Aranylabda

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. december 2., hétfő 23:30

Szerintem kár elmenni a CR vs Messi ki érdemelt, mit irányba. Újra: ez nem egy életmű díj.


Melyik volt a tavalyi év legjobb európai csapata?! Liverpool
Onnan ki lógott ki pozítívan(bár valóban a pool, mint csapat volt sikeres)?! Van Dijk

Mielőtt valaki félreért: Messi szerintem a legzsinálisabb játékos a világon. De nem ez a kérdés.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. december 2., hétfő 23:21

Flori kolléga szerintem kifejezetten jól látja ezt a kérdést. :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. december 2., hétfő 23:15

Jogos. Kevertem a 13-as évet mással.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 23:14

___Samy___ írta: Azért szerintem egy csapat teljesítménye meg az onnan kiemelkedő játékos teljesítménye kéz a kézben jár. Anno CR7-nek is volt nullkupas szezonja nálunk, aztán kb csak ő húzta az egész brigádot a címek közelébe. Mégis az volt mondva, hogy azért nem kapott Aranybogyot, mert a csapattal nem nyert semmit.

Most akkor hogy is van ez? Nincs meg a következetesség.
2013-ben viszont Cr nyerte nulla kupával. Az ideit kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, akkor a Bayern, most a Pool nyert BL-t úgy, hogy egyik csapatban sem volt annyira kiemelkedő játékos.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: flori » 2019. december 2., hétfő 23:12

messi6 írta:
___Samy___ írta: Azért szerintem egy csapat teljesítménye meg az onnan kiemelkedő játékos teljesítménye kéz a kézben jár. Anno CR7-nek is volt nullkupas szezonja nálunk, aztán kb csak ő húzta az egész brigádot a címek közelébe. Mégis az volt mondva, hogy azért nem kapott Aranybogyot, mert a csapattal nem nyert semmit.

Most akkor hogy is van ez? Nincs meg a következetesség.
13ban CR igy nyerte.
Így van.

Nyilván rémesen izzadságszagú itt a szomszédok erőlködése, de CR is kapta már meg ilyen idényre. 2010-től megcsúszott ennek a díjnak a nívója, követhetetlen feltételek, változó szempontok. 5 madridi győztes adtunk az utóbbi 7 évben, plusz négy BL lett elhozva. Örüljünk ennek, Messi meg tényleg zseni. Lehet vitatkozni, bennem is van némi hiányérzet, de ez van.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 23:11

ferni írta: Nem lenne ezzel baj, hogy Messi kapja, de hiába imádom Modricot, ez alapján az előzőt CRnek kellett volna kapnia.
Sajnos eligazolt, a Real Madrid hype eltűnt mellőle és még el is kezdték besározni az Aranylabda előtt, felhypeolták szépen Lukát, aki emiatt meg is kapta.
Ha CR itt marad simán megkapta volna akkor, azzal, hogy eligazolt egy Aranylabdát is elbukott, ami picit viccessé teszi az egészet, hogy emiatt vki elbukhat egy ilyet.
Luka a hatan vitte a horvatokat a VB dontobe plusz BL.. megerdemelte

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 23:10

messi6 írta: Ezen mi a kamu??

Legtöbb gól, assist, mesterhármas, szabadrúgásgól, sikeres csel, kaput eltalált lövés, helyzet kialakítás, kulcspassz a támadó harmadban, motm laligában, potw bl-ben(5), aranycipő, bl gólkirály, legmagasabb értékelés átlagban(8.6).

Mondj egy jatekost aki csak megkozeliti ezeket a statokat!!
Az a kamu, hogy ezeket fel se szokták hozni érvként.
Szabigól=legtöbb gól=aranycipő. ezeket minek sorolod fel? Ez kb egy. Legtöbb gólban benne vannak.

Sikeres csel, szabigól, sikeres csel, legtöbb kaput eltalált lövés, nyami. Szép statisztika. Modric nem lőtt sok gólt, nem adott sok gólpasszt, mégis meghatározza/meghatározta a Real Madrid játékát.

Érted mire akarok ezzel kilyukadni... lehetne még sorolni, hogy pl. leggyorsabban köti be a cipőjét, legtöbb fekvőtámaszt tudja megcsinálni, stb., hogy több érv legyen a neve mellett...csak...csak ezek nem relevánsak a többihez képest.

De ha csak a statisztikát nézzük, akkor megérdemelte, legyen. Csak nem minden a statisztika.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. december 2., hétfő 23:09

Szerintem a Pool sokkal stabilabb évet hozott 2019-ben, onnan nagyon kiemelkedett Van Dijk.
en leirtam regebben, hogy inkabb adnam neki, mint messinek, de ettol fuggetlenul ez nem igaz szerintem.

mane, trent, firmino, alisson (ok copat is nyertek) meg ugy en bloc az egesz csapat nagyon egyutt volt, valakit ki kellett emelni onnan es egy epiteni egy kis mitoszt kore (kicselezhetetlen, legjobb vedo, stb) hogy lehessen messivel versenyeztetni.
kb mint az ellenzeki jeloltek visszaleptetese egyikuk javara.

megegyszer mondom, teljesen rendben lett volna, ha o kapja, sot, de szerintem nem o volt az alfaja es omegaja a poolnak, hanem az egyik kulcsembere.

ferni
Hozzászólások: 8249
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. december 2., hétfő 23:09

Nem lenne ezzel baj, hogy Messi kapja, de hiába imádom Modricot, ez alapján az előzőt CRnek kellett volna kapnia.
Sajnos eligazolt, a Real Madrid hype eltűnt mellőle és még el is kezdték besározni az Aranylabda előtt, felhypeolták szépen Lukát, aki emiatt meg is kapta.
Ha CR itt marad simán megkapta volna akkor, azzal, hogy eligazolt egy Aranylabdát is elbukott, ami picit viccessé teszi az egészet, hogy emiatt vki elbukhat egy ilyet.

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 23:09

___Samy___ írta: Azért szerintem egy csapat teljesítménye meg az onnan kiemelkedő játékos teljesítménye kéz a kézben jár. Anno CR7-nek is volt nullkupas szezonja nálunk, aztán kb csak ő húzta az egész brigádot a címek közelébe. Mégis az volt mondva, hogy azért nem kapott Aranybogyot, mert a csapattal nem nyert semmit.

Most akkor hogy is van ez? Nincs meg a következetesség.
13ban CR igy nyerte.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. december 2., hétfő 23:08

Szerintem ezt a díjat sokan félre értelmezik.

Ez nem egy életmű díj!

A Pool volt a legjobb csapat, ezt kár elvitatni. Onnan meg akkor Van Dijk még ki is emelkedett, maxot hozott.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. december 2., hétfő 23:07

Azért szerintem egy csapat teljesítménye meg az onnan kiemelkedő játékos teljesítménye kéz a kézben jár. Anno CR7-nek is volt nullkupas szezonja nálunk, aztán kb csak ő húzta az egész brigádot a címek közelébe. Mégis az volt mondva, hogy azért nem kapott Aranybogyot, mert a csapattal nem nyert semmit.

Most akkor hogy is van ez? Nincs meg a következetesség.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 23:06

___Samy___ írta:
Szerintem a Pool sokkal stabilabb évet hozott 2019-ben, onnan nagyon kiemelkedett Van Dijk.
Nalam sokkal jobban kiemelkedett a Mane - Firmi - Salah trio jelenleg vilagklasszis igy egyutt sokkal nagyobb reszuk volt a pool meneteleseben mint Dijknek.

MatyiG
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. augusztus 27., kedd 15:44

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: MatyiG » 2019. december 2., hétfő 23:04

Szerintem a Pool sokkal stabilabb évet hozott 2019-ben, onnan nagyon kiemelkedett Van Dijk. Ne feledjük, hogy a Barcelona az elmúlt 25 (?) év legrosszabb idenykezdeset produkálta, és még most is nagyon gyér a forma.
No offense, de mit számít, hogy milyen formában van egy-egy csapat? A játékosok mutatói, eredményei számítanak, nem a csapaté.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. december 2., hétfő 23:03

Ez a vicclabda nagyon rég óta másról sem szól, csak arról, hogy: volt kiemelkedő egyéni teljesítmény? Ha igen, akkor kapja az, ha nem akkor kapja Messi, mert ő a legjobb játékos. Ennyi.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. december 2., hétfő 23:02

messi6 írta:
Steve írta:
Mivel érdemelte ki Messi idén?
Legtobb gol europaban, legtobb golpassz, BL golkiraly, BL elodonto, LaLiga gyozelem, Kupa donto.. de talan azert mert a legveszelyesebb es legtechnikasabb jelenleg.
A gólokra megkapta az Aranycipot. A BL golkiralyi meg számomra semmit nem ér, ha a csapat eredményén ez nem tükröződik. Az ősszel meg volt vagy 2-3 igazán kiemelkedő meccse.

Szerintem a Pool sokkal stabilabb évet hozott 2019-ben, onnan nagyon kiemelkedett Van Dijk. Ne feledjük, hogy a Barcelona az elmúlt 25 (?) év legrosszabb idenykezdeset produkálta, és még most is nagyon gyér a forma.

Jó játékos Messi, szó se róla, de az adott évet nézzük már, ne azt, hogy ki mit ért el korábban, vagy hogy mennyire penges játékos pályafutás mércével.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ___Samy___ 2019. december 2., hétfő 23:03-kor.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

MatyiG
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. augusztus 27., kedd 15:44

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: MatyiG » 2019. december 2., hétfő 23:02

Szinte minden egyéni mutatóban ő volt a legjobb az év során. Még olyanokban is, amit egy középpályás "könnyebben" el tud érni. És mivel ez egy egyéni díj, nem hiszem, hogy érdemtelen lenne.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. december 2., hétfő 23:01

Griezi megelőzte Karimot
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 23:00

Ezen mi a kamu??

Legtöbb gól, assist, mesterhármas, szabadrúgásgól, sikeres csel, kaput eltalált lövés, helyzet kialakítás, kulcspassz a támadó harmadban, motm laligában, potw bl-ben(5), aranycipő, bl gólkirály, legmagasabb értékelés átlagban(8.6).

Mondj egy jatekost aki csak megkozeliti ezeket a statokat!!

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 22:57

messi6 írta:
Steve írta:
Mivel érdemelte ki Messi idén?
Legtobb gol europaban, legtobb golpassz, BL golkiraly, BL elodonto, LaLiga gyozelem, Kupa donto.. de talan azert mert a legveszelyesebb es legtechnikasabb jelenleg.
Lehet ezt csűrni-csavarni, ezek közül mi a lényeg? Bl gólkirály, La Liga. A többi az kamu mellébeszélés, hogy ne legyen ez annyira égő, hogy ezekre kapta a bogyót. A bl elődöntő meg kupadöntőt inkább nem is hoztam volna fel. Flori jól megfogalmazta, nyert a név.

Jav: aranycipő még oké, az mehet a La liga+bl gólkirály mellé.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 regisztrált és 0 vendég