VB - 2018

Archívum

Ki lesz a Világbajnok?

A szavazás 2018. július 15., vasárnap 11:05-kor befejeződött.

Franciaország
41
42%
Horvátország
57
58%
 
Szavazatok száma: 98

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. június 25., hétfő 19:09

dzsi91 írta:De megérdemelték ezt moszáláék meg a bolond egyiptomi botok facebookon/twitteren.
Egy meccs legjobbja címet kiosztottak neki így a végén. Hozzáteszem, nem láttam a meccset úgyhogy fogalmam sincs jogos-e vagy nem.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Ladislao Suarez
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2014. május 23., péntek 11:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Ronaldo, Zidane, Raúl, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Ladislao Suarez » 2018. június 25., hétfő 19:03

Na úgy tűnik Santos észhez tért. Elvileg Andre Silva kezd Guedes helyett. Remélem a Roniék hazaküldik a bulizós csapatot. :mrgreen:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 25., hétfő 18:19

De megérdemelték ezt moszáláék meg a bolond egyiptomi botok facebookon/twitteren.

Uruguay meg nagyon kemény ellenfél lesz mindenkinek.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

gaborz1
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 12:14
Kedvenc játékosaid: Zizou, CR7
Kedvenc csapatod: Nem is lehet kérdés

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: gaborz1 » 2018. június 25., hétfő 18:14

Egyiptom annyira megrendült Salah sérülésétől, hogy még Szaúd-Arábiát sem bírták megverni. :lol: :lol: :lol:

Biztos, hogy ha a csúnya hentes Ramos nem bánik el vele ilyen kegyetlen módon, akkor szárnyaltak volna. :mrgreen:

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Seraf » 2018. június 25., hétfő 18:11

látom szaud arábiába megnyílt az olajcsap... 45+6, 90+5... még szerencse h egyiptomot utálom a legjobb most :D

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. június 25., hétfő 17:44

Löw hibája, hogy nem csinált semmit a vb előtt, mármint nem építette fel az új német csapatot. Khedira kb. 5 éve nem való oda, Özil is csak a nevéből él, tovább nem is megyek. Jellemző, hogy az első meccs elvesztése után kényszerből váltott, és mindjárt jobb lett a csapat. A kontrák ellen elég kiszolgáltatott a középpályájuk, és Kroos párját sem találták még meg a középpályán. Bár én rég betettem volna Goretzkát, box to box, és a Schalkéban elég jól játszott 6-osban is tavaly, amikor Bentaleb szerencsétlenkedett mellette.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: babaking » 2018. június 25., hétfő 17:28

illgner írta:A svédek gólja előtt, Kroos eladott labdájánál teljesen üresen állt valamelyik német a jobb oldalon, neki kellett volna passzolnia, ő azonban teljesen ésszerűtlenül a dzsumbujban próbált meg passzolni, azért adta el. Abban én nem látom a rendszerhibát, az egyéni hiba volt, de ilyen bármikor előfordulhat, a gólok is többnyire ilyen eladott labdák után születnek.
Igen, Kimmich abban a helyzetben pont megjátszható volt, sok más esetben viszont nem. Írtam is, hogy az ott hiba volt. A rendszerben (szerintem) ott volt a hiba, hogy sokszor kényszerítették bele hasonló szituációba, ahol 3-4 en álltak az útjában, és nem volt tiszta lehetösége passzolni - mert nem lépett vissza senki.

Többszöt az is elöfordult, hogy Kroos a védök mögött kapta labdát. Akármilyen jól is passzol, az ilyen szituációk magukban hordozzák a veszélyt
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. június 25., hétfő 17:17

A svédek gólja előtt, Kroos eladott labdájánál teljesen üresen állt valamelyik német a jobb oldalon, neki kellett volna passzolnia, ő azonban teljesen ésszerűtlenül a dzsumbujban próbált meg passzolni, azért adta el. Abban én nem látom a rendszerhibát, az egyéni hiba volt, de ilyen bármikor előfordulhat, a gólok is többnyire ilyen eladott labdák után születnek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: babaking » 2018. június 25., hétfő 16:47

Anthony írta:
babaking írta: Szerk.: most látom milyen sokat írtam, remélem nem írtam sok hülyeséget :D )
A németek egykapuztak, a svédek meg kontrára játszodtak, ennyi elég lett volna.




no offense :lol:
attól még a labdakihozatalt fel lehet rendesen építeni - nem kell fejjel menni a falnak, pláne a meccs elején - ott még elég sok minden lehet.

none taken :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. június 25., hétfő 16:36

babaking írta: Szerk.: most látom milyen sokat írtam, remélem nem írtam sok hülyeséget :D )
A németek egykapuztak, a svédek meg kontrára játszodtak, ennyi elég lett volna.




no offense :lol:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. június 25., hétfő 16:31

Suareznek úgynézki jót tesznek a tét nélküli meccsek.Már 30ik perc és még semmi patkánykodása nem volt :D a gólja is szép volt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: babaking » 2018. június 25., hétfő 15:47

Németeknél megint egészségesre nött az önbizalom, pedig taktikailag nem gyöztek meg túlzottan. Jók voltak, mentek is elöre mint a gyorsvonat, de azért böven kellett szerencse is hozzá - szerencséje meg annak van aki tesz is érte. Viszont:

A taktikába bele is volt kódolva a hiba, mint ahogy jött is Tonitól. Egyrészt a középpályások közül általában ö volt leghátul, föleg Rudy kiválása után, ami neki nem annyira fekszik. Ha megnézzük, hogy hogyan néztek ki a labdakihozatalok, akkor látjuk, hogy kódolva volt a hiba.

A balhátvéd (Hector) és Kimmich általában kimentek a képböl a félpályához. A két belsö védö eltolódott jobbra és Kroos melléjük (néha közéjük) lép vissza labdáért és rögtön 2-3 svéddel áll szemben. Ezzel az a baj, hogy
1. a szélsöhátvédek nehezen megjátszhatóak tehát gyakran kell középre játszani, ahol viszonylag sok svéd van.
2. nincs a középpálya közepén olyan aki onnan irányítani tudna, Özil nem játszott, Gündi beleolvadt a fübe. Kroos meg onnan hátulról nem tudja a filléres labdákat osztani, egyszerüen túl mélyen van
3. Védekezésben nagyobb szerep hárul Toni-ra ami nem életbiztosítás.

Ha a gólt megnézzük:

Kroos a védök elött kapja a labdát. Hector majdnem a felezön 4 svéd mögött. Kroos keresztbe jön a labdával a 4 svéd zárja elötte az utat. Kimmich ebben az esetben megjátszható, de Kroos hibázik, középre próbál passzolni - az ellenfél beleér. És akkor rögtön ki is jönnek a rendszer hiányosságai. A svédek a középpályán kezdik birtokolni a labdát és elöször 5 a 6, utána 4 a 6 ellen mennek. Tehát nem egy levédekezhetelen helyzet, DE:

Hectort az elsö passzal kiveszik a játékból mert nagyon magasan állt, Kimmich a másik oldalon kocog vissza - súlytalan tehát máris 4-4.

Mivel Hector fenntragadt Boateng lép ki balra, Rüdiger jobban behúzodik középre, Kroos meg visszalép Boateng helyére de háttal van a labdának, amit kettejük közé érkezik. Egy védekezésben rutinosabb játékos (mondjuk Case) azt a labdát eltakarítja. Ha meg Boatengnek nem kell kilépni és szemböl várja a labdát szintén eltakarítja. Ugyan az a helyzet mint amikor nálunk Marcelo fenntragad, Ramos kisegít és Case visszalép. Bár ha emlékeim nem csalnak akkor ott mégjobban tolódunk ha a lehetöség adott (itt nem voltaz mert keresztezniük kellett volna egymást) - Ramos Marcelo helyére, Varane Ramoséra és Case, Luka vagy Lucas Varanéra. Így a labdás oldalon van egy védönk szemben a játékkal. (aztán átrúgják a hosszúra és gól, de értitek :mrgreen: )

Szóval van ott még baj böven, de gondolom nem vakok ülnek ott sem.


Szerk.: most látom milyen sokat írtam, remélem nem írtam sok hülyeséget :D )
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. június 25., hétfő 15:11

Pelé :lol: :lol: :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. június 25., hétfő 15:04

Kercsó írta:+ Angliánál ott a kerozin, amit tol beléjük a nép, viszont eddig egy Panamát és Tunéziát fektettek lepedőre.
Belgium ellen már szenvedni fognak, utána meg ha nem Kolumbia az ellen a nyolcaddöntőben, akár még tovább is mehetnek. Ideje lenne felsüljenek... :shifty:

Müller 2010-es gólkirályi címe után azt hittem lennebb nem juthat a foci, erre fel Kane vezeti most a listát. :kivagyhe: Na ő az, akinek a pöcséről/füléről is bepattan a labda...
Remélem CÉ bedurvul Irán ellen, s hoz egy duplát.

matador írta:Lehet, hogy én tudom rosszul az ágrajzot, de a B csoportban pont csoportelsőnek érdemes lenni, akkor kerül a csapat a várhatóan orosz-horvát/ausztrál-mexikó/svájc/angol/japán felébe a táblának.
pontosan.
Abban bizom, hogy Kolumbia kiharcolja a tovabbjutast es Angliaval kerul ossze. Belgak ellen szerintem kiesnenek Jamesek, de az angolokat lenyomnak.

Legyen inkabb tripla Ce-tol, biztos, ami biztos :D Jo lenne ok kerulnenek a konnyebb agra es nem a spanyolok.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. június 25., hétfő 14:55

+ Angliánál ott a kerozin, amit tol beléjük a nép, viszont eddig egy Panamát és Tunéziát fektettek lepedőre.
Belgium ellen már szenvedni fognak, utána meg ha nem Kolumbia az ellen a nyolcaddöntőben, akár még tovább is mehetnek. Ideje lenne felsüljenek... :shifty:

Müller 2010-es gólkirályi címe után azt hittem lennebb nem juthat a foci, erre fel Kane vezeti most a listát. :kivagyhe: Na ő az, akinek a pöcséről/füléről is bepattan a labda...
Remélem CÉ bedurvul Irán ellen, s hoz egy duplát.

matador írta:Lehet, hogy én tudom rosszul az ágrajzot, de a B csoportban pont csoportelsőnek érdemes lenni, akkor kerül a csapat a várhatóan orosz-horvát/ausztrál-mexikó/svájc/angol/japán felébe a táblának.
pontosan.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: matador » 2018. június 25., hétfő 14:50

Érdekesek lesznek a mai meccsek,szerintem mindenki a könnyű ágra szeretne kerülni de a spanyolok és portugalok nem nagyon szórakozhatnak mert akár ki is zúghatnak a faszba ha döntetlenre játszanak.
Lehet, hogy én tudom rosszul az ágrajzot, de a B csoportban pont csoportelsőnek érdemes lenni, akkor kerül a csapat a várhatóan orosz-horvát/ausztrál-mexikó/svájc/angol/japán felébe a táblának.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. június 25., hétfő 14:06

Angolokat nem írnám le, ha van egy épkézláb koncepció, csapategység, és még mellé akarat, a mai válogatott fociban elég sokáig el lehet jutni.

Németeknél Müllert nem a focitudása miatt tartják a kezdőben, az alapján messze lenne tőle, de hogy fogalmazzak..a szerepe és az erényei fontosak a válogatott számára.
Nem illik.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. június 25., hétfő 13:56

Es ha meg Muller helyere beraknak mast, meg jobbak lehetnek. Az a csavo hogy lehet betonkezdo, nem ertem.
sosem volt semmiben kiemelkedő, de német módra szívvel mindent beleadva játszott mindig.
vmikor a pöcséről is bepattant a labda, ott elhitte, hogy tud focizni is, nem csak küzdeni és harcolni, de azt annyi éven át nem lehet titkolni.
elég beton német kezdőt lehetne, ha a homokzsákokat végleg elfelejtette az orrtúró, akkor valóban esélyesek a végéig menni.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

poronty
Hozzászólások: 2709
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. június 25., hétfő 13:56

Németeknél kirakták a fékeket, mikor a Gündogan-Kroos féle sor passzolgatott előttük Reus-szal és Wernerrel, ott már volt foci is. Müllernek viszont elfogyott a vb kreditje, ennyi volt, viszlát.
Mondjuk Gündogan egy forintot nem ért a Svédek ellen. Szerencséjére Draxler meg Müller nála is szarabb volt.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: VB - 2018

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. június 25., hétfő 13:54

RealAsensio írta:
ziro4vr írta:Az utóbbi pár napot egy borsodi árokban töltöttem, korlátozott meccsnézési lehetőségekkel, de:

-Kolumbia ha nagyon akar, úgy tud focizni mint még max 3-4 csapat, de még 2 ilyen meccsük nem lesz szerintem a tornán.

-Angolok valóban jobbak most mint korábban, elkezdtek végre haladni a korral és modernebb focit játszanak, noha azért még kibukik mikor nem állított labdát kell meglőni, hogy annyira nem megy a technikás foci. Az meg hogy sztárolnak természetes, nálunk is mi ment az eb alatt..kb ők is úgy élték meg a korábbi tornákat, mint mi, mikor mélyen voltunk a csapatunkkal.

-Németeknél kirakták a fékeket, mikor a Gündogan-Kroos féle sor passzolgatott előttük Reus-szal és Wernerrel, ott már volt foci is. Müllernek viszont elfogyott a vb kreditje, ennyi volt, viszlát.
Es ha meg Muller helyere beraknak mast, meg jobbak lehetnek. Az a csavo hogy lehet betonkezdo, nem ertem.
Mondtam, hogy Löw abba esett, amibe Del Bosque. Ragaszkodik a régiekhez, bár most kapcsolt Khedirával és Özillel, szóval még van remény, mert amúgy a keretük így is jó.

Kolumbián meg a japánok ellen is látszott, hogy jók, ott csak egy hatalmas egyéni hülyeség miatt szoptak.

Angolokra én azt érzem, hogy kár velük foglalkozni. Jön egy komolyabb csapat és már megszenvednek és vagy kiesnek ellenük. Tunézia ellen is annyit balf*//kodtak és ha egy jobb csapat ellen még ennyi esélyük sem lesz gólt szerezni, akkor szimplán besülhetnek.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég