Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 19., hétfő 16:53

El Tigre írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mondjuk ha a mutók elszaporodnának lehet nem lenne annyira szép :mrgreen:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Lényegében teljesen át kéne állnunk megújuló energiára ők meg szépen kihalnának, mert elfogyna az urán. :mrgreen: Sőt még nagyobb késztetés lenne a magfúziós reaktorok kiépítése az atomenergia hiányában és ez csak segíteni az emberiség fejlődését. Muto for president! :mrgreen: Komolyra fordítva nekem tényleg csak pár jelenet és pár történet darab tetszik a filmből. Alapvetően rengeteg a baromság benne... PL: minek mentek be a városba, amikor ott a legkevesebb radioaktív hulladék? ? ? ? ? Szerintem nagyon sántít ez a Godzilla film, a mozi hangulat elég sokat dobott rajta, de amúgy ...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2014. május 19., hétfő 16:19

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mondjuk ha a mutók elszaporodnának lehet nem lenne annyira szép :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 19., hétfő 15:57

El Tigre írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Monnyuk, azt én is kicsit hiányoltam,hogy a szörnyek eredetével nem nagyon foglalkoztak.

Godzilla egy isten , ott van 200 ezer éve a föld alatt, oszt' jó van :mrgreen:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Elmondták, hogy a megváltozott atmoszféra miatt alkalmazkodott mélytengeri vízi élethez, de ez is kevés kiegészítés szerintem. Igazából ezenkívül is csak annyi derül ki róla, hogy a mutók kordában tartója, akik amúgy miért támadják az emberiséget? ? ? ? ? ? Csak atomhulladékot zabálnak, az nekünk meg csak jó. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. május 19., hétfő 15:44

Remy írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Már be is jelentették a 2. részt :mrgreen:
Kajak? fapfapfap :D
Kép

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2014. május 19., hétfő 14:54

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Monnyuk, azt én is kicsit hiányoltam,hogy a szörnyek eredetével nem nagyon foglalkoztak.

Godzilla egy isten , ott van 200 ezer éve a föld alatt, oszt' jó van :mrgreen:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. május 19., hétfő 14:49

Remy írta:Mikor nézed a Godzillát? :D Tűzgyűrű után szerintem ezzel is kéne tenned egy próbát.
Hétvégén akartam, de nem jött össze. Most elcsúsztattam péntekre, másnap meg jöhet az X-Men. Legalábbis remélem ezúttal nem zavar be semmi. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 19., hétfő 14:42

El Tigre írta:Godzilla

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Baszki, ez a Bryan Cranston mekkora színész.Azt hittem, nagyobb szerepe lesz, de azért így is csillantott egyet a tudásából.

Azért jót tett,hogy visszanyúltak a japó gyökerekhez, de ez is olyan film, hogy leginkább moziban éri meg megnézni.

Nemtom, a második résznek lenne e értelem( mondjuk ha a stúdió érzi, hogy nagy pénz van benne, akkor úgyis lesz), de szerintem nem kéne, korrekt volt a lezárás , így kerek a film.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Már be is jelentették a 2. részt :mrgreen: Én örülök neki, mert szerintem 1 film még van ebben a Godzillában. Most bemutatták, hogy az emberek hogyan reagálnak a lényekre, a folytatásban pedig lehet fókuszálni Godzillára.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2014. május 19., hétfő 14:23

Godzilla

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Baszki, ez a Bryan Cranston mekkora színész.Azt hittem, nagyobb szerepe lesz, de azért így is csillantott egyet a tudásából.

Azért jót tett,hogy visszanyúltak a japó gyökerekhez, de ez is olyan film, hogy leginkább moziban éri meg megnézni.

Nemtom, a második résznek lenne e értelem( mondjuk ha a stúdió érzi, hogy nagy pénz van benne, akkor úgyis lesz), de szerintem nem kéne, korrekt volt a lezárás , így kerek a film.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 18., vasárnap 17:07

Amúgy láttam mindet, csak kíváncsi vagyok, hogy itt hogyan vélekednek róluk :D Most nagyon nosztalgikus hangulatban vagyok, így elővettem néhány filmet, és tanulás szünetében letolom :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. május 18., vasárnap 17:05

Jumanjit imádtam kölyökkoromban. :) Pusztító átlagos, csak jó a duma.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. május 18., vasárnap 17:05

Remy írta:Jumanji
Legalább 10-szer láttam kiskoromban. Akkoriban 10/10-nek gondoltam, mert tényleg imádtam. Viszont pár éve láttam és már közel sem tetszett annyira. De azért jó kis film :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 18., vasárnap 16:53

A pusztító, Kommandó, Jumanji

vélemények?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 18., vasárnap 13:10

Matt009 írta:
"emberi gondokkal küzdött" vs. "személyes drámája"
Arra céloztam ezzel, hogy Bruce Wayne szenvedései (elvesztett szerelem, a város szemében ő a gonosz, ő viszi el a balhét, elkopott térdporcok, depresszióval küzd, stb...) sokkal kidolgozottabbak voltak, mint mondjuk a Rami-féle Pókemeber trilógia blődségei (de ide fel lehetne sorolni az összes szuperhősös filmet ami a Nolan trilógia előtt készült, de beleillik elég sok közben megjelenő film is). Az új vonulatú filmek élen a Bosszúállók és az egész franchise-zal jobb filmek, a korábbiaknál, de még mindig ott az általad említett gyenge humor, és a történet komplexitásban még mindig messze leveri a lécet (a tél katonáját még nem láttam, arról mást hallani), és ezzel párhuzamosan a karaktereknek sincs igazán mély jellemük, nagy szájú, kemény faszagyerek az összes megspékelve 1-1 személyes tulajdonsággal, de igazából még mindig papírkarakterek maradtak. Vannak próbálkozások ezt mélyíteni, de amíg megmarad az a szemlélet, hogy az olcsó humorral és a látvánnyal kell eladni a filmet, addig nagyon lassan fog csak menni a változás. Az sem igazán segít szerintem, hogy több szuperhőst sűrítenek egy filmbe, csak hogy legyen kapocs a többi filmhez.
Persze, értem én, egyet is értek, de a személyes dráma és az emberi gondok az ugyanaz. Csak míg az egyiket lebontod egy személyre a másik általánosságra mutat. Annyi, hogy Bruce belső vívódásai a háttérbe szorultak, nem emelték ki és megtartották a zord magába zárkózott kemény férfit, míg - maradok Clarknál - addig ő tele sírta a filmet a bajaival, de ez is olyan, hogy egy érzelgősebb embernek lehet jobban bejött Clark jelleme is. Amúgy műfajában szerintem kiemelkedik a trilógia és jó lenne, ha követnék ezt a vonulatot.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

AdamTaylor
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2014. május 18., vasárnap 13:07

Matt009 írta:
Mindenki hülye, aki kinyomta?
nyilván nem...de ha felmerül benned ez a kérdés akkor hogy jut eszedbe a marvel célközönségét 70-s iq szinten meghatározni?
:hmmm:

közbe látom másnak se tetszik hogy megemlítettem ezt a kinyomás dolgot. egyedül matt elképzelése érdekel erről, mert marhára ellentmond önmagának, mindenféle koncepció nélkül beszél mindenről. telibeszarom hogy ki mit nyom ki, én is kinyomok millió klasszis filmet, ha ahhoz van kedvem. nem ez a lényeg.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. május 18., vasárnap 13:03

soadroli írta:Azért ez kemény. :|
Pedig anno valami olyasmit olvastam, hogy elvittek oket egy masik varosba, hazat vettek nekik, beirattak oket iskolaba es 18 eves koruk utan 1-1 millio dollart fognak kapni.
AdamTaylor írta:
Matt009 írta:Azért az elég beszédes, hogy 3-szor sikerült kinyomnom.
igen...sokat elmond rólad, nem a filmről.
En is kinyomtam tobbszor is.. Es akkor mi van? Erdekelt a sztori, viszont tobbszor is idegesitett vagy untam, ezert inkabb kikapcsoltam. Remelem ettol nem leszek rossz ember :roll:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27393
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 18., vasárnap 12:43

off: Kissé kezd gyerekes lenni, ahogy Mattet csesztetitek. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. május 18., vasárnap 12:42

Azért ez kemény. :|
Kép

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. május 18., vasárnap 12:36

"emberi gondokkal küzdött" vs. "személyes drámája"
Arra céloztam ezzel, hogy Bruce Wayne szenvedései (elvesztett szerelem, a város szemében ő a gonosz, ő viszi el a balhét, elkopott térdporcok, depresszióval küzd, stb...) sokkal kidolgozottabbak voltak, mint mondjuk a Rami-féle Pókemeber trilógia blődségei (de ide fel lehetne sorolni az összes szuperhősös filmet ami a Nolan trilógia előtt készült, de beleillik elég sok közben megjelenő film is). Az új vonulatú filmek élen a Bosszúállók és az egész franchise-zal jobb filmek, a korábbiaknál, de még mindig ott az általad említett gyenge humor, és a történet komplexitásban még mindig messze leveri a lécet (a tél katonáját még nem láttam, arról mást hallani), és ezzel párhuzamosan a karaktereknek sincs igazán mély jellemük, nagy szájú, kemény faszagyerek az összes megspékelve 1-1 személyes tulajdonsággal, de igazából még mindig papírkarakterek maradtak. Vannak próbálkozások ezt mélyíteni, de amíg megmarad az a szemlélet, hogy az olcsó humorral és a látvánnyal kell eladni a filmet, addig nagyon lassan fog csak menni a változás. Az sem igazán segít szerintem, hogy több szuperhőst sűrítenek egy filmbe, csak hogy legyen kapocs a többi filmhez.
igen...sokat elmond rólad, nem a filmről.
Mindenki hülye, aki kinyomta?

AdamTaylor
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2014. május 18., vasárnap 12:32

Matt009 írta:Azért az elég beszédes, hogy 3-szor sikerült kinyomnom.
igen...sokat elmond rólad, nem a filmről.

hiphiphurrá visszatért az okostojás

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 18., vasárnap 12:08

Nekem Matt mondandójában csak ott akadt fenn az agyaam, hogy "emberi gondokkal küzdött" vs. "személyes drámája". Ez nekem egy és ugyanaz. De én pl. összehasonlítanám az Acélembert és Batmant, mert ugye Nolannek volt köze mindegyikhez, de míg Clark nevetségesen tinédzser beütéssel bírt, addig Bruce "személyes drámája" inkább a háttérbe szorult. Amúgy egyértelműen a fordulatok, a végig feszült pillanatok voltak a Batman trilógiában a nyerők. A Marvel filmek nagy része viszont nézhető,l ehet néha sok a csöpögős jelenet meg a gyenge humor, de alapvetően egyik sem rossz. Nem láttam mindent (pl. Punisher, Szellemlovas stb), de amiket megnéztem azok közül csak a Hihetetlen Hulkot találtam nagyon szarnak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég