Zene

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. október 12., csütörtök 18:50

Számomra nagyon kiábrándító egy rappelő nő, ez egy annyira rosszfiús műfaj, hogy nem tudom hova tenni amikor egy ilyen szép csaj ilyen zenét nyomat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 12., csütörtök 18:37

Azi jo, ez a csaj nagyon gyenge az en szememben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zene

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2023. október 12., csütörtök 17:53

Én nem ismerem a mai divatos, külföldi, vagy hazai "rap, trap, anyamkinja" előadókat semennyire Azi kivételével. Öt is YT/paulstreet miatt leginkább, régről. De ő jó. Nagyon változatos, nagyon eredeti figura. Sok mufajban.

Őszintén nem veszi be a gyomrom. Ezt a nyöszörgést, autotune os, szarra tetovalt, szines hajú gyerekeket. Épp a napokbam volt téma nálunk, hogy manapság mindenki repper. Nekem mondhattok ilyen kkevin, krudi meg ilyesmiket. Fogalmam sincs kik ők, valószínűleg fel sem ismernem őket. Hallottam zenéket tőlük, de rohadjak el. Szemetre való. Nekem borzasztóan hiányzik az igényesség es hitelesség. Most nézzétek meg ezt a manuel gyereket zsuritagként.

Ez valószínűleg a boomersegem miatt van. Vagy túl makacsan állok hozzá. De nem megy másképp.

Engem borzasztóan zavar az, hogy reppernek hivnak a mediaban egy gwm et, aki makkos cipoben, galleros ingben, megy el fellépni egy büféskocsi elé és ezzel milliomos. Olyankor eszembe jutnak a regi u.g. emberek, bandák, versenyek, nóták. Külföldről meg ne is beszéljünk.

Én ugy nőttem fel, hogy cypress hill, run dmc stb... magnó a vállon, boombap, fila rap jam. Számomra ezt jelenti a műfaj és ezt is kedvelem. Uj generacionak meg megint mas. Elfogadom, de nem értem.

Itt van pl ez a holgyike. https://youtu.be/ZFjw_Hh6TDQ?si=4il8NUWWGd3bUvg9
https://youtu.be/sGGIu-K4Mk0?si=KL1tEQySjxQUgd_h
Van pár "divatos" zenéje ugyan, de pl ezzel a notaval igazából zsebre tehetne az egész popularis zenei sztár bagazst itthon, szakmaisagban a mufajon belul.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Berti » 2023. október 12., csütörtök 14:47

KAG írta:
hehetheoriginal írta: Jezus geci adj erot.


Foleg ezeknek a nyamnyila kisgyerekhangu jol apolt szephaju pedikurmanikur "gengszter"rapper gyerekeknek.
Öregek vagyunk mar ehhez
En sem tudom érteni/ertekelni, pedig igazi zenei mindenevo vagyok. Sokkal inkabb számít a minőség, mintsem a műfaj.

Par velem egykorú haverom erőlködik meg a koncerteken. Gondolom hajtják az egyetemista pinákat. Mast nem látok, mert amugy élvezhetetlen a zene maga.
Ha ezt Krúbira írtad akkor azt mondom oké.

Azi esetében pedig aki tényleg megvehető a minőségi zenével, az elismeri. Aki szemellenzős oldhead fasz, az fröcsög, hogy a toitoios hülyegyerek a tinilányokból soldout puskást csinál.

Pont Azi a példa arra, hogy a minőségi zenének nincsenek korhoz kötött korlátai, mert eldobsz egy követ és elkapsz vele egy 40+os arcot, aki elismeri. Szóval az öreg vagyok már ehhez az ő esetében nem valid.

Krúbival személy szerint úgy vagyok, hogy soha nem hallgatom a számait, de ha valahogy szembe jön velem, a zenei érzékenységét dallamosabb számokban vagy a lírikus oldalát komplexebb rap dalokban ugyan úgy elismerem. Egyszerűen nekem inkább taszító az igénytelen politikusellenes témák, szóljon az bármelyik oldal ellen. De ez csak egy út amit ő választott, attól még egy gecijó zenész.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zene

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. október 12., csütörtök 13:37

hehetheoriginal írta: Jezus geci adj erot.


Foleg ezeknek a nyamnyila kisgyerekhangu jol apolt szephaju pedikurmanikur "gengszter"rapper gyerekeknek.
Öregek vagyunk mar ehhez
En sem tudom érteni/ertekelni, pedig igazi zenei mindenevo vagyok. Sokkal inkabb számít a minőség, mintsem a műfaj.

Par velem egykorú haverom erőlködik meg a koncerteken. Gondolom hajtják az egyetemista pinákat. Mast nem látok, mert amugy élvezhetetlen a zene maga.
ZIDANE

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zene

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. október 12., csütörtök 13:29

Caraway írta: Azert nagyon komoly mit tol Azahriah, 2 eve nekem o volt az ajanlasom itt a zeneklubban az elso angol albumaval, erre most 1 nap alatt soldout a Puskas, es duplakoncert lesz benne. :lol:

Elmebeteg a hype.
Ami szerintem meg megsuvelegendo hogy az idosebb korosztaly is szereti. Nekem faterom aki 50 eves imadja pl. De tobbi havertol is hallottam mar hogy a szuleik birjak nagyon.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. október 12., csütörtök 13:18

Azert nagyon komoly mit tol Azahriah, 2 eve nekem o volt az ajanlasom itt a zeneklubban az elso angol albumaval, erre most 1 nap alatt soldout a Puskas, es duplakoncert lesz benne. :lol:

Elmebeteg a hype.

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 24., vasárnap 13:18

byealex és a slepp -


Elég jó lett, komolyan összerakták ezt az egészet.

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 21., csütörtök 22:32

ferni írta: 6363 - rapszöveg2 (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
Brutál mit rakott oda
6363 - rapszöveg1 (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Más szint a tag, mi ez megint. :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zene

HozzászólásSzerző: füst » 2023. szeptember 21., csütörtök 15:16

Awolnation - We Are All Insane

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 6., szerda 14:05

2Arc - Szerelmes Leprás

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Zene

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 1., péntek 16:13

Jezus geci adj erot.


Foleg ezeknek a nyamnyila kisgyerekhangu jol apolt szephaju pedikurmanikur "gengszter"rapper gyerekeknek.
thereisonly1ronaldo

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 1., péntek 16:07

Krúbi - Kutya (Official LIVE video)

Ez se normális :lol:
Mit művelt ez a BP Parkban :lol:

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. augusztus 31., csütörtök 15:47

6363 - rapszöveg2 (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
Brutál mit rakott oda

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11131
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Zene

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 30., szerda 22:58

hogy legyen zene is:
lehet mégiscsak eredeti... :hmmm: :lol:
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Zene

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 9., szerda 21:21

M1Ö írta: Ha már Ozora... Tripről lejöttél már? :kalapos: De viccet félre téve, akkor jó a fesztivál? Még huszon éves koromban nagyon gondolkodtam rajta, hogy ki kéne próbálni.
Anno amikor megszűnt a hegyalja fesztivál, akkor sokat gondolkodtam, hogy mi legyen az új fesztivál otthon. Volt, sziget és ozora között vaciláltam. Imagine dragons, placebo és társai miatt sziget nyert. Aztán mióta eladta gerendai a többségit azóta hulladék az egész sziget. Nagyon sokat romlott a szinvonal, emberek szempontjából is akik elkezdek oda járni.
Szilveszter óta járok goára, így egyértelmű volt, hogy ozorára megyek. Borzalmasan jó élmény volt.

Astrix a psytrance egyik legnagyobb alakjának az intrója: https://www.youtube.com/watch?v=cMAVQbaVRzQ&t=85s nagyon jó élmény volt ezt hallani.
Jó settek voltak, remek chill zenék is voltak. Azokra jó volt csak kifeküdni és relaxációs gyakorlatokat végezni. alig volt pár csikk eldobva, szóval tiszta volt a fesztivál. Mezitláb toltam végig, így még a hátam se fájt.

Nagyon sok kultúra találkozott egy időben. Nem volt térerőm és mint telefon/net függő..nem hiányzott abban az egy hétben ami azért jól leírja számomra legalább is, hogy mekkora ereje van a helynek.

De tény az is, hogy nyilván minél többen vannak, annál jobban hígul rossz irányba.
Akik kivittek kocsival, ők pl csak a programok miatt mentek, mintsem a zenéért.

Amúgy az már előre le volt szögezve, hogy ozorán nem fogok semmit se tolni és én azt tapasztaltam, hogy ezt mások is így tették. Járok goa bulikra észreveszem a különbséget ha ekis, gombás, papiros, speedes arcok vesznek körül.

Amúgy ozorát azért tartják kábszi fesztiválnak, mert amíg egy bármilyen fesztiválon az emberek alkoholt fogyasztanak, addig egy psy fesztiválon a pszichodelikus szerek pörögnek. Aztán társadalmilag jobban elfogadott az alkohol.

Tök elkeserítő volt olvasni 444, telex cikke alatt a kommenteket az öngyilkos belga hölgy miatt. Mindenki egyből tolta a rosszindulatú drogos cimkézéseket.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zene

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. augusztus 9., szerda 6:44

kierkegaard írta:Ozoráról nem rég tértem haza
Ha már Ozora... Tripről lejöttél már? :kalapos: De viccet félre téve, akkor jó a fesztivál? Még huszon éves koromban nagyon gondolkodtam rajta, hogy ki kéne próbálni.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Zene

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 8., kedd 12:32

a coldplaynek volt több év kihagyása koncert szempontból, így nem meglepő, hogy sokan ki vannak rájuk éhezve.

én is elmennék rájuk de 30e ftért nem kell. Akkor már inkább kisebb indie bandákat hallgatok meg.

Ozoráról nem rég tértem haza. a hét első fele borzalmasan jó volt. A második fele viszont már fárasztó. elfogyott az energia de ezt másoknál is láttam. Az örült tánci helyett sokszor inkább lötyögés ment. Nem volt olyan jó hanglat mint ahogy elképzeltem de azért nagyon jó élmény volt. A külön progik is. Voltunk páros jógán, merem ajánlani azoknak akik elakarják mélyíteni a kapcsolatukat.

AdamTaylor
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zene

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2023. augusztus 8., kedd 10:41

nem kell mindig covidra, haborura meg hasonlo dolgokra gondolni. egyszeru racionalis dontes, hogy vilagszerte ismert banda koncertjere inkabb keves helyszint hirdetnek, viszont azoknal egy nap ahogy megtelik nyitjak rogton a kovetkezot. a bandanak kisebb a koltsege, mert nem kell minden szomszedos orszagban felepiteni a szinpadot, koltoztetni meg hasonlok, ellenben akit erdekel megveszi az olcso repjegyet

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zene

HozzászólásSzerző: füst » 2023. augusztus 8., kedd 10:05

Al WIlson - The Snake


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég