Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. március 11., hétfő 8:05

ferni írta: Ryan Gosling Performs "I'm Just Ken" | Academy Awards 2024

Akit érdekel a lényeg :lol:

Zseniális volt ez, maga a Barbie film is egy nagyon bátor húzás volt, nem egy sablon valami volt végre, jó látni, hogy Gosling mennyire elemében van :lol:
Nálam ez vitte a showt. Fagy - Pingvin vs Batman

:lol: :lol: :lol:

Oppenheimer, Nolan, Cilian Murphy, Downey Jr, Emma Stone, Godzilla...

Kifejezetten jó helyre kerültek a díjak. Örülök. :agree:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. március 11., hétfő 8:00

Ryan Gosling Performs "I'm Just Ken" | Academy Awards 2024

Akit érdekel a lényeg :lol:

Zseniális volt ez, maga a Barbie film is egy nagyon bátor húzás volt, nem egy sablon valami volt végre, jó látni, hogy Gosling mennyire elemében van :lol:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rashidm » 2024. március 11., hétfő 7:25

Faust írta: En a Messiast iden elolvasom, a tobbi elvileg mar nagyon agyfasz.
A második és harmadik rész még tok jo, a negyedik és ötödik rész már nehezebb olvasmány (legalábbis számomra), az utolso könyv pedig ismét jo, bár abban is van üresjárat.

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2024. március 11., hétfő 6:47

Cilian nagyon megerdemelte :D :D :)
Oppenheimer 7 Oscart kapott. Nem semmi

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. március 9., szombat 18:46

En a Messiast iden elolvasom, a tobbi elvileg mar nagyon agyfasz.

ELSiete
Hozzászólások: 2796
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2024. március 9., szombat 18:44

hehetheoriginal írta: Most jottem ki dune2rol, eletem kb legjobb mozis elmenye volt. Eredetiben nezve, 6an voltunk a teremben, evek ota nem kotott le film ennyire, valszeg ki voltam ehezve mar.
Egyedul a gyengecske zendaya.... Na mindegy, ez van.
Megy top filmek koze, szeretem, mikor hagyjak egy rendezonek, hogy megvalositsa a viziot.
Konyveket nem olvastam, anno babakent meg remlik valami rts, ami epikus volt. Ranezek a konyvekre sztem angolul eloszor.
Jo volt bazzeg
Szerintem Zendaya is top volt, hibatlan a színészi casting, kb a legjobb fiatal színészek most megfordultak ebben a filmben. Austin Butlert nem láttam még más filmben, de itt beteg volt. Anya Taylor Joynak is volt egy rövid cameoja. Latvanyvilag, sztori, hangulat, színészek nalam 10/10, a könyveknek lehet neki kellene állni, mert nagyon messze van az a harmadik rész...
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. március 9., szombat 11:29

DREDD BÍRÓ: Egy kőkemény, megrendíthetetlen, vicsorgó, egysorosokat puffogtató, szemrebbenést nem ismerő Stallone, akitől még a szar is vigyázban áll a rosszfiúkban. Rettentő B-cucc, de annyira erőszakos, mocskos és szórakoztató, hogy minden hibája telibe van szarva.
A casting amúgy zseni Sly mellett: Armand Assante, Jürgen Prochnow, Max von Sydow, Diane Lane, Rob Schneider, Scott Wilson.

DREDD: Olcsó, olykor még szarul is néz ki, de brutál menő. Rettentő kreatív és véres, nincs fölös pofázás csak a dara. Urban jó, Olivia Thirlby szintén, de Lena Headey-t is jó volt látni gonoszként.
Valahogy ezt és a 95-ös Stallone-filmet kéne egybegyúrni és akkor kapnánk meg a tökéletes mozit.

Amúgy nagyon kijárna ennek a karakternek egy értelems büdzsé és stáb.

A TERROR ISKOLÁJA: A kérdés már csak az, hogy ez nekem eddig miért maradt ki? Sean Astin megtestesíti mindazt, amit imádok a 80-as és 90-es években. Illik bele, jól áll neki ez a vagány, hősies csibész szerep.
A sztori pedig tök szórakoztató, néhol pedig kellően brutális is. Ráadásul olyan színészek vonulnak fel benne, mint R. Lee Ermey, Denholm Elliott (itt nem tévedt el!), Louis Gossett Jr., Jerry Orbach.

Nagyon kellemes meglepetés!

DZSUNGELHAJSZA: Szombat délutáni limonádé Cenával, amit ha 3 részletben nézel meg sincs semmi baj. Közepes fordulatszámon pörgő laza akciózás, némi poénnal egybegyúrva.

AZ ŰRHAJÓS: Adam Sandler talán legsötétebb, legdrámaibb filmje. Egy végtelen melankólikus érzésre felhúzott szerelmi történet (ami itt-ott még működik is), egy egyedül utazó űrhajós és a szerelme között. Mindezt olyan szintű álfilozófiai fűszerezéssel, hogy a film végére instant a kezedbe nyomják a bölcsész diplomát.

Nem jó film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 7., csütörtök 11:55

hmm lehet, nincs mit tenni, meg kell nézni megint :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2024. március 7., csütörtök 11:24

Vágom, még az jutott eszembe, hogy azután ment délre Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mikor lebombázták a szálláshelyüket. Talán az lehetett egy lökés a számára.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 7., csütörtök 10:39

dune:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azt vágom, hogy voltak délen, csak maga a döntés, hogy az álmok miatti visszakozás után hogy és főképp miért született meg, az volt a kérdés bennem

@Csabber: nagy segitseg a link a konyvekhez :lol: :mrgreen:
asszem maradok amatőr szinten, kezdem az első alapkönyvvel :kalapos:
és magyarul :D


más:
dune után visszazuhantam a hétköznapi szarfosba:
argylle, a t-rex kezű henry cavillel, fél óráig bírtam. nézhetetlen hányadék. egyszerűen gagyi.
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2024. március 6., szerda 15:16

hehetheoriginal írta: Gondolkodtam ma reggelre kicsit a filmrol, es nem egeszen allt ossze vagy ertettem meg, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miert allt be paulnal a valtozas, mi volt a kivalto ok, hogy egyik pillanatban még nem akart delre menni az almaitol valo felelem miatt, aztan utana mar a vizbol vedel meg miutan felnyilt a szeme, hogy ki a nagyfater mar mindenkin atgazolo torteto vergecive valt, meglovagolva anya meg a fanatikusok vagyait. Plusz tobbszor elhangzik, hogy a vallasi fundamentalistaktol fel delen, ezert nem akar odamenni, de hat delen lofasz sincs, semmi nem volt, akkor mi ez az egesz? Kell a konyv, hogy megertsem, itt ugy erzem csomo reszlet ki lett hagyva, at lett ugorva, el nagy nagyolva
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most lehet rosszul írom, de úgy emlékszem, hogy Paul azért ment le végül délre, mert még nagyobb erőkkel jelentek meg a Harkonnenek a bolygón, és ott tud embereket toborozni. Nyilván ez azzal járt, hogy így el kellett fogadnia a sorsát, különben nem álltak volna be mögé a vallásifanatikus Fremenek.
Ugye Paul fel akarja szabadítani a fremeneket, vagyis hogy a fremenek felszabaduljanak akár maguktól. Csak mivel a Stilgarék és az anyja el kezdték építeni a kultuszát, így összeértek a szálak.

De voltak délen, maga azok a jelenetek már ott játszódnak, az anyja is ott van, oda mentek a homokférgeken. Tehát emberek vannak ott, milliók, akik várják a messiást. Ezért megy oda, mert hadsereg kell neki ahhoz, hogy győzzön, és a császárnak is mattot adhasson.

Arra fixen emlékszem, hogy Chani szerepe full más az első könyvben, és nem így van vége a kötetnek, mint itt a filmnek az ő szerepében.


De lehet rosszul mondom, én régen olvastam az első könyvet, újrázni fogom.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 6., szerda 14:06

hehetheoriginal írta:
Konyveket nem olvastam, anno babakent meg remlik valami rts, ami epikus volt. Ranezek a konyvekre sztem angolul eloszor.
Jo volt bazzeg
Awww, Dune 2, az nagyon megszerettette az emberrel a vilagot, amellett meg egy kurvajo jatek is volt. Bar a Harkonnen haz a jatekban menobbnek tunt :D

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Csabi » 2024. március 6., szerda 8:59

Faust írta:
hehetheoriginal írta: Most jottem ki dune2rol, eletem kb legjobb mozis elmenye volt. Eredetiben nezve, 6an voltunk a teremben, evek ota nem kotott le film ennyire, valszeg ki voltam ehezve mar.
Egyedul a gyengecske zendaya.... Na mindegy, ez van.
Megy top filmek koze, szeretem, mikor hagyjak egy rendezonek, hogy megvalositsa a viziot.
Konyveket nem olvastam, anno babakent meg remlik valami rts, ami epikus volt. Ranezek a konyvekre sztem angolul eloszor.
Jo volt bazzeg
:sziv:

Elvileg az uj forditas nagyon jo lett. El nem tudom kepzelni, mennyire nehez olvasmany lehet angolul.
https://www.reddit.com/r/coolguides/com ... bout_dune/
ha valaki elolvasná a könyveket. itt egy guide hozzá. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 6., szerda 6:34

Gondolkodtam ma reggelre kicsit a filmrol, es nem egeszen allt ossze vagy ertettem meg, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miert allt be paulnal a valtozas, mi volt a kivalto ok, hogy egyik pillanatban még nem akart delre menni az almaitol valo felelem miatt, aztan utana mar a vizbol vedel meg miutan felnyilt a szeme, hogy ki a nagyfater mar mindenkin atgazolo torteto vergecive valt, meglovagolva anya meg a fanatikusok vagyait. Plusz tobbszor elhangzik, hogy a vallasi fundamentalistaktol fel delen, ezert nem akar odamenni, de hat delen lofasz sincs, semmi nem volt, akkor mi ez az egesz? Kell a konyv, hogy megertsem, itt ugy erzem csomo reszlet ki lett hagyva, at lett ugorva, el nagy nagyolva
De nyilvan lesz 3. resz (ugye?) mar csak a szineszek megjelenese miatt is (Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hugi pl)
Plusz jo volt latni a stablistaban a millio magyar nevet, jol osszeraktak gg
El nem tudom kepzelni, mennyire nehez olvasmany lehet angolul.
easy B-) :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. március 6., szerda 0:48

hehetheoriginal írta: Most jottem ki dune2rol, eletem kb legjobb mozis elmenye volt. Eredetiben nezve, 6an voltunk a teremben, evek ota nem kotott le film ennyire, valszeg ki voltam ehezve mar.
Egyedul a gyengecske zendaya.... Na mindegy, ez van.
Megy top filmek koze, szeretem, mikor hagyjak egy rendezonek, hogy megvalositsa a viziot.
Konyveket nem olvastam, anno babakent meg remlik valami rts, ami epikus volt. Ranezek a konyvekre sztem angolul eloszor.
Jo volt bazzeg
:sziv:

Elvileg az uj forditas nagyon jo lett. El nem tudom kepzelni, mennyire nehez olvasmany lehet angolul.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Berti » 2024. március 5., kedd 22:38

Ugyanez, most jöttem ki, életem legjobb mozis élménye.

Ha a felénél végetér, akkor is egy top alkotás.
Képvilág, zene, karakterek, sztori minden patika.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Butlert sajnáltam, hogy kinyiffant a végén, hihetetlenül jó hozta a villain karaktert.
Timothee pedig beárazta magát ezzel annak is, aki eddig nem ismerte el. :agree:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. március 5., kedd 19:40

Most jottem ki dune2rol, eletem kb legjobb mozis elmenye volt. Eredetiben nezve, 6an voltunk a teremben, evek ota nem kotott le film ennyire, valszeg ki voltam ehezve mar.
Egyedul a gyengecske zendaya.... Na mindegy, ez van.
Megy top filmek koze, szeretem, mikor hagyjak egy rendezonek, hogy megvalositsa a viziot.
Konyveket nem olvastam, anno babakent meg remlik valami rts, ami epikus volt. Ranezek a konyvekre sztem angolul eloszor.
Jo volt bazzeg
thereisonly1ronaldo

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2024. március 3., vasárnap 23:10

Nika91127 írta: Mi is ma 11kor Etele.
Hát, a film gyönyörű. Nekem az átirat nem tetszett, de szükséges volt. Kicsit a látomásokból többet mutattam volna, vagy a sziecs életéből.
És igen... a vallási fanatizmus... valós probléma.
Egyébként volt még a popcornos vödörből? :mrgreen:
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. március 3., vasárnap 21:53

Nika91127 írta: Mi is ma 11kor Etele.
Hát, a film gyönyörű. Nekem az átirat nem tetszett, de szükséges volt. Kicsit a látomásokból többet mutattam volna, vagy a sziecs életéből.
És igen... a vallási fanatizmus... valós probléma.
Hat, a konyv masodik fele konkretan dogunalom, kivancsi vagyok mit kezdtek vele.

Cali: 20 perc reklam, es trailer, vegre besotetedik, elkezdodik a film…es jonnek meg vagy 20-an a bufebol. :lol:

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2024. március 3., vasárnap 21:50

Halfkey írta: Én is voltam ma Etelében, a film jó volt, csak valami paraszt végig fordított a párjának. :mrgreen:

Lófaszt amúgy, Boribon nyaral bábjátékra vittem el a 4 éves kislányom. Az sokkal jobb volt!!!
Mi Boribon cicáján voltunk Soroksáron szombaton :)

Előtte pár héttel meg Sopronban.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég