Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 27., hétfő 20:51

Amúgy... a Watchmen durva egy film. Valami kibebuzerált gyenge volt mikor elsőre megnéztem. Másodjára meg hatalmas.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 27., hétfő 20:41

P. Krisz írta:
ziro4vr írta: vagy hagyja ezeket a szutykos képregényeket
Minden negatívum nélkül , akkor neked egy Sin City vagy egy Watchmen akkor csak egy szutykos képregényadaptáció ?
azok pont nem, de amióta kifogytak az ötletekből Hollywoodban és évente 4-5 tömegterméknek megfelelő ugyanolyan szuperhős film van, azóta én ezt a jelzőt használom már. és ha erre a válasz, hogy nem kötelező ezeket nézni, akkor meg azt mondom, hogy oké, csak közben egy david fincher vagy del toro vagy más szerzői filmes arc nem kapja meg a pénzt a filmtervéhez, mert a tőkét elvonják a tutibiztos kis súlytalan és céltalan képregényes filmekre
Nem illik.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. október 27., hétfő 20:40

V mint Vérbosszú

A kedvencemet hagytam a végére. Hatalmas film. Egy fickó, aki művelt, és káromkodás nélkül gyilkol. Azt hiszem a film témája örök. Az mondjuk nem volt jó döntés,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor levágta a csaj haját, nagyon csúnya lett. :mrgreen:
A végén pedig bíztam, hogy meglátjuk az arcát, de végülis így lett az igazi. De igazából bárki alakíthatta volna.

10/10
Szerintem is hatalmas film, nálam is 10/10. A karakter maga fantasztikus, élmény a monológjait hallgatni, figyelni a modorát, a gesztusait. Hugo Weeving nagyszerű alakítást nyújtott, az arca nélkül kellett élettel megtöltenie egy igazán mély karaktert, és sikerült neki.
A sztori pedig finom érzékkel lett összerakva, gyakorlatilag minden van benne, ami egy jó sztorihoz kerül, és precízen annyi, amennyi az adott dologból kell.

Elég sok a hasonlóság a kedvenc animém a Code Geass főhőse és V között, talán ezért is vagyok annyira odáig a filmért, a két sztori mondanivalója is hasonló, és a Code Geassban is van 1-2 motívum átemelve a Vérbosszúból, ami csak erősíti a hasonlóságot.

Ha van karakter, aki megérdemelne egy sorozatot, akkor az egyértelműen V. Én nagyon örülnék, egy precízen megtervezett 3-4 évados (évadonként 10-13 részes) sorozatnak, ami ezt a történetet mesélné el bővebben, részletesebben kifejtve.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2014. október 27., hétfő 20:36

ziro4vr írta: vagy hagyja ezeket a szutykos képregényeket
Minden negatívum nélkül , akkor neked egy Sin City vagy egy Watchmen akkor csak egy szutykos képregényadaptáció ?
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
El Maestro
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 17:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zinedine Zidane, Iker Casillas, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modric, Marcelo, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Chicago Bulls

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Maestro » 2014. október 27., hétfő 20:28

Hol volt itt szó a "betmenről"? Egyedül te vagy az aki csak azért jön fel a fórumra, hogy beírhasson valamit a marvelről, aztán sírjon egy sort, hogy lehet most xy-t is ekézni mert leszerződött a "szar" marvellel. Ha nem fejezed be ezt a tevékenységedet, akkor eleget is fogok tenni a kérésednek. Biztos vannak erre megfelelő oldalak, ahol kiélheted a képregény fétisedet. További szép estét.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 27., hétfő 20:28

P. Krisz írta:
TéOeM írta:A Marvel hamarosan mutathatja a fukkot: Benedict Cumberbatch lehet Dr. Strange. Ha igaz, akkor őt is lassan meglehet utálni, mert Marveles lesz. :)
És mivel dobbantott a DC-től Nolan meg is rendezhetné . :D
vagy hagyja ezeket a szutykos képregényeket és visszatér a Memento, Prestige-szerű és szintű filmekhez. :roll:
Nem illik.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2014. október 27., hétfő 20:23

TéOeM írta:A Marvel hamarosan mutathatja a fukkot: Benedict Cumberbatch lehet Dr. Strange. Ha igaz, akkor őt is lassan meglehet utálni, mert Marveles lesz. :)
És mivel dobbantott a DC-től Nolan meg is rendezhetné . :D
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. október 27., hétfő 20:22

Tilts ki! Más szopkodhatja betment?
El Maestro írta:Hagyd már abba ezt a folytonos picsogást és marvel szopkodást könyörgöm. Senki nem kíváncsi erre.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 27., hétfő 20:16

Sierra írta:A főszereplő csaj valami elképesztően jól néz ki, nem tudom ki ez a csaj, de ezentúl figyelni fogom a karrierjét. :D
Sajnálom, de már legalább 1 hónapja elkelt. :sziv: :mrgreen: :mrgreen:
Ferencváros írta:
Sierra írta:A főszereplő csaj valami elképesztően jól néz ki, nem tudom ki ez a csaj, de ezentúl figyelni fogom a karrierjét. :D

Én is beleszerettem volna, ha nem látom hamarabb a Csillagainkban a hiba című filmet. :mrgreen:
Marad nekem Amanda Seyfried és Jennifer Lawrence :)
:banplz: Mi??? Már ott kiüt mennyire természetes egy csoda ez a nő. A szerepe persze kicsit lehúzza, de attól még egy csoda. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
El Maestro
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 17:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zinedine Zidane, Iker Casillas, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modric, Marcelo, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Chicago Bulls

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Maestro » 2014. október 27., hétfő 20:15

Hagyd már abba ezt a folytonos picsogást és marvel szopkodást könyörgöm. Senki nem kíváncsi erre.

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. október 27., hétfő 20:06

A Marvel hamarosan mutathatja a fukkot: Benedict Cumberbatch lehet Dr. Strange. Ha igaz, akkor őt is lassan meglehet utálni, mert Marveles lesz. :)

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 26., vasárnap 20:23

Sierra írta:A főszereplő csaj valami elképesztően jól néz ki, nem tudom ki ez a csaj, de ezentúl figyelni fogom a karrierjét. :D

Én is beleszerettem volna, ha nem látom hamarabb a Csillagainkban a hiba című filmet. :mrgreen:
Marad nekem Amanda Seyfried és Jennifer Lawrence :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. október 26., vasárnap 19:32

Pár villámértékelés:

Limitless (2011): nagyon jó film, izgalmas, ad valami újat, pörgős, történet is ott van a szeren. A végén Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor megissza a vért, na az kicsit betett, ezért "csak" 8/10

Training Day (2001): rohadtul unalmasan kezdődik, aztán mikor beindulna, annyi irreális dolog történik benne, hogy elveszti a varázsát. Utóbbi időben nagyon megszerettem Denzelt, de ebben a filmben kicsit idegesítő, szerintem túljátssza magát. :hmmm: Ethan Hawke meg olyan sótlan, semmilyen színész továbbra is. :D Azért egy 7,5/10-et megér.

Divergent (2014): ez is egy érdekes film, szintén izgalmas, és szintén valami újat adott nekem, nem is láttam még hasonló filmet. A főszereplő csaj valami elképesztően jól néz ki, nem tudom ki ez a csaj, de ezentúl figyelni fogom a karrierjét. :D Azért ebben is voltak érdekes (és gagyi) dolgok, de összességében jó filmnek mondanám. 7,5/10

Days of Heaven (1978): nem tudom mire véljem ezt a filmet, komolyan, néztem másfél óráig (hálistennek elég rövid film), de olyan szinten nem adott semmit a film, hogy hihetetlen. Régen volt már ilyen. De a fényképezés, a forgatási helyszín nagyon jó volt, az a ház a semmi közepén kurvára adta. :D ami viszont nagyon furcsa volt a filmben, az a vágások. Körülbelül 10 másodperces jelenetekkel van tele a film, de szinte semmi összefüggés nincs közöttük. :D Összességében csalódás volt a film, mert imdb-n 8 (!!!) ponton áll. Gyenge 5/10

Hacsi (2009): Tényleg megindító film, de ahhoz túlságosan rövid, hogy "közel kerüljön a szívemhez". Itt is, csak telnek a percek, de nem tud annyira megfogni a film, mint amennyire szeretném. Kicsit bővebben kifejtve nagyon jó kis film lehetne. Persze így is az, de szerintem többet is ki lehetett volna hozni belőle. 7/10

Robocop (2014): na nem volt ez olyan rossz, mint amilyenre számítottam. :D Egész korrektul lehozták a filmet, csak az a rengeteg klisééééé, de hát ezek a filmek ebből élnek. Moziban sose néztem volna meg, nem ér meg majd' 2000 Ft-ot egy ilyen film. 6/10

How To Train Your Dragon 1-2: mindkettő oltári cuki mese, sok hibája nincsen, vicces, aranyos, izgalmas, látványos. Telitalálat! 9/10

Herkules (1997): ez valamiért kimaradt a gyerekkoromból (igaz, sajnos elég sok Disney mese), de felnőtt fejjel is rohadt jó mese, humoros, szeretni való. Hihetetlen, hogy mennyire ott van a humor faktor ezeknél a Disney meséknél. :mrgreen: 8/10

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 26., vasárnap 14:07

realistahuni írta:Rekviem 2/10? :ozil: :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=_dZxifT1d5M

Nézd meg pár év múlva megint, mert nem hinném, hogy értetted volna.
Igen, minden ismerősöm azt mondta, hogy hatalmas film :D

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. október 26., vasárnap 14:06

Rekviem 2/10? :ozil: :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=_dZxifT1d5M

Nézd meg pár év múlva megint, mert nem hinném, hogy értetted volna.

Brigantyk meg akkora 10/10 mint a ház. :Đ
flém on.
Love football, hate antifa.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. október 26., vasárnap 14:03

Ferencváros írta:Sok alap kimaradt nekem, még a Star Warsra és a Gyűrűk Urára nem tudom rávenni magam.
:ozil: Na akkor gyorsan letölt és megnéz mindet egyhuzamban. :mrgreen: 4-5-6-1-2-3 :mrgreen:
Aztán jöhet a Gyűrűk ura, csak semmi cécó, azonnal a rendezői változat, kb. 1,5-órával hosszabb, de 9 órányi játékidő után már nem oszt nem szoroz. :mrgreen:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 26., vasárnap 13:56

Mivel mostanában semmi értelmes film nem kerül fel ncorera , ezért elkezdtem kilőni az imdb Top250-es listáját, mert csak 28at láttam róla :loveyou:
Nem vagyok egy nagy író, de pár sort megpróbálok írni mindegyikről.

Rekviem egy álomért

Nagyon sok helyen olvastam, hogy mennyire jó film..hát én a végén a fejemet fogtam olyan rossz volt. Semmi értelme az egésznek. Ezt bedrogozva kell nézni? :mrgreen:
10/2

A tengeralattjáró

A 3óra 28 perces verziót néztem meg, állítólag van rövidebb, van hosszabb. Pár rész nagyon el lett húzva, de feszültségkeltés szempontjából sokszor jól jött. Ha valaki eddig nem volt klausztrofóbiás, most az lesz :mrgreen:
10/6

Becstelen brigantyk

Erről is sok jót olvastam, és ez nem is okozott csalódást. Nem fogom sokszor újrázni, de tetszett. Jól megoldották a két szálon futó történetet, egyedül az volt bosszantó, hogy a háromnegyed részét feliratozni kellett.
10/6

Forrest Gump

Végre megértettem a "Fuss Forrest, fuss" szállóigét :D Nagyon tetszett, Tom Hanks nagyot alakít benne. Szimpatikus ez a naív, hülyegyerek, aki mégis tehetséges mindenben.
10/8.5

Eredet

Na ennél komplikáltabb filmet még nem láttam. Nagyon résen kellett lenni, hogy mikor mi történik. Jól felépített, újabb nagyszerű Caprio film. Imádom a palit. Régóta terveztem megnézni, mert eléggé alap, hát bánom, hogy csak most sikerült.
10/9

A zongorista

Az egyik legjobb ilyen témájú film, amit láttam. A menekülés, a túlélés, a művészet. Minden egyben. A főszereplő is nagyon szimpatikus volt, pedig a Mintatanár című filmben nagyon nem tetszett. Ez viszont nem akármi. :agree:
10/9.5

V mint Vérbosszú

A kedvencemet hagytam a végére. Hatalmas film. Egy fickó, aki művelt, és káromkodás nélkül gyilkol. Azt hiszem a film témája örök. Az mondjuk nem volt jó döntés,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor levágta a csaj haját, nagyon csúnya lett. :mrgreen: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végén pedig bíztam, hogy meglátjuk az arcát, de végülis így lett az igazi. De igazából bárki alakíthatta volna.
10/10

Igen, jól jön ez az őszi szünet, végig filmezem az egészet :lol: Sok alap kimaradt nekem, még a Star Warsra és a Gyűrűk Urára nem tudom rávenni magam.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. október 25., szombat 16:25

Én is csak annyit találtam, de a upc info még filmnek írta, mert a rádióújság is. Na mindegy, nem tudom, mi történt, mindenesetre a Kozmosz koncert cenzúrája miatt én csak egy dologra tudok gondolni. :lol:

Avatar
portillo
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2014. október 25., szombat 16:13

Pipita írta: Esetleg megtaláltad valami netes polcon? Mert én mindenképp kíváncsi lennék rá, megérett a film egy remake-re, csak nem pont ezzel a színészgárdával tudnám elképzelni. :roll:
Próbáltam utánakeresgélni, de arra jutottam, hogy ez nem is remake, hanem "csak" egy színdarab. :hmmm:

A 22 Jump Street nálam is egy egy 7/10-es.
A Jerry Maguire szintén 7/10.
Az Edge of Tomorrow 8/10.
Orphan 9/10.

Ez utóbbit tudom, hogy itt a fórumon is sokan kedvelik, de rengeteg helyen "békategóriás" filmként írnak róla, nem igazán értem, hogy miért.
Szégyen a kukás, de hasznos.

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2014. október 25., szombat 14:58

Mostanában ezeket tekintettem meg a moziban:

Útvesztő: Nagy rajongója vagyok a könyvnek, nem volt kérdéses, hogy moziban fogom megnézni a filmet. Nem volt csalódás a darab, habár volt néhány változtatás a könyvhöz képest. Látvány, színészek, történet... minden a helyén volt, és még úgy is tudtam rajta izgulni, hogy tudtam, mi lesz a végkifejlet. Várom a folytatást.8 pontra értékelem. 8/10

Holtodiglan:
Nem semmi története van. Ben Affleck is jó volt, de Rosamund Pike mindent vitt. Nem egy hétköznapi film, szerintem még évek múlva is emlékezni fogok rá. 8,5/10

22 jump street: Sokkal jobban tetszett, mint az első része, amin bár szintén lehetett nevetni, de ezen sokkal többet. Imádtam, vígjátéknak tökéletes. 7/10
But he is a good boy...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 138 regisztrált és 0 vendég