Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. szeptember 25., csütörtök 17:30

Csatlakozom az előttem szólokhoz ezúttal, borzasztó tömény és kicsit monoton volt ebből egy egész albumnyi, annak ellenére, hogy kisebb dózisokban nagyon jól tud érvényesülni nálam például, filmek végén is szívesen hallgatom meg vagy egy egy rövidebb összeállítást, mert 5-10-15 percig gondolkodtat, elnyugtat vagy éppen felpezsdít és megindít, de több mint egy órán keresztül valahogy nem úgy hat már az egész.

Próbáltam részekre bontva is hallgatni, úgy viszont nem igazán jött be, hiszen nehéz elválasztani, hogy mikor van váltás és egybehangzóra lett is talán megtervezve. Ennek ellenére a vége az már sokkal inkább tetszett, a hegedű(ha jól ismertem fel) sokat lendített rajta a végére és egy kis változatosságot adott neki.

Így, mivel voltak részek, amik nem igazán tetszettek, amik túl el is lettek finomkodva az én fülemnek, de voltak amiket kifejezetten szívesen hallgattam, de hosszát is figyelembe véve egy 6/10-et adok.

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2014. szeptember 24., szerda 14:27

Ludovico Einaudi - Divenire

Tetszett.Szeretem az ilyesfajta zenéket, bár azért tényleg kell hozzá egy adott hangulat is.Két este alatt lepörgettem nem is baj hogy ketté vettem végül mert még így is kicsit soknak és tömörnek bizonyult már a végére.Ettől függetlenül nagyon kellemes volt alvás előtt egy kis zenének.7,5 pont.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. szeptember 24., szerda 0:32

NKS-TDI

Nem az én világom a stílus, és mivel soha nem hallgatok ilyet, nem is tudom stíluson belül máshoz hasonlítani. Azért végig lehetett pörgetni, de nem fogok azért önszántamból többször ilyet hallgatni. 3,5/10
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. szeptember 23., kedd 18:15

Tegnap mégse pótoltam,de ma értékelem mindkettőt.


NKS-TDI

Ismerni természetesen ismertem őket,a múltukat,jelenüket. Néhány szám ismerős volt róla. Tetszett nagyjából, voltak kiemelkedő számok,a közreműködők is tetszettek javarészt. Az alapok nem mindenhol jöttek be.

Nálam ez egy 8,5/10 :)


Ludovico Einaudi - Divenire

A legjobbkor találtál meg a zongorával. Eddig nem hallgattam ilyet,de Havasi megfogott pár napja amikor hallottam (főleg a Drum & Piano :D ),szóval pozitívabban álltam hozzá,mint alapban tettem volna. Nem volt rossz,de nekem azért sok volt ez a több mint 1 óra belőle.Kis ének vagy más hangszer nem ártott volna bele néha :)


Legyen 7/10 :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 23., kedd 13:54

Ludovico Einaudi - Divenire
Nos kedves Dupla D. Olvasván a felvezetőd, azt gondoltam, valami teljesen mást fogsz hozni, így kicsit megfogtál. Szeretem az ilyen értelemben vett klasszikus, komolyzenét, ugyanis nekem az a lényeg egy zenében (értsd: attól hívom zenének), hogy legyen benne hangszer. A Te ajánlásodra nem lehet mondani, hogy nincs, még akkor is, ha csak egy megy végig. A pasiról amúgy már hallottam, tervbe volt a meghallgatása. A zongorát (és a hegedűt) különösképp szeretem (bár az igazi a gitár és a dobok), így annyira nem lőhettél mellé nálam ezzel az albummal, és nem is tetted ezt.
Mindössze két, rajtad kívül álló ok volt, ami miatt annyi pontszámot adok, amennyit. Az egyik, hogy mostanában (már csak a hangulatom miatt is) annyira nem vagyok vevő az ennyire érzelmes, lassú, felkavaró komponálásokra (pár hete voltam pedig zongorás estén). A másik, hogy nekem nagyon hiányzik a hangszer mellé egy kis ének is, vagy esetleg kicsit több dinamika, viharos érzelmek, "derű-ború". Ezért is tetszett talán a legjobban a 34. perctől a mű, amikor már felvéltem fedezni többször is emóciót.

Összességében szerintem ez egy jó ajánlás volt, igazi nagybetűs zene, jól esett munka közben, megnyugtatott, kellemesen hangzott, bár kicsit egyszerre sok volt ez bő egy óra.

Az értékelésem ha Deák Bill 7 volt, az NKS pedig 3,5 , akkor nem lehet más, mint:
6,5/10

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. szeptember 22., hétfő 21:27

Lemaradt a link (nem a legjobb, de jobbat nem találtam, úgyhogy aki tudja, szerezze be inkább)
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. szeptember 22., hétfő 21:20

Fiúk-lányok.
Most értem haza egyetemről. Mocsok fáradt vagyok, úgyhogy NKS-sel egyelőre nem állok sehogy, de az ajánlásomat meghoztam, hogy legyen ideje mindenkinek meghallgatni.

Ami a zenei ízlésemet illeti, az nagyon sokrétű. Műfajtól függetlenül szeretem a jó zenéket, de alapból talán a punkrock áll legközelebb hozzám. Az elektronikus zenén belül szeretem a gt fajta chilleket vagy a zúzósabb zenéket, de igazából itt is jól mozgok.

Mindezek ellenére egy rendhagyó albumot hoztam nektek, mivel szerintem még nem volt hasonló az előző fordulóban (bár nem követtem minden fordulót). A zeneszerzőt szerintem a legtöbben ismeritek, mivel manapság az egyik leghíresebb kortárs zongoraművészről van szó, és több filmzenét is írt már. A művész nem más, mint Ludovico Einaudi. Érdemes hallgatni több albumát is, ha valakinek tetszenek a művei, mivel egy kibaszott géniusz az ember, de mivel most csak egyet lehet ajánlani, ezért talán a legismertebb albumát ajánlom, a Divenire-t.

Gt-től már van egy 10/10-em, úgy hallgassátok. :mrgreen:

Tehát Ludovico Einaudi - Divenire a lecke a hétre srácok. :)
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
fiore
Hozzászólások: 595
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2014. szeptember 22., hétfő 20:48

NKS-TDI

Én is ezért vagyok gondban, nem tudom egyszerűen műfajon belül értékelni a dolgot, mivel nincsen sok ismeretem, nem tudom mihez viszonyítani. Én is inkább úgy pontozok, hogy nekem mennyire tetszett, mennyire tudott kikapcsolni stb.
Elvégre nem kritikusok vagyunk és a zeneklub sem azért van, hogy kielemezzük a végletekig az adott albumokat. :D

Nem szeretem a műfajt, de azért próbáltam elvonatkoztatni. Alapok tetszettek, a szöveg is helyenként igen jól el volt találva, látszik (hallatszik), hogy jól csinálják a dolgot. :) Sajnos a saját ízlésem és az album milyensége miatt a végére már a figyelmemet sem kötötte le igazán, beleuntam, akkor már nem igazán tudtam élvezni, inkább idegesített.

Hogy ne legyek azért olyan szőrösszívű, 5/10-et adok rá, helyenként tényleg tetszett pár sor, de mint dalok úgy egyben nem jöttek be igazán.

Köszi az ajánlást! :)
.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. szeptember 22., hétfő 19:31

NKS - TDI
Sorry a késésért.
Pfu hát ez nagyon nem nekem való :D Se a szöveg, se a "zene" nem jött be. Egyetértek realistahunival, ami a pontszámokat illeti. És én nem azért fogok rossz pontszámot adni, mert nem az én stílusom, hanem mert egyszerűen nem jött be. Műfajon belül meg nem nagyon tudom értékelni, magyar rapet egyáltalán nem hallgatok. Én próbáltam élvezni, de nem ment, 3,5/10-nél többet sajnos nem tudok adni rá, és még melegszívű voltam.
Kép

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. szeptember 21., vasárnap 23:53

bbarni hagyd el a fórumot most.. zárkózz be egy szobába a 10.en dobd ki a kulcsot és hallgass minimum egy hétig csak killákat aztán talán visszajöhetsz, ha a ne szarakodj legalább 10/9 :hmmm:

amúgy gondoltam, hogy a magyarország szám tetszeni fog és tőled ez az 5 csillag.. izé pont egész jó egy ug cuccra.. örülök, hogy tetszett :D
Kép

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Drake » 2014. szeptember 21., vasárnap 23:44

BBarni írta:KILLAKIKITT nagyon nem tetszett, őket remélem nem tervezi ajánlani senki!
Csabicsillag büntesd meg őköt! :vivo:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. szeptember 21., vasárnap 23:38

NKS - TDI

Hát mint tudjátok nem áll hozzám túl közel ez a műfaj, viszont már az első dalnál kijött, hogy azért bőven jobb lesz mint Tkyd!Ezért nem értettem a 2-3 pontokat mert szövegileg azért ez szerintem bőven odaveri Tkydet...A szöveg jónak mondható, volt ahol nagyon bejött és volt ahol kicsit egyszerű lett talán!Az alapok is vegyesek, volt ahol nagyon tetszett(Mint a Szfinx) és volt ahol nagyon nem(Oh la la 2), volt olyan szám ami nagyon bejött(Magyarország) és volt ami nagyon nem(Paranoia) ez a szám borzasztó volt, kifejezetten irritált!A közreműködők(vagy kik :mrgreen: ) miatt nem is lett egyhangú az album viszont a KILLAKIKITT nagyon nem tetszett, őket remélem nem tervezi ajánlani senki! :mrgreen:
Szóval vegyes érzéseim vannak hallottam már jobbat is ebben a műfajban de azért Tkydnél bőven jobb az ő albumaira meg 2 illetve 3 pontot adtam szóval akkor ez legyen 5!

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. szeptember 21., vasárnap 21:11

Én holnap este jönnék csak az NKS értékeléssel, és az ajánlásommal, ha nem gond. Holnap leadás, úgyhogy ma éjszakáznom kell.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. szeptember 21., vasárnap 19:30

Basszus,elfelejtettem,de ma mar nem fogom tudni meghallgatni. Holnap delutan ertekelem,ha nem baj. :( Bocsi. :) (felig meddig ismerem az albumot,de vegig akarom hallgatni)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. szeptember 21., vasárnap 19:23

Elméletileg ma éjfél a határidő srácok. :)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. szeptember 17., szerda 22:58

Na itt volnék. Elvileg három ajánlás volt, ezeket meg is hallgattam. Ezentúl naprakészebben fogom teljesíteni a dolgokat, még egyszer elnézést.

Deák Bill - Rossz vér

Bírom az öreget, nagyon. Az énekhangja rendkívül egyedi és nagyon bejövős. Bírom a stílusát is. Legelső, aho találkoztam vele egy igazi klasszikus, bár Hobo nevén fut, de mondanom sem kell a jelentős szerepét benne. Klikk, hatalmas szám. Legkedvesebb szám pedig tőle nekem a Zöld csillag.
Ezeken felül rendkívül sok remek számmal rendelkezik, többek megtalálhatóak a jelen albumon is.
Rendkívül nagyra tartom és szeretem. Viszont van egy stílusbeli sajátossága, ami számomra azt eredményezte eddig, hogy nem igazán tudtam leülni, hogy most órákon keresztül Bill-t hallgatok. Pár számot benyomok tőle, de egyhuzamban kicsit sok lesz. Ez megmutatkozott itt is. Egyenként remek, hatalmas számok, viszont így egybe sok volt. Hozzátartozik, hogy kétszer is meghallgattam. Nagyon jó zene volt, de egy idő után inkább háttérzenévé redukálódott.
Amit kiemelnék, az a számok szövege. Sok mögöttes mondanivalóval és remek szövegezéssel. Érdekes tanulságokat, érdekes akkori és jelen kori problémákat tár elénk. Elgondolkodtatóak és érdemes rágódni rajtuk.
Mivel a fent leírt ellenére még így is kiemelkedő, így magas pontszám természetes:

8/10

Evenesence - Fallen

Jó a stílus, tetszik a zeneisége illetve az énekhang is nagyon átütő. Egy számot ismertem az albumról, még kiskoromban unokatesómtól kapott válogatás cd-n volt rajt, már akkor megfogott és kiemelkedett azok közül, akárcsak ezen a lemezen is. Ez nem más, mint a Bring me to life.
Ezen kívül nem ismertem az előadót, így örülök, hogy megismerhettem. Nem bántam meg, tetszett. Egy baj volt vele. Full átlag az egész. Jó, de semmi átütő a fenti számon kívül. Kétszer pörgött le ez a korong is. Reggel hallgattam és már sok nem maradt meg. Talán idővel majd beérik, de egyelőre az átlagnál csak egy kicsit jobb. Az az egy szám viszont dob rajta annyit, hogy viszonylag magasabb pontszámot érjen.

7/10

NKS - TDI

Akik olvassák az értékelőimet, és esetleg emlékeznek, sejthetik mi jön most.
SZóval a rap-et nem igazán tudom értékelni, kicsit kínszenvedés hallgatni, persze vannak kivételek. De ahhoz egy nagyon pöpec zenei aláfestés kell és ahhoz remekül illeszkedő "énekhang". Itt ez, és alegtöbbnél rendre, nincs meg. Számomra. Másnak meg pont ez a tökély, nem is akarom emiatt nagyon részletekbe menően boncolgatni.
A rapnél egy vigasz lehet, ha a fentiek nem klappolnak: a szöveg. Ha van olyan tartalma, ami megfog, vagy értéket tartalmaz, akkor elismerem. Pontszámból ki fog derülni, hogy mennyire volt szerintem itt meg. No offense, nem akarok senkit megbántani:

2,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 16., kedd 18:38

tudnád én meddig magyarázom, hogy sose voltak emok, maximum külsőségekben, tudnád mennyit magyarázom, hogy milyen jó emberek, és mennyire szívből csinálják azt, amit, tudnád mennyit magyarázom, hogy egyik sem b.zi, sem sztár, sem beképzelt senkiházi. tapasztalat, rengetegszer beszélgettem, ittam, moziztam már együtt a frontemberrel is, dumáltam a többiekkel is, a koncerten pedig hallható, látható, hogy mennyi munka van ebben, mennyire vérprofin tolják élőben , és hogy mennyire szeretettel csinálják mindezt. nem elvakultan mondom, nem vagyok se tinipicsa, se 14 éves, jó, hogy védem őket, mert egyik kedvenc bandám, de utálom az igazságtalanságot és a jogtalan "bántást"

én nem akarok (már csak emiatt sem) egyetlen egy előadót sem megbélyegezni, Fankát is hallgattam egy időben, de egyszerűen ez konkrétan most nem jött be. nem mondanám egy zenére se, hogy sz.r, csak azért, mert nekem nem jön be, maximum én az adott stíluson belül sem tartom kiemelkedőnek, ami egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem is az.

a zene szerintem egy kumma jó dolog, ha kell, felvidít, ha kell, szomorkodhatsz vele, egyszerűen mindig ott van, ha kell. kevés olyan megnyilvánulási formát ismerek, ahol úgy kiadhatod magad, az érzelmeidet, mint a zene. nekem egy muzsika is akkor tetszik, ha egyedi és őszinte, ha magát mutatja meg az adott előadó, ha hiteles. imádok zenét hallgatni, többek között ezért is léptem be a klubba, és már sok olyan ajánlás volt, ami nagyon kellemesen csengett a fülemnek, de hogy tovább menjek, még ezt is jó volt hallgatni, mert egyszerűen minden olyat kellemes megismerni, amit magamtól nem hallgatok, nem hallgatnék. sok stílust meghallgatok, rapet, rockot, klasszikust, popot stb, szóval nekem jöhet nyugodtan bármi, ha tőlem valaki alacsony pontot kap, az valószínűleg az én hibám, de nem bántásból, nem sz.rozásból, nem lehúzásból fogom ezt tenni továbbra sem. na puszi és bocsi a sok blabláért, várom a következőket :sziv:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. szeptember 16., kedd 18:32

műfaj sajátossága a beef. ennyi az egész
Kép

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. szeptember 16., kedd 18:24

Az maga zavar, hogy pl. meg van említve az AFC pl., mint az emós köcsögnek létrehozott banda. Ami nem baj ha, így gondolják, de nekem járja, hogy ezt a kettőt összefésülik pl. A másik pedig, hogy elhangzanak a NKS meg TDI mint a formáció meg album, ami vmiért bassza a fülem. ennyi.
Fankanal sem szerettem mikor a 30y-t meg a kaukázust fikázta, meg mikor benne van a szövegben a neve. Másnál is fenn akadok ezen, nem értem és zavar.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 16., kedd 18:11

Amit még megjegyeznék, hogy az különösen zavar, amikor más előadókat vagy önmaguk reklámját viszik bele egy számba és ezt általánosságban is értem. Itt most konkrétan csak az AFC-re emlékszem előbbiből
mire gondolsz? el nem tudom képzelni :roll:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég