Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. november 7., péntek 9:05

Pár film, rég írtam ide :)

Lopják a koporsómat
Jugoszláv vígjáték, ha jól emlékszem GT ajánlotta még valamikor. Az első 15 perc jó, utána viszont rémunalmas sajnos.

22 Jump Street
Az első rész sokkal jobban tetszett. Sajnos Ice Cubet rettentő módon idegesített. Kevesebb poén volt benne mint az első részben, sok helyen erőltetett volt. A stáblista és a következő filmek trailerei viszont nagyon jól meg voltak oldva.

Dracula
Még nem láttam Coppola klasszikusát. Nagy filmélmény, nagyon nagy audiovizuális teljesítmény, és tényleg egyedi filmélmény, nem győzöm hangsúlyozni. Vannak hibái, és Keanu Reeves fiatalkori énje is elég esetlen, kb. mint most Shia Löböf :D

Kelly hősei
Sajnos nem jött be, tipikusan olyan film, amelynek ha megfog a hangulata, beszippant teljesen. Nálam ez nem következett be, így felejthető alkotás nálam.

Az utolsó erőd
Csöpög az amerikai hazafias republikánus maszlagtól, de ez a film nagyon jó! Robert Redford nagyon nagy alakítást hoz le, Gadolfini (R.I.P.) is hozza a kötelezőt. Kedvelem a börtönfilmeket, főleg ha a feszültséget fenn tudja tartani, volt lüktetése a filmnek, nem áll le egy percre sem. Örülök, hogy megnézhettem.

Moszkva tér
Érdekes magyar film, a felnőttkor küszöbén levő tanulók a rendszerváltás idején tapasztalják meg a változás szelét. A budapestiek jobban átérezhetik a hangulatát, de így is kellemes film mindenki számára, tükrözi a társadalmi problémákat, bemutatja a korszakalkotó/váltó politikai eseményeket, sok részletre figyel, egy szóval.

A bűn éjszakája
Van egy jó koncepció, aztán rémunalmas, ki nem dolgozott forgatókönyv. Nem kellett volna rá pénzt költeniük. Készült második rész is, az remélem jobb lesz.

Hidegvérrel
A könyv adaptációja, a film felejthető sajnos. Sok kulcsrészlet hiányzik belőle, bár az dicsérendő, hogy eredeti helyszíneken forgatták, már egy évvel a regény bemutatása után.

Sráckor
Remek alkotás, nagyon egyedi módon készült. Sajnos valamivel többet vártam az előzetesen olvasott kritikák miatt, de így sem volt egyáltalán rossz. Érdemes megnézni :)

Capote és A hírhedt
Gyakorlatilag ugyanarról szól a két film: A Clutter-gyilkosságot követő események, valamint a Hidegvérrel című regény megírása. Előbbi film inkább dokumentalista jeleket hordoz, míg a másik a kapcsolatokra épít. A színészválasztás szempontjából a hírhedt jobban választott szvsz, mivel P.S. Hoffman (R.I.P.) nem volt szerintem teljesen jó választás Capote szerepére. Az elítéltek kiválasztása a Capote c. filmben jobban sikerült (Daniel Craig - Perry Smith a cherokee félvér, na ne...). Külön tetszett, hogy Harper Lee karaktere mindkettőben jól van bemutatva, sok dolgot megtudtam róluk. Capote egy nagyon tenyérbemászó alak lehetett...
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. november 6., csütörtök 23:07

Faust írta:Nagyon fárasztó lett az Interstellar. Hatfél.
Valóban nem mestermű lett, de nem volt ez rossz film. Szerintem te is fáradtan nézted meg, akkor lehet fárasztó. Meg ilyen sztárolt filmnél mindenki keresi kényszeresen a hibákat is, pedig nem szabad.
Kilenc pont necces jelenleg neki imdb-n, nem is érdemli meg, hogy odaérjen. De a 8-8.5 között megáll az normális, bár úgyis felette lesz... Jól fel volt ez építve, de a vége valahogy nem oké. Nálam 7.5-8 között egyenlőre, ami engem tekintve nem rossz, mert ez Remy skáláján mérve tízpertíz pontszámmal ér fel. :D
Maga a film amúgy necces témákba is belemegy, ami amúgy minket is érint. Spoiler nélkül: Ez a bombázás a sztratoszférából elméletileg létezik/het, meg a csendes biológiai terror is. Bár ezeket csak egy mondatban említi meg, de mindenképp érdekes. Nolan nem volt híres erről az oldaláról, legalábbis eddig. Amúgy külön a baj okát nem részletezték, hogy miből ered, úgyhogy ebből gondolom, hogy ezek valamelyike.
Volt benne egy nagyobb logikai hiba is, de ezt majd akkor részletesen, ha kijött dvdn. Na még én mintha hiányos textúrákat is láttam volna. Ha létezhet még ilyen. :lol: Személem a nagy j.. tájat, oszt ott tátong egy átlátszó lyuk. Technikailag abszolút nem volt csúcs film. Ilyen díjat szerintem kapni sem fog a jövőben.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2014. november 6., csütörtök 21:30

palesz77 írta:The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Main Trailer

Ejj de várom én ezt!! :D
nagyon komolyra sikerült az új trailer, az első után is már nagyon vártam, meg persze az előző részeknek is hála, de egy ilyen trailer után...... :roll: :roll: :roll: miért nem nézhetem már meg holnap? :lol: :'(

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. november 6., csütörtök 21:24

The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Main Trailer

Ejj de várom én ezt!! :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 6., csütörtök 21:09

nmate írta:Interstellar: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ja, a katarzis nem votl olyan nagy, mint az Inceptionnél, ezért is nem 10/10 nálam. Már az eleje is sokat sejtő volt, amikor a vénasszony beszélt a TV-ben. Persze ott egyből nem találtad ki a lényeget, de amikor mondták, hogy nem rossz egy 120 évestől, akkor leesett szép lassan.
Na mindegy, lényeg, hogy korrektül össze lett rakva, és elrepült a 3 óra.

Vagy 21 év? :Đ
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!:mrgreen: Miután kijöttünk a teremből azt beszéltük, hogy reméljük Nolan nem vert át minket és a filmje nem repített minket el az időben. :lol: Mire hazaérünk eltelik 10 év. :lol: De hát nem.

Ilyen élményem még egy filmnél sem volt. Iszonyú eredeti az érzés.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 6., csütörtök 21:05

Interstellar: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ja, a katarzis nem votl olyan nagy, mint az Inceptionnél, ezért is nem 10/10 nálam. Már az eleje is sokat sejtő volt, amikor a vénasszony beszélt a TV-ben. Persze ott egyből nem találtad ki a lényeget, de amikor mondták, hogy nem rossz egy 120 évestől, akkor leesett szép lassan.
Na mindegy, lényeg, hogy korrektül össze lett rakva, és elrepült a 3 óra.

Vagy 21 év? :Đ

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 6., csütörtök 20:53

nmate írta:Szerintem kurva jó volt, precíz, szép munka Nolantől. Nem világmegváltó újdonság, de tényleg egy nagyon jól komponált film, minden dimenziójában ( :mrgreen: ) 9/10
Jó volt hát. De kicsit olyan, mintha még mindig a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!fekete lyukban lennék :mrgreen:
+ az kicsit elvitte negatív irányba, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!levágtam a film végét. Mármint, hogy Mettyú üzen a könyvekkel.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 6., csütörtök 20:51

Szerintem kurva jó volt, precíz, szép munka Nolantől. Nem világmegváltó újdonság, de tényleg egy nagyon jól komponált film, minden dimenziójában ( :mrgreen: ) 9/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 6., csütörtök 20:41

Interstellar

- Röviden: Húha.
- Hosszabban: Nolan érdekes vidékre tévedt, de talán az eddigi legegyedibb élménnyel szolgáló filmjét forgatta le. Hogy jó-e? Hirtelen nem tudom elmondani, de annyi biztos, hogy rossznak nem mondanám.

Erre aludni kell.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. november 6., csütörtök 15:01

Magyar rajzfilm került az Oscar-döntőbe

F_szom végre! Ebben amúgy is k_rvajók vagyunk, bármennyire hihetetlen. Legalábbis amennyire én tudom. Nagyon örülök ennek, és nagy szó is!
Bár politika az egész Oscar is, szóval kétlem hogy nyerne, de ez is hatalmas szó már! Szorítok hátha összejön! :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. november 6., csütörtök 12:37

ziro4vr írta:
Faust írta:Ezt már páran felhozták korábban is, és általában megjegyzem, hogy szakmai szemmel semmi baj nincs a filmjeivel. :)

Egyszer megnézni amúgy bőven jó, bár érzem előre, hogy kissebbségben leszek a véleményemmel. :mrgreen:
ez a "visszajövök kislányom jajj de nagyon szeretlek, jajj de nagyon hiányzol" nyálasság mekkora szerepet kapott benne? kicsit elvette a kedvem előzetesen :lol:
A 160 percből kb...100. :mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. november 5., szerda 17:49

Megtaláltam a Margaret ikertestvérét.
Future weather avagy Milyen jövő vár.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Csak ez nem az abortusz fájdalmas, meg az izraeli-palesztin háború nem veszekedést okoz az amerikai középiskolákban témákat dolgozza fel, hanem anya-lánya kapcsolatról szól, meg a környezetvédelemről, hasonló precizitással és legalább ugyanannyi mondanivalóval belepréselve, ugyanolyan szerethető karakterek által megformálva, mint a már említett anna Paquin féle mesterműben.

Tényleg mintha a két film ugyanaz lenne, csak más köntösben. Meglepődve tapasztaltam azonban hogy a két rendező teljesen különböző, pedig ugyanolyan magas színvonalat képviselnek. Kenneth Lonegran és Jenny Deller a filmművészet legnagyobb alkotói, hihetetlen mi mindenre képesek.
ezektől se nézek több filmet, hihetetlen milyen igénytelenek... :roll: :(

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. november 5., szerda 9:50

Ahhaha, az este megnéztem a 22 Jump Street-et :lol:
Sokan mondják, hogy az első jobb volt, fene se tudja, én már nem emlékszem, de itt is voltak jelenetek. Ice Cube feje a family találkozón :lol: , az irodai jelenet :mrgreen: , a credits a végén óriási.
Elég egyszerű film, de én szakadtam ezerrel.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. november 4., kedd 22:50

Faust írta:Ezt már páran felhozták korábban is, és általában megjegyzem, hogy szakmai szemmel semmi baj nincs a filmjeivel. :)

Egyszer megnézni amúgy bőven jó, bár érzem előre, hogy kissebbségben leszek a véleményemmel. :mrgreen:
ez a "visszajövök kislányom jajj de nagyon szeretlek, jajj de nagyon hiányzol" nyálasság mekkora szerepet kapott benne? kicsit elvette a kedvem előzetesen :lol:
Nem illik.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 4., kedd 21:35

It's OFFICIAL! - Daniel Radcliffe (“KILL YOUR DARLINGS,” “HARRY POTTER”), Lizzy Caplan (Showtime's "MASTERS OF SEX," the upcoming "THE INTERVIEW") and Jay Chou (Taiwanese mega-star) will star in Lionsgate's Now You See Me 2 from director Jon M. Chu!

Hát jó... :roll: Pedig imádtam az első részt, egyik kedvenc filmem lett. Itt már a szereplők sem szimpik.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. november 4., kedd 18:50

the salvation

8/10

korrekt.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. november 4., kedd 18:00

Ezt már páran felhozták korábban is, és általában megjegyzem, hogy szakmai szemmel semmi baj nincs a filmjeivel. :)

Egyszer megnézni amúgy bőven jó, bár érzem előre, hogy kissebbségben leszek a véleményemmel. :mrgreen:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4755
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. november 4., kedd 15:17

Faust írta:Nagyon fárasztó lett az Interstellar. Hatfél.
amire ezekszerint dobnom kell így látatlanban +kettőt, mert te nem kedveled nolant. :mrgreen:
másrészt, te szakmai szemmel nézed már ezeket a filmeket és nem átlag laikusként aki csak úgy beül egy mozira. amivel egyébként nincs baj, félre ne érts.

természetesen még nem láttam a filmet.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. november 4., kedd 15:10

Nagyon fárasztó lett az Interstellar. Hatfél.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. november 3., hétfő 18:44

Family Guy - így zajlik a magyar szinkron felvétele

igen a ma-ma-dár, a madár az ász :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég