Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. október 10., péntek 19:16

Így van! Náluk sincs egy klasszis sem. Van egy Tottenham védő, egy Stuttgart középpályás, meg egy PAOK védő. A többi pedig Steaua játékos. Bár ők mindig ott vannak a nemzetközi porondon.
Én követem a román focit is, szerintem egyértelműen jobb névre a román csapat, persze a labda gömbölyű, de hazai győzelemre számítok.
A védelmek között van egyébként a legnagyobb különbség, görögök ellen is 10 emberrel 40 percen át tartani tudták az eredményt. Ott van Gardos is egyébként a Southamptonból, de Moti se rossz a Ludogorecből. Szélső védők is jók, nehéz lesz gólt szerezni az biztos. Kp nem tudom milyen lesz, Pintilii lelépett az arabokhoz, ő már biztos visszaesett, feltehetőleg Sanmartean fog sok fejfájást okozni, román szinten ő komoly zsugásnak számít és elég jól húzogat, érdemes lesz rá figyelni. Támadóknál Keserü élete formájában van, megjárta a francia elsőosztályt is, Rusescu volt már Sevillanál és a Braganál. Nem lesz visszaesés szerintem Marica után, az utóbbi 1-2 évben már amúgy sem volt nagy szám.
Love football, hate antifa.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 10., péntek 18:27

wxyz írta:
NSOn volt tegnap egy román cikk lefordítva ami a legvalószinűbb kezdőcsapat játékosait mutatta be
Hát elég gyenge. Igazából csak annyiban jobbak, hogy a hazai játékosaik valamivel erősebb bajnokságban játszanak
Így van! Náluk sincs egy klasszis sem. Van egy Tottenham védő, egy Stuttgart középpályás, meg egy PAOK védő. A többi pedig Steaua játékos. Bár ők mindig ott vannak a nemzetközi porondon.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. október 10., péntek 18:21

Igazából bármi megtörténhet
Akár nyerhetünk is, de egy tavalyihoz hasonló vereség is előfordulhat
Szerintem a pillanatnyi forma és szerencse fog dönteni

NSOn volt tegnap egy román cikk lefordítva ami a legvalószinűbb kezdőcsapat játékosait mutatta be
Hát elég gyenge. Igazából csak annyiban jobbak, hogy a hazai játékosaik valamivel erősebb bajnokságban játszanak

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. október 10., péntek 17:22

De legalább kimondja, hogy mi a 3. helyért megyünk, a románok meg az elsőért. Mindegy, tisztes helytállást kérek, többet nem várok. Dárdai miatt megnézem holnap.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. október 10., péntek 17:17

dannen írta:dárdai sajtótájékoztatója a meccs előtt

19. perctől kezd. röviden nagyon magabiztosnak tűnik dárdai, azt mondja a srácok jobban teljesítettek, mint várta, 5 nap alatt nagyot lépett előre a csapat és az egész stáb nevében állíthatja, hogy felkészült a csapat a meccsre. nyugodtan fog aludni mert tudja, hogy jó volt a felkészülés.

most megint elhiszem, hogy lehet esélyünk
:mrgreen:
most jó is minden - pláne hogy nincs vancákvilike -, csak aztán jön a szokásos meltdown meg önmegsemmisítő gomb :lol: :|
Kép
Kép
Kép

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: pátkán » 2014. október 9., csütörtök 12:33

viszont én nem csak a képzésben látom a problémát. már a megkezdett munka előtt hatalmas bajokkal kell szembenézni. gondolok itt arra hogy milyen elkorcsosodott világképe van a mai gyerekeknek.. szégyen számukra dolgozni, szégyen számukra edzésre járni, szégyen számukra a maximumot beleadni.. az élősködést viszont magas szinten tudják űzni..
sorbanállás, pofonosztás,gatyábarázás.. én ezzel kezdeném.. jöhet ide akármilyen szakember ha szarnak a véleményére..
joabulicsak

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 8., szerda 22:02

Nem tudom, Dárdai milyen edző lesz, de az biztos, hogy nem tud csodát tenni ennyi idő alatt,
Itt semmilyen edző nem tud tartós eredményt elérni,mert nem ezen múlik. Talán a válogatott az,aminél a lehető legkevesebbet számít az edző maga,hiszen szinte semmilyen elképzelést,alaptaktikát/sémát nem tud begyakoroltatni,idő hiányában,talán ha évente 20 napot töltenek el együtt. Arra sincsen módja hogy a kerethez vagy az "anyag" tudásához,milyenségéhez mérten csiszoljon a felfogáson,felálláson,helyezkedésen vagy bármin....hiszen nincsen rá lehetősége sem.
Persze vannak lehetőségei jobb eredményre,jobb hozzáállásra sarkalni őket,de a foci eredményessége,tartós sikere,minőségi emelkedése mindig is egy hosszabb és "munkával kikövezett út" végterméke volt. Mivel ez egy csapatmunka,ahol különböző emberek együttes tudása képzi az eredményt,az meg bonyolult,sőt....sokaknak túlságosan is.

Magyarországon sok probléma van...sokkal nagyobb a baj,mint hinnénk,és mint bevallják. A benne dolgozók hogy is fejezzem ki magam.. :hmmm: :hmmm: túlélő művészek,biztos láttatok már ilyet más szakmában is....akár amway ügynökként,vagy biztosítási brókerként volt jelen ....és megtudott élni,folyamatosan át tudta verni az embereket. Na...ezek is ilyenek.Szinte az összes.
Ahogy korábban már írtam is,a magyar foci AZÉRT nem változik nálunk,mert a benne dolgozó pár száz vezetőnek ez nem érdeke,hiszen ha Te a szakmádban egy igazi csúcs lúzer vagy,aki fogalmatlan,és tanulatlan,csak odakerültél mert józsinéni odarakott ,akkor meghúzod magad és nem ugrálsz,hogy bármi is történjen,csak teszed a zsebedbe a bért,közben úgy teszel mintha értenél hozzá és puffogtatod a semmitérő frázisokat hogy megetesd a környezetedet.

Ez a magyar foci,a benne dolgozó emberek meg nevetségesen kevesek ehhez a játékhoz,amióta én marha a fejembe vettem,hogy elkezdem tanulni ezt a játékot,és megtanultam róla,pár év alatt annyit,amennyit sok kóchuszár soha sem fog,akkor jöttem rá menet közben, hogy mennyire keveset is tudok.....ez a nagy igazság,és ezek a trógerek,akik szívják a szponzorok vérét,lesik a napi szalámira valót,ezeknél félrészegen,40 fokos lázzal és hasmenéses hányással, befogott szájjal csak jelbeszéddel is többet tudok kis túlzással elmondani a labdarúgásról,és ott vannak a tv-ben és etetik a népet,vezetők,szakértők,edzők stb.......oltári nagy kabaré ez az egész.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. október 8., szerda 16:28

Olyan edző, akinek a habitusa, jelleme alapján nem fogunk beszarni.
Óóó, dehogynem, még Capello is kevés lenne ezekhez. :)
Ezek a srácok mentálisan hihetetlen gyengék, és simán, bármikor meg tudnak törni. Márpedig a román ultrákkal teli stadionban, de alapból egy tétmeccsen, ahol mindenki azt várja tőlük, hogy bizonyítsanak és szúrjanak oda? A magyar csapat történelmében utoljára mikor történt ilyen?
Ez pedig nem véletlen, hanem tény, hogy alkalmatlanok a játékosok.

Nem tudom, Dárdai milyen edző lesz, de az biztos, hogy nem tud csodát tenni ennyi idő alatt, illetve a játékosok sem fognak megváltozni, a meglévőek biztos nem, talán, majd egy félig meddig új generáció, de a mostaniaknak kapa van.
Lesz hiányzó a románoknál, ebben, meg talán, nagyon talán Szalaiban lehet bízni, de kétlem, hogy 3 pontot tudnánk szerezni, max egy iksz.
Szombaton Román-Magyar. Jó kis paprikás hangulatú meccs lesz.
Meg merjem tenni a magyarokat? :mrgreen:
Én inkább a mindkettő gólt szerezt ajánlanám, elég biztosnak és szépnek tűnik. :)
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 8., szerda 15:37

danianevem írta:Nem kötekedésből, csak kíváncsiságból kérdem: mivel lett több esélye a válogatottnak, mint tavaly ilyenkor?

A tudásbeli különbség csak nőtt a románok javára, Piturca is bármilyen megosztó, mégiscsak hosszabb ideje dolgozhat velük, ergó jóval közelebb állnak ahhoz, hogy csapatként tekintsenek rájuk. Dárdai meg szimpatikus, de nem csodatevő, az alapvető hiányosságokat nem pótolhatja...
Picivel jobb keret.
Olyan edző, akinek a habitusa, jelleme alapján nem fogunk beszarni.
Nem Guzmics, Devecseri-féle játékosokra számít Dárdai, hanem akiknek van európai tapasztalata.
Gyengül a románok védelme, Maricat lehet műtik és nem játszik, ugyanúgy nincsen nagy klasszisuk nekik sem.
Nem ismerik Dárdait, hogy mit fog játszatni, simán meglephetjük őket.
3000 mindenre elszánt fanatikus :)

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. október 8., szerda 15:20

Nem kötekedésből, csak kíváncsiságból kérdem: mivel lett több esélye a válogatottnak, mint tavaly ilyenkor?

A tudásbeli különbség csak nőtt a románok javára, Piturca is bármilyen megosztó, mégiscsak hosszabb ideje dolgozhat velük, ergó jóval közelebb állnak ahhoz, hogy csapatként tekintsenek rájuk. Dárdai meg szimpatikus, de nem csodatevő, az alapvető hiányosságokat nem pótolhatja...

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 8., szerda 15:12

ikarus93 írta:Szombaton Román-Magyar. Jó kis paprikás hangulatú meccs lesz.
Meg merjem tenni a magyarokat? :mrgreen:
Én egy ezressel tolom. Tavaly is ment rá párszáz forint..sokáig élt akkor a remény. De most odavágunk :mrgreen:

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3848
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2014. október 8., szerda 11:02

Szombaton Román-Magyar. Jó kis paprikás hangulatú meccs lesz.
Meg merjem tenni a magyarokat? :mrgreen:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. október 7., kedd 8:31

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... fDy_pBKU_A
A magyar tiki-taka: a "legszebb" jelenetek minden héten a mennyeiből.
(úristen, mindez 1 forduló alatt? :mrgreen: )

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. október 6., hétfő 14:39

Képzett játékosokat nevelünk :lol: Jó vicc

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 6., hétfő 14:30

A kapusedző ennek kapcsán megemlítette azt is, a legutóbbi, románok ellen győztes csapatot még "vagány, a grundon nevelkedett játékosok" alkották, ma viszont "képzett futballistákat nevelünk, akik a Facebook mellől érkeznek edzésre".

nagyon a szívemből szólt,ha nincs benned csibészség akkor a pályán is csak egyel többen vagyunk veled,mint az életben... :roll:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 5., vasárnap 14:09

MyStiQ írta:Mondjuk se a Krasznodart, se a Rijekát nem nevezném gyengének.

Engem egyedül a Debrecen balfaszkodása zavar továbbra is, hogy lehetett így kiesni? :lol:
Nem is azt mondtam, hogy gyengék, hanem azt, hogy a Vidinek se lenne sokkal több esélye bejutni egy EL csoportkörbe -főleg úgy, ahogy Remy leírta. Rijekan még átmennének, de jönne egy komolyabb csapat aztán lehet majd megint mondogatni, hogy majd jövőre. Persze becsúszhat egy olyan, mint Sousaval, de ott is rengeteg szerencse kellett a fegyelmezett védekezés mellé.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. október 5., vasárnap 14:04

Hat tartom, h Monizzal jobb focit jatszottunk( Adams halalaig legalabbis). Doll tulsagosan is sablont nyomat, nem veletlenul nem tud kezdeni a betomorulo vedekezes ellen semmit. Akar milyen balhes is volt Leo nagyon hianyzik ilyen vedelmek feltorese ellen. Sajnos Gera keves egyedul, raadasul mar oreg rengeteg hiba jellezi a jatekat. Azert nala a rutinjaval higgatsagot labda megnyugtatast kellene hoznia, de sok a durva labda eladasok nala.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marky » 2014. október 5., vasárnap 12:12

ez a vidi nekem is szemet szúrt, nagyon összeálltak. beárazzák eddig a ligát. 27-3as gólkülönbség, te jó isten. nem csak a védelem teljesít, de a gólok is jönnek, 2.7 gól meccsenkénti átlag szerintem nagyon komoly egy nb1-es csapattól. ha kitart a forma a téli szünetig, akkor lehet, hogy csak pár meccset kell behúzniuk tavasszal és bajnokavatás lesz... :ozil:

most látom az özil emotikont... :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 5., vasárnap 11:08

MyStiQ írta: Engem egyedül a Debrecen balfaszkodása zavar továbbra is, hogy lehetett így kiesni? :lol:
Hát igen. :lol: Mondjuk így utólag visszagondolva lehet, hogy jobb is, mert amilyen formában tolják idén, a dupla terhelés miatt lehet mentek volna az MB2-be :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. október 5., vasárnap 11:07

Mondjuk se a Krasznodart, se a Rijekát nem nevezném gyengének.

Engem egyedül a Debrecen balfaszkodása zavar továbbra is, hogy lehetett így kiesni? :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég