Divat

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Divat

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. november 16., szombat 20:56

jólvan Dávid, elég lesz.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Divat

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 16., szombat 20:43

én pedig a konzervatív gondolkodást utálom.
persze a kirívó esetekben egyetértek, de donát álláspontja áll hozzám közelebb.

pedig annak ellenére, hogy van néhány, manapság divatos színes (farmer anyagú, vagy ahhoz hasonló) nadrágom, volt már 1-2 nem túl átlagos cipőm, vagy próbálok mindig a divattal haladni a frizura terén, ezerszer inkább tartozom a "normális" emberek közé, mintsem a páwák közé.

volt rengeteg olyan dolog, ami a fiatalok körében hullám volt (rózsafüzér, mély kivágású pólók, cápafog nyaklánc vagy éppen ez a nadrág feltűrés a boka fölé) de nálam kimaradt, ugyanis egyszerűen nem tetszik.

egyébként a jellem tekintetében abszolút nem a ruha teszi az embert, aki nagyképű, meg köcsög, az szövetkabátban vagy lakkcipőben is az. :mrgreen:

Az ecset hajról meg annyit (akinek ilyen van attól bocs h így hívom ) hogy régebben is volt, semmi probléma nem volt vele, ha vkin olyat láttál akkor azt egyedinek vélted, volt stílusa. Nade az kicsit durva h ma már szinte nincs olyan nap h bele ne futna az ember egy ilyenbe.
de kopaszba, vagy szimplán rövid hajú átlagos frizurájú emberbe (mint pl. gerrard vagy messi haja) még sűrűbben futsz, mint olyanba, akinek valamilyen divat frizurája van.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. november 16., szombat 20:36

Mike írta:Az ecset hajról meg annyit (akinek ilyen van attól bocs h így hívom :D ) hogy régebben is volt, semmi probléma nem volt vele, ha vkin olyat láttál akkor azt egyedinek vélted, volt stílusa.
Ezt nagyon adom. Régebben, akinek ilyesmi haja volt, az általában valamelyik underground szubkultúrához tartozott. Legtöbbször metalcore vagy deathcore fanoknak volt ilyen oldalt-hátul felnyírt, felül viszonylag hosszú haja. Manapság tényleg minden második fiatalnak ilyen a haja. A vászon cipő szintén. Régebben a legtöbbször szintén a metalcore fanok jártak ilyen vászon vans csukákban, így lehetett "felismerni" hogy milyen zenét, stílust is szeret. Manapság már ez sem így van (sajnos), én is ezek közé tartozom (mármint a metalcore fanok közé), de már nagyon egybe olvadt az öltözködési stílus az átlagéval, a divattal - sajnos.

De a DC meg a Converse ugyan ezen ment át. Mindkettő divat márka lett, holott régen szintén csak egy szűk réteg hordta ezeket.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 16., szombat 19:36

Mike írta: de ezt levetíthetnénk más témákra is, nem csak a divatra. Hát elég szörnyű a jövőkép.
- manapság az a menő, ha valaki megbukik, aztán megy augusztusban vizsgázni... elképesztő, hogy mennyire nem akarnak tanulni a mai általános iskolások és középiskolások. Cigi, pia megy, meg a facebook a suliban.

- a másik kedvencem, amikor azzal menőznek, hogy megvan a jogsi, aztán nem is akarnak vezetni. Mert nem szeretnek... de hát kell 17-18 évesen a jogsi, mert ki lehet írni facebookra, hogy megvan.

tehát igen... minden témában lehet találni olyan dolgokat, amik az évek során nagyon megváltoztak. Nem vagyok öreg, de amikor én voltam 12-15 éves, akkor teljesen más volt minden. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. november 16., szombat 19:29

sztem meg nem árt foglalkozni ezzel a témával, mert akárhogy is nézzük, ők a jövő... :kivagyhe:

de ezt levetíthetnénk más témákra is, nem csak a divatra. Hát elég szörnyű a jövőkép.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. november 16., szombat 19:23

Mike írta:mit irigyelne?
A népszerűségét, vagy bármi mást, nem tudom nem is az a lényeg, hanem az, hogy egészséges lelkű ember nem mocskol mást, pláne nem fordít ennyi energiát arra, hogy valakit ekézzen. Nekem sem szimpatikusak azok a típusú srácok, de nem foglalkozok velük, hanem magammal, a barátaimmal, családommal, etc...
Nekem megvan a saját stílusom, azt szeretem nyilván, ha másnak más van, akár majmol akár nem, nem bántom emiatt, és nem vonok le belőle messze menő következtetéseket.

Árakhoz: én 20-30ezres cuccokat szoktam venni, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy megtehetem. Viszont szívesen vennék olcsóbban jó cuccokat, de hol lehet? Pl valaki írta, hogy 10ezerből 2-3 pulóvert lehet venni, ezt hol? Komolyan érdekel.

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: Divat

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2013. november 16., szombat 19:15

én pl. sose tudnék egy olyan ruhadarabot hordani csak azért, mert a többségnek az van... sose érdekelt, hogy akkor mi a divat, ha tetszik megveszem, ha nem akkor nem.. pl. egy ilyen vászon cipőt valahogy sose tudnék felvenni, nem tetszenek..
Nade mostmár a csajok is újíthatnának igazán, mert az utóbbi 1-2 év a srácoké volt :lol:
minél rövidebb miniszoknya és a CICANACIT ÖRÖKKÉ! :mrgreen: csak akkor van hányingerem mikor egyesek nem fogják fel, hogy az CICA naci és nem VÍZILÓ naci.
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. november 16., szombat 19:04

az a pull&bear pulcsi egy teljesen normális darab, sztem abba senki nem köt bele :)
Az ecset hajról meg annyit (akinek ilyen van attól bocs h így hívom :D ) hogy régebben is volt, semmi probléma nem volt vele, ha vkin olyat láttál akkor azt egyedinek vélted, volt stílusa. Nade az kicsit durva h ma már szinte nincs olyan nap h bele ne futna az ember egy ilyenbe. És egyébként a cikk se arról szól h ez vagy az hülyén néz ki, hanem a majmolásról, utánzásról.

Nade mostmár a csajok is újíthatnának igazán, mert az utóbbi 1-2 év a srácoké volt :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: Divat

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2013. november 16., szombat 18:51

én is hasonlóan gondolom amiket itt leír.. én talán annyiba ismertem magamra, hogy szerintem az a pull&bear kapucnis sőtét kék felső nekem is tetszik. illetve nekem is ilyen hajam van mint annak a srácnak, de ettől eltekintve én nem hiszem, hogy ezek közé "tartozok". a blog írójával meg egyet értek ahogy Mike soraival is az irigységgel kapcsolatban..

az árral kapcsolatban meg én úgy vélekedek, hogy aki megteheti az megveheti...más kérdés, hogy ezzel párhuzamosan egyeseknek az egó nagyon megnő..
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: Divat

HozzászólásSzerző: TBone » 2013. november 16., szombat 18:32

primrose írta:
remélem senki nem ismer magára
És még nem is azt mondom, hogy mindenki vásárolt ebben a boltban, de egy csomóan bevitték a ruhákat felpróbálni a próbafülkébe.
de tudod miért :mrgreen: bemegy, felveszi, a tükörbe lő magáról 36 képet, és megy fel a facebookra. ezek a kedvenceim mostanában, mikor lefényképezi magát egy zara próbafülkében és ott lóg a gyerekről a címke :lol:

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Divat

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. november 16., szombat 18:19

Mike, minden soroddal egyetértek! :)
ja igen, az idei kedvencem a boka fölé felhajtott feszülős farmernadrág-vászoncipő kombó. Fiúkon :lol:
igen, ezt én is imádom, nagyon kis cuncik benne. :lol:
But he is a good boy...

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. november 16., szombat 18:10

én se értem minek kell annyi pénzt kidobni egyszerű dolgokra. Egy pólón van egy pipa, és már 10 ezer. És hülyeség hogy jobb anyagból van.

nálam egy póló max 5ezer, de már azt is nagyon meggondolom, cipő, farmer max 10.
Még soha nem vettem 10 fölött cipőt, csak focira, ami érthető. És még soha nem volt olyan gondom egyikkel se mint amitől sokan félnek hogy lejön a talpa meg hasonló. Olyat is hallottam már h azért vesz 15-20 ezerért márkásabb cipőt mer az biztos jó sokáig bírja. Hát basszus, a következő nyáron/télen úgyis újat vesz...
Bár nyilván aki megteheti az miért ne, elvégre a drágább kategóriában kevésbé időigényes megfelelőt találni.

És amugy nem hiszem hogy sokan megengedhetik maguknak, csak el vannak tájolva, és azt hiszik attól lesz vmi jó hogy drága. Ezért aztán be se mennek olcsóbb boltokba, az ciki. Pedig ha jobban körülnéznének olcsóbb ruhákból is találnának legalább olyan jókat mint a drága, és akár még 2-3 db is belefér abba az összegbe. Az meg nagyon nem mind1.
Donát írta:Tele van nyilvanvaloan tulzo altalanositasokkal, es ezt tetezi a fellengzos "en nem vagyok ilyen nyomi pawa" szilussal, ami raadasul egyertelmuen irigykedesbol fakad. Aki ezt irta semmivel sem kulonb azoktol, akikrol irt, csak a f.sz rosszabbik felen van, es a frusztraciojat igy kompenzalja. Biztos a helyi meno sracok nem veszik be maguk koze.
mit irigyelne? Hogy nincs olyan gatyája aminek az ülepe a térdét verdesi, bokában meg olyan mint ha női cicanaci lenne? :lol: Vagy a köldökig kivágott férfi pólókat? Az ecsethajról nem is beszélve. Vagy hogy nincs olyan vászoncipője mint az ilyen stílusú (?) srácok 70%-kának?
Az meg elég gáz ha ők a menőcsávók. A vicc az h akárhány lánnyal beszéltem, mind1ik legszivesebben leköpné az ilyeneket :lol: Ők mégis menőnek képzelik magukat.
Mondjuk tény h nem 13 éves csajokkal beszéltem :mrgreen:


szerk:
ja igen, az idei kedvencem a boka fölé felhajtott feszülős farmernadrág-vászoncipő kombó. Fiúkon :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Divat

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. november 16., szombat 17:43

remélem senki nem ismer magára
Ehhez a vásárlásos dologhoz annyit, hogy a napokban én is voltam a Westendben, gondoltam veszek magamnak egy pulóvert. Tudom, hogy a plázákban drágább darabok vannak, de néha ki lehet fogni korrekt áron is jó termékeket. Szóval bementem, de elég hamar elszállt a magabiztosságom. Tényleg elképesztő árak vannak. Mindenféle csili vili nevű bolthelyiség volt, és az árak nem egészen evilágiak voltak. Mm. lehet, hogy én vagyok a maradi, de hol teheti meg ma már a magyar, hogy 18 ezerért, vesz egy sima szürke pulóvert? Emlékszem, hogy bementem egy boltba (a nevére már nem emlékszem), és láttam hogy nagyon sok ember nézelődik. Ránézek az egyik pulóverre és látom, hogy 1500 ft. Mondom mi??? Akkor ebből öt darabot is veszünk. Ránézek a másikra, az meg 1800 ft volt. Nah mondom, itt biztos valami kamu van, de aztán amikor körbenéztem és láttam, hogy tolonganak az emberek, gyorsan megnyugodtam. Aztán utoljára még ránéztem a két említett pulóverre és rájöttem, hogy egy nullával elnéztem az árukat és ami 1500ft volt, az valójában 15000 ft. Ekkor majdnem idegességemben felkiáltottam, hogy "EMBEREK, MIT KERESTEK TI EBBEN A BOLTBAN EGYÁLTALÁN"?? Lehet én gondolkodom rosszul, de ezt tényleg megtehetik egyesek, hogy ilyen helyeken vásárolhassanak? És még nem is azt mondom, hogy mindenki vásárolt ebben a boltban, de egy csomóan bevitték a ruhákat felpróbálni a próbafülkébe. Én még az ilyen darabokat erre sem méltatom, minek, úgysem tudom megvenni...
Láttam Zara, Mango, Bershka szatyrokkal teli lánykákat, akik persze csinik voltak, de ha még nem is anyuci pénzét költik (habár nem hiszem, hogy diákmunkából jött össze nekik a pénz), akkor sem lenne a pofám a spórolt pénzemet ilyen drága ruhákra költeni. Szép az a Zara, de most mit érek vele, ha 10ezer forintba kerül és rá van írva, hogy Zara? Ebből az árból akár 3 pulóvert is tudok venni, amik még lehet hogy csinosabbak is.
But he is a good boy...

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. november 16., szombat 17:05

Annyira tipikusan savanyu a szolo blog, hogy az hihetetlen. Tele van nyilvanvaloan tulzo altalanositasokkal, es ezt tetezi a fellengzos "en nem vagyok ilyen nyomi pawa" szilussal, ami raadasul egyertelmuen irigykedesbol fakad. Aki ezt irta semmivel sem kulonb azoktol, akikrol irt, csak a f.sz rosszabbik felen van, es a frusztraciojat igy kompenzalja. Biztos a helyi meno sracok nem veszik be maguk koze. :ike:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Divat

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 16., szombat 17:00

lordgabi írta:Rohadtul masszív, erős cipő, ma délután tesztelem pár bombával. :Đ
Nem csalódtam, nagyon jó szolgálatot fog tenni! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Divat

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. november 16., szombat 16:23

Jay Baxter karorakrol mi a velemenyetek? Egy ilyennel szemezgetek

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Divat

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 15., péntek 19:27

Nekem is olyan kék pull&bear-es pulcsim van. :lol:

Másban nem hasonlítok ezekre. Remélem. :mrgreen:

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. november 15., péntek 19:00

remélem senki nem ismer magára :mrgreen:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Divat

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 15., péntek 15:49

Umbro Stealth Cup TF - ma egy ilyet vettem az idei teremfoci szezonra. Volt még két jónak tűnő Adidas (szebb volt mint ez, de nem érdekel a szépség ebben az esetben), de az egyáltalán nem érte volna meg az árát + nem bírta volna végig a szezont, alig volt a cipőnek "eleje" a talpához képest, ha esetleg sérül, nem igazán lett volna mihez hozzávarrni. Rohadtul masszív, erős cipő, ma délután tesztelem pár bombával. :Đ Még sosem volt ilyen nehezebb darabom, kíváncsi vagyok, hogy beválik-e, tuti jobban fogja bírni a gyűrődést, mint az eddigiek (Nike R10 is jó volt pár éve).
Volt még pár színes Nike teremcipő, nagyon hasonlított az eredeti darabhoz, de volt már szerencsém tavaly egy ilyennel, teljesen kiszakadt a nyelve és a talpa is feladta a küzdelmet, futni, lőni jót lehetett benne.

Valakinek esetleg volt már hasonló, vélemény? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Divat

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. november 15., péntek 9:59

En egyaltalan nem vagyok egy nagy marka fan, a ruhaim 95%-anak meg soha nem hallottatok a markajarol, viszont a cipo az egyetlen, amibol azt mondom hogy csak markasat veszet. Polobol egy 2-3k-s is ugyan addig birja mint egy 5-6szor dragabb, ha pedig jol nez ki akkor nekem teljesen mindegy hogy milyen markaja van, viszont a cipot a labadon hordod es baromi idegesito, amikor 10-15 hasznalat utan mar kezd felvallni a talpa. Kozbe meg egy hasonlo aron mozgo kevesbe ismert marka siman birja 1-2 evig is. (persze attol fuggoen hogy mennyit hasznalod)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég