Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 27., szerda 16:33

Akkor írd ki mindig, vagy tett spoilerbe. Nem nehéz.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. november 27., szerda 16:32

múltkor már leírtam, hogy kb. az összes értékelésem egy kiszabott nagy spoiler, így aki még nem látta a filmet, ne olvassa :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 27., szerda 16:25

Spoiler gomb minek van he?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. november 27., szerda 16:02

Ház a ködben

Hááát Roli, ezzel rendesen betaláltál nálam. Nagyon régóta nem hatott rám így egy film, még majdnem könnyeket is kifacsart belőlem (amiben nagyon nagy szerepe volt a zeneválasztásnak, ugye-ugye a gyilkossághoz öltözve rendezőjének be kéne mutatni ennek a filmnek a rendezőjét) :roll:

A csaj nagyon kis helyes, tudnék vele mit kezdeni. A palit rögtön felismertem, tudtam, hogy Ő az, aki az X-Menben is visszaköszön ránk.

Nekem nem volt vontatott, nem untatott, tetszett nagyon a sztori, tetszett a lebonyolítás is (bár az elején nagyon levágós volt, hogy az a rendőr segíteni fogja a csajt, és egymásba is szeretnek), fentebb ugye már említettem azt, hogy a zeneválasztás is igen jóra sikeredett, tehát nem tudok hol belekötni a műbe.

Azt hittem, hogy elég nagy tragédia lesz a végén az, hogy lelövik a gyermeket, ám akkor kezdtem azt hinni, hogy nem fog meghalni, és a pali imádkozása nem vész semmibe, és sikerül happy enddel zárni a filmet (bár akkor kicsit csalódtam is volna talán a befejezésen), de mikor meghalt a srác, akkor már tudtam, hogy itt nagy tragédiák lesznek, de ilyen durvára azért nem számítottam.
Kellően hatásos, kellően drámai befejezés volt, a hideg futkosott a hátamon, a csajban elképesztő érzések lehettek, hogy gyakorlatilag miatta meghalt egy egész család... :roll:

Hú... hát nem nagyon tudok összefüggő sorokat írni, de ez tényleg k.rva jó volt. Kingsley elképesztőt alakított, Connelly kisasszony a néha unott pofájáról elterelte szépségével a figyelmet, a többiek szerintem kifogástalanul szerepeltek (pedig egyikőjüket sem ismertem).
Azt még megszeretném itt jegyezni a végén, hogy mikor a csaj az autóban ülve megakarta magát ölni és kiment a pali (akinek már elege lehetett és volt is abból, amit a csaj művel), majd megfogta, bevitte a házba és nagyon kedvesen bánt vele... ott rázott ki először a hideg, élvezet volt nézni. :agree:

köszönöm tehát még1x az ajánlást, egyedül egy kis kérdőjel miatt (kicsit zavaros volt amikor lelőtték a gyereket és azt sem értem, tulajdonképp miért került dutyiba Lester) vonok le egyetlen pontot, de ez így is nálam egy erős:

9/10

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 27., szerda 10:32

Final Cut

Hát ez érdekes volt, de nagyon élveztem. :D
Még jó, hogy volt ez a meghatározatlan kategória, mert ez tényleg az volt... Igazából a játékidő nagyon hamar elrepült, sokat nevettem, nagyon nagy ötlet volt összehozni egy ilyet.
Az már más kérdés, hogy ezt mindenki máshogy csinálná meg, más filmeket tennének be, esetleg más kapna nagyobb hangsúlyt.. de hát ez teljesen szubjektív, és nyilván jó is ez így.
Nem volt vele sok gondom, de azért most nem pörgetném még le százszor egymás után. Voltak jelenetek, amikor nem nagyon értettem, hogy most miért pont abból a filmből tettek be jeleneteket, meg olyan is volt, amikor szerintem nem illett oda egy éppen bevágott kép. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azért szerintem, amikor menekül valaki valami elől pl. az nem fér bele oda, mint amikor valaki a szerelméhez fut.. volt pár ilyesmi, amin szerintem látszódott, hogy nem feltétlenül illik pont oda. Persze a célját így is elérte, mert a hangsúly inkább magán a mozdulatokon volt..

Ettől függetlenül tényleg nagy ötlet volt, és remek kivitelezés.
Egy 7/10-t bőven megér, aztán még lehet feljebb megy. Köszi!
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. november 23., szombat 15:24

Final cut - Hölgyeim, és uraim

6.5|10

Érdekes megoldás, kicsit oktatófilmre hajaz, ha kategorizálni kéne.
A vágások javarészt nagyon jól voltak megoldva, és a képsorok üteme sem tért el, csak néhol akadt meg egy-két képkockánál, ami talán annyira nem passzolt oda. Egy jó kétszáz ismerős film volt legalább, sőt több, a filmklubban ajánlott filmek közül is pár darab.
A poénok is egész jól eltaláltak voltak, a váratlan jelenetekkel.
Nem tudom miként lehetne pontozni. Egyszer adok rá ennyit, de még átgondolom.
De a zene 10, meg a színészi játék is 9, csak ez "komplex". :lol:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 23., szombat 9:55

Ház a ködben

Hát bevallom kicsit többet vártam, pedig imádom a jó drámákat. Ez sem volt rossz persze, sőt, egészen élvezhető darab volt, de a játékidőt kicsit túlzásnak érzem, főleg az elején voltak üresjáratok számomra.
A karakterek sem fogtak meg túlságosan, meg valamiért az egész történet nem hatott meg annyira, mint kellett volna, nem tudta elérni a kívánt hatást a film. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Persze azért amikor meghalt az ezredes fia, az elég kemény volt, utána meg amikor megölte magát is... no comment.

Szóval azért voltak benne kemény részek is, meg úgy összességében nincs nagy baj vele, egyszer mindenképpen jó volt látni, de ennyi.
10/6.5 Köszi szépen!
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. november 22., péntek 23:40

House of Sand and Fog
Ház a ködben

Hát,igazi egyszer nézős darab, de annak nem rossz. A két órát túlzásnak érzem, egy 20 perccel nyugodtan lehetett volna rövidebb, iszonyatosan lassú volt, és a karakterekkel sem vagyok teljesen kibékülve, gyakorlatilag senkiről nem tudunk semmit.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végénél azt a jelenetet nem igazán sikerült felfognom, mikor mennek hárman a bíróságra, kivenni a 45ezres csekket a faszinak meg a csajnak.. Na, ott végül is gondolom azért kapta el az arab a rendőrt, mert nem akarta mégsem kifizetni azt a 45 ezer dollárt, na de, az arab lefogja a RENDŐRT bazmeg, a fia fegyvert fog a RENDŐRRE, és az arab kiabál, hogy segítség, rendőrség. Na ez mi volt? Én ezt nem tudom hova tenni. :lol:

Amúgy nem volt rossz.

6,5 / 10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 22., péntek 16:37

Akkorákat mosolyogtam, amikor valamelyik ismert, és szeretett filmemből volt jelenet :D

Az a durva, hogy gyakorlatilag a Forrest Gumpból is talált volna bármelyik jelenet a filmbe.
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 22., péntek 16:29

Még a Final Cut-hoz: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem tudom miért pont ez szúrta ki a szememet, de a True Romanceből nem volt (nem vettem észre legalábbis) jelenet :-(

+poén volt látni a THX-et, ami ugye ebben a körben volt :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. november 22., péntek 16:25

Gyilkossághoz öltözve (Dressed to Kill) - 1980

Nem volt netem, úgyhogy a késésért elnézést kívánok, na de térek is rögtön a filmre.
Így utolsóként elég nehéz újat írni a témában, nem is próbálom meg, egy-két észrevételt írok, ami vagy elhangzott már vagy nem. Leszarom. :mrgreen:

Azért mégis visszaolvasgattam, de azt senki nem vette észre, hogy ennek a filmnek nem a története a lényeg. A cselekmények kiszámíthatóak, a mély mondanivalót sem kell benne keresni, mert nem nagyon van. Sőt továbbmegyek az sem igazán fontos, hogy vajon ki a gyilkos. A tapasztaltabbak hamarabb rájöhetnek erre, de ennél a filmél ez nem akkora negatívum.

Az film a legnagyobb a fegyvere nem ez, hanem a folyamatos feszültség, ami a film szinte egyetlen képkockáján sem szűnik meg. A hosszú, részletekbe nyúló jelenetekkel sztem csak mégjobban pattanásig fokozzák ezt. Várod, várod, mert már sejted vagy tudod mi lesz és az jár a fejedben, hogy na történjék már meg végre, de nem, még mindig nem és még mindig nem. Valaki írta, hogy őt ez inkább halálra untatta, sztem meg ez volt a legnagyobb erőssége az egésznek.

Sajnos azonban ennyi nem elég. Én úgy gondolom egy thrillernek alapfeltétele kellene legyen a feszültségkeltés, amit ez a film nagyon jól csinált ellentétben rengeteg társával, amik viszont más aspektusokban képviselnek magasabb szintet, így összességében mégis azok lesznek a jobbak, mert ez az 1 tényező bár rettentő fontos, de nem kompenzálja a többi téren való elmaradást.

Mert más pontokon kicsit átlag szagú a dolog, néha alá is adták. Például a zene, ami néha zseniális máskor borzasztó vagy a színészek, akik ugyan hozták a kötelezőt, de semmi extra, viszont jó kérdés, hogy miért jelölték Arany Málnára ezért pl Cainet (de amúgy De Palmát is), az meg külön érdekes, hogy Nancy Allent például egyszerre jelölték ezért az alakításáért Golden Globe-ra (ami azért sztem erős túlzás) és Arany Málnára (ez mégnagyobb túlzás). Számomra érthetetlen, mert nem volt ez olyan borzasztó, egy tökátlagos thriller jó suspense értékkel, ami sztem rendben volt, sőt bizonyos pontokon egészen élvezhető is. Bár újrázni nem fogom, de egyszer érdemes megnézni.

6/10
Faust írta:Final cut
Ez egy igazán a filmklubba való választás, viszont sztem itt az értékeléseknél majd döntő tényező lehet, hogy az egyes tagoknak mennyire tág a filmes ismerete.
Talán kevésbé fogja élvezni az, aki a szóban forgó filmek zömét még nem látta, míg aki úgy azért a 80-90%-át felfedezi annak sokkal nagyobb élményt adhat

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. november 22., péntek 14:20

messideco írta:realistahuni írt sms-t, hogy nem megy a koleszben a net, de megnézte a Dressed to kill c. filmet, és 6 pontot ad rá.

Na köszi a türelmet, itt vagyok.


Dressed to kill

Time to fap. :mrgreen:
Sajnos a film első fele, nekem túl lassú és unalmas volt, konkrétan a falon mászó pók is érdekesebb volt. A gyilkosság után már valamivel jobb, de szörnyen vontatott, és a zene is tényleg idegesítő néha. Őszintén szolva többet vártam a Scarface megalkotójától elég közepes ez a film.

6/10
Love football, hate antifa.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 22., péntek 13:30

Final Cut - Hölgyeim és uraim

Faust nagyon jó ajánlásokat tud hozni a népnek, ha akar. Az eurobarcán hozott Ötödik pecsét után ez volt a második kedvenc tőle.

Mit is lehet írni erről a filmről? :lol: Történet? Azt szerintem lehetett követni, nem volt bonyolult. Színészek? :salute: Bitch please, a mozitörténet legnagyobbjai vannak benne. A vágás részéhez nem értek, de különösen tetszettek azok a jelenetek, amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bemegy az ajtón, és a szereplő következő lépése már ugyanabban az irányban és szögben volt, egy lépéssel előrébb, nem tudom leírni szakszerűen.

Világszínvonalú, egyedi alkotás, ez tény. A zenék kiemelkedően jók, most olvasom, hogy kb. egyharmada a filmnek magyar filmekből van összevágva :ozil:

Adok egy 8-ast rá.
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 22., péntek 11:18

Final Cut

Hát őőő na. Kezdjük azzal, hogy ez a film egy kurva jó ötlet. Összevágni csupa klasszikust, az embernek csorog a nyála. De ez így sajna nem működött nála. Ugye a filmnek van azért egy alapsztorija, mintha egy rendes film lenne, rendes játékidővel. Sajnos azonban ez egyben az egésznek a hátulütője is. 80 percen át a végére sajnos unalmas. Beszürkült nekem. Oké, mosolyog az ember, amikor a kedvenceit látja, meg felcseng egy-két jól eltalált zene, csak harmad ennyiből kellett volna ezt elintézni. Meg ugye az is kicsit fura volt, amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Luke meg Vader küzdöttek és itt közben arra kellett volna gondolnunk, hogy ezt egy nő kegyeiért teszik. :kivagyhe:
No, mindegy, igazából jól szórakoztam és azért a megmosolyogtató képkockákért, meg azért, amennyire élveztem az első 20 percet, megérdemel egy 7/10-et :)
Ajánlásnak csillagosötös.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. november 22., péntek 2:19

Hát ez elég gyengére sikerült. A blond milf biccs még John Waynel nyomta az ipart és ez már 80-ban is látszott rajta. Szerencsére gyorsan kinyírták, mert a szinkronjától kezdtem kiborulni, bár ez önmagában nem a film hibája. MIchael Caine besüppedt az átlagba, számomra ebben a filmben egyáltalán nem volt "Caines". Igazából a film szinte minden oldala idegesített, de a zene az külön fejezetet érdemelne. Rossz, felesleges, bugyuta, a céljcát semmilyen szinten sem elérő. A gyilkosságig nettó katasztrófa az egész, utána kezd felfelé ivelni, különösen az olykor meglepő(en durva) párbeszédek miatt. BTW, ki gondolná a mehikói felügyelőről, hogy igazából német? :mrgreen: A végén még Hitchcockra is megemlékeztek :)

5/10

u.i: jövő héten én ajánlok :banplz: :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 22., péntek 0:31

Na, ennek kifejezetten örülök. :)

Nyilván van csomó "kihagyott ziccer" benne, főleg ha az egyéni kedvenceket nézzük, de így is embertelen, mennyi meló van benne. :lol: Ezt kb 1000 ember 1000 féle képpen vágná össze. :)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor beáll katonának, és megfogadják, hogy két évre a sereg szolgálatába állnak...az melyik filmből van? Neil Patrick Harris miatt kérdezem :mrgreen:
Annyira nem emlékszem már, de a Starship trooperst tippelném.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. november 22., péntek 0:24

Final Cut: Hölgyeim és uraim

Jó, kezdeném azzal hogy Pálfytól láttam már a Taxidermiát és életem egyik legrosszabb filmélménye az a gusztustalan baromság. Ezen kívül még olvastam a Toldis szuperhősös ötletéről amit zseniális ötletnek tartok de picit félek(féltem) Pálfytól. Na mindegy, szóval egy enyhe előítélettel kezdtem nézni a filmet.

Ez az előítélet sajnos sokáig kitartott...kb a második filmkockáig..vagy még addig sem. Zseniális az egész. Az ötlet, a megvalósítás, ahogy ezt összevágták, ennyi filmből, ilyen tökéletesen összehangolva, hihetetlen, egyedi, kreatív, minden pozitív jelző amit csak el lehet képzelni, ide illik.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na jó, csak hogy kötekedjek, észrevettem egy hatalmas hibát, a film elején, mikor moziban vannak, a jeleneteknél arra nem figyelt a rendező, hogy végig ugyanazon az oldalon maradjanak a szereplők. Óriási hiba, mondhatom. :mrgreen: :mrgreen:

Szóval a történet meglepően fordulatos, én egy teljesen kiszámítható love sztorit vártam, azért valljuk be azt sem lett volna könnyű összehozni...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De ehhez képest, a történet tele volt fordulatokkal. Megpróbálom szépen sorban. Szóval Ugye megismerkednek, randiznak. A vidámparkos jelenetnél annyira beleillett volna a Forrest Gumpból az a rész, mikor gyerekként kimennek Jennyék háza előtt a rétre és menekülnek az apuka elől és leülnek imádkozni. Dehát megértem hgoy ezt nem rakta bele, mert egyrészt ugye itt még gyerekek, másrészt meg volt képkocka a Forrest Gumpból dögivel ezen kívül. :mrgreen: Ezután jött a táncos jelenet, hogyha Pálfynak lett volna egy csepp humorérzéke, akkor beteszi Stifler táncát a Pite 3-ból, amit a buzibárban nyomott le. :lol: Csak ugye ott csak a férfi lett volna meg, a nő az nem, kár érte. :-( :lol: :lol: Aztán ugye jött az első szexjelenet, ide meg az Enter the Void egyszerűen annyira adta magát, hogy nagyon. :) De azért így is ütős jelenetsor volt. Aztán szépen összeházasodtak, az esküvőbe mehetett volna képkocka a Mr Nobodyból, dehát csalódnom kellett itt még. Aztán megint, az esküvő után a mézeshetek során ahogy fürdőznek, ide is annyira tökéletesen bevágott volna, amikor Jane úszik Nemo felé a medencében. :) Ezután ugye jön a hír a munkatársától, hogy látta a nőt egy másik pasassal... Elküldi a francba, de bogarat ültet a fülébe, gyanakvóvá válik. Elhidegülnek, nem is mondja el neki a nő hogy terhes (pedig ugye el akarja, csak mondja neki, hogy ne hívogassál már a munkahelyemen...) Aztán nekem nem teljesen tiszta, nekem úgy tűnt, hogy nőgyógyászhoz ment a csaj, de közben ott leskelődött a faszi, és ezután verte meg és szakított vele, merthogy megcsalja. De most akkor tényleg megcsalta a nő? Vagy mi történt ekkor?

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na mindegy, ez volt az a jelenetsor, amikor úgy voltam vele, hogy már úgysem lehet fokozni, csak élveztem minden egyes képkockát, és gyűjtögettem, hogy miket ismerek fel. Na de, Pálfy úrnak csak sikerült tovább fokozni. Még zseniálisabb az egész. Kifejtem. Ugye jön a jelenet, a nő elmegy egy másik férfihoz, levetkőzik, a férj ezt szépen végignézi az ablakokon keresztül és elkönyveli, hogy ő bizony meg lett csalva. Na és itt jön az első, és sajnos egyetlen jelenet a Mr. Nobodyból, de ennél tökéletesebben nem lehetett volna sem választani sem pedig időzíteni: Szóval, a történetben ott tartunk, hogy a férfi úgy gondolja, megcsalták őt, és ezért örökre elveszítette élete szerelmét.
MR NOBODY SPOILER
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ekkor jön a Mr. Nobodyból az a jelenetkocka, mikor a pillangó-hatásnak köszönhetően jön az eső, az esőcsepp ráesik a papírdarabkára, amire Anna felírta a telefonszámát Nemónak, és aminek köszönhetően Nemo örökre elveszítette élete szerelmét. Hát ez annyira kikúrt zseniális hogy az hihetetlen.
(ismét Final Cut :mrgreen: )

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szóval ennél a képkockánál tényleg azt hittem, hogy ezt már tényleg úgy sem fogja tovább fokozni. Megint tévedtem. :lol: Szóval ugye itt jönnek a pofonok (egy undorító féreg vagyok, de olyanokat röhögtem azokon a jeleneteken. :lol: ) Ezt követően ugye a csaj elrohan és megy találkozni a barátnőjével. Ül a vonaton és megint majdnem sírni kezdtem, mikor megszólalt a Forrásból jól ismert Clint Mansell nóta, a "Death is a desease", hát ez valami zseniális. Főleg, hogy utána jönnek ak épsorok a férfiről, aki alkoholbam enekül, majd pedig végül beáll katonának... Hát a hadsereg elején óriási ziccert hagyott ki azzal, hogy a Full Metal Jacket őrmesterét kihagyta, dehát belefér egy-egy ilyen., na. :)
Aztán meg sírtam a röhögéstől. Itt a háború, megindulnak a seregek, és bevágja a GYalog galoppból a lovaglós jelenetet. Sírtam. :lol: :lol: :lol:
Aztán megint sírtam kb, mikor megsebesül a háborúban, megkapja a végső lövést és jön a jelenet a Forrásból, majd rögtön utána a Fight Clubból, hát ez valami kikúrt zseniális.


Igazából itt készültem egy tök zseniális The Fountain metaforával, aztán belenéztem a Forrásba, hgoy tökéletesen meg tudjam fogalmazni a gondolataimat, és rájöttem, hygo a kép valószínáleg nem is Izzyről van, amikor sír a nő, úgyhogy inkább kihagyom az egészet. :mrgreen:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ezután meg ugye Mr. Nobody feeling megint - mi lett volna, ha anno nem megyek el katonának, nem kezdek el inni, hanem félreteszem a büszkeségemet és felhívom és hozzászólok, és újra összejövünk... hát, nagyjából ennyi. és jött a film vége. Az a záró jelenet, epic. :lol:

Még egy kérdésem lenne: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor beáll katonának, és megfogadják, hogy két évre a sereg szolgálatába állnak...az melyik filmből van? Neil Patrick Harris miatt kérdezem :mrgreen:

Hát nagyjából ennyi, a végére már meguntam az írást és kicsit összecsaptam, ne haragudjatok érte, megzavart hogy belekeveredtem a Forrásba. :lol: Hát azt hiszem mindent leírtam amit akartam, remélem legalábbis. De ezt a filmet valószínűleg akárhányszor meg lehet nézni. Szóval le a kalappal Pálfy György előtt, hihetetlen hogy aki ilyet tud, az miért csinál Taxidermiákat... Kegyetlenül zseniális ez az egész ötlet, a rendezés, a vágás, a zenék olyan tökéletesen passzolnak, és olyan zseniális az is, hogy minden filmből eredeti hang van felvéve, tehát hallunk angolokat, magyarokat, franciákat, spanyolokat, japánokat, ki tudja miket még beszélni, és abszolút nem zavaró, sőt, abszolút pozitív szerintem.
Őszintén keresem a negatívumokat, de egyáltalán nem találok semmit. Ja de, az elején említett Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mozis jelenet, de azt is inkább csak kukacoskodásnak szántam, semmi komoly nem volt benne. :)

Örök hála az ajánlásért. :salute:

11 / 10

Faust azt mondta, nem lehet, úgyhogy csak 10-es. :-( :mrgreen:

Áhh, itt egy lista azokról a képkockákról, amiket sikerült felismernem. Csak azokat tettem bele, amikben 100%-ig biztos voltam, a meséket lp teljesen kihagytam, csak a HÓfehérkét írtam be, ha jól emlékszem. :mrgreen:

spoileres!

Kód:

Avatar
American Beauty |||||| (+ zene + monológ )
La Haine |
Back to the future |
Life of Brian |
Indiana Jones ||||
Sin City |||||
Forrest Gump |||||||
Ford Fairlane |
Interview with the vampire
Titanic (+ zene)
Adams family |
Hófehérke ||
Kill Bill
Shrek
A clockwork orange ||
Pulp fiction ||
Airplane?
Hihetetlen család ||
Star Wars |||
Matrix ||
Se7en |
MR NOBODY
The Prestige |
300
THE FOUNTAIN (+zene)
Fight Club
Full Metal Jacket
Abre los ojos 

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 21., csütörtök 23:02

Ház a ködben (House of Sand and Fog, 2003)

Erről sem hallottam korábban, köszönöm az ajánlást.
A színészgárdát jól összeválogatták, Kingsley simán lehozta ezt a szerepét is, korrekt színész, pacsi. Jennifer Connelly karaktere olyan súlytalan volt, sodródott az árral, már-már a legalsóbb szint felé közeledett, de érkezett a helyettes.
Igazából mindent leírtak már előttem, ami jó/rossz (a fentieket is kár volt említeni szerintem), nem akarom szaporítani a szót, sokszor unatkoztam alatta, volt, hogy már csak a vége érdekelt, azt nem hibázták el véleményem szerint. Harmadik napja lesz, hogy megnéztem, először is erre a pontszámra gondoltam, nem változott meg:

6/10.

Bocsi a kis tákolmány miatt, de semmi különleges nem jutott most eszembe, tovább húzni pedig nem akartam. :sly:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 21., csütörtök 20:49

Rendben, köszi. :)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 21., csütörtök 20:39

realistahuni írt sms-t, hogy nem megy a koleszben a net, de megnézte a Dressed to kill c. filmet, és 6 pontot ad rá.
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég