencsére nem csak arról szóltak, hogy drog, pia, egymás lehányása, meg trágár szavak végig, amik manapság mennek. Itt minden elemet kreatívabban elhelyeztek, és nem estek túlzásba egyikkel sem, illetve voltak erős karakterei a filmnek, amivel úgyszintén alig találkozni ebben az évtizedben.
Voltak a filmben bőven emlékezetes jelenetek, párbeszédek, amiket a mai napig nem felejtettem el. Pedig nagyjából öt éve láttam utoljára.
Néhol persze leült a film, de ez sem volt túl vészes. De igazából, az apró hibáitól el lehet tekinteni, mert végig leköti az embert, és szórakoztat, így nagyon nem is kell mit kiemelni belőle.
A legnagyobb poén meg az elején volt, amikor direkt elmondta mielőtt elkezdődik, hogy nem sérti meg az egyházat, és a kereszténységet, de ennek ellenére beperelték őket, pont azok, akiket a filmben is kifiguráztak. (plusz infó, hogy a Stigmata-val egy időben jelent meg, amit meg nem piszkáltak.) :D
Remélhetőleg a Shop-stop 3, a lezáró rész is hozza majd ezt a színvonalat legalább.

Ja, és Salma Hayek. :loveyou: :lol:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. november 28., csütörtök 23:58

Ház a ködben

Felidegesített :mrgreen:

6,5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 28., csütörtök 23:16

Jó ajánlás, már régóta tervben van. A Jay és Néma Bob visszavág itt is nagy kedvenc, legalább hatszor biztos láttam már. :mrgreen:

Faust filmjét már szombaton megnéztem, de még mindig nem jött ihlet, hogy komolyabban írjak róla. A pontszámot beírhatjátok, 7,5/10. Ha a következő napokban nem is fogom, de a végéig megpróbálom újrázni, és akkor lehet változik a pontszám, egyedül lehet jobban fog tetszeni. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég