Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. november 25., szombat 22:20

Edzőt buktatnak. Megérte tuchelt elküldeni, kíváncsi leszek hogyan tovább.
Nem illik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. november 25., szombat 22:11

Remy írta:Dortmund 4-0-ról 4-4 :lol:
istenem mi van ezekkel? :lol: :lol: gyökér dortmund, h lehet leadni 4-0-ról könyörgöm?? ilyen kb FM-ben volt amikor dortmunddal toltam. Bosz így nem sokáig fog ott bohóckodni azt hiszem, pedig milyen jól kezdtek.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. november 25., szombat 17:24

Dortmund 4-0-ról 4-4 :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2017. november 25., szombat 9:48

https://youtube.com/watch?v=ta25x3o1m2U
https://youtube.com/watch?v=pCzpaB49jOY

James legutóbbi két meccse. Ennyit számít a bizalom és a folyamatos játéklehetőség a neki fekvő szerepkörben. Mióta kidőlt Müller ilyet hoz mezőnyben, vagy gólt, gólpasszt hoz össze. Ugye szóba került, hogy fejben mennyire kevés ellentétben Iscoval és Dybalával.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2017. november 17., péntek 21:50

Nagy húzás volt Tuchelt elzavarni Bosz miatt. Vele lehet a BL hely sem lesz meg a Dortmundnak.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 7., kedd 13:58

nem is a kpra kéne ő hanem jhv-nek. igaz carvajal top de kimmich is.
btw ő asszem nemrég nyilatkozta hogy akkor sem hagyná el a bayernt ha nem lenne alapkezdő.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. november 7., kedd 13:12

Kimmichért én minden követ megmozgatnék Perez helyébe, hogy idehozza még ha telített is a kp, az a srác nagyon nagy golden boy.
De a BM-től mi nem nagyon fogunk igazolni, Kroosnál megtanulták a leckét. :lol:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

misafeco
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017. március 25., szombat 13:54
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017. november 7., kedd 12:10

babaking írta:
Én hiszek neked, gondolom több Bayern meccset látsz mint én. Összeesküvés szintjén én sem hiszek a dologban, de ha egy egész csapat elveszti a bizalmát az edzöben, az akaratlanul is hat a teljesítményre és a motivációra. Az új edzöben meg ( régebbi eredmények miatt) a siker megtestesítöjét látták. Nyilván pár meccs alatt nem fogja tudni taktikailag megreformálni a csapatot (mondjuk most már eltelt egy kis idö), de ha a hitet visszaadja a játékosoknak, az már sokat számít. Lásd Benitez Zizu csere. Állítom, hogy a siker az elsö (fél) évében legalább 70%-ban annak volt köszönhetö, hogy visszaadta a hitet és mentálisan felhozta öket. Emlékszem elötte folyamatosan ment az FGY a fórumon, mindig minden kipattant. Aztán azóta elvétve látom csak (itt is, és a pályán is)
Hm, ebbe nem is gondoltam bele. Pár játékoson tényleg nagyon meglátszik az edzőváltás, a feljavulás valóban csak részben magyarázható taktikai okokkal (ami elsősorban a védekezést érinti). Támadásban sokkal inkább egyéni javulásról van szó, elsősorban a bal szélen az Alaba-Coman páros játszik sokkal koncentráltabban és pontosabban. Carlo alatt a baloldal kb. halott volt az ősszel, talán Bernat hozta a kötelezőt, mielőtt lesérült, Alaba, Coman, Ribery mélyen a tudása alatt játszott. És ez a jelenlegi feljavulás elég rendesen kihat a jobbszélre is, több területe van Robbennek/Kimmichnek (aki egész ősszel a legjobbunk volt).

A sikerekhez persze kellett némi szerencse a Lipcse ellen (kiállítások), és a Dortmund mélyrepülése is. Biztatóak az eredmények, de a mutatott játék elsősorban, ami miatt sokan bíznak egy tavalyinál sikeresebb szezonban. A PSG elleni visszavágó presztízs szempontjából óriási összecsapás lesz, még ha az eredmény nem is befolyásol semmit. A Bayernnek, mert vissza kell vágni a párizsi vereségért, a PSG-nek, mert egy klasszikus nagycsapat legyőzése tovább növelheti a hírnevüket. Kétlem, hogy nagyobb tartalékolás lenne bármelyik oldalon.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. november 7., kedd 11:32

A BM kitette az orvosát.
Elvileg visszajön a régi orvos, akit Pep tett ki még annak idején.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: babaking » 2017. november 7., kedd 9:15

misafeco írta:
Realista24 írta:A németek VAR elnökét kirúgták, csalás alapos gyanúja miatt, ezért a szurkolók a rendszer felfüggesztését követelik. Az elmondások szerint Krug befolyásolta a döntéseket, aki persze tagad, de azonnal eltávolították. Akkor vajon mi mehet az olaszoknál? :mrgreen:
Hogyan tudja befolyásolni, hogy a videóbíró jó helyre húzza-e be a lest? :lol:
Még a tizenegyeseknél meg lehet oldani, de a végső döntés a vezetőbíróé, aki ha kell, kimegy a partvonalhoz megnézni az esetet. Őt pedig a régi rendszerben is le lehetett fizetni...
babaking írta: Én is. De azt azért látni kell, hogy ott elég erösen edzöbuktatás folyt, illetve, hogy azóte (már amennyire követem) nem nagyon folyik rotálás. A nagyobb kérdés az az, hogy mi lesz ha lankad a motiváció, vagy elkezdenek fáradni az alapemberek.

Érdekes a dolog, mert tavaly (abból kiindulva, hogy nem volt soha címvédés a Blben) még rájuk tekintettem esélyesként, idén viszont szerintem nem lesznek ott a végén. (és nem csak azért mertr megint mi nyerjük :mrgreen: :mrgreen: )
Ami az állítólagos edzőbuktatást illeti, én nem hiszek ebben az összesküvés-elméletben. Rögtön a kirúgása után jött egy 2-2 a Hertha ellen, ugyanazzal a gyenge játékkal, akkor pedig Sagnol ült a kispadon.

A rotáció elmaradása a sérülésekkel magyarázható, az igencsak bő középpálya folyamatosan forog, talán az újra visszahelyezett Martinez a leginkább állandó pont, de a kisebb meccseken ő is pihen. A támadósor viszont rettentően szűk Müller és Ribery sérülésével (anélkül is az amúgy). Úgyhogy marad a Coman-James-Robben-Lewandowski négyes négy posztra. Persze nekik is kell pihenés, úgyhogy egészen abszurd felállások is kijöhetnek, Kimmich feltolásától kezdve Thiago 9-esként való játszatásáig, de még az ifiből is felhoztak egy (BL-re nem nevezett) csatárt, hogy Lewa egy kicsit szusszanhasson néha.

Én inkább ebben látom a problémát, mint az alapcsapat minőségében, ezzel a taktikával és a legerősebb csapattal kiállva szerintem mindenki verhető. Éppen ezért lesz nagyon fontos a téli átigazolási szezon, ahol minimum egy 2. számú befejező csatárt kell szerezni (beszédes, hogy 2012/13-ban 3 középcsatárral futott neki a szezonnal az öreg).
Én hiszek neked, gondolom több Bayern meccset látsz mint én. Összeesküvés szintjén én sem hiszek a dologban, de ha egy egész csapat elveszti a bizalmát az edzöben, az akaratlanul is hat a teljesítményre és a motivációra. Az új edzöben meg ( régebbi eredmények miatt) a siker megtestesítöjét látták. Nyilván pár meccs alatt nem fogja tudni taktikailag megreformálni a csapatot (mondjuk most már eltelt egy kis idö), de ha a hitet visszaadja a játékosoknak, az már sokat számít. Lásd Benitez Zizu csere. Állítom, hogy a siker az elsö (fél) évében legalább 70%-ban annak volt köszönhetö, hogy visszaadta a hitet és mentálisan felhozta öket. Emlékszem elötte folyamatosan ment az FGY a fórumon, mindig minden kipattant. Aztán azóta elvétve látom csak (itt is, és a pályán is)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62883
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 7., kedd 8:14

Elég könnyen vissza lehet élni a rendszerrel, amit a gyanú szerint meg is tettek a németeknél.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 6., hétfő 23:19

nem emlekszem egy olyan meccsre sem ahol utolag nagy visszhagja lett volna egy teves iteletnek. asszem az olaszoknal volt egyzser hogy a spori videobiro utan is kepes volt rosszul donteni de a nemeteknel most nem ugrik be ilyen. a rendszer jo. ez a jovo. barmelyik nemet fordulot mondhatnam pozitiv peldanak de aki nem akar messze menni annak ajanlom a wolfsburg hertha hetvegi meccset.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. november 6., hétfő 23:16

Gondolom úgy, hogy nem szóltak a bíró fülére, hogy ez kétes helyzet mehet tovább. Vagy egy kétes helyzetben nem a vezető bíró mondott ítéletet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

misafeco
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017. március 25., szombat 13:54
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017. november 6., hétfő 22:45

Realista24 írta:A németek VAR elnökét kirúgták, csalás alapos gyanúja miatt, ezért a szurkolók a rendszer felfüggesztését követelik. Az elmondások szerint Krug befolyásolta a döntéseket, aki persze tagad, de azonnal eltávolították. Akkor vajon mi mehet az olaszoknál? :mrgreen:
Hogyan tudja befolyásolni, hogy a videóbíró jó helyre húzza-e be a lest? :lol:
Még a tizenegyeseknél meg lehet oldani, de a végső döntés a vezetőbíróé, aki ha kell, kimegy a partvonalhoz megnézni az esetet. Őt pedig a régi rendszerben is le lehetett fizetni...
babaking írta: Én is. De azt azért látni kell, hogy ott elég erösen edzöbuktatás folyt, illetve, hogy azóte (már amennyire követem) nem nagyon folyik rotálás. A nagyobb kérdés az az, hogy mi lesz ha lankad a motiváció, vagy elkezdenek fáradni az alapemberek.

Érdekes a dolog, mert tavaly (abból kiindulva, hogy nem volt soha címvédés a Blben) még rájuk tekintettem esélyesként, idén viszont szerintem nem lesznek ott a végén. (és nem csak azért mertr megint mi nyerjük :mrgreen: :mrgreen: )
Ami az állítólagos edzőbuktatást illeti, én nem hiszek ebben az összesküvés-elméletben. Rögtön a kirúgása után jött egy 2-2 a Hertha ellen, ugyanazzal a gyenge játékkal, akkor pedig Sagnol ült a kispadon.

A rotáció elmaradása a sérülésekkel magyarázható, az igencsak bő középpálya folyamatosan forog, talán az újra visszahelyezett Martinez a leginkább állandó pont, de a kisebb meccseken ő is pihen. A támadósor viszont rettentően szűk Müller és Ribery sérülésével (anélkül is az amúgy). Úgyhogy marad a Coman-James-Robben-Lewandowski négyes négy posztra. Persze nekik is kell pihenés, úgyhogy egészen abszurd felállások is kijöhetnek, Kimmich feltolásától kezdve Thiago 9-esként való játszatásáig, de még az ifiből is felhoztak egy (BL-re nem nevezett) csatárt, hogy Lewa egy kicsit szusszanhasson néha.

Én inkább ebben látom a problémát, mint az alapcsapat minőségében, ezzel a taktikával és a legerősebb csapattal kiállva szerintem mindenki verhető. Éppen ezért lesz nagyon fontos a téli átigazolási szezon, ahol minimum egy 2. számú befejező csatárt kell szerezni (beszédes, hogy 2012/13-ban 3 középcsatárral futott neki a szezonnal az öreg).

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62883
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 6., hétfő 17:12

A németek VAR elnökét kirúgták, csalás alapos gyanúja miatt, ezért a szurkolók a rendszer felfüggesztését követelik. Az elmondások szerint Krug befolyásolta a döntéseket, aki persze tagad, de azonnal eltávolították. Akkor vajon mi mehet az olaszoknál? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. november 6., hétfő 11:31

ikarus93 írta:Úgy néz ki Jupp kezdi helyre tenni a BM-et.
Kíváncsi leszek arra a BM-PSG visszavágóra.
Sok mindent nem tudunk meg pedig belőle. Egy tét nélküli meccs lesz gyakorlatilag, mint tavaly a Bayern-Atletico.

De a javulás egyértelmű. Teljesen máshogy játszik a csapat, mint Carlo alatt bármikor. Jó döntés született a digó elküldésével.
Mia san mia

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: babaking » 2017. november 6., hétfő 11:27

ikarus93 írta:Úgy néz ki Jupp kezdi helyre tenni a BM-et.
Kíváncsi leszek arra a BM-PSG visszavágóra.
Én is. De azt azért látni kell, hogy ott elég erösen edzöbuktatás folyt, illetve, hogy azóte (már amennyire követem) nem nagyon folyik rotálás. A nagyobb kérdés az az, hogy mi lesz ha lankad a motiváció, vagy elkezdenek fáradni az alapemberek.

Érdekes a dolog, mert tavaly (abból kiindulva, hogy nem volt soha címvédés a Blben) még rájuk tekintettem esélyesként, idén viszont szerintem nem lesznek ott a végén. (és nem csak azért mertr megint mi nyerjük :mrgreen: :mrgreen: )
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. november 6., hétfő 11:18

Úgy néz ki Jupp kezdi helyre tenni a BM-et.
Kíváncsi leszek arra a BM-PSG visszavágóra.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 5., vasárnap 18:30

30 perc alatt két wolfsburg gólt vettek el a hertha ellen. mindkettőt videobírónak köszönhetően. jogosan.
nagyon adom ezt. videobíró FTW
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. november 5., vasárnap 14:58

Realista24 írta:
Te meg az arcodbol, mert karos hatással van az itt eltöltött idődre.
mondjuk az neked se kisebb valljuk be szerényen. kettőnk között. :ike:
nem is tudom ki miatt pang a fórum. :coffee:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég