VB - 2018

Archívum

Ki lesz a Világbajnok?

A szavazás 2018. július 15., vasárnap 11:05-kor befejeződött.

Franciaország
41
42%
Horvátország
57
58%
 
Szavazatok száma: 98

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: matador » 2018. június 26., kedd 16:06

Én nem párhuzamosan követtem a kettőt de a spanyolok meccsén viszont felmerül a kérdés,hogy tudták-e,hogy a másik meccsen tizi van és ki is zúghatnak a spanyolok ha nem adják meg a gólt. :kivagyhe:
Spanyolok nem eshettek ki egygólos vereség esetén.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11242
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 26., kedd 16:04

Mind1 igazából sok vita lesz ezen még.Én a visszanézést támogatom, a módját nem.

De az,hogy a spanyolok a másik oldalról végezhették el a szögletet amikor a marokkóiak nem is arról számítottak rá érthetetlen(de még az se biztos,hogy nem volt kint a labda a szöglet előtt és akkor kirúgás).


Én nem párhuzamosan követtem a kettőt de a spanyolok meccsén viszont felmerül a kérdés,hogy tudták-e,hogy a másik meccsen tizi van és ki is zúghatnak a spanyolok ha nem adják meg a gólt. :kivagyhe:


Mára nem várok nagy dolgokat, argentína összeveri nigériát.Kérdés,hogy a horvátok mit akarnak kezdeni a lehetőséggel,hogy kiejthetik az argentínokat.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: matador » 2018. június 26., kedd 16:01

Pont ezért kellett megadni, nem volt egyértelműen perdöntő kép, ergó a támadófoci támogatásával szépen meg kell adni a gólt.
Ez is jogos, én is így magyaráztam meg magamnak, de szerintem az egymásnak feszülő szempontok összességéből az anullálás jobb konklúzió lett volna.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. június 26., kedd 15:14

Kezdett kicsúszni a meccs a kezéből.A var szoba lehet,hogy amúgy is kihívta volna de szerintem ez inkább azért történt ,hogy kicsit megnyugodjanak a kedélyek mert felvételről sem lehet ütésnek mondani és ezt el kell tudják dönteni odafent szerintem anélkül ,hogy kihívnák a bírót.
A a bíró nem futhat le az alapvonal mellé videózgatni, ha nem neki szólnak. A bíró nem kérhet videós visszanézést.
Nem is a visszanézésről beszéltem mint kompenzálás,hanem az ítéletről.
Én is.
A VAR szoba... amíg nem a pálya szélén ülnek hanem egy szobában amit meccsenként 1-2szer bevágnak azt csinálnak ott amit akarnak. Nyilván nem trollfocit néznek de egy hibás ítéletről biztos ,hogy hamarabb tudomást szereznek mint a bíró aki vagy félidőben, vagy a meccs végén értesül róla ,hogy fasz volt.
Ha van szerintük hibás ítélet, azt jelzik a bírónak, aki megnézheti. A bíró is pont úgy értesül róla. Megnézheti újra, és eldöntheti. És pont ezért az övé az utolsó szó, szerintem ez is abszolút érthető. Az ő kezében van a végső döntés, a felelőség. Nem mások döntenek helyette, a bíró meg csak mutogat jobbra-balra, azt sem tudja mit miért kéne fújnia vagy lapot osztogatnia. Így kimegy, megnézheti, eldönti, és ő fújja be.
Ő jobban megfogalmazza a problémámat.Ez a meccs azért lett ilyen botrányos mert a szobából kihívogatták egyértelmű esetek miatt és hibásan megváltoztatta a véleményét. Egyik esetnél sem kellett volna var szerintem se.
Sokak szerint egyértelmű kiállítás volt. Nagyon helyes, hogy megnézték. Ilyen esetek érjenek csak visszanézést, pár hasonló kiállítás, és egyből nem is nagyon lesznek majd hasonló esetek, mert visszavesznek a játékosok, és nem kell majd túl sokat ilyen miatt visszanézni.

A kéznél amúgy reklamáltak a játékosok közül páran. Ott talán nem votl jó az értelmezés. De a kezezéseknél már nagyon régóta ez van, túl széles ott a szürke zóna, jobb lenne szabály oldaláról hozzányúlni a dologhoz.
És mégis megváltozott az ítélet, pedig semmilyen olyan kép nem volt, ami egyértelműen kimutatta volna az első döntés helytelenségét. Sőt, nekem az egyetlen perdöntő kép azt mutatta, hogy les volt, a szegycsontja volt a lesvonalon.
Pont ezért kellett megadni, nem volt egyértelműen perdöntő kép, ergó a támadófoci támogatásával szépen meg kell adni a gólt.

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: matador » 2018. június 26., kedd 14:44

Aspas gólját is érdekes volt, hogy megadták.
Spanyolok rossz oldalról végezték a szögletet, éppen lesen volt Aspas, vagy éppen nem, erre hivatkozva egyszerűbben el lehetett venni a sokszorosan kétes gólt. És mégis megváltozott az ítélet, pedig semmilyen olyan kép nem volt, ami egyértelműen kimutatta volna az első döntés helytelenségét. Sőt, nekem az egyetlen perdöntő kép azt mutatta, hogy les volt, a szegycsontja volt a lesvonalon.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11242
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 26., kedd 14:08

„A VAR-nak eddig jó tornája volt, úgy gondolom, de a hétfő este totális káoszba fulladt. Ott van Cristiano Ronaldo esete, teljesen ledöbbentem. Egyértelmű, hogy nem volt kiállítás, miért küldték egyáltalán el VAR-bírálatra? Egészen bizonyosan nem volt tiszta és egyértelmű hiba, márpedig ez a feltétel. Az iráni büntető nevetséges volt. Nem értem. Nem volt kezezés, a játékvezető tisztán láthatta az esetet és jó döntést hozott. Nem lett volna szabad megmásítani a döntését, még csak reklamálni sem reklamált senki! Azon gondolkodom, hogy a FIFA megváltoztatta-e az elvi megközelítést, és több újranézést kért-e, mert a torna előtt lefektetett irányvonalak szerint ezt nem kellett volna megnézetni. Úgy érzem, megváltozott a tiszta és egyértelmű hiba megítélése, és túl sok mindenre használják a VAR-t.”
Mark Clattenburg

Ő jobban megfogalmazza a problémámat.Ez a meccs azért lett ilyen botrányos mert a szobából kihívogatták egyértelmű esetek miatt és hibásan megváltoztatta a véleményét. Egyik esetnél sem kellett volna var szerintem se.

És én nem a var ellen vagyok,hanem az ott ülő emberek ellen. Legyen egy bírói csapat 5 tagú(mint a gólvonal bírókkal amúgy is az lenne) és abból kettő üljön le a pálya szélére és hozza meg azokat a döntéseket amiket a bíró nem tud.Így az idővel is spórolnánk.Ott vannak a stadionban eggyütt élnek a játékkal látjuk őket,nem befolyásolhatja őket semmi csak pont azok az ingerek amiket a bíró is megkap a játékosoktól.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. június 26., kedd 13:56

Közben megjött a francia 7-es mezem. Ideje lenne mutatnia is valamit akkor most már a VB-n. :shifty:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Demes » 2018. június 26., kedd 13:06

Dzsi, nézz utána jobban VAR-nak, le van írva pontosan hogy mit néznek vissza és mikor, hogyan és kik, tök érdekes amúgy is ha van fölös pár perced meló közben. Egy gyors google keresés és kicsit jobban tájékozott leszel.

VAR egy jó rendszer és szükséges mert a bírók a meccsek 90%ban nincsenek a helyzet magaslatán. Pár bíró még ehhez is hülye sajnos, de csak azért mert valami nem tökéletes nem baszod ki az ablakon hogy akkor ez most nem kell. De most elindult a rendszer, aki nem tudja használni az ne vezessen meccset, aki meg tudja az marad és megemeli a bíráskodás szintjét a foci meccseken.

Amúgy ezt a sok idő dolgot se értem. Percek mennek el azzal hogy játékosok fetrengenek a földön és az nem érdekel, de ha azzal telik el egy perc hogy a bíró megnézze hogy ez a gól érvényes volt-e vagy sem, vagy hogy ki kell-e állitani valakit, arra már nem szánnál egy extra fél percet? :lol:

Sok idő 8 hónapot várni a következő BL-re amikor Real kiesik a 8-ad döntőben mert a biró nem nézi vissza VAR-ban hogy les volt-e a gól vagy sem mert nehogy 94 percig tartson a meccs 93 helyett. Vagy 4 évet várni következő VB-re ha a tegnapi Aspas gól meg nem adása miatt kiestek volna a spanyolok.

A var szoba lehet,hogy amúgy is kihívta volna
Igen
de szerintem ez inkább azért történt ,hogy kicsit megnyugodjanak a kedélyek
Nem

A VAR szoba... amíg nem a pálya szélén ülnek hanem egy szobában amit meccsenként 1-2szer bevágnak azt csinálnak ott amit akarnak. Nyilván nem trollfocit néznek de egy hibás ítéletről biztos ,hogy hamarabb tudomást szereznek mint a bíró aki vagy félidőben, vagy a meccs végén értesül róla ,hogy fasz volt.Így nem kompenzálja a szar(vagy akár helyes) döntéseit még rosszabb döntésekkel.
Ha valami kvanagy dolgot benézett a bíró akkor szólnak nekik, erre vannak. Nem értem mire kéne kompenzálniuk szerinted. Emlékeznek hogy 20ik percben nem fújt be félpályán egy szabit a bíró ami szerintük kellett volna ezért a 90ik percben direkt megadják a tizit kompenzálásnak bár szerintük nem az?

Nem gondoltam volna hogy van valaki valaki évekig nézi a spanyol foci bírókat, végre jön egy rendszer ami talán segítene és nem kér belőle :D

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11242
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 26., kedd 12:52

CS0ki írta:
Honnét veszed, hogy az irániak mutogatása miatt ment ki?
Kezdett kicsúszni a meccs a kezéből.A var szoba lehet,hogy amúgy is kihívta volna de szerintem ez inkább azért történt ,hogy kicsit megnyugodjanak a kedélyek mert felvételről sem lehet ütésnek mondani és ezt el kell tudják dönteni odafent szerintem anélkül ,hogy kihívnák a bírót.

CS0ki írta: A tizi esete meg olyan volt, amit érdemes volt megnézni, semmi köze a kompenzációhoz.
Nem is a visszanézésről beszéltem mint kompenzálás,hanem az ítéletről.
CS0ki írta:
Ki érintkezik a külvilággal?
A VAR szoba... amíg nem a pálya szélén ülnek hanem egy szobában amit meccsenként 1-2szer bevágnak azt csinálnak ott amit akarnak. Nyilván nem trollfocit néznek de egy hibás ítéletről biztos ,hogy hamarabb tudomást szereznek mint a bíró aki vagy félidőben, vagy a meccs végén értesül róla ,hogy fasz volt.Így nem kompenzálja a szar(vagy akár helyes) döntéseit még rosszabb döntésekkel.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. június 26., kedd 12:51

Kerlon írta:Amúgy az nagyon pofátlan és undorító volt, amikor VAR ítélet után betámadták a bírót. Meccs előtt az ilyenek ellen megmondanám, hogy egyből sárgával jutalmazom a reklamálókat.
Na, ja... ezt kéne kegyetlenül szankcionálni. Illetve behozni azt, hogy csak és kizárólag a CSK mehet oda a bíróhoz. Egyre nagyobb feszkó lesz a VAR miatt, mert tudják a játékosok is, hogy van lehetőség visszaézni az eseteket. Pont azt kéne megakadályozni, hogy elszabaduljon a pokol.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. június 26., kedd 12:45

Amúgy az nagyon pofátlan és undorító volt, amikor VAR ítélet után betámadták a bírót. Meccs előtt az ilyenek ellen megmondanám, hogy egyből sárgával jutalmazom a reklamálókat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. június 26., kedd 12:25

Ami tegnap történt az megmutatta az összes hibáját a var-nak. Van egy eset ami gyakorlatilag minden meccsen előfordul(még ezen a meccsen is mert quaresma-t sokkal durvábban lekönyökölték mielőtt törlesztett) de az irániak mutogatása meg a var szoba miatt a bíró kénytelen volt kimenni és ha már kiment akkor elvileg vagy piros vagy semmi[ez mondjuk nem tudom milyen faszság.Pont azért nézzük vissza mert nem láttuk tisztán így bármi lehet,sárga is...] A bíró megnézte a felvételt és ha tiszta ütést lát nem hezitál ennyit rohan vissza a pirossal Cé-hez. De nem tudott dönteni mert ebbe azt lehet belelátni amit akarunk, nem egyértelmű.És itt jött a képbe valami okos fentről aki mondta,hogy adj neki egy sárgát.Erre rárepült mindenki,hogy az vagy piros vagy semmi és ekkor már a var szobában tudták ,hogy hibáztak és ebből jött egy kompenzálás a tizinél ami szintén a var szoba hülyesége ami felborította a csoportot.
Honnét veszed, hogy az irániak mutogatása miatt ment ki? Elég sok meccsen mutogattak sok mindent a játékosok, aztán nem úgy lett, kutyát nem érdekli, hogy mit magyaráznak a játékosok.
Az, hogy piros vagy semmi, az nem tudom miért lenne így. Ha így van, az baromság, de a var azért jelzett, mert piros lapos eset gyanúja volt, bíró, kiment, megnézte, adott egy sárgát. Honnét veszed, hogy valaki mondta neki, hogy adjon egy sárgát? Magától miért nem adhatta? Nem érezte pirosnak az esetet, de egy sárgát megért nála. Ha utólag nem adhatott volna ilyet, mert vagy piros, vagy semmi, akkor hibát követett el, egyébként meg pont úgy működött, ahogy kellett.

A tizi esete meg olyan volt, amit érdemes volt megnézni, semmi köze a konpenzációhoz. Az, hogy esetleg a bíró szarul értelmezte a szabályt, és rossz döntést hozzott a videó alapján, az más dolog, de semmi köze a var-hoz.

Nem az a baj,hogy vissza lehet nézni.Az egy jó dolog lenne.A baj az,hogy valaki olyan aki érintkezik a külvilággal, aki tudja hogy a net felrobbant egy korábbi ítélet miatt beleszólhat a mérkőzés további ítéleteibe.Amíg a szabálykönyvben nagyon sok minden nincs tisztázva és eggyértelműen leírva addig a bírókat ez csak kiszolgáltatott helyzetbe hozza és semmivel sem jobb mint mint amikor videó nélkül randaríloztak. Ott legalább egy felelős volt.Most pedig a sárkánynak 7 feje van és nem tudjuk ki hibázott és miért.
Ki érintkezik a külvilággal? meg mi köze a netnek ehhez? Szerinted a videószobában facebookoznak közbe vagy mi?

Szerintem remek újítás a VAR, csak a bírókat továbbra is képezni kell, a kényesebb esetekre, példákra jobban rámenni. A VAR-t meg bátrabban használni. Nem fog mindent megoldani, az emberi tényező is ottmarad, valamennyit elvesz a spontenaitásból is. De még jobb lesz. Ha a játékosok is jobban visszavesznek, kevesebb lesz az aljas megmozdulás, ha szépen elkezdik videózás után kiszórni az embereket, kevesebb lesz a reklamálás is leshelyzetek és egyebek esetén, meg majd ha a bírok elkezdik határozottabban osztogatni a sárgákat, pirosakat a pofázásért, akkor talán az is visszaszorul.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8081
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. június 26., kedd 12:22

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... as-2643653
Semmi gond, akkor majd jól felrúgod a másikat labdával együtt, abba csak nem lehet belekötni? Továbbra is hülye szabály, ezért kell rászólni a csapatokra..

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. június 26., kedd 12:17

dzsi91 írta:
Remy írta:Mondjuk CR szomorú lehet, hogy így 33 éves korára hozzák be a VAR-t, mert tapasztalhatjuk, hogy mennyivel több 11-est lehet rúgni... :mrgreen: :lol:

És akkor ilyet szól haver, hogy ha korábban behozzák, a Real kevesebbet lőhetett volna. :lol: :lol: :lol:
Ha korábban van valószínüleg +1-2 bajnoki címet hozzácsapunk a már amúgy is brutál trófeagyüjteményünkhöz az elmúlt 6-7 évben,

De ez a var így ebben a formában használhatatlan.Amíg van emberi tényező és a szabálykönyv olyan mint a biblia meg Nostradamus jóslatai,hogy azt látsz bele amit akarsz akkor használod amikor akarod addig ez csak még nagyobb botrányokat fog generálni. És lehet mondani,hogy ezen meg azon a meccsen jól jött a var de kb a legfontosabbakat mint a svéd-német meg a tegnapi 2 megint szétcseszte.

Nem azért mert a kamera szarul vette fel és játszotta vissza az esetek hanem mert most már valaki befolyásolhatja a meccset kívülről, valaki mérlegelhet egy szobában és szanaszét szopathatja a bírót aki a pályán van.Kb ez tényleg a legnagyobb fegyver lehet egy matchfixing-re, amit nem feltételezek.

Ami tegnap történt az megmutatta az összes hibáját a var-nak. Van egy eset ami gyakorlatilag minden meccsen előfordul(még ezen a meccsen is mert quaresma-t sokkal durvábban lekönyökölték mielőtt törlesztett) de az irániak mutogatása meg a var szoba miatt a bíró kénytelen volt kimenni és ha már kiment akkor elvileg vagy piros vagy semmi[ez mondjuk nem tudom milyen faszság.Pont azért nézzük vissza mert nem láttuk tisztán így bármi lehet,sárga is...] A bíró megnézte a felvételt és ha tiszta ütést lát nem hezitál ennyit rohan vissza a pirossal Cé-hez. De nem tudott dönteni mert ebbe azt lehet belelátni amit akarunk, nem egyértelmű.És itt jött a képbe valami okos fentről aki mondta,hogy adj neki egy sárgát.Erre rárepült mindenki,hogy az vagy piros vagy semmi és ekkor már a var szobában tudták ,hogy hibáztak és ebből jött egy kompenzálás a tizinél ami szintén a var szoba hülyesége ami felborította a csoportot.A spanyolok meccséről nem is beszélve.

Nem az a baj,hogy vissza lehet nézni.Az egy jó dolog lenne.A baj az,hogy valaki olyan aki érintkezik a külvilággal, aki tudja hogy a net felrobbant egy korábbi ítélet miatt beleszólhat a mérkőzés további ítéleteibe.Amíg a szabálykönyvben nagyon sok minden nincs tisztázva és eggyértelműen leírva addig a bírókat ez csak kiszolgáltatott helyzetbe hozza és semmivel sem jobb mint mint amikor videó nélkül randaríloztak. Ott legalább egy felelős volt.Most pedig a sárkánynak 7 feje van és nem tudjuk ki hibázott és miért.

Nagyon korai volt ez a videobíró és nekem néhány leshelyzet(amit a Var ítélt meg) is gyanús a vonalhúzogatásokkal...
Jó a VAR csak finomítani kell. Vagy be kell vezetni, hogy az edző 1-szer kérheti egy meccsen a többi a rendszer dolga, vagy osztani kell a TV-zésre a lapokat kegyetlenül. Mikor kiszórnak pár embert emiatt, akkor abbahagyja majd mindenki. Így most egy kicsit fejetlen az egész, mikor mindenki elkezdi mutogatni és emiatt a feszkó miatt áll a játék.

Egyébként a "CR és a piros esete" már megtörtént a VB-n. Nem emlékszem melyik meccsen, de a végén beállt egy csatár és egy indításnál durvábban visszaütött a védőnek. Az egyértelmű ütés volt, azonnal vissza is nézte a spori és sárgát adott. Senki nem problémázott rajta.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11242
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 26., kedd 12:05

Remy írta:Mondjuk CR szomorú lehet, hogy így 33 éves korára hozzák be a VAR-t, mert tapasztalhatjuk, hogy mennyivel több 11-est lehet rúgni... :mrgreen: :lol:

És akkor ilyet szól haver, hogy ha korábban behozzák, a Real kevesebbet lőhetett volna. :lol: :lol: :lol:
Ha korábban van valószínüleg +1-2 bajnoki címet hozzácsapunk a már amúgy is brutál trófeagyüjteményünkhöz az elmúlt 6-7 évben,

De ez a var így ebben a formában használhatatlan.Amíg van emberi tényező és a szabálykönyv olyan mint a biblia meg Nostradamus jóslatai,hogy azt látsz bele amit akarsz akkor használod amikor akarod addig ez csak még nagyobb botrányokat fog generálni. És lehet mondani,hogy ezen meg azon a meccsen jól jött a var de kb a legfontosabbakat mint a svéd-német meg a tegnapi 2 megint szétcseszte.

Nem azért mert a kamera szarul vette fel és játszotta vissza az esetek hanem mert most már valaki befolyásolhatja a meccset kívülről, valaki mérlegelhet egy szobában és szanaszét szopathatja a bírót aki a pályán van.Kb ez tényleg a legnagyobb fegyver lehet egy matchfixing-re, amit nem feltételezek.

Ami tegnap történt az megmutatta az összes hibáját a var-nak. Van egy eset ami gyakorlatilag minden meccsen előfordul(még ezen a meccsen is mert quaresma-t sokkal durvábban lekönyökölték mielőtt törlesztett) de az irániak mutogatása meg a var szoba miatt a bíró kénytelen volt kimenni és ha már kiment akkor elvileg vagy piros vagy semmi[ez mondjuk nem tudom milyen faszság.Pont azért nézzük vissza mert nem láttuk tisztán így bármi lehet,sárga is...] A bíró megnézte a felvételt és ha tiszta ütést lát nem hezitál ennyit rohan vissza a pirossal Cé-hez. De nem tudott dönteni mert ebbe azt lehet belelátni amit akarunk, nem egyértelmű.És itt jött a képbe valami okos fentről aki mondta,hogy adj neki egy sárgát.Erre rárepült mindenki,hogy az vagy piros vagy semmi és ekkor már a var szobában tudták ,hogy hibáztak és ebből jött egy kompenzálás a tizinél ami szintén a var szoba hülyesége ami felborította a csoportot.A spanyolok meccséről nem is beszélve.

Nem az a baj,hogy vissza lehet nézni.Az egy jó dolog lenne.A baj az,hogy valaki olyan aki érintkezik a külvilággal, aki tudja hogy a net felrobbant egy korábbi ítélet miatt beleszólhat a mérkőzés további ítéleteibe.Amíg a szabálykönyvben nagyon sok minden nincs tisztázva és eggyértelműen leírva addig a bírókat ez csak kiszolgáltatott helyzetbe hozza és semmivel sem jobb mint mint amikor videó nélkül randaríloztak. Ott legalább egy felelős volt.Most pedig a sárkánynak 7 feje van és nem tudjuk ki hibázott és miért.

Nagyon korai volt ez a videobíró és nekem néhány leshelyzet(amit a Var ítélt meg) is gyanús a vonalhúzogatásokkal...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. június 26., kedd 12:03

Kerlon írta:
ziro4vr írta:Portugál kp-ra kéne valami szervezni képes ember, de csak ügyetlen Khedira-klónok vannak ott.

Elöl meg egymást múlja alul Guedes meg Andre Silva, ezek is csak akkor tudnak villogni, ha Tahiti szintű ellenfél van. Durva, hogy a 35 éves Quaresma az egyetlen méltó társa Ronaldonak.
Plusz Bernardo Silva is elég nagy csalódás. Pedig tőlük meg még a Gelson Martins gyerektől vártam volna, hogy majd darálnak és tömik CR-t labdával, de gyenge mind.
Bernardo a City-ben is nudli volt, de Martinstól én is többet vártam/várnék.

Pedig nevekre jónak tűntek, az ilyen Éder mester félék után, erre semmi.
Nem illik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. június 26., kedd 11:53

Meglehet nezni egy jo biroval a vart es egy szarral.
Egy jo bironak ez iszonyat segitseg ahhoz hogy meg jobb meccset hozzon le. Csak hat pl a tegnapi is, keveri a szezont a fazonnal, az ilyen varral es az nelkul is kritikan aluli es hangos meccset hozna le.
Amikor egy csapat jatekosai igy reklamalnak, uvoltenek a biro arcaba es rancigaljak, nincs piros, akkor ott nincs mirol beszelni. Semmi respectje nem volt a bironak.
Ennel fogva szar volt a meccs, amihez a portugalok nagyban asszisztaltak is. Rosszul osszerakott kezdo, meg rossszabb cserek. Nem ertettem miert a levegoben akarnak focizni, miert eroltettek a beadasokat. Na mind1, nincs olyan csapat ami ket meccsen egymas utan kepes ugyan olyan jo teljesitmenyt nyujtani

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. június 26., kedd 11:48

A spanyol szerencse faktort csak a védekezés überelte tegnap este.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. június 26., kedd 9:47

Mondjuk CR szomorú lehet, hogy így 33 éves korára hozzák be a VAR-t, mert tapasztalhatjuk, hogy mennyivel több 11-est lehet rúgni... :mrgreen: :lol:

És akkor ilyet szól haver, hogy ha korábban behozzák, a Real kevesebbet lőhetett volna. :lol: :lol: :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11242
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 26., kedd 9:44

Ez az egész Cr eset ott bukik,hogy diégókoszta leütötte Pepét a gólja előtt és a kutyát nem izgatta.Kellet valami a sok nímandnak megint mint Ramosnal.

A var-t meg védhetitek,de ez egy szar.Nem szünteti meg az igazságtalanságot,ugyanúgy megmarad de cserébe boldog boldogtalan azzal foglalkozik,rengeteg idő és mellé mégtöbb botrányt szül mert nincs kimkndva,hogy mit kell visszanézni.Ja a technológia jó,de a bírók nem tudják használni és kész.Korai volt egy vb-re,aki meg ennyi 11est akar látni annak egészségére.Tegnap nem a bíró adott sárgát Cr-nek hanem a szobából mondták neki.Meg a tizinél is. Ha nincs a var a bíro nem foglalkozik a Cr esettel és nem kompenzál a 11essel a kilencvenikszedik percben.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég