Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. január 14., kedd 17:54

a halál csöndje

fú hát ez nagyon nem jött be. nem igazán rajongok a westernekért, (a klasszikusokat sem nagyon láttam) viszont anno a hét mesterlövész aránylag lekötött. itt viszont semmi. már alapból azon kiakadtam h hó. nekem ez annyira összeegyeztethető a westernnel, mintha eddie murphynek kellene az esőembert játszania. a sorozatlövőről, meg a fejkendős csávóról már nem is beszélek. a történet nulla, a szereplők számomra uszintén, a zene az elment, de hát engem az érdekelt a legkevésbé. lehet ha egy klasszikust westernt kapok jobb pontok lennének, de ez igy:

4.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 13., hétfő 3:35

:salute: Köszi szépen még egyszer Tádám a Személyazonosság c. ajánlásodat, amelynek hatására megrendeltem saját részre Karácsonyra A beépített huligán c. remek könyvet. Biztosan újrafogom még nézni így a könyv elolvasása után is, pacsi. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. január 10., péntek 17:11

messideco írta:Szerintem csak felirattal :)
lordgabi írta:Nincs szinkronos verzió.
Thanks mindkettőtöknek. :agree:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 10., péntek 14:32

Nincs szinkronos verzió.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 10., péntek 13:29

Szerintem csak felirattal :)

United
Szégyen, nem szégyen, szinte semmit sem tudtam a tragédiáról, és annak hátteréről, vagy következményeiről, csak annyit hogy volt, és hogy gyásznap az egyetemes labdarúgás történelmében.

A film érzésem szerint hiteles, nagyon jó filmek dolgozzák fel az ötvenes évek fociját (A berni csoda, Játszd újra Tutti, vagy ez, de még biztosan van rá példa). Megítélésem szerint három fő karakter van, bár Sir Bobby Charlton tűnik fő karakternek, de azért Busby, a másodedző vagy Duncan is fontos alak volt a filmben.

Egész korrekt alkotás, tényszerű, és nem nélkülözi a néző teljes érzelmi irányítását sem. Ami még tetszett, hogy nem színezték fölöslegesen focival, és archív felvételek is szerepeltek benne.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. január 10., péntek 13:02

Anyaka írta:United
Van ez szinkronosan vagy csak felirattal leledzik?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 10., péntek 3:44

RealRaúl77: korábban már megjegyeztem, megteszem ismét, jó olvasni ezeket a hosszú értékeléseidet. :D

David Gale élete (The Life of David Gale, 2003) - most nem tudok róla írni, később majd megpróbálok valami bővebb összegzőt írni, köszi az ajánlást Fracois. Rám valahogy nem gyakorolt olyan nagy hatást, mint az eddigi értékelőkre, legalábbis amit a pontszámotok mutat. 7-7,5 között mozgott végig, aztán megmentette a vége, és egy erős 8/10 lett nálam.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. január 9., csütörtök 18:43

messideco írta:
Én sosem szerettem a Mu-t. :) Szerintem ez csapattól független film, csak szimplán maga a sport.


Amúgy az én pontszámom nem került be Santi filmjére, pedig már régebben értékeltem.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. január 9., csütörtök 17:05

eddig soha nem csusztam még, most viszont santi filmjét csak 7végén lesz időm megnézni. már ha nem gond.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2014. január 9., csütörtök 12:03

A halál csöndje

Jó kis western volt ez, talán ha életemben 3-4 ilyen típusú filmet láttam, alapvetően nincs bajom ezekkel, és ezen szerencsére ez a film sem változtatott. :D
Kezdésnél kicsit döcögött nekem, de aztán ahogy haladtunk előre úgy keltette fel egyre jobban az érdeklődésemet. Szereplők jók voltak, sztorivezetés is nagyon tetszett, főleg a vége. Végre nem valami átlagos befejezés, ami előre megjósolható.
Összességében tetszett, helyén volt minden, ajánlásnak is remek volt, szóval adok rá 10/7-t.
Köszi szépen!
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 9., csütörtök 7:32

Érdekes, :hmmm: Nem rajongok már egy jó ideje a Unitedért, de ez sporttörténelmi tragédia, úgy hogy illik tudni róla.
Jó ajánlásnak tűnik, mint ahogyan a kör is eddig :) (látszik hogy kiesett egy gyenge láncszem) :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. január 9., csütörtök 1:10

Ajánlásom:


United (2011)

Aki nem ismeri a történetet az előtte ne is olvasson utána, csak, ha megnézte. A 60-as évek manchesteri csapatáról szól, ez a Bobby Charltonos korszak, és Real BEK győzelmes év. A filmet igazából két karakter miatt hoztam, az edzők. Ők kiemelkedtek az egészből. Nagyon a hátukra vették az egészet, persze a focisták sem elhanyagolhatóak. De kettejüket tudnám elképzelni még pár komolyabb filmben is.
Hangulatilag szerintem elég könnyen magával tud ragadni a film.
Így röviden ennyit róla.

A film egyébként 7-5-8 pont között áll, ha nem rajonganék a fociért se lenne alacsonyabb a pontozásom. Ez átklubbosítve 8,5, ami + 0,5 pont, mert én ajánlottam. :lol:

Szóval 8,5 pont a saját pontszámom.

A két részes filmet elvetettem egyenlőre. Remélhetőleg egyszer az ajánlók elejére kerülhetek, akkor nincs irgalom. :Đ

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. január 9., csütörtök 0:52

David Gale élete

7/10

Láttam már a filmet egyszer, ha nem kétszer, kicsit alul értékelt, ami az amerikai földrészt illeti. Sokan a középpontba helyezik Spacey karakterét, pedig ez sokkal inkább az újságírónőről szól. Nem egy kiemelkedően erős film, de a jó kategóriába bőven sorolható. Végig leköti az embert, habár néha váltogatja a műfajt a film, de ettől el lehet tekinteni.
A színészi játékok közül is nekem Laura Linney állt a legközelebb, ő egyszerűen, nagyszerűen hozta a karakterét. Spacey a tőle elvárhatót, de Winslet is tűrhető volt, habár nem tartozik a kedvenceim közé. Viszont a többi szereplő elég súlytalan volt, mintha a karakterüket hiányosan írták volna meg, és felületes lett.
A mondandójáról, tanulságáról nem írok most, mert az elég egyértelmű lesz annak, aki megnézi.
Értékelést kicsit szűkre fogtam, bocsánat, de még lehet írok róla.

Az ajánlásomat meg a következő hozzászólásban hozom az átláthatóság miatt, így nem lesz egybe G. Bale életével :lol: ,és mert holnap nem leszek napközben.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 8., szerda 23:47

David Gale élete

Amint már mondtam, ez 9-es :)

A rendező zseni. Aki nem ismerné, Alan Parkerről van szó, Hollywood egyik legnagyobb alakja megítélésem szerint. origo-interjú a mesterrel. Két filmjét is gondoltam hozom, mint ajánlás, de aztán leszavaztam, érdemes megnézni a filmjeit!

A színészek, hát különösebb laudáció nem kell, a tények magukért beszélnek :D Spacey színészóriás, ez kijelenthető, Kate Winslet meg nem csak a textilt tudja ledobni filmjeiben, a mellékszereplők is hitelesek.

A téma, hát az fölöttébb érdekes. Mindenféle nézetet lehet hangoztatni a humanizmustól kezdve a jogokon át vallás, filozófia, politika, erkölcs vonalán, szerintem a főhős és vele együtt a rendező is 1v1-ben bemutatja álláspontját, én a másik oldalon állok. Ezt kivesézhetjük az offban, ha van kedvetek.

A film első megnézéskor hanyatt vágott, teljesen ledöntött, és csak gondolkoztam, ilyennek kell lennie egy jó filmnek bizony, többet nem tudok írni.

9/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. január 8., szerda 21:08

David Gale élete

Lenyűgözött. Lehet, hogy csak pont jó időszakomban néztem a filmet, azért gyakorolt rám ekkora hatást, de hát most kell értékelni és nem máskor.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mondjuk elég szarul indult, de jobb esetben az ember a végére el is felejti, hogy egy zs kategóriás horrornak tökéletes lett volna a két riporter balfaszkodása a kliséhalmazokkal. Az volt a szerencse, hogy ez nagyjából 2 perc alatt lerendezték, aztán áttértek a lényegre: a meghökkentő, sokkoló, nagyon durván odabaszó drámára. Először is azzal lopta be magát a szívembe, hogy nem egy átlagos dráma volt. Fura módon az ember végig tudta mi lesz a végkifejlet, mi lesz a dráma része. Teljesen egyértelmű volt -még ha sokan, köztük én is, azért bíztak/bízhatnak a csaj sikerében, hogy megmenti DG-t-, hogy David-et ott ki fogják végezni, és bizony emiatt fogják eltörölni a halálbüntetést. Az, hogy ki fogják végezni az eleje óta egyértelmű volt, az hogy emiatt fogják eltörölni, azt ami ellen küzdött, az akkor vált egyértelművé számomra, amikor nem bírt felsorolni egy ártatlanul kivégzett embert sem.
A dráma itt -számomra- leginkább abban állt, hogy bár tudtam mi lesz, de ezek után a film elkezdte megkedveltetni DG-t, és én valami iszonyatosan megkedveltem, az órán lenyomott szöveg valami zseniális volt, és valahogy az egész faszi tök szimpatikus volt. És ilyen kifordított drámát még nem igen tapasztaltam, és ezért tetszett.
Aztán az a húzás a diáklánytól azt eredményezte, hogy tátott szájjal csak annyit bírjak kinyögni, hogy ez kurva jó, ez kurva jó.. és csak így ültem. Elég nagy filmélmény volt ez így.
Aztán persze a sors különös iróniája, hogy amikor a fentebb leírt dolgokkal voltam elfoglalva, akkor ült le a film. Drámának dráma maradt, elég erős pszichodráma, viszont nem volt benne az a sokkoló dolog, mint az eddigiekben. De igazából a film egy igen magas szintről egy kevésbé, de szintén magas szintre esett csak vissza. Hiszen, ami a "leülős" részben volt, az olyan filmeket is eléggé kedvelem. Ott lehetett agyalni a faszival történteken, a benne lejátszódó dolgokon, el lehetett filozofálgatni, hogy mit élhet át, meg hogy mi miért, és hogy történik, és hogy ez mekkora szar már egy ember életében, meg hogy pszichológiailag miken mehet keresztül, a folyamatos csapások, és balul elsült dolgok egymásutánja. Lehetett elemezgetni, agyalni, gondolkodni rendesen. Szeretem az ilyet.
Aztán még ilyen agyalós dolog, főleg miután láttuk a videót, de azért előtte is, hogy ki tette ezt vele, és miért, és hogyan. Nekem rögtön az első gondolatom az volt, hogy ezt baszki ezt saját magával csinálja, és feláldozza magát, aztán mikor a cowboy komolyabban színre lépett, és megismertük őt, biztos voltam benne, hogy ő az, aki ráken mindent, ugye a megszállottsága nem ismer határokat. Aztán útközben volt egy olyan időszak is, amikor valamiért úgy éreztem, hogy a nő áldozta be magát, és DG-t (utóbbi tudta nélkül)..
Aztán a vége.. az sokkolt. Egyrészt, kiderült, hogy mindhárom sejtés bejött egyszerre, bár az együttműködésre nem gondoltam. De valahogy brutál jól megcsinálták. (Mondjuk nem teljesen értem, hogy a riporternőnek miért mutatták meg - valószínű csak azért, hogy a néző lássa). De valahogy a videó, hogy a végén úgy belenéz a kamerába.. fúúú bámulatos volt. Nagyon nagy hatása volt számomra. Nem tudom jól leírni. De alapból az hogy tök bírtam a faszit, és hogy ezzel az ellentmondással egy elég erős feszültséget keltettek bennem, hogy azért hiába volt szimpatikus, feláldozta a barátját, hogy aljas módon átvágja "a törvény", meg az embereket. De mégis valahogy az egész terv zsenialitása is lenyűgözött. Viszont utólag gondolkodva rajta viszonylag logikus, és ésszerű lépés volt ez. DG-nek szétcsúszott az élete teljesen. Elvesztette állását, fiát, mindenféle koholt bűnök terhelték. Lelkileg, szellemileg totál szétcsúszott, alkoholista lett, full mélyponton volt az élete. Elég ezek mellé egy igen gyenge jellem, és könnyen előfordul, hogy az illető a menekülést választja, mégpedig az öngyilkosságba. Hasonló a helyzet a nőnél. Súlyos, kilátástalan a betegsége, egy szintén gyenge jellem foghatja fel úgy is, hogy sokat már nem veszthet, legalább nem szenved.. Csúnya, megrázó dolgok ezek, de a valósághoz tartozik. Itt mondjuk nem feltétlen a gyenge jellemről, és a annyira sötét jövőképről van (csak) szó, hogy egyenesen az öngyilkosságba menekültek, de egy erős, nagy lökést ad a céljuk elérését szorgalmazó/mozgató ösztönük. És feláldozták magukat az ügyért..
Szóval lehetett itt filozofálni, gondolkodni rendesen film közben, de még utána is bőven. Tipikusan olyan film, amin az ember még napok, hetek múlva is kattoghat akár, és ez jó. Rám nagy hatást gyakorolt. Persze azt is tartom továbbra is, hogy igen jó időszakomban ért el a film.


A fentiek miatt továbbra is tartom gondolkodás nélkül a tízest.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 7., kedd 17:10

A halál csöndje (Il grande silenzio, 1968)

A fene egye meg, erre sem számítottam a megnézése előtt. Köszi szépen az ajánlást, megszerettetitek velem a westernt, úgy látszik, bár keveset láttam eddig, de mind nagyon bejött. Volt egyszer egy Vadnyugat, A jó, a rossz, és a csúf... (A hét mesterlövész 6/10 IMDb-n, ennél volt csak hiányérzetem, úgy látszik). Remekül bemutatták a kort, a színészi játék is nagyon hiteles volt + hozzá Morricone zenéje.
Ki lesz használva mindkét változtatási lehetőség a végén, az egyik film már tuti csökkenni fog fél pontot, mert nem csak ennyivel üti ez a film. Elolvastam minden értékelését, asszem, mindenféleképpen :D jobb, ha csak pontozom, mert nagyon jól összefoglalta mindenki a dolgokat, aki írt róla egy kisebb regényt/néhány sor spoilert.

8/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 7., kedd 15:43

A halál csöndje

:hmmm:

Az elején nehezen indult, nagyon. Hamar át jött, hogy milyen problémára akar rávilágítani a film, ezt meg is tette nagyon jól.

A szereplőkkel egyáltalán nem tudtam azonosulni, helyenként elkapott a film, de nem volt sajnos tartós.

Érdekes volt a gyász motívuma. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pl. a Volt egyszer egy vadnyugatnál is, Claudia Cardinale meddig gyászolta a férjét, konkrétan összeállt a gyilkosával, ha jól emlékszem, itt meg a félvér? nő bújik ágyba a némával pár nappal a férje halála után. Hát logikus. De mindegy, nem ez a film mozgatórugója.

Nem vártam Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a tragikus befejezést, kb. olyan volt mint a Trónok harcában, hogy egy ennyire törvénytelen, nyers világban az maradt talpon, aki hamarabb mer ölni...

A film végi epilógus nagyon tetszett, meg hát a kezdő jeleneteknél is volt egy említés, miszerint Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a vadnyugatnak vége.

Érdekes film, remek ajánlás!

6/10

Majd még átgondolom :)

David Gale élete

A 9-est írjátok be, majd ha tudom újranézem :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 7., kedd 9:48

Remyvel már intéztem is.


Mivel nem Faust az egyetlen időhiányban szenvedő, azt javaslom, január 31-én legyen kb. vége a körnek, addigra vizsgák is lemennek remélhetőleg mindenkinek. Vagy ha nem, szóljatok.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. január 7., kedd 7:59

Mindenkitől elnézést kérek, de kb január 21-ig abszolút eltűnök, minden értelemben. Máté, kérlek Remynek vagy Santinak adj hozzáférést a táblázathoz, már ha bevállalják.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. január 6., hétfő 18:09

A halál csendje
Hát, köszönöm szépen az ajánlást Santi, próbáltam annak ellenére nem negatív előjelekkel nekiülni a filmnek, hogy nagyon nem szeretem a westernt, és igazából általában a "régi" (ugye kinek mi a régi) filmek sem jönnek be, ez mégis tetszett.
az elején eléggé unatkoztam, a zenék idegesítettek (bár megjegyezném, mikor megláttam, hogy havas tájon játszódik, azért örültem kicsit, hogy nem a szokásos poros, sivatagos, tucat), de a 25. perctől, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor is kiejtette a száján valaki, hogy ahol ez a pali van, ott megy át a halál csendjeonnantól kezdve érdekelni kezdett. itt le is szögezném, hogy már többször elmondtam, szeretem, ha egy filmnek jó címe van, és utal is a tartalomra, nos ennél mindkettő bekövetkezett.

szerintem jó a levezetése a filmnek, a szereplők hatalmasat alakítottak, különlegesen néma és loco, bár utóbbi olyan kegyetlen és fapofájú, hogy inkább szőke g.cinek hívnám :mrgreen:
néma karaktere nagyon megfogott, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!először csak azt hittem, hogy a szokásos nagymenőzésből nem beszél, aztán mikor nagyon kell, akkor kibök valamit, de ez nem így lett, hanem egy nagyon jó kis visszajátszást követően megtudtuk az okát, majd ugye később sikerült revansot vennie végülis.
komolyan mondom, már annak szurkoltam, hogy öljék meg már ezt a seriffet, annyira idegesített, pedig tulajdonképpen a jó oldalon állt, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!és egy idő után már biztosra vettem (én is biztos hátat fordítanék egy fejvadásznak, sz.rás ide sz.rás oda) hogy meg is fog halni.

a vége meg hát... hát nem erre számít az ember, és így nagyon, nagyon tetszett a befejezés. kicsit sokkolt, valahogy egy sima, "logikus" befejezést tudtam elképzelni, de ez így sokkalta jobb volt.

pozitív csalódás volt ez, köszönöm szépen az ajánlást, magamtól biztos nem néztem volna ezt meg.
:agree:
7/10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 141 regisztrált és 0 vendég