Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 20:39

ha a csapattársad nem lép be területbe

Amikor még aktív voltam,játszottam csatárt is,már ott feltűnt,hogy a csapattársaim nem tudnak megfelelő ütemet választani a letámadásban,nem tudnak elosztani megfelelőlen területeket. Akkor még csak fura volt....ma már tudom,ezt tanítani kellett volna,hiszen magától nehezen jön rá az ember.

3 éve végeztem el az edzőit,akkor még gyökeresen mást erőltettek.....ott feszengtem a padban,és tolták a passz...passz...passz....passz..2:1 elleni....3:1 elleni....2:2 elleni....a frász kerülgetett, ez a foci egy fontos része,de miért ezt kell 100 egységből 90 egységet tanulni? Nagyon sok más terület is van,ami fontos.


Na,3 év alatt,sokat változott a magyar képzés(jó irányba úgy tűnt nekem), most ez kicsit megint padlózott........ez a támogatott elv,erőltetni a cselezést.


Egyszerűen a falhoz tudnám nyomni őket,és ordítani a fejükbe 3 cm-ről részegen......a ku*******anyátokat azt. Menjetek el biztonsági őrnek!!!
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 25., kedd 20:33

R.M.C.F írta:Ma beszéltem egy most végzett edző ismerősömmel,azt mondja a vezér elv,az első szempont hogy cselezzen a gyerek. Onnan lehet megtudni, hogy tehetséges-e.
Ezt instruktor mondta neki.

Azért ez fáj nagyon nekem. Továbbra is,azt kell mondanom,az ég világon semmit sem tudnak erről a szép kis játékról. Még hogy abból lehet megtudni.
Ez azért megint padló volt kicsit.......
Mivel itthon szinte sehol nem látod azt, hogy normálisan tud támadni egy csapat, hanem a sok egyén tűnik ki... Hiába tudod, hogy mi a játék, ha a csapattársad nem lép be területbe vagy nem tud visszatenni egy kényszerítőt... Komolyan mondom, de az pár évben én Modric helyezkedéséből, mozgásából tanultam a legtöbbet. Zseniálisan tud bemozogni vagy ütemet váltani.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. november 25., kedd 20:29

Ma beszéltem egy most végzett edző ismerősömmel,azt mondja a vezér elv,az első szempont hogy cselezzen a gyerek. Onnan lehet megtudni, hogy tehetséges-e.
Ezt instruktor mondta neki.

Azért ez fáj nagyon nekem. Továbbra is,azt kell mondanom,az ég világon semmit sem tudnak erről a szép kis játékról. Még hogy abból lehet megtudni.
Ez azért megint padló volt kicsit.......
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 24., hétfő 21:40

PMFC: a vb-bronzérmes Robert Jarni az új edző - hivatalos
LOL. :mrgreen: Lesz foci Pécsen?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 23., vasárnap 11:49

Carrillo interjú

Tanulságos interjú, intelligens,jó edzőnek tartom! :agree:
Egy dolgot viszont kiemelnék, mert az nagyon tetszett!
Mit szól ahhoz, hogy a szurkolók egy része több klubál bojkottálja a meccseket?

Nagyon nem tetszik ez nekem. A focinak szüksége van a szurkolókra. A foci nem a tévébe való. A foci arról szól, hogy két csapat játszik egymással, a két csapatnak pedig a helyszínen szurkolnak az emberek.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. november 21., péntek 21:48

Igazából az mlsznek lenne jó csak Dárdai maradása. Vele eltudnák csendesíteni az elégedetlenkedőket. Így pár évre bebiztosítanák a helyüket.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. november 20., csütörtök 23:17

Matt009 írta:Egervári
Sanyi bá jobb anyagból is dolgozott pár éve.

Jelenleg még a magyar szinten is fantasztikus mélységeket járunk, ami a keret minőségét illeti.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. november 20., csütörtök 21:59

Enrique írta:László Csaba itt van kéznél, vele mi a baj?
lehet csak annyi h jó lenne... :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 20., csütörtök 21:57

Arról is volt szó, hogy tucatjával jönnek majd a külföldiek az utánpótláshoz, ezt közben elvetették? Vagy tervben van?
Túl drága...nekik! :roll: Legalábbis ezt mondják! :roll:
László Csaba itt van kéznél, vele mi a baj?
A magyarok közül csak ő merült fel, az itthoni szakma is érte lobbizik, majd kiderül!Vele gondolom az lehet a baj, hogy nincsen elég nagy neve...

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Enrique » 2014. november 20., csütörtök 21:50

László Csaba itt van kéznél, vele mi a baj?
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 20., csütörtök 21:27

Henk ten Cate??? Na ne húzzatok fel... A holland Kondár Elemér...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 20., csütörtök 21:25

Egy barcás csak felismeri tán. :mrgreen:

Egyébként még ten Cate sem üti meg teljesen azt a kritériumrendszert, amit Pintér kinevezése előtt hangoztatott többször is az elnök úr, de már közelít hozzá. Kell még három Dárdai beugró és el is jutnak odáig. :lol:

Arról is volt szó, hogy tucatjával jönnek majd a külföldiek az utánpótláshoz, ezt közben elvetették? Vagy tervben van?

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 20., csütörtök 21:18

Itt a helyes válasz! :mrgreen:

Több jelölte is van, de mivel ő már Dárdai és Pintér előtt is elég komolyan szóba került ezért szerintem van esélye(plusz most sem véletlenül van itt)!Nagy nevet akarnak, mert fosnak, hogy Pali után nem mindenkit fogadna el a közönség!Csak úgy mondom, hogy örüljetek ha HTC lesz, mert Ranieri is szóba került... :lol: (Meg Paulo Bento is, de ő még felvetésnek is röhejes)
Nem mintha olyan nagyot számítana a kapitány személye, de szerintem HTC jó választás lenne!


Ez meg amiről most beszélnek, hogy Dárdai még maradna a görögök és a finnek elleni meccsen is,ez szerintem a legnagyobb hülyeség lenne!Ha marad akkor maradjon végleg, ilyen 2-3 meccseknek nincs sok értelme!

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 20., csütörtök 20:36

BBarni írta:kép

A képen ott van az egyik lehetséges Dárdai utód! :)

Nem, nem Doll! :mrgreen:
Henk ten Cate?

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 20., csütörtök 20:31

kép

A képen ott van az egyik lehetséges Dárdai utód! :)

Nem, nem Doll! :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 20., csütörtök 12:15

Matt009 írta:Nagyon félek, hogy sikerül kibuliznia Palinak a maradást a következő 2 meccsre. Nem kellene. Nincs nála jelenleg alkalmasabb magyar ember a padra, de nagyon meg lennék lepve, ha folytatni tudná ezeket a sikereket. Nem akarom lekicsinyíteni, amit elért, de Egervári is verte a finneket oda-vissza, volt bravúrgyőzelem a svédek, törökök ellen, szóval jött már ki lépés egy sokkal alkalmatlanabb edzőnek is. Dárdainak vissza kell mennie a Herthához, Németországban vigye vezetőedző pozícióig, aztán 10 év múlva elvállalhatja a kapitányi posztot, meg a magyar képzési rendszer újraszervezését. Jelenleg ő az egyetlen reménye a magyar futballnak, aki képes lehet gyökeres változást hozni, de ha most lerombolja azt, amit részben szerencsével felépített, akkor a Herthás karrierje és az itthoni megbecsülése is zátonyra futhat.

Amikor Pali elvállalta ezt a pár meccset, veszítenivalója nem volt. Most már van. Ki kell szállnia a játékból, és realizálnia a nyereségét, mielőtt elveszít olyan dolgokat, amikért komolyan megküzdött.
Szerintem még Löw Zsolti a Red Bullnál alkothat, szóval szerencsére talán nem csak Dárdai van komoly jelöltünk az edző szakmában.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. november 20., csütörtök 12:04

Nagyon félek, hogy sikerül kibuliznia Palinak a maradást a következő 2 meccsre. Nem kellene. Nincs nála jelenleg alkalmasabb magyar ember a padra, de nagyon meg lennék lepve, ha folytatni tudná ezeket a sikereket. Nem akarom lekicsinyíteni, amit elért, de Egervári is verte a finneket oda-vissza, volt bravúrgyőzelem a svédek, törökök ellen, szóval jött már ki lépés egy sokkal alkalmatlanabb edzőnek is. Dárdainak vissza kell mennie a Herthához, Németországban vigye vezetőedző pozícióig, aztán 10 év múlva elvállalhatja a kapitányi posztot, meg a magyar képzési rendszer újraszervezését. Jelenleg ő az egyetlen reménye a magyar futballnak, aki képes lehet gyökeres változást hozni, de ha most lerombolja azt, amit részben szerencsével felépített, akkor a Herthás karrierje és az itthoni megbecsülése is zátonyra futhat.

Amikor Pali elvállalta ezt a pár meccset, veszítenivalója nem volt. Most már van. Ki kell szállnia a játékból, és realizálnia a nyereségét, mielőtt elveszít olyan dolgokat, amikért komolyan megküzdött.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 20., csütörtök 11:53

Én örülök neki, hogy nem marad. Nem azért, mert nem voltunk vele jók vagy valami... Rettentő szimpatikus, korrekt és látszik rajta az is, hogy nem rég ő még focista volt... A mentalitása is mindig ilyen volt ezt nagyszerűen át is adta a csapatnak. Viszont fiatal még, sokkal jobban jár, ha visszamegy és tovább tanulja a NÉMET rendszert, mintha haza jönne és belecsöppenne ebbe a hitvány közegbe és ne adj Isten megtörne. Túl nagy csodát még úgy se tehetünk, de ha kijön egy kicsit erősebb generáció, akkor azt már mindenképpen Pali kezébe kell majd adni pár év múlva, mikorra már neki is több tapasztalata van. Mondjuk a válogatott meccsek után nem csodálkoznék, hogyha a Hertha is nagyobb lehetőséget kínálna neki rövid időn belül. Pl. másodedző az első csapatnál.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. november 20., csütörtök 11:48

Rész siker,becsapós siker,már ha ez siker. Lenne egy vagy kettő rosszabb meccs és ugyanúgy kikezdenék mint bárki mást.
Ezzel egyetértek.
Dárdai szerintem pont, hogy rövid távra volt jó választás, a szakmai tudása még biztosan nem elegendő, hogy egy felnőtt válogatottat irányítson, viszont egyenes embernek tünik, jól kommunikált és jól is motivált. Magyar szinten ez már valami.
A helyében én is visszatérnék a Herthához, ott tud fejlődni majd, aztán ha minden jól megy akkor visszatérhet a válogatotthoz, és nem is akárhogy, mert azért elég szépen felépült az imázsa ezalatt a rövid idő alatt is.
Love football, hate antifa.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. november 18., kedd 20:00

BBarni írta:
Dárdai ma, a berlini klub honlapjának adott nyilatkozatában is árulkodó mondatokat fogalmazott meg.

- Semmi sem változott véleményem szerint, még mindig a Herthához köt a szerződésem, folytatom edzői munkámat a klubnál. Nagyszerű tapasztalt volt a válogatott kispadján ülni, nagyon hálás vagyok a Herthának, hogy elengedett, de egyértelmű volt mindig is, hogy csak ezt a négy mérkőzést vállalom el, azután visszatérek Berlinbe. Nagyon várom már, hogy a családommal lehessek - mondta Dárdai, aki szerint "kész őrület", ami vele történik most Magyarországon, és azt is hozzátette, hogy nagyon boldog a válogatott játékosainak hozzáállása miatt.
Ezzel szerintem el is dőlt, nem csalódtam Paliban! :)
Biztos vagyok benne, hogy külföldi nagynevű edző fog jönni!
Végülis Capello igan csak szabad lesz :Đ


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég