Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 14., kedd 21:21

CS0ki írta:
Szerintem ez az első hozzászólásom ebben a topicban, nem nagyon szoktak magyar bajnoki meccseket nézni, válogatottat se mindig.
Valószínűleg ezért nem tudod, hogy a futball elitjébe tartozunk, mind válogatott, mind csapat szinten, csak most hullámvölgybe kerültünk.... :mrgreen: 30 éve

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 14., kedd 21:19

CS0ki írta:Gyerekek, baszki, 50 ezren laknak ebben z országban, és jobban játszanak mint mi. Beszarok, komolyan...

Az meg elég nagy vicc, hogy ez a Szalai gyerek az egyik legnagyobb nevünk, Higu sírva röhöghetne a technikáján. De még Gravesen is.

Szerintem ez az első hozzászólásom ebben a topicban, nem nagyon szoktak magyar bajnoki meccseket nézni, válogatottat se mindig.
Mindig is amondó voltam, hogy nekünk könnyebb játszani egy erősebb vagy közel olyan szintű válogatottal, mint mi. Kicsik ellen nem tudunk támadni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. október 14., kedd 21:13

Gyerekek, baszki, 50 ezren laknak ebben z országban, és jobban játszanak mint mi. Beszarok, komolyan...

Az meg elég nagy vicc, hogy ez a Szalai gyerek az egyik legnagyobb nevünk, Higu sírva röhöghetne a technikáján. De még Gravesen is.

Szerintem ez az első hozzászólásom ebben a topicban, nem nagyon szoktak magyar bajnoki meccseket nézni, válogatottat se mindig.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. október 14., kedd 21:11

Kerlon írta: Valaki megmondta még az Írek ellen, hogy ez azért van, mert mi a latinos focihoz értünk és inkább passzolunk. :lol:
:mrgreen: :mrgreen:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 14., kedd 21:09

Ferencváros írta:
numberone1 írta:Varga a kp-n, Simon a jobbhatved... :hmmm:

Nem sok ujpest meccset lattam, egy drukketol kerdeznem...Simon jatszik jobbhatvedet? Mert tamado a srac es elegge vekonyka. Azokon a meccseken amelyeken lattam, azokon jobbszelso tamado volt.
Nem szokott játszani, de Dárdai az elején mondta, hogy új szerepkört szán neki. Gondolom mert gyors, és elég jól bánik a labdával, és beadni is tud.

Egyébként vicc, hogy Feröerhez kerül a labda, és egyből támadnak, mi meg évek óta hátul gurigázunk, aztán amikor szorul a hurok előrevágjuk.
Valaki megmondta még az Írek ellen, hogy ez azért van, mert mi a latinos focihoz értünk és inkább passzolunk. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 14., kedd 21:03

numberone1 írta:Varga a kp-n, Simon a jobbhatved... :hmmm:

Nem sok ujpest meccset lattam, egy drukketol kerdeznem...Simon jatszik jobbhatvedet? Mert tamado a srac es elegge vekonyka. Azokon a meccseken amelyeken lattam, azokon jobbszelso tamado volt.
Nem szokott játszani, de Dárdai az elején mondta, hogy új szerepkört szán neki. Gondolom mert gyors, és elég jól bánik a labdával, és beadni is tud.

Egyébként vicc, hogy Feröerhez kerül a labda, és egyből támadnak, mi meg évek óta hátul gurigázunk, aztán amikor szorul a hurok előrevágjuk.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 14., kedd 20:57

Nem értem, hogy a védelemben minek kellett 3 változtatás is... Főleg ezt a Simon dolgot nem értem én se.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. október 14., kedd 20:51

Varga a kp-n, Simon a jobbhatved... :hmmm:

Nem sok ujpest meccset lattam, egy drukketol kerdeznem...Simon jatszik jobbhatvedet? Mert tamado a srac es elegge vekonyka. Azokon a meccseken amelyeken lattam, azokon jobbszelso tamado volt.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. október 14., kedd 20:41

Ott ez Szolnoki a Vidiben, jo formaban van, ugy nezki vegleg kiszoritotta Brachit. Jo nem mondom,h egy Carvajal, de fiatal es rendre kezdo egy jo formaban levo bajnoki cimert kuzdo csapatban. Egyebkent az EL-ben is jol tolta, nem volt megszeppenve.

Remeljuk, ez a Tozser-Gera belso kettos csak a Feroeriek ellen lesz.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 14., kedd 20:03

lassan valahonnan ki kéne már kukázni egy jobbhátvédet a Varga Józsi helyére :lol:
Nem illik.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. október 14., kedd 20:00

Dibusz – Varga J., Juhász, Kádár, Korhut – Simon K., Gera, Tőzsér, Dzsudzsák – Szalai, Nikolics

Kötelező meccs, nyerni kell nincs mese! :agree: :zoldsalas:

Avatar
Prométheusz
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2013. december 21., szombat 19:09
Kedvenc játékosaid: Raul, Casillas, Puskás
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Prométheusz » 2014. október 13., hétfő 13:50

az azért jól látszik milyen rövid az út pokol és mennyország között
"Engem a futball megtanított győzni, és megtanított veszíteni is, és megtanított arra is, hogy az öröm úgyis felülkerekedik a bánaton, és hogy a gól maga a boldogság, a gyógyír minden addigi kihagyott helyzetre…"

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Corleone » 2014. október 13., hétfő 12:05

Dárdai elmondta első sajtótájékoztatóján, hogy ha ez a felkérés 10-15 év múlva jön, akkor egyből aláír akár több évre. Most is csak azért bólintott rá, mert hazafi és segíteni akart. Lényegében el is dőlt a dolog már az elején, kár csűrni-csavarni ezt.
#happyshitting

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 13., hétfő 11:59

Szerintem nincs realitása a maradásának. Elvan ő nyugaton, megbecsülik, kellemes közegben csinálhatja a dolgát, lépdelhet felfelé a ranglétán, a családja is odaszokott már. Itt meg ha hosszabb távon néznénk, pisálhatna széllel szemben, a közeg és a sok ingyenélő csak arra várna, hogy egyszer bukjon, aztán ki is utálnák. Kell neki ez? Persze hatalmas örömmel járhatna, ha itthon érne el sikereket, de nem akkora név ő így magában, hogy a sok kiskirály beálljon mögé és hallgasson rá.
Nem illik.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 13., hétfő 11:55

BBarni írta:Azért Dárdainak elég komoly feladata van kint, nem csak utánpótlás edző hanem vezető pozícióban van kint, ami azt jelenti, hogy reggel 8-tól este 8-ig dolgozik!Az kizárt dolog, hogy ezt tudná csinálni a kapitányság mellett, maximum ha lemond erről a pozícióról és csak up edző marad, de ezt kétlem!Meg már többször is lenyilatkozta, hogy így is kevés ideje marad a családra, nem hiszem, hogy bevállalná!Szerintem az ő szempontjából nem is érné meg, feladnia az eddigi munkáját a kapitányságért!(1-2 vereség és tudjuk milyen az mlsz)Viszont én is örülnék ha valahogy mégis sikerülne meggyőzni!
Így van. Nem beszélve arról hogy szerződése van. Ez nem úgy működik hogy keveset keresek 8 óra melóval, ezért bevállalok még egy műszakot utána máshol. Nem tartom valószínűnek hogy beleegyezne a munkáltatója.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 13., hétfő 11:53

Én olyat tudok elképzelni, hogy akkor Dárdai azt mondja, hogy "Jó! Kérem azt a pénzt, és legyen beleszólásom a hazai dolgokba, mert ez így sz*r gyerekek"
Azt, hogy marad csak simán szövkap, és ezért eldobjon egy olyan állást mint ami neki van a hertánál azt nem tudom elképzelni. Bár még így is necces a dolog...

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 13., hétfő 11:48

BBarni írta:Azért Dárdainak elég komoly feladata van kint, nem csak utánpótlás edző hanem vezető pozícióban van kint, ami azt jelenti, hogy reggel 8-tól este 8-ig dolgozik!Az kizárt dolog, hogy ezt tudná csinálni a kapitányság mellett, maximum ha lemond erről a pozícióról és csak up edző marad, de ezt kétlem!Meg már többször is lenyilatkozta, hogy így is kevés ideje marad a családra, nem hiszem, hogy bevállalná!Szerintem az ő szempontjából nem is érné meg, feladnia az eddigi munkáját a kapitányságért!(1-2 vereség és tudjuk milyen az mlsz)Viszont én is örülnék ha valahogy mégis sikerülne meggyőzni!
hát most röviden és tömören...nem hát
Nem illik.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. október 13., hétfő 11:44

Azért Dárdainak elég komoly feladata van kint, nem csak utánpótlás edző hanem vezető pozícióban van kint, ami azt jelenti, hogy reggel 8-tól este 8-ig dolgozik!Az kizárt dolog, hogy ezt tudná csinálni a kapitányság mellett, maximum ha lemond erről a pozícióról és csak up edző marad, de ezt kétlem!Meg már többször is lenyilatkozta, hogy így is kevés ideje marad a családra, nem hiszem, hogy bevállalná!Szerintem az ő szempontjából nem is érné meg, feladnia az eddigi munkáját a kapitányságért!(1-2 vereség és tudjuk milyen az mlsz)Viszont én is örülnék ha valahogy mégis sikerülne meggyőzni!

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 13., hétfő 10:57

Amúgy én nem igazán értem miért ne maradhatna Dárdai. Azt mondta Berlinből közelebb van Budapest, mint mondjuk Pécsről. Sztem folytathatná az ottani munkát és mellette lehetne szövkap is. Láttunk már ilyet mástól is, mert évente pár hetet kell csak a válogatottal lenni, mellette simán dolgozhat klubnál. Konkrétan Pereira vagy Scolari már nemtom melyik volt, de tisztán emlékszek, hogy klubja volt a válogatott mellett.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 12., vasárnap 20:52

ziro4vr írta:Mentálisan előreléptünk, plusz elhoztunk egy pontot Romániából. Most ez van, ennek kell örülni. Az nyilvánvaló, hogy 1 hét alatt Dárdai focizni nem tudja megtanítani az embereinket. Más se tudná. Meg lehet nézni, a 34 éves szentmartin vagy ki milyen tudással rendelkezett és pl a mi sztárcsatárunk, akit messiásként vártunk milyen labdakezelési tudással rendelkezett. Amit ez alatt a kevés idő alatt lehet tenni, azt Dárdai megtette. A következő két meccset hozni kell, aztán majd meglátjuk. Az látszik, hogy a focitudásunk sok mindenre nem elég, viszont a hiányosságokat lehet mással pótolni. Pintér kinevezése egy nagy hiba volt, ez egyértelmű, 3 pontunk bánta, de ettől a pofontól legalább páran észhez tértek.

A hit.
Azt gondolom mindenki "kihallotta" hogy a speaker mennyire hittelen volt,több olyan szólása is volt,amivel azt sugallta,ez a meccs nem lehet a miénk. Ez egy rossz beidegződés....és ezt nem szabad engedni. Nem azt mondom hogy a speaker befolyásolja a meccset,hanem egy kép arról,milyen is a hittelen hozzáállás....és lehet ez a válogatottnál is pár embernél.
Amikor felsorakoztak a himnuszokhoz,akkor kiszúrtam ezt a szentmartint,előtte soha sem láttam,de a tekintetét látván,egy dolog jutott az eszembe,ez a csóka,tökéletesen tisztában van a tudásával,és maximálisan hisz önmagában. A pulzusa(bár nem mért adat :lol: ) kb 60 lehetett.....a tekintete meg magáért beszélt,ilyen nyugalom,ilyen könnyedség azoknál van jelen,akik nem szarják össze magukat,és hisznek magukban.
Na,ez a faszi olyan bársonyosan ér a labdához,ismeretlen alak létére,hogy csak csodálkoztam rajta....
Sokan hiányoztak a románoktól,így azért vigyázni kell ezzel a diadallal és helyén kell tudni kezelni.

Dárdai és a mentalitás.
Ez létező dolog,de ezzel is csínján kell bánni,hiszen a mentalitás nagyon könnyen változhat,és erre alapozni nem szabad. Tudom,most nincsen másunk,és az okos focista,abból főz amije van.....mi most ezzel tudtunk kicsit változtatni.Direkt mondom,hogy kicsit,mert azért a románok az első félidőben eléggé fölényben játszottak,messze kilátszott a tudás különbség,ahogy a labdához értek,és megjátszották azt,ahogy felépítettek egy egy támadást,mélységi átadásokkal is többször megvertek minket,tudatos elemekkel,pontos összjátékkal.
Dárdai Pált nem ismerem mint edzőt,focizni fociztam ellene,de emlékképem nincsen az akkori még fiatal játékosról.
Hogy a sokat felhozott mentalitás amit állítólag behozott mire elég,vagy meddig hoz sikert,vagy egyáltalán ez nem e csak egy pillanatnyi részsiker,még nem tudjuk,de azért ne kezdjünk el franciaországban szállodákat nézni 2016 nyarára....mert hátha el kell adni a tickettet.
Nem akarom lehúzni őket,nagyon boldog vagyok ennek a kis sza*rnak amit elértek,és nagyon drukkoltam nekik....de sok változást ne várjon senki,főleg ha elmozdul itt valami,mert akkor Dárdait elfogják a helyéről mozditani azonnal......és ez inkább valóság mint az hogy majd dárdai marad és mi kijutunk.....ha ezen múlna,ha kizárólag egy darab ember hozzáállásán,munkáján múlna,akkor a magyar foci nem lenne bajban uszkve 30 éve.....de ez nem így van.
Én nem negatívkodom tovább,hajrá DP...és legyél jó.....de azért ez magyarország...és ezt majd Te is megfogod hamar tudni,mit is jelent.

Addig is HAJRÁ.....!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég