Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. június 2., szombat 19:45

Vasas mehet a levesbe, a Balmaz meg töredék pénzből csinálja amit a többiek. Mezőkövesd, Vasas kiesésnek örülnék a legjobban,de a Kövesd maradni fog. :(


Uzoma. :lol: :lol: :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2018. június 2., szombat 19:32

Nb1-et figyeli valaki? :mrgreen:
Remélem a Vasas, DVTK kettős esik ki.
Jövőre az Nb1 megérdemelné a Kisvárda, Mezőkövesd, Balfaszújváros, Paks, Puskás 5-ös fogatot.
Az nb2 meg legalább izgi lenne, csupa régi fellegvárakkal.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. május 25., péntek 13:27

Ami a magyar edzőket illeti én régen László Csabát tartottam az egyik legjobb magyar edzőnek a Fradi-Uganda-Hearts időszakában, azóta nem követem, a wiki szerint a Dundeenál dolgozik most.

Akire pedig kiváncsi lennék az Löw. Jó helyzetben van a Leipzignél, megnézném mit tud.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. május 25., péntek 13:15

istimester írta:Jézusom, szerintem lazíts picit
Fel negytol meglesz :coffee:
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 25., péntek 12:43

Pinyőn röhigcsélni olyan, mint lefutni a mozgássérültet. Nem nagy et was.
ericco írta:Errol van szo. Disznek vannak ott. Ha egy uj, esetleg nyugaton kepzett szakemberekbol allo szovetseg ulne a helyukon, ok talan bele szeretnenek szolni mas dolgokba is, neadjisten kritikakat is megfogalmaznanak. Na ez az, ami a jelenlegi hatalomnal nem fer bele. Nekik fent kell tartani ezt a torzsi latszatott, hogy egyutt a Vilag ellen, de annyira egyutt, hogy a szethuzas meg csak fel sem meruljon, tartsd a szad es a lepest. A hatalom tevedhetetlen. Tortenelemben erre mar sok pelda volt, altalaban a fasiszta rendszerek kezdtek igy, aztan persze eldurvultak.
Jézusom, szerintem lazíts picit :coffee:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 25., péntek 12:15

Ez sem kizárható. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 25., péntek 11:42

Lehet azért dolgozik olyan sokat, mert mire felfog egy hosszabb mondatot elfelejti az elejét. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 25., péntek 11:37

Kerlon írta: MI? Nem ő volt, akitől megkérdezték, hogy járnak-e külföldi tovább képzésekre és csak habogott, hogy tovább képezzük magunkat igen és semmi konkrétat nem tudod mondani csak böffentett egyet?
Nekem ilyen nem rémlik, de elképzelhető...
De tény, hogy annyit dolgozik, mint magyar edzők közül kb. senki.
Meg az is, hogy megnyilvánulások alapján teljesen érthető az általános megítélése, csak árnyalni szerettem volna a képet.


Kerlon írta: Képet, nevet, bármit. Ha jó. :mrgreen:
Szabina :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. május 25., péntek 11:25

Süti írta:Van igazság abban amit írsz, de van olyan is, ami azért nem egészen van így.
A szövetségnek nekm sok hatásköre van a pénzek tényleges elosztása felett.
Errol van szo. Disznek vannak ott. Ha egy uj, esetleg nyugaton kepzett szakemberekbol allo szovetseg ulne a helyukon, ok talan bele szeretnenek szolni mas dolgokba is, neadjisten kritikakat is megfogalmaznanak. Na ez az, ami a jelenlegi hatalomnal nem fer bele. Nekik fent kell tartani ezt a torzsi latszatott, hogy egyutt a Vilag ellen, de annyira egyutt, hogy a szethuzas meg csak fel sem meruljon, tartsd a szad es a lepest. A hatalom tevedhetetlen. Tortenelemben erre mar sok pelda volt, altalaban a fasiszta rendszerek kezdtek igy, aztan persze eldurvultak.
Merci Zizou!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 25., péntek 10:43

Süti írta:
Kerlon írta: Magasan a legtöbbet költő csapatok álltak a rendelkezésére és igazából mindig egy ilyen erőfölény jutott neki és nem több. Taktikailag nulla, kb erőből játszat, de szerintem te sem hiszed el, hogy egy ekkora eke volt játékos, aki sík buta, az értsen a focihoz. Tipikus olyan ember, akit el kéne takarítani jó messzire a magyar futballból, mert egy beképzelt tudatlan bunkó. Itthon talán az utolsó értelmes edző az Csertői.
Ez nem igaz, se a kupagyőzelem a Sopronnal, se a bajnoki cím nálunk Győrben messze nem a legtöbbet költő csapatok között volt. Ahogy a feljuttatott Mezőkövesd se. Taktikailag ritka undorító amit művel, de hatékony. Emberileg egyetértünk, és abban is hogy magyar "elsőségek" mennyit érnek, de attól még a helyén érdemes kezelni szerintem. Itt Győrben is egy fanatikus állat volt, és állítólag a létező összes külföldi szaklapot folyton forgatta, képzete magát, mégha én az angol nyelvtudást se nézem ki belőle.
Plusz a menetelés a Győrrel, Montpellier kiejtése, ezeket kár elvenni tőle azért, amilyen ember.
MI? Nem ő volt, akitől megkérdezték, hogy járnak-e külföldi tovább képzésekre és csak habogott, hogy tovább képezzük magunkat igen és semmi konkrétat nem tudod mondani csak böffentett egyet?
Süti írta: Csertőit adom (az egész Paksi projekt egészen rendben van) de vele elfogult vagyok, itt lakik a szomszéd utcában és kicsi koromban szerelmes voltam a lányába. :mrgreen:
Képet, nevet, bármit. Ha jó. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 25., péntek 10:32

Van igazság abban amit írsz, de van olyan is, ami azért nem egészen van így.
A szövetségnek nekm sok hatásköre van a pénzek tényleges elosztása felett.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. május 25., péntek 10:18

istimester írta:Egyébként az egy dolog, hogy nekem nem tetszik a rendszer felépítése. De a Gyakadémián kívül boldog-boldogtalan kapott állami supportot a magyar fociban.
En igy latom (nem csak a focira ervenyes):
Ez a penz nem a teljesitmenyhez, tudashoz, tehetseghez van kotve, hanem a huseghez. Amig betartod a torzs szabalyait, jol fogsz elni. Az ilyen kornyezet automatikusan magaval vonja az eredmenytelenseget is. A fent ulo nagy oregek nem fogjak eroltetni a progresszivitast, mert hamar kiderulne, hogy rajuk, az elavult tudasukra mar semmi szukseg. Ehelyett inkabb tartjak a hatukat, jol jarnak a multik, mert a tao-t leirhatjak, jol jarnak a vezetok, mer visszacsurgatnak, a jatekosok, mert a terseg legmagasabb fizeteset kapjak a semmire. Mindenki jol jar, csak a szurkolok es az adofizetok nem.
Merci Zizou!

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 25., péntek 10:17

Kerlon írta: Magasan a legtöbbet költő csapatok álltak a rendelkezésére és igazából mindig egy ilyen erőfölény jutott neki és nem több. Taktikailag nulla, kb erőből játszat, de szerintem te sem hiszed el, hogy egy ekkora eke volt játékos, aki sík buta, az értsen a focihoz. Tipikus olyan ember, akit el kéne takarítani jó messzire a magyar futballból, mert egy beképzelt tudatlan bunkó. Itthon talán az utolsó értelmes edző az Csertői.
Ez nem igaz, se a kupagyőzelem a Sopronnal, se a bajnoki cím nálunk Győrben messze nem a legtöbbet költő csapatok között volt. Ahogy a feljuttatott Mezőkövesd se. Taktikailag ritka undorító amit művel, de hatékony. Emberileg egyetértünk, és abban is hogy magyar "elsőségek" mennyit érnek, de attól még a helyén érdemes kezelni szerintem. Itt Győrben is egy fanatikus állat volt, és állítólag a létező összes külföldi szaklapot folyton forgatta, képzete magát, mégha én az angol nyelvtudást se nézem ki belőle.
Plusz a menetelés a Győrrel, Montpellier kiejtése, ezeket kár elvenni tőle azért, amilyen ember.

Csertőit adom (az egész Paksi projekt egészen rendben van) de vele elfogult vagyok, itt lakik a szomszéd utcában és kicsi koromban szerelmes voltam a lányába. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. május 25., péntek 9:56

Süti írta:Bármennyire nem szeretem Pintért, az Ő pontja enyhe túlzás.
Továbbra is jelenleg kb. a legsikeresebb aktív edző itthon. (Dárdai féle vonalat leszámítva). Bajnoki címek, kupadöntők, kupagyőzelmek, sima feljutás NB2-ből többször is. Élőben is egy tahó tirpák, de a fociról kell hogy legyen valami fogalma, ennyi eredményt véletlenül nem lehet elérni.
A többivel maximálisan egyetértek.
A magyar bajnokikkal, kupákkal kitörölheti a seggét. Szerintem. Nemzetközi kupákban meg csak pislog hogy mivan. De nemcsak ő, hanem a többi léhűtő is (játékos egyaránt).

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 25., péntek 9:56

Süti írta:Bármennyire nem szeretem Pintért, az Ő pontja enyhe túlzás.
Továbbra is jelenleg kb. a legsikeresebb aktív edző itthon. (Dárdai féle vonalat leszámítva). Bajnoki címek, kupadöntők, kupagyőzelmek, sima feljutás NB2-ből többször is. Élőben is egy tahó tirpák, de a fociról kell hogy legyen valami fogalma, ennyi eredményt véletlenül nem lehet elérni.
A többivel maximálisan egyetértek.
Magasan a legtöbbet költő csapatok álltak a rendelkezésére és igazából mindig egy ilyen erőfölény jutott neki és nem több. Taktikailag nulla, kb erőből játszat, de szerintem te sem hiszed el, hogy egy ekkora eke volt játékos, aki sík buta, az értsen a focihoz. Tipikus olyan ember, akit el kéne takarítani jó messzire a magyar futballból, mert egy beképzelt tudatlan bunkó. Itthon talán az utolsó értelmes edző az Csertői.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 25., péntek 9:30

Bármennyire nem szeretem Pintért, az Ő pontja enyhe túlzás.
Továbbra is jelenleg kb. a legsikeresebb aktív edző itthon. (Dárdai féle vonalat leszámítva). Bajnoki címek, kupadöntők, kupagyőzelmek, sima feljutás NB2-ből többször is. Élőben is egy tahó tirpák, de a fociról kell hogy legyen valami fogalma, ennyi eredményt véletlenül nem lehet elérni.
A többivel maximálisan egyetértek.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 25., péntek 9:24

ericco írta:Zsoter, aki az UTE elso goljat lotte, felcsuti neveles amugy, de ott a posztjan legiosok jatszanak. Az Ujpest goljat olyan valaki lotte, aki nem fert be a fecsuti csapatba! :lol:
Csak szamomra szurrealis ez a dolog?
Ja, de a genya még várhatott volna egy kicsit. Csak pár perc és hatosra kúszott volna az újpesti egyenlítésre adott szorzó.
Tádám írta:Tökéletes cikk - bár én a liláknak szurkoltam, és nem csak a Felcsút a miatt
Dózsás geci :mrgreen: :mrgreen:

Egyébként az egy dolog, hogy nekem nem tetszik a rendszer felépítése. De a Gyakadémián kívül boldog-boldogtalan kapott állami supportot a magyar fociban. Pl. az Újpest is fog az infrastruktúra terén. Van pénz, paripa, fegyver. Innentől kezdve csak az ún. "szakmán" múlik, hogy sehova nem halad a magyar labdarúgás.

Példának ott a 2009-es U20-as válogatott. Nem mondom, hogy világsztárokat adtak a focinak, de tervezetten és rendszerszintűen versenyeztetve voltak az akkori európai konkurenciával és legalább egy Korcsmár-Szalai-Gulácsi-Némó? pakk kijött abból a korosztályból. Ha minden évfolyam fel tudna mutatni 3 - érted nem sok, csak 3!!! - értelmes eu középszintű játékost, pár év alatt simán összejönne egy válogartottnyi keret. De nem tud.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Tádám » 2018. május 25., péntek 9:02

https://zoom.hu/hir/2018/05/24/ezeket-m ... -egy-evet/

Tökéletes cikk - bár én a liláknak szurkoltam, és nem csak a Felcsút a miatt :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. május 24., csütörtök 9:35

Kerlon írta:Az egész felcsút szürreális.
Ezt mar reg tudjuk, de idaig a Felcsut egy kis tavoli, picit darkos tundermese volt az NB1 es az NB2 kozott valahol. De aztan jonnek az ilyen surlodasok a valosaggal, amikor az ember rajon, mert ott van elotte, hogy ez nagyon is valosagos. Ezutan ketfelekeppen lehet reagalni. Vagy elszornyulkodunk a dolog szurrealitasan, vagy bekapcsol a kognitiv disszonancia.
Ez utobbi valamiert elegge gyakori lett a tarsadalomban sajnos.
Merci Zizou!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 24., csütörtök 9:16

ericco írta:
istimester írta:Magyar szinten egész pofás döntő volt.
Csak az egyenlítéssel várhattak még volna pár percig :mrgreen:
Zsoter, aki az UTE elso goljat lotte, felcsuti neveles amugy, de ott a posztjan legiosok jatszanak.
Az Ujpest goljat olyan valaki lotte, aki nem fert be a fecsuti csapatba! :lol:
Csak szamomra szurrealis ez a dolog?
Az egész felcsút szürreális. :lol: :lol: :fpalm:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég