Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
rojiblanco
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 10:29
Kedvenc játékosaid: Godín, Giménez, Koke, Óliver, Saúl
Kedvenc csapatod: Atleti

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: rojiblanco » 2015. augusztus 20., csütörtök 9:28

Ha már vallás, akkor mindenkinek ajánlom Osho könyveit, főként A megértés könyve c. művet. Egy kis spiritualitás, plusz valláskritika.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 20., csütörtök 8:18

Én nem tartom sokra a vallást. Túl sok vakbuzgó őrült lázálmát nevezték már a vallás nevében Isten akaratának. A szentséget az igaz tettekben és a védtelenek melletti bátor kiállásban találod.
/Mennyei Királyság/

Na de tènyleg maradjunk a konyveknèl.
Sokan szeretik itt George RR Martint,foleg a Tronok Harca miatt,de van egy Lázálom cimu regènye,ez teljesen más vonulat,nem fantasy hanem horror,vámpiros de nem olyan Alkonyat baromság :D Inkább Borzalmak városa fèle.De fasza.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. augusztus 20., csütörtök 0:46

morientes írta:
Bibliát én sem a vallás, vagy a hitem miatt akarom elolvasni. De úgy gondolom, hogy rengeteg tanulság van benne felhalmozva, amitől az ember szintén több lesz. Én úgy gondolom, hogy aki igazán olvasott ember, és vájt fülű, annak kötelező darab.
Ahogy rengeteg kètèrtelmusèg is.Vagy inkább tobb èrtelmusèg.Amit a teologusok is èvtizedeken keresztul vitatkoznak,ès felekezetek ugranak egymás torkának.
Nos èn valoszinuleg nem leszek akkor tobb,de arra kiváncsi lennèk,hogy akik elejètol a vègèig elolvassák,mennyi marad meg nekik,mert annyi ellentmondásosság,egyforma nèv,családfa,mint ott,nincs a világon.
Alapmu termèszetesen.Ez vitathatatlan.Csak kár hogy sokan a benne leirtakat a saját onos cèljaira használják fol,kiforgatják,ès nem szeretet vagy bèkessèget generálnak,(ami a mu cèlja egyebek kozt),hanem megosztottságot,szèthuzást,ès gyuloletet.
Bár csak részleteket ismerek belőle, de többnyire osztom a véleményed. Nem mondom, hogy alap mű, de kicsit többet el szeretnék olvasni az életemben, mint az alap, és úgy gondolom, hogy egy ilyen tervből kihagyhatatlan. Aztán, hogy mi lesz majd a végén, amikor (és remélem nem ha :mrgreen: ) végzek vele... majd elválik :)
Mondjuk az egész véleményemben közrejátszhat az is, hogy református családban nevelkedtem - nem konzervatív vallásos, mindennap imádkozunk családot kell elképzelni, de a havi egy istentiszteletre azért eljártunk - és meglátásom szerint a protestáns istentiszteleteknek még építő jellege is van, a tiszteletes kiragadva egy részletet, abból általában gyönyörű, és igazán tanulságos prédikációt kanyarított, amitől az ember azt mondta, hogy ettől több lettem, újabb tudást (ez nem biztos, hogy a legjobb szó rá, leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy szellemi, lelki morzsák) szereztem a világról. szinte bárki volt az illető, mindig ezt tapasztaltam. Valószínű ezért érzem úgy, hogy nem szabad kihagynom, és ezért gondolok a biblia tanításaira pozitívan, még akkor is, ha nem mondom magam igazán hithű vallásos embernek.

Remélem ezzel nem tévedtem a fórumon tiltott mezsgyére, most így hirtelen nem tudom, hogy az ilyen vallás témák mennyire megengedettek.
mert a vallás üzlet és amíg emberek mindenféle kitalált istenekben hisznek nem is lesz béke meg haladás
mondjuk ezt inkább magára az egyházra mondanám, nem kimondottan a vallásra. de szerencsére egy eldugott kis faluba, ahol felnőttem, a különböző egyházak ilyetén arculata nem érződött le, ott a papok, lelkipásztorok tényleg azért választották azt a hivatást, hogy az emberekkel törődjenek és építésükre szolgáljanak egy-egy prédikációval.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 19., szerda 21:07

mert a vallás üzlet és amíg emberek mindenféle kitalált istenekben hisznek nem is lesz béke meg haladás
Kép

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 19., szerda 10:45

Bibliát én sem a vallás, vagy a hitem miatt akarom elolvasni. De úgy gondolom, hogy rengeteg tanulság van benne felhalmozva, amitől az ember szintén több lesz. Én úgy gondolom, hogy aki igazán olvasott ember, és vájt fülű, annak kötelező darab.
Ahogy rengeteg kètèrtelmusèg is.Vagy inkább tobb èrtelmusèg.Amit a teologusok is èvtizedeken keresztul vitatkoznak,ès felekezetek ugranak egymás torkának.
Nos èn valoszinuleg nem leszek akkor tobb,de arra kiváncsi lennèk,hogy akik elejètol a vègèig elolvassák,mennyi marad meg nekik,mert annyi ellentmondásosság,egyforma nèv,családfa,mint ott,nincs a világon.
Alapmu termèszetesen.Ez vitathatatlan.Csak kár hogy sokan a benne leirtakat a saját onos cèljaira használják fol,kiforgatják,ès nem szeretet vagy bèkessèget generálnak,(ami a mu cèlja egyebek kozt),hanem megosztottságot,szèthuzást,ès gyuloletet.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. augusztus 18., kedd 20:48

Én úgy vagyok vele, hogy túlzottan csak a jelen, illetve közel múlt szórakoztató irodalmára koncentráltam, és ki akarom tágítani a műveltségemet, tudást meríteni, tanulni belőlük, tapasztalatokat szerezni. Építeni önmagam.
Bibliát én sem a vallás, vagy a hitem miatt akarom elolvasni. De úgy gondolom, hogy rengeteg tanulság van benne felhalmozva, amitől az ember szintén több lesz. Én úgy gondolom, hogy aki igazán olvasott ember, és vájt fülű, annak kötelező darab.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 18., kedd 19:42

Faust írta:
RealRaúl77 írta:öhet egy-két tanács is, amit nem szabad kihagyni.
Szerintem bármi az ember javára válik, amit olvas - ha meg nem fekszik, úgyis abbahagyod. :)
Adom.

Olvasott embernek tartom magam,de megmondom oszintèn a klasszikusokbol elèg keveset vállaltam be,meg nem is áll szándèkomban.Nem olvastam pl a Moby Dicket,acKarácsonyi èneket,A Nyomorultakat,stb....de nem is hiányzik.
De azèrt nagyon szeretem Hemigwayt,vagy Dumas Három testorèt,szal vannak azèrt onnan is,de a nehezebb olvasmányok nem fekszenek.
Ellenben a versek,Poe,Ady,Radnoti,Jozsef Attila,de legfokeppen Villon nagyon bejon.De pl eszembe nem jutna elolvasni az Iliászt :D

A Bibliát meg,sztm,inkább tanulmányozni kell,annak nem lehet csak ugy nekimenni,no hogy akkor most kezdem a teremtèstol,egèsz a Jelenèsek Konyvèig :D
Nem vagyok ugyan vallásos,de magam is szoktam forgatni olykor,a vallástortènet ugyan is nagyon èrdekel.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. augusztus 18., kedd 15:32

Faust írta:
RealRaúl77 írta:öhet egy-két tanács is, amit nem szabad kihagyni.
Szerintem bármi az ember javára válik, amit olvas - ha meg nem fekszik, úgyis abbahagyod. :)
Nem nagyon szoktam félbe hagyni könyvet. Volt, hogy egy évig szenvedtem vele, de csak legyűrtem és a 700 oldalból az utolsó 100-150 volt az, ami miatt végül azt mondtam, hogy megérte végigolvasni.
Majd elválik meg tudom-e ezt tartani, ha valami nagy szenvedés lesz, úgyis leteszem.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. augusztus 18., kedd 15:28

RealRaúl77 írta:öhet egy-két tanács is, amit nem szabad kihagyni.
Szerintem bármi az ember javára válik, amit olvas - ha meg nem fekszik, úgyis abbahagyod. :)

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. augusztus 18., kedd 15:27

Üvegtrónról és a Vérpróbáról van valakinek élménye? Most ezeket akarom beszerezni. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. augusztus 18., kedd 15:24

morientes írta:
Stephen King:Ujjászületès
Egy lelkèsz az èlet ès a halál kozti átjárot keresi.
SK sotèt,megrázo regènye függosègrol,fanatizmusrol,ès arrol,mi várhat ránk a lèt tulso partján...
Azt hiszem, ezt fogom kapni barátnőmtől szülinapra :mrgreen:

Bár pont most terveztem el, hogy elkezdtek tematikusan olvasni, nem csak úgy, hogy a könyvek 75%-a SK. Átjárni a világ irodalmát kezdetektől napjainkig, nem kimondottan csak az alapnak számító műveket, hanem egy kicsit bővebben, de nyilván rengeteget kell szelektálni, mert egy élet kevés ehhez. Kezdetnek mondjuk a görög, a római irodalomba és a bibliába vetem bele magam. Jöhet egy-két tanács is, amit nem szabad kihagyni.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 18., kedd 14:57

Stephen King:Ujjászületès
Egy lelkèsz az èlet ès a halál kozti átjárot keresi.
SK sotèt,megrázo regènye függosègrol,fanatizmusrol,ès arrol,mi várhat ránk a lèt tulso partján...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. augusztus 18., kedd 14:47

Nyaralni voltam -> kiolvastam pár könyvet.
Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd
Kimondottan idegesítő volt az időutazgatás, főleg az elején..Így megy ez..
Úgy voltam vele, hogy abba is hagyom, aztán láttam, hogy nem egy hosszú mű, ezért elolvastam. Végül nem bántam meg, de jobban tetszett volna, ha több szó esik Drezda tényleges bombázásáról. Csip-csirip?
sentry írta:Karinthytől olvasom most az Utazás a koponyám körült
Ezt is elolvastam, csak a kedvedért. :D
Jó volt, bár nem ájultam el tőle. Kíváncsi lennék a te véleményedre is.
Tényleg művelt volt.

Agatha Christie: Tíz kicsi néger
Hamisítatlan, tengerpartra való könyv, ami nagyon olvastatja magát. Ha nem lett volna 40 fok, egyhuzamban végigolvastam volna, de így be kellett menni mártózni. :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ami egyben pozitívum és negatívum is: tényleg lövése nincs az embernek, hogy ki a gyilkos. :hmmm:

Lois Lowry: Nyáron történt.
Életszagú, egyszerű és csodálatos történet. Az élet szép, és fájdalmas.

Horváth Tibor : Horvátország. :mrgreen:
Korrekt útikönyv, nem tömör betűhalmaz. Tartalmas, jó. A térkép igazán hasznos benne!

Barbara Pease · Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem
A lentin kívül nagy gondolatok, nincsenek benne. Újat nem tudott adni. Nem jó könyv. :)
"A szex örökletes. Ha a szülők nem csinálták, az utód sem fogja."
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 22., szerda 14:56

Néhány könyv amihez volt szerencsém az utóbbi hónapokban.
Steve Berry:Vérbosszú Párizsban
Tom Harper:Holtak titka
Chris Ryan:Oszáma
George R.R. Martin:A Hét Királyság Lovagja

Steinar Bragi:Felföld
Ken Follett:Éden kalapácsa
Clive Cussler-Craig Drigo:
-Arany Buddha
-Éjszakai őrség
Andy Weir:A marsi
Dmitry Glukovsky:Futu.Re
J.R. Dos Santos:Hetedik pecsét
Robert Low:Felesküdöttek saga
-Bálnák útja
-Az ordas tenger
-A fehér holló
-A sárkányhajó
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. július 18., szombat 23:54

Karinthytől olvasom most az Utazás a koponyám körült.
Kegyetlen jól tudott írni az emberünk és piszok művelt volt. :)

Néha kész felüdülés olvasni egy-egy ilyen zsenitől, mert annyira lerí róla, hogy mennyire műveltebbek voltak az írók és mennyire zseniális stílusuk volt, hogy csak csodálkozik az ember.

Nagyon a könyv elején járok még, de már levett a lábamról a stílusával, és a történet is egyre érdekesebb.
Ajánlom azoknak, akik még nem olvasták. :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. július 13., hétfő 11:29

Csak hogy duplázzak Manu Chaos hsz-ekből, mert ez sosem elég:

Tegnap elkezdtem olvasni Peter Culshaw - Clandestino, Manu Chao nyomában című könyvét. Még csak a felénél járok, de nem lehet letenni. Rengeteget lehet tanulni az embertől, hatalmas profi, óriási zseni, csodálatos ember.
Peter Culshaw 5 éven keresztül követte Manut mindenhova, vele ment koncertekre, koncertek után inni, beszélgetett vele. Az író azt mondja, nem szeret magáról beszélni, de elfogadta az ajánlatot azért, hogy így verjen hírértéket azoknak a dolgoknak, amiket képvisel, amik mellett kiáll: például a madridi prostituáltak jogaiért (Me Llaman Calle) többek között.

Óriási ember, igazi példakép. :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 1., szerda 18:51

Jó ez a Csernus: Kiút. Bevezetőt ajánlom mindenkinek olvassa el, abból lejön hogy veegig akarod-e olvasni. Persze az író stílusára érzékeny lelkuek készüljenek fel. :D

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 29., péntek 8:21

Pedig nagyon jó a regény, és szerintem tényleg megérdemli a halmozott dicséreteket :)

Kérdés: melyik magyar irodalmi művet szeretnétek, ha mozivászonra kerülne?

Nekem Wass Albert : Funtineli boszorkány a kedvenc, de egy-két Tamási Áron - novellát is szívesen megnéznék :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. május 28., csütörtök 10:39

Eddig kimaradt az életemből a Virágot Algernonnak. Valószínűleg túl magasak voltak az elvárásaim,-számos ismerősömnek ez az egyik kedvenc könyve- (vagy alacsony az érzelmi intelligenciám :wtf: ) de engem nem taglózott le a mű, olvastam, olvastam, egyszer csak vége lett. Voltak benne jó részek, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mikor egyre okosabb lett, de voltak olyanok is, hogy csak a fejem fogtamSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az apja nem ismeri fel?? :fpalm:. Persze nem volt rossz, "gondolatokat ébresztett", de nekem nem adott semmi újat. Valamiért nem tudtam azonosulni a főhőssel. Vélemények?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. május 18., hétfő 11:26

Egyébként tudtok valami olyan oldalt, ahol képregényeket lehet olvasni? Én csak torrenten találtam de nem volt kedvem lehúzni az összeset. Ilyen Marvel meg DC-re gondolok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég