Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. november 25., kedd 22:17

most mi a faszt csináljak koma?
idehaza sugárban köpném le az összes labdarúgással bármit is foglalkozó akárkit, úgyhogy marad a hozzánk legközelebb álló foci, a brazil.
valahol ezt helyettesítő terméknek hívják :lol:


bazmeg mit nem adtam volna, ha testközelből élhettem volna meg, hogy vébédöntőt játszunk.

nem 2. béellselejtező kört vagy megyekettő bajnokit geci.

vébédöntőt.
kétszer.
Kép
Kép
Kép

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 22:12

Ebben a naptári évben,az első,és komoly értelmes hozzászólásod.....nem csak a nyomorult, félci**ny brazilok mélytorkozása.......

Hát,most bontok egy láda sört erre.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. november 25., kedd 22:09

A gyorsaság(fejben főleg) talán a legfontosabb!Igaz erre nálunk se egy magyar jött rá hanem Moniz! :lol:
ez a mondat megütötte a szemem, és előre bocs, hogy nem volt erőm végigolvasni az egészet, lehet vki írt már hasonlót, mint most én:
szóval mi az hogy vki gyors fejben?
talán nem kéne kőbuta ősembereket focistának nevezni. meg lehet nézni, hogy milyen ősbunkó, baltával faragott arca van a magyar "profi" focisták nagy részének, mennyire aránytalan a testük, mennyire esetlen vagy harmónia nélküli a mozgásuk.

magyarul nem a tajgetoszpozitívakat kéne kiválogatni. ja hogy az értelmes részt az továbbtanulásra hajtja a szülő, mert tudja, hogy abból inkább meg lehet élni.

vízilabdaválogatott. nem véletlenek a sportsikerek, tanult épeszű emberek vannak köztük, egészséges elme, egészséges test.

ne várjuk már el ezektől a szerencsétlenek magyar focistáktól, hogy bármire képesek legyenek, ha két számot alig bírnak összeadni, csak iphone-nal, de azt is csak úgy, ha a siri megoldja helyettük. oh wait, de ahhoz meg tudni kéne legalább angolul. ördögi kör ez. :mrgreen:

ötletesség, innováció, kreativitás, újszerűség, intelligencia. ez jellemző a magyar népre - kiemelném ismét a magyar szót - ez visszaköszön mindenben, nem csak a sportban.

amíg utolsó balfasz félalkoholista megélhetési edzők és a hozzájuk fejben tökéletesen passzoló übergyökér gyerekek vannak a magyar fociban, addig semmi nem lesz itt.

bocs, ha túl nyálas lett, csak a faszom kivan már az egésszel. nincs értelme, szar az egész, ahogy van.
ha meg juják zseni, akkor idehaza van még 4 millió másik zseni is.
Kép
Kép
Kép

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 21:58

A gyorsaság(fejben főleg) talán a legfontosabb!Igaz erre nálunk se egy magyar jött rá hanem Moniz! :lol:
Ehhez nem kellett volna külföldi edző.....megadtam volna a számomat is hívhattak volna 20 ft / perc díjért és elmondtam volna 3 perc alatt,ami 60 ft ba fájt volna.

ja,és bruttó,tehát vissza is igényli az áfát. :mrgreen:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 25., kedd 21:49

Érdekes
Amikor én megemlítettem itt, hogy a hiba nem feltétlenül a játékosokban van, megkaptam hogy nem igaz, mert a tizenéved játékosok képezhetnék magukat
Cr is ezt csinálta, Maradonának mit magyarázzon egy edző

Mi az igaz akkor?
Attól még fejlesztheti magát egy játékos ha a edzők, a képzés szar!Persze ettől nem lesz világsztár, de, hogy jobb játékos lesz mintha edzés után rögtön hazamenne az biztos!

A gyorsaság(fejben főleg) talán a legfontosabb!Igaz erre nálunk se egy magyar jött rá hanem Moniz! :lol:
Értelmes szülő az MTK-hoz viszi a gyereket (szerintem)... vagy felcsútra. :shifty:
Persze ha ha azt szeretnéd, hogy az edző csókosai játszanak akkor oda...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 21:49

Mi az igaz akkor?
Most megfogtál,persze a játékos is benne van....hiszen rengeteg az antiprofi.....ismerek is egyet személyesen. :lol: :lol:

Amikor jött csányi,és hangzatosan bemondta, hogy majd rendet tesz....még hittem is benne. De hát nem ért hozzá....hogyan tenne rendet egy pénzügyi szakember? Sehogy.
Komolyan mondom, néha látni olyan szervezett meccseket,csapatokat, hogy csak nézek.(nem vicc)
Nem tudom elképzelni, ma magyarországon,hogy vannak hosszútávú koncepciók,vannak edzők akiket hagynak dolgoozni ha értenek hozzá.....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2014. november 25., kedd 21:46

R.M.C.F írta:ilyenkor eszembe jut 1888332222 db focista,mint pl redondo vagy kroos akik életükben max 3 db cselt csináltak meg,és a posztjuk toppjai.....hogy a foci hány gyenge elméjű,tanulatlan,fogalmatlan,vak embernél jelenti a cselezést?
Pont erre gondoltam én is. Mert lehet nem jó példa, de nálunk ifista koromba úgy tanítottak, hogy meg volt az alap, aztán külön mindenkinek "edzéstervek" (idézőjelbe, mert annak azért nem nevezhető :mrgreen: ) hogy abban fejlődjön, amiben erős, amire rá termett. Pedig egy amatőr, megye 1es csapat vagyunk, de ez lenne a normális. Há' nem? Há' de! :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. november 25., kedd 21:44

R.M.C.F írta:a........ilyenkor eszembe jut 1888332222 db focista,mint pl redondo vagy kroos akik életükben max 3 db cselt csináltak meg,és a posztjuk toppjai.....hogy a foci hány gyenge elméjű,tanulatlan,fogalmatlan,vak embernél jelenti a cselezést?
Jó,de Redondo 2000ben olyat húzott ami top10 alltime csel :mrgreen:

Amúgy nem szoktál járni megyei meccsekre?
Komolyan mondom, néha látni olyan szervezett meccseket,csapatokat, hogy csak nézek.(nem vicc)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. november 25., kedd 21:42

R.M.C.F írta:
BBarni írta:Most kicsit hazabeszélek, de nálunk a gyorsaságon van a hangsúly!Elsősorban a gyorsaság (fizikai, szellemi) számít, a többi utána!
Szóval ha van valakinek kicsi tehetséges gyerkőce az hozzánk hozza! :mrgreen:

Igen,a gyorsaság fontos szempont,hallottam már olyan módszert is,hogy elég ha gyors,majd megtanítjuk focizni(nem is lenne rossz ötlet,ha tényleg tudna ez a kókler banda bárkit is megtanitani bármire).

Az a baj,hogy fiatalon CSAK következtetni lehet a végső sikerre,eredményre,egy ember fejlődési üteme kiszámíthatatlan,sokan 10 évesen már lefocizzák a kortársaikat,majd 15 évesen lemaradtak.....ez nem lehet szempont,mert becsaphat.
A tényezők fontosak,hiszen mérned kell miért és hogyan ítélsz,ez fontos,de ott ez nem lehet végső PONT.AZ hiba,mivel már ebben a korban mehet a kivételezés,meg a sztárolás,és sok olyan tényező jöhet szóba,ami eltérít,ami elvezet más irányba. Ez az ami nálunk nem PROFI. A külső tényezők befolyása.
A foci a világ legegyszerűbb játéka......ha bedobod a labdát és el akarod ütni az idődet,de ha fel akarsz valamit építeni,akkor a legnehezebbé válik egyből.


Sokat lehet erről beszélni.
Érdekes
Amikor én megemlítettem itt, hogy a hiba nem feltétlenül a játékosokban van, megkaptam hogy nem igaz, mert a tizenéved játékosok képezhetnék magukat
Cr is ezt csinálta, Maradonának mit magyarázzon egy edző

Mi az igaz akkor?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 21:40

M1Ö írta:Ezt a tanítási rendszert soha nem értettem egyébként.
Most írjátok itt, hogy arra mennek rá leginkább, hogy a cselezést tanítsák.
Ezt hogy kell érteni? Hogy például Mario Gomeznél is azt erőltetnék, hogy tanuljon meg cselezni, mikor neki abszolút nem az az erőssége?

Itt nincsen ész, nincsen gondolkodó vezetés.....sokszor írtam már,és eléggé bunkó,és sértő,de a fociban élő,a focinak drukkoló,és a focit csináló emberek,nem az eszükről híresek.....

Most gondold el,ha egy instruktor ezt mondja,vagyis ezt még feljebbről hallotta,hogy törekedjen a játékos a cselezésre,akkor lehet majd megtudni hogy kell-e mint focista........ilyenkor eszembe jut 1888332222 db focista,mint pl redondo vagy kroos akik életükben max 3 db cselt csináltak meg,és a posztjuk toppjai.....hogy a foci hány gyenge elméjű,tanulatlan,fogalmatlan,vak embernél jelenti a cselezést?
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2014. november 25., kedd 21:31

Ezt a tanítási rendszert soha nem értettem egyébként.
Most írjátok itt, hogy arra mennek rá leginkább, hogy a cselezést tanítsák.
Ezt hogy kell érteni? Hogy például Mario Gomeznél is azt erőltetnék, hogy tanuljon meg cselezni, mikor neki abszolút nem az az erőssége?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 21:22

BBarni írta:Most kicsit hazabeszélek, de nálunk a gyorsaságon van a hangsúly!Elsősorban a gyorsaság (fizikai, szellemi) számít, a többi utána!
Szóval ha van valakinek kicsi tehetséges gyerkőce az hozzánk hozza! :mrgreen:

Igen,a gyorsaság fontos szempont,hallottam már olyan módszert is,hogy elég ha gyors,majd megtanítjuk focizni(nem is lenne rossz ötlet,ha tényleg tudna ez a kókler banda bárkit is megtanitani bármire).

Az a baj,hogy fiatalon CSAK következtetni lehet a végső sikerre,eredményre,egy ember fejlődési üteme kiszámíthatatlan,sokan 10 évesen már lefocizzák a kortársaikat,majd 15 évesen lemaradtak.....ez nem lehet szempont,mert becsaphat.
A tényezők fontosak,hiszen mérned kell miért és hogyan ítélsz,ez fontos,de ott ez nem lehet végső PONT.AZ hiba,mivel már ebben a korban mehet a kivételezés,meg a sztárolás,és sok olyan tényező jöhet szóba,ami eltérít,ami elvezet más irányba. Ez az ami nálunk nem PROFI. A külső tényezők befolyása.
A foci a világ legegyszerűbb játéka......ha bedobod a labdát és el akarod ütni az idődet,de ha fel akarsz valamit építeni,akkor a legnehezebbé válik egyből.


Sokat lehet erről beszélni.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. november 25., kedd 21:16

Kerlon írta: Igaz felpattant. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
áá, erről mindig egyik haver örökzöldje jut eszembe.
kispályás torna.
szabadrúgás nekünk.
haver leteszi, odaáll, ellövi.. de mocskosul fölé.
ránézünk és kérdezzük: "ez mi volt?"
válasz: "jólvan már, felpattant". :Đ :lol: :lol:

up:
egy másik tőle.
térfél választás meccs előtt. odamegy, feldobják az érmet, eltalálja.
jön a kérdés: "kapu v kezdés?"
válasz: "jó ez a kapu, mi kezdünk" :Đ
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 25., kedd 21:09

Én pl. meccsenként 3-4szer leüvöltöm a csapattársaim felét, mert felpasszolás után belépnék a támadásba és nem képesek letenni. Egyszer kaptam vissza és annyire nem tudták lereagálni, hogy egy átvétellel már betörtem, aztán fölé vertem ziccerből, ahogy kell. :| :lol: Igaz felpattant. :mrgreen:

BBarni írta:Most kicsit hazabeszélek, de nálunk a gyorsaságon van a hangsúly!Elsősorban a gyorsaság (fizikai, szellemi) számít, a többi utána!
Szóval ha van valakinek kicsi tehetséges gyerkőce az hozzánk hozza! :mrgreen:
Értelmes szülő az MTK-hoz viszi a gyereket (szerintem)... vagy felcsútra. :shifty:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 25., kedd 21:06

Most kicsit hazabeszélek, de nálunk a gyorsaságon van a hangsúly!Elsősorban a gyorsaság (fizikai, szellemi) számít, a többi utána!
Szóval ha van valakinek kicsi tehetséges gyerkőce az hozzánk hozza! :mrgreen:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 21:05

egy éve új licenceket szereztek be(ugye kiderült hogy a régi holland módszert,amivel pl engem is tanítottak) azt Both József meghamisította,és mást tanítottak itthon mint amit kint valójában kaptak anyagot(ejj hányszor tettem fel az edzőimnek a kérdést hogy ez mitől holland módszer,hiszen nyilvánvaló volt a számomra,hogy a hollandok nem ezt játsszák......), szóval,új licenc van,kis területű,de a területéhez képest sikeres országok rendszerét akarják adoptálni(belga,osztrák,svájc), erről korábban írtam is,ezzel semmi baj nem lenne(mondjuk a magyar foci mindig is különbözött ezektől a stilusoktól,hiszen a brazilok pl tőlünk lesték a virtust anno 60 éve), a magyar mindig is ügyes volt,okosba nyomta és zsivány volt,fineszes,ötletes és nem átallott minden trükköt bedobni hogy győzzön....ez a magyar virtus,és eközben felnevelkedtek egyének és nagy tehetségek a nyomorból,szegénységből....mert ugye ne feledjük el a foci mitől lett FOCI.....a szegénységből.
Most is azt vallom,nem elég a módszer,hanem a közeg ami ezt oktatja,aki NEVEL,az ehhez nem ért.....a roma kis gyerek sem születik tolvajnak,a körülmények nevelik azzá....a magyar focista nem rosszabb a többitől,a körülmények teszik azzá....ezt pedig nem tudják ezzel megváltoztatni. Ahogy korábban is írtam,a legtöbb alak,aki a magyar fociban él és dolgozik,nem ért hozzá.....túlélő művész,és nem érdeke ezen változtatni,hiszen alapvetően semmihez sem ért,de ide ebbe a közegbe befogadták,betolták.....valahogy,ő meg köszöni és elvan benne , tudás,tehetség,korrektség nélkül.....elvan,mert fizetnek érte. Hiszen ez a rendszer lényege,a pénz,amit VALAKI eloszt,hogy kinek,és menyit,azt majd VALAKI megmondja. Hozzá kell idomulni,és akkor minden fasza.....ja,hogy fociról van szó,az nem érdekes most.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. november 25., kedd 20:51

R.M.C.F írta:Ma beszéltem egy most végzett edző ismerősömmel,azt mondja a vezér elv,az első szempont hogy cselezzen a gyerek. Onnan lehet megtudni, hogy tehetséges-e.
Ezt instruktor mondta neki.

Azért ez fáj nagyon nekem. Továbbra is,azt kell mondanom,az ég világon semmit sem tudnak erről a szép kis játékról. Még hogy abból lehet megtudni.
Ez azért megint padló volt kicsit.......
Nem kell ezen meglepődni
Én mindig ezt láttam, ahol volt valami foci. Iskoláimban vagy egyesületekben
Hogy cselezel és mennyit dekázol.

Erre pedig nem lehet kifogás, hogy ezek csak iskolák és sokadosztályú klubok. Kiválasztást ezeken a helyeken kell elkezdeni

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 20:39

ha a csapattársad nem lép be területbe

Amikor még aktív voltam,játszottam csatárt is,már ott feltűnt,hogy a csapattársaim nem tudnak megfelelő ütemet választani a letámadásban,nem tudnak elosztani megfelelőlen területeket. Akkor még csak fura volt....ma már tudom,ezt tanítani kellett volna,hiszen magától nehezen jön rá az ember.

3 éve végeztem el az edzőit,akkor még gyökeresen mást erőltettek.....ott feszengtem a padban,és tolták a passz...passz...passz....passz..2:1 elleni....3:1 elleni....2:2 elleni....a frász kerülgetett, ez a foci egy fontos része,de miért ezt kell 100 egységből 90 egységet tanulni? Nagyon sok más terület is van,ami fontos.


Na,3 év alatt,sokat változott a magyar képzés(jó irányba úgy tűnt nekem), most ez kicsit megint padlózott........ez a támogatott elv,erőltetni a cselezést.


Egyszerűen a falhoz tudnám nyomni őket,és ordítani a fejükbe 3 cm-ről részegen......a ku*******anyátokat azt. Menjetek el biztonsági őrnek!!!
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 25., kedd 20:33

R.M.C.F írta:Ma beszéltem egy most végzett edző ismerősömmel,azt mondja a vezér elv,az első szempont hogy cselezzen a gyerek. Onnan lehet megtudni, hogy tehetséges-e.
Ezt instruktor mondta neki.

Azért ez fáj nagyon nekem. Továbbra is,azt kell mondanom,az ég világon semmit sem tudnak erről a szép kis játékról. Még hogy abból lehet megtudni.
Ez azért megint padló volt kicsit.......
Mivel itthon szinte sehol nem látod azt, hogy normálisan tud támadni egy csapat, hanem a sok egyén tűnik ki... Hiába tudod, hogy mi a játék, ha a csapattársad nem lép be területbe vagy nem tud visszatenni egy kényszerítőt... Komolyan mondom, de az pár évben én Modric helyezkedéséből, mozgásából tanultam a legtöbbet. Zseniálisan tud bemozogni vagy ütemet váltani.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 20:29

Ma beszéltem egy most végzett edző ismerősömmel,azt mondja a vezér elv,az első szempont hogy cselezzen a gyerek. Onnan lehet megtudni, hogy tehetséges-e.
Ezt instruktor mondta neki.

Azért ez fáj nagyon nekem. Továbbra is,azt kell mondanom,az ég világon semmit sem tudnak erről a szép kis játékról. Még hogy abból lehet megtudni.
Ez azért megint padló volt kicsit.......
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 98 regisztrált és 0 vendég