Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. június 1., vasárnap 21:05

Szóval akkor még egy kis Enter the Void

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Rendkívül összetett ez a film és nagyon "bátor" is. Olyan dolgok szerepelnek benne, amiket még az igazán sokkoló filmekbe sem mernek belerakni, gondolok itt az abortuszra, konkrétan mutatják, hogy "kikaparják" az embriót, majd igen csak közelről mutatják azt. Ott azért elfordítottam a fejemet. Még ha gusztustalan is, ez akkor is a kőkemény valóság, ez bizony így néz ki az életben, és rengetegszer használják ezt az eljárást. De a végén a megtermékenyítésél is van egy érdekes jelenetsor (gondolom nem kell ecsetelni melyik), eléggé polgárpukkasztó, de valójában tényleg ez történik gyermeknemzés közben, semmi nincs ebben, teljesen természetes dolog, csak ugye nem vagyunk hozzászokva, hogy filmekben ilyenek vannak. Ez például nagyon egyedivé teszi a filmet, és valódivá is, semmi kamu.

Aztán a film rögtön úgy kezdődik, hogy csak ámultam-bámultam, valahogy tényleg így érezte magát az ember, ha valamilyen kábítószerhez nyúl, és lehet tényleg ezek flesseli, nagyon durván jól meg van csinálva, lehet a rendező is nyomott 1-2 adagot a filmkészítés közben. :D Ez is adott egy pluszt a filmnek.

Majd ugye jön a film lényegi jelenetsora, amikor Alex elmeséli hogy miről is szól a könyv, amit kölcsönadott Oscarnak. Nem tűnik izgalmasnak, sosem érdekeltek az ilyen spirituális-ezoterikus dolgok, de ahogy meséli a csávó valahogy mégis megjegyzi az ember, és de jó, hogy figyeltem, mert ez adja a film értelmét. Utána lényegében tökéletesen megtörténik mindaz, amiről Alex hadovál. És ilyenkor elgondolkozik az ember (én is így tettem), hogy lehet tényleg így lesz a halál után, de lehet hogy nem. Ugyanakkor ez a verzió kurva jól van tálalva, az elejétől a végéig.

Zseniális, ahogy ugrálunk az időben, bemutatják Linda és Oscar gyerekkorát (amúgy gondolom ezek a részek voltak a könyv szerint az élet lepörög előtted) és megtudjuk, hogy miért is maradtak magukra. Aztán a helyszín, az éjszakai Tokió, a fertő, villódzó fények, tökéletes fészek a filmnek. Azonban arra kíváncsi lennék, hogy valóban ilyen-e Tokió, vagy ott is csak bizonyos kerületek, mert eddig nem igazán így élt bennem Tokió képe...

A vége felé a repkedéses részeket nem egészen értettem, hogy benne voltunk egy bizonyos jelenetben, aztán szépen kiemelték azokat a tárgyakat, amiben majd később belerepülünk, előtte pedig elkezd lüktetni a fény az egész helyiségben, na azokat nem tudtam hová tenni, csak azokat, hogy mikbe fognak belerepülni. :mrgreen:

A vége pedig ugye a reinkarnáció, a Love Hotelben, a testvére gyermekeként, és amit ígértek egymásnak beteljesül, örökké együtt maradnak. Na ez is érdekes volt megcsinálva (mármint a reinkarnáció), csak néztem ki a fejemből. Még annyit írnék, hogy a kamerabeállítások is zseniálisak voltak, végig Oscar mögül mutatták a jeleneteket, alig-alig mutatták az arcát, ez is plusz pont


Ennyi jutott most eszembe a filmről még, talán kicsit kesze-kusza lett, de nehéz róla írni, ezt tényleg meg kell nézni.

beneraul
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014. március 5., szerda 14:46
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid, ZTE FC
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: beneraul » 2014. június 1., vasárnap 13:22

Megnéztem én is a Counselort. Ha csak simán megosztó lenne, azt meg is érteném, de az össznépi lehúzást nem tudom hova tenni, vagy legalábbis kicsit pozitívabb visszhangot várnék. Ugyan azt nem nehéz, de Scott saját magához képest most még stílusos volt és egyedi. Annyiban furcsa a film, hogy a párbeszédek nagyon duplafenekűek és rohadtul nem életszerűek, de én ezt betudom annak, hogy szándékoltan képviselnek egyfajta képregényszerű stílust, ahol a morális tanulságot meg a bölcsességeket nem a néző/olvasó deriválja magának, hanem direkt módon beleírják a szövegbe. Na innentől tényleg ízlés kérdése, hogy ez kinek tetszik. Nekem például alapból nem, de mivel ezt végig következetesen tartja, nem tér el tőle (Scottnál szoktak lenni ilyenek, hogy most akkor mi van?), szerintem teljesen rendben van, érdekes és működik. Illetve - jobb szót egyelőre nem találok rá - ez a balladisztikusság is előnyére válik a filmnek, szerintem teljesen jól játszik azzal, hogy mit láttat, és mit nem, sőt talán ez a fő erőssége. A színeszek meg mind faszák, a nagyokon kívül Goran Visnjic és John Leguizamo egypercesének külön örültem :happy:

Nem egy világbajnok cucc, de nálam egy 7-est megér. Azt is megkockáztatom hogy a Gladiátor utáni dolgaiból sokat élből leköröz. A Prométeuszt és a Mennyei királyságot nem láttam, de az Amerikai gengszternél, a Body of Lies-nál meg a Robin Hoodnál simán jobb. A Black Hawk Downban nem vagyok biztos, nálam szezonálisan változik, hogy hova rakom azt a filmet :D

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2014. június 1., vasárnap 12:26

Illetve szerintetek melyik a legjobb Steven Seagal film?
Tűzparancs...mert abban fél óra után szó szerint tovaszáll :mrgreen: :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. június 1., vasárnap 12:00

Remy írta:Látta már valaki a Kis Vuk című remekművet?

Illetve szerintetek melyik a legjobb Steven Seagal film? Nico, Úszó erőd? (tudom-tudom...szar az összes :mrgreen: )
az összes segal film ugyan az :lol:

kisvukra meg még te se pazarolj időt .. inkább nézd meg dancsópeti bemutatóját :D
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. június 1., vasárnap 11:32

Remy írta: szerintetek melyik a legjobb Steven Seagal film? Nico, Úszó erőd?
Én olyan sok filmet nem láttam tőle, de az Ölve vagy halva tetszett, meg úgy emlékszek hogy a Sebhelyek is bejött annó :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. június 1., vasárnap 11:15

Látta már valaki a Kis Vuk című remekművet?

Illetve szerintetek melyik a legjobb Steven Seagal film? Nico, Úszó erőd? (tudom-tudom...szar az összes :mrgreen: )
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. június 1., vasárnap 2:01

A Néptelen föld és a Testrablók támadása kisebb csalódás volt, pedig sokat vártam tőlük...

Tremors, Top Gun, Utolsó cserkész, Ötödik elem, Véres játék ismét pipa. B-) megunhatatlan klasszikusok.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. június 1., vasárnap 1:40

A nimfomániásról vélemények? :hmmm:
Asszonypajtival lepörgettük egymás után a két részt, hihetetlen ez a Trier, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor (majdnem) meghúzta az Antikrisztus elején lévő jelenetet a gyerekkel + az egyik kedvenc filmzeném is megszólalt, amit ugyanitt hallhattunk, szinte hidegrázós volt.
A negyedik filmje volt már ez, amelyet megtekintettem, az első része nagyon tetszett, viszonylag gyorsan pörgött is, egyből nyomtam is rá egy szép kerek nyolcast az IMDb-n, a második már annyira nem volt pörgős.
Volt egy-két kiszámítható jelenet, de ezekért szeretjük, kedveljük, vagy éppen utáljuk Trier munkásságát, ki, hogy van vele.
Mivel nem napokkal, hetekkel később néztem meg a második részt, így nem tudtam nagyot csalódni, mint valaki írta korábban, akkor lehet csak ötös lenne a második, az első pedig nyolc pont, de így volt jó ez.

Jó szívvel tehát 8,5 + 6 = 7,5.

Hullámtörés, Antikrisztus, Melankólia, A nimfomániás - pipa! B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. június 1., vasárnap 1:14

Pipita írta:Ha van rá erőd, megírhatnád, engem nagyon érdekelne. :)
Faust írta:Engem is. :)
Rendben skacok, holnap megpróbálom összeszedni róla a gondolataimat. :) Nehéz lesz írni róla.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 31., szombat 23:58

messideco írta:http://hetediksor.hu/2014/05/31/a-sci-fi-1902-ota/

1:08-nál a világító szemű gyerekek melyik filmből vannak?
Village of the Damned :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. május 31., szombat 23:53

http://hetediksor.hu/2014/05/31/a-sci-fi-1902-ota/

1:08-nál a világító szemű gyerekek melyik filmből vannak?
"And my heart will leave you never."

volt
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:40
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: volt » 2014. május 31., szombat 23:00

2013-as Sztálingrádot valaki már látta? megéri megnézni?

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. május 31., szombat 19:53

Most meg már azt mondják, hogy mégsem ő fogja rendezni. :roll:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. május 31., szombat 19:36

Az Ant-Man új rendezője Adam McKay /Ron Burgundy filmek/ :D

The Best Offer
Már régóta itt csücsül a gépemen, most végre megnéztem. Nagyon jó film, aki szereti a komolyabb alkotásokat is, azoknak bátran ajánlom. Giuseppe Tornatore, Geoffrey Rush, Ennio Morricone, elég meggyőző nevek. Ha hamarabb látom, lehet ezt ajánlottam volna filmklubba. Erős 8-as .
Kép

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. május 31., szombat 12:56

Egy kis X-Men még mindig:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most belegondoltam, hogy az Apokalipszis 1980-ban fog játszódni a First Class szereplőivel vélhetően. Na most ezek alapján gyakorlatilag tök érdektelen az egész, mert a DoFP végén láthattuk, hogy kivel mi történt, illetve hogy ki maradt életben. Amikor meg mondta az öreg Charles, hogy sok dolgot meg kell beszélnünk, az alapján már azt is simán kinézem a következő filmből, hogy Wolverine agymosott lesz, ezáltal ő lesz az egyik Lovas (Halál), aztán a végén valaki "visszahozza" és az ő segítségével megoldják a problémát.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. május 31., szombat 0:02

X-Men még mindig
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Wolverine egyike a Négy lovasnak pár képregényben.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. május 30., péntek 23:53

nmate írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amúgy érdekes, nekem pont a 4 lovas miatt ugrott be egész addig csak bambultam, pont azért, mert ilyen nyikhaj volt. Remélem én is, hogy Wolverine nem lesz a lovasok között...
Én sajnos nem olvastam a képregényt,ezért kérdezném,hogy:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Wolverine Apokalipszis "csicskása" lesz? Miért? Hogyan? Azt hittem ő jóarc... :'( A 4 lovasnak milyen szerepe van? Bocsi az értetlenkedésemért,csak érdekel a sztori egy picit :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. május 30., péntek 23:51

MyStiQ írta:Említette a nevedet. :) Igazi sasszem vagy. Én már akkor rárántottam, amikor Őt megláttam. Mármint nem Zsombit. :mrgreen:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amúgy érdekes, nekem pont a 4 lovas miatt ugrott be egész addig csak bambultam, pont azért, mert ilyen nyikhaj volt. Remélem én is, hogy Wolverine nem lesz a lovasok között...

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. május 30., péntek 23:44

Említette a nevedet. :) Igazi sasszem vagy. Én már akkor rárántottam, amikor Őt megláttam. Mármint nem Zsombit. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. május 30., péntek 23:40

MyStiQ írta:X-Men: DoFP

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Apokalipszisen beszartam, még akkor is, ha ilyen kis nyegle fos volt most, a Lovasokon meg főleg (kösz Zsombi, hogy szóltál most miattuk :mrgreen: )
Kérdezd meg észrevette-e elsőre :mrgreen: :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég