Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2018. július 23., hétfő 21:33

Ha valaki tud valamilyen klasszikus regényt, amit mindenképp érdmes elolvasni, akkor megkérem írjon pár művet, elsősorban világirodalomra gondolok :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. február 16., péntek 11:10

GoT fanoknak egy kis hir: "George R. R. Martin arról beszélt, hogy a Targaryen-ek történetével foglalkozó Fire and Blood fog megjelenni idén tőle, melyben szereplő anyagok egy része korábban már olvasható volt, de arról egy szót nem mondott, hogy érkezik-e az új kötet, a Winds of Winter, szóval feltételezhetjük, hogy nem 2018-ban lesz kapható."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. október 18., szerda 15:00

Pető Péter: Leshatár
Minden embernek ajánlom, aki valaha felidegesítette magát futballbírói tevékenységen. Főleg megyei szinten! :) Rendkívül szórakoztató könyv!
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. július 24., hétfő 1:26

kelemen.istvan írta:A gyertyák csonkig égnek
Elképesztően nehéz könyv, nincs 200 oldal, de viszonylag hosszú ideig tartott nekem elolvasni. Komoly témát pedzeget Márai. Tetszett, szeretem azt a kort, amiben játszódik.
Nekem is tetszett, ma fejeztem be. Joggal állíthatom, hogy életem egyik meghatározó olvasmányélménye lett :) Ami a legjobb, hogy megvettem a kötetet, szóval így a polcomon sajátomnak tudhatom. Ezt az elektronika nem fogja überelni az biztos.

Utánaolvasok pár elemzésnek még a napokban szerintem.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2017. július 20., csütörtök 17:52

kapor_89 írta:Valaki olvasta Ancelotti és Ibra (egó diadala) könyvét? Megéri elolvasni?
Ibra oneletrajzi konyve nagyon jo. Ancelottinak mindket 2 konyve meg an ami mostanaban jelent meg az egyiket elkezdtem az nem rossz. De most meg nem mondom melyik. Nadalos konyvem akarom befejezni. Mar vagy 2 eve :lol: (Sajnos utobbi idoben keveset olvasok)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2017. július 20., csütörtök 8:04

Valaki olvasta Ancelotti és Ibra (egó diadala) könyvét? Megéri elolvasni?

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. június 14., szerda 9:26

Ruta Sepetys: Árnyalatnyi remény
Nagyon nagyon jó könyv, felfelé ívelő történettel, ahol minden karakter szerethető. Magával ragadó a stílus, érzelmekkel teli, ahogy az írónő megírta, fordították. Írott történelmünk egyik borzasztó korszakáról szól, ami szerintem idehaza nem annyira közismert, mármint, hogy a szovjetek hogy deportálták a balti államokat. Könnyen eltudja képzelni az ember, hogy mennyi szörnyűségen mentek át emberek milliói. Tragédia. A végét picit összecsapottnak éreztem, de nem rontott az összképen. Rettentően jó könyv! 5/5

Ruta Sepetys: Tengerbe veszett könnyek
Az előző könyvhöz hasonlóan, ez is a második világháborúban játszódik, szintén testközelből láthatja az olvasó, hogy a hétköznapi emberek hogy élhették át ezt a szörnyű időszakot.. Több karakter szempontjából leírva, amit nagyon jó ötletnek tartottam. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az olvasó a regény elejétől kezdve tudja, hogy hova fog kifutni a történet, és csak reménykedik, hogy azért páran túlélik. Szintén egy kevésbé ismert tragédia Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(Wilhelm Gustloff hajószerencsétlenség) mentén csúcsosodik ki a cselekmény. Szívfájdítóan részletesen leírva. 5/5

E két könyv után az egyik kedvenc íróm lett a hölgy. :salute:

Fredrik Backman: A hazavezető út minden reggel egyre hosszabb
A kedvenc íróm legújabb könyve a napokban jelent meg, nem túl hosszú, mindössze 87 oldal, de minden lapja aranyat ér. Csodálatos történet az elmúlásról, nem szükséges több száz oldal ahhoz, hogy egy történetet magával ragadja az embert. Vigyázat! Erősen érzelmekre ható cselekmény! :sziv: 5/5
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. május 31., szerda 11:27

A gyertyák csonkig égnek
Elképesztően nehéz könyv, nincs 200 oldal, de viszonylag hosszú ideig tartott nekem elolvasni. Komoly témát pedzeget Márai. Tetszett, szeretem azt a kort, amiben játszódik.

Ha már nehéz könyvekbe kezdtem, megvásároltam Nádas Péter új könyvét, a Világló részleteket. Ugyan még csak százvalahány oldalt olvastam, kijelenthető, hogy mind tömegre, mind tartalomra nehéz könyv. :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. május 15., hétfő 10:35

Pár könyv, amiket mostanában "lapozgattam":

Bill Bryson: Majdnem minden rövid története:
Harmadszorra olvastam, elképesztően sok információt, tudást tartalmaz a könyv, olykor remek humorral. Kötelező könyvvé tenném a középiskolában. Mindenkinek el kellene olvasnia, többször. 5/5

Bill Bryson: Az otthon rövid története:
Kevésbé élvezetes könyv, mint a fentebbi. Számomra túl sok felesleges információt tartalmaz, gondolok itt a rengeteg rövid életútra, melyeket olykor túl részletesnek találtam. Ezeket a szakaszokat leszámítva végig lekötött, gondolkodásra késztetett, ami fontos az ilyen típusú könyvnél. 5/4

M. R. Carey: Kiéhezettek:
Átlag zombi könyv, nagy élményt nem adott az olvasása, egynek jó volt, érdekes lezárással. (A filmet is láttam, olvasni jobb volt.) :lol: 5/3

Kosztolányi Dezső: Esti Kornél :
Másodjára olvastam, most sokkal jobban tetszett, mint mikor kötelező volt az iskolában. Mindenkinek ajánlom, azoknak is, akik korábban már olvasták. Tetszett. 5/4

Markus Zusak: A ​könyvtolvaj :
Nagyon jó történet, testközelből mutatja be a történelem egyik legsötétebb korszakát. Csodálatos olvasmány. 5/5

Kurt Vonnegut: Kékszakáll : Furcsa olvasmány, az írót kedvelem, humoros és érdekes szemszögből látja a dolgokat. 5/4

William Wharton: Éjfélre ​kitisztul: Lehet, hogy itt már értékeltem, a háború borzasztó! :( 5/3

Weöres Sándor: A ​teljesség felé: A magyar korai Coelho.. nem tetsztett. Biztos velem van a baj, de humbug az egész. :roll: 5/1

John Steinbeck: Egerek és emberek: Nagyon nagyon emberi történet. Rövid és jó, ezért bárkinek ajánlom. :) 5/4

Sánta Ferenc: Az ötödik pecsét: "Vannak jó könyvek, amikről oldalakat lehet írni, hosszan elemezni, boncolgatni őket. És vannak olyan könyvek, amik után inkább csendben marad az ember." 5/5. Kiváló könyv. Elgondolkodtató.

Bohumil Hrabal: Őfelsége ​pincére voltam : Valószínűleg túl nagy elvárásokkal ültem neki a könyvnek, sok jót hallottam róla, ennek ellenére nekem annyira nem tetszett. 5/3.

Erlend Loe Egyedi stílus, kiváló humor és gondolatok. Egyik kedvenc "könnyed" íróm.
Doppler: 5/5
Naív. szuper: 5/5
Vegyesbolti csendes napok: 5/4

Bartis Attila pedig a legjobb kortárs magyar író.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Laci » 2017. február 24., péntek 22:25

Hello, a Fociologia könyv valakinek nincs meg véletlenül elektronikus formában? Köszi

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2017. január 16., hétfő 18:02

Nem Vénnek való vidék.
Ha valaki szereti az igényes thrillert akkor... Szuper.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. december 29., csütörtök 10:54

Simán el lehet közben irányitgatni Pepsit meg Roncit meg a többieket, igen!
Nem illik.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. december 29., csütörtök 1:06

ziro4vr írta:SAF- Vezetés című könyvét olvasom most, ajánlom mindenkinek. Nyilván sok benne a mu-s példa, de egyáltalán nem az a lényege. Ronaldoról is van benne pár anekdota, plusz kijön belőle az a tudás, ami az öreget jellemezte mindig is. Manager-szemléletűeknek különösen ajánlott.
Akkor FM-ezes közben lehet nyomatni?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. december 28., szerda 21:26

SAF- Vezetés című könyvét olvasom most, ajánlom mindenkinek. Nyilván sok benne a mu-s példa, de egyáltalán nem az a lényege. Ronaldoról is van benne pár anekdota, plusz kijön belőle az a tudás, ami az öreget jellemezte mindig is. Manager-szemléletűeknek különösen ajánlott.
Nem illik.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2016. december 11., vasárnap 9:18

Olvasta valaki a Kiéhezettek c.könyvet M.R.Careytól?
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. december 3., szombat 14:16

https://www.libri.hu/szerzok/anthony_ryan.html
Akiknek nem csak George RR Martin jelenti a fantasyt.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2016. november 13., vasárnap 23:59

előrendeltem az Apám, a drogbáró c. könyvet. Escobar fia írta, kíváncsi vagyok :D
Kép

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2016. november 13., vasárnap 23:21

Zlatan könyve nagyon jó,ajánlom. Ancelottis megvan már vagy fél éve de még nem jutott sorra :vivo: :x
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. november 13., vasárnap 22:30

Nekem a Zlatanos nagyon bejött. Tényleg azt kaptam amit vártam...őszinte kis könyv.
Az Ancelottit nem olvastam bár terveztem hogy megveszem de talán pont itt olvastam hogy annyira nem megy bele a kulisszak mögötti dolgokba.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2016. november 13., vasárnap 22:24

Tádám írta:
BarçaNorbi írta:https://www.libri.hu/konyv/carlo_ancelo ... p_id=5569l

Valaki olvasta már a könyvet? Vélemény? Tesóm Milan szurkoló így bírja Carlot, és részben ezt is kapná karácsonyra, amennyiben valaki pozitívan jelezne vissza. Milanos korszakról mennyi szó esik? :)
Nem esik több szó róla benne, mint a Juvés vagy Reálos korszakról. Én csalódtam ebben a könyvben, semmi újdonság nincs benne, ám ha az illető Carlo rajongó, akkor neki úgyis tetszeni fog. :)
Ha még egyiket sem olvasta, akkor a Zlatan könyv szerinted(szerintetek) jobb választás lenne? Mármint az: Ez vagyok én, Zlatan Ibrahimović c. könyvre gondolok. A két ember kedveltsége közel azonos, csak mindenképpen valami Milanos kötődést akartam, ezért ez a kettő ami között gondolkoztam.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég