Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM/AI/NJR/GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 7., kedd 17:46

Na azért viszont Lrwandowski meg Gomez közt igen csak van minőségbeli különbség.

nem hiszem, hogy érdemi különbség lenne.
gomezen lehet röhögni, meg antifocistának tartani, de lewa erényei benne is megvannak, annyi, hogy lewa valakivel játékosabb.

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 7., kedd 12:12

Kétlem, hogy bedtriplázták/duplázták volna neki a fizetését. Amúgy szerintem Lewat Falcaoval és Cavanival lehet egy lapon emlegetni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

besteve7
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. január 7., kedd 12:02

torjack írta:.Götzét tavasszal fogták meg úgy, hogy a 2 csapat között már volt 20 pont különbség a tabellán, a hazai kupában meg szintén kiverték a bajorok a méheket. Pedig Götze, Lewa, Gündogan, Reus, mindenki ott volt.

Nem csak a Dortmundról van szó, a Bayernél ez már nagyon régre visszavezethető. Pl anno a 2000-s évek elején ment a Leverkusennek, hát persze, hogy megvették a legjobb játékosukat Ballackot, de van erre még számtalan példa. Persze okosan csinálják, mert így 2 légy egy csapásra meg van, mivel erősödnek, és a fő vetélytárs gyengül. És mindezt azért mert megtehetik.

mia san mia
Kedvenc csapatod: Bayern München

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2014. január 7., kedd 11:55

Nem feltétlen kacsa az a 9. Elvégre ingyen érkező játékosról lenne szó, akiért azért a mai viszonyokat nézve, jó 30 milliót legalább kellett volna fizetni. Az máris évi 6 M-t tenne ki a fizujából. :) (5 éves kontraktus esetén)

R.M.C.F
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 6., hétfő 21:43

morientes írta:
Falcao,Suarez vagy éppen Agüero se kérne kevesebbet 

A legmélyebb tisztelettel,de én nem említeném egy lapon Lewat a fenti 3 úriemberrel... :)

Nem is kapott volna olyan fizut,meg lehet nyugodni......az a 9 milla egy szar kacsa. A 3 másik talán,de arra is kicsi esélyt látnék.....lewa jó ha 5 öt kapott volna.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

torjack
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 18:49

besteve7 írta:Na ezért utálom a Bayern Munchent! Az utóbbi évben egy csapat van amelyik megszorongatja a töküket, hát persze hogy a legjobb játékosaikat szipolyozzák évente magukhoz, ide a bökőt, hogy Reus is ott fog kikötni :vivo:

torjack írta: Hosszabbítani kellett volna mindegyikkel legkésőbb 2012-ben, most nem fájna a fejük

Szerintem meg 100%-k hogy akartak, sőt mindent megtettek volna az aláírásukért, csak hát a Bayern vszeg már lezsírozta előre a fiúkkal.

Ezeket a játékosokat lezsírozhatta volna egy City, egy Chelsea, egy Real vagy egy Barca is...egyik sem tette. De oké, a bajorok többet kínáltak nekik, rendben. A lerablás meg...Götzét tavasszal fogták meg úgy, hogy a 2 csapat között már volt 20 pont különbség a tabellán, a hazai kupában meg szintén kiverték a bajorok a méheket. Pedig Götze, Lewa, Gündogan, Reus, mindenki ott volt. A bajoroknak már nem kellett a Dortmundot lerabolni ahhoz, hogy beelőzzenek. Meg aztán nem csak a bajorok rabolják/rabolták le a BVB-t, hanem a MU, meg mi is (Kagawa, Sahin) Gündogan meg majd jön hozzánk nyáron. Meg aztán ugye, a foci profitorientált sportág. A BM idén utcahosszal lesz bajnok, csakúgy mint tavaly, jövőre szintén zenész. A győzelem, a kupa meg pénzt hoz a konyhára. Mi is örülnénk, mint majom tökének, ha le tudnánk a Barcát rabolni egy Messivel.

cart

HozzászólásSzerző: cart » 2014. január 6., hétfő 18:27

Jó hogy elmennek a Bajernbe, ott azért jóval nagyobb biztonságban érezheti magát az ember. A Dortmundnak volt 1-2 jól kifutott szezonja, de pénzügyileg nem tud versenyezni a top csapatokkal. Ha nem a Bajern, akkor valamelyik másik csapat venné meg a játékosaikat...

morientes
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 6., hétfő 18:19

DavieS írta:én csak az nem értem, hogy akkor miért engedték el Gomezt a nyáron, ha most meg mégis kell egy másik csatár. A németnél több gólt Lewa se fog termelni egy ilyen csapatban, ahol azért bőven tud és fog más is gólokat szerezni, ha meg a "játékosabb" csatár szerep miatt kellett, arra ott van a horvát is.

ez csak arra lesz jó, hogy megint sértődések lesznek, és távozók.

Na azért viszont Lrwandowski meg Gomez közt igen csak van minőségbeli különbség.Mandzukic meg a hírek szerint távozik,angliába asszem...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

DavieS
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

HozzászólásSzerző: DavieS » 2014. január 6., hétfő 18:03

én csak az nem értem, hogy akkor miért engedték el Gomezt a nyáron, ha most meg mégis kell egy másik csatár. A németnél több gólt Lewa se fog termelni egy ilyen csapatban, ahol azért bőven tud és fog más is gólokat szerezni, ha meg a "játékosabb" csatár szerep miatt kellett, arra ott van a horvát is.

ez csak arra lesz jó, hogy megint sértődések lesznek, és távozók.
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

besteve7
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. január 6., hétfő 17:59

Na ezért utálom a Bayern Munchent! Az utóbbi évben egy csapat van amelyik megszorongatja a töküket, hát persze hogy a legjobb játékosaikat szipolyozzák évente magukhoz, ide a bökőt, hogy Reus is ott fog kikötni :vivo:

torjack írta: Hosszabbítani kellett volna mindegyikkel legkésőbb 2012-ben, most nem fájna a fejük

Szerintem meg 100%-k hogy akartak, sőt mindent megtettek volna az aláírásukért, csak hát a Bayern vszeg már lezsírozta előre a fiúkkal.

oroszisti
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2014. január 6., hétfő 17:55

morientes írta:

A legmélyebb tisztelettel,de én nem említeném egy lapon Lewat a fenti 3 úriemberrel... :)

Én se említem ,de akkor azt mondom hogy ők 12M-s fizetésnél kezdődnek ...minimum...
Danilo---?????--Woodgate---Heinze
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Drenthe---------------------------Faubert
----------------Saviola------------------

torjack
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 17:49

Géci írta:Viszont Klopp kicsit kifakadt arra, hogy Uli szerint a bundesliga olyan mint a spanyol bajnokság (van 2-3 nagy és a többi kicsi), és szerinte már inkább olyan mint a skót bajnokság (Celtic)... Lehet van benne valami. :roll:

Kloppnak most csak egy kicsit savanyú a szőlő. 2 év Bayern oboáztatás után huszonakárhány ponttal bukták be a bajnoki címvédést, meg a 2 kupát a bajorok ellen. Götzével, Lewával, stb,stb,...nyilván nem esik neki jól, hogy 2 kulcsjátékosa is a konkurenciához megy, de késő bánat. Sem Götze, sem Lewandowski orra alá nem dugtak időben új szerződést, új kivásárlási árral, persze hogy elmentek. Gündogan is csak idő kérdése. Hosszabbítani kellett volna mindegyikkel legkésőbb 2012-ben, most nem fájna a fejük. Vagy legalább tényleg nagy lóvét szakíthattak volna.

Géci
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 6., hétfő 17:36

Viszont Klopp kicsit kifakadt arra, hogy Uli szerint a bundesliga olyan mint a spanyol bajnokság (van 2-3 nagy és a többi kicsi), és szerinte már inkább olyan mint a skót bajnokság (Celtic)... Lehet van benne valami. :roll:

morientes

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 6., hétfő 17:29

LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép

tucsoki

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. január 6., hétfő 1:25

kapor_89 írta:Amúgy minden topicban előjött, de most már megkérdem: honnan veszitek, hogy Benz távozik? Mindenki úgy beszél erről, mint ha hivatalos lenne, de legalább úgy, mint ha fél lábbal már az Arsenal színeiben focizna. Szóval lemaradt vmiről, vagy csak a szokásos?

Csak a szokásos. Zizou-ék nem fogják eladni.

oroszisti
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2014. január 6., hétfő 0:36

Rohadt soknak hangzik ,de ez egy 6 éves szerződés ha jól számolok ... Ha így számolunk Bale meg vahy 160 ... Hülyeség szerintem ez a 81 Millió nem tudom mióta szokás ezt így számolni :mrgreen: Mondjuk a 9,5 Milliós fizetés sok ,de Falcao,Suarez vagy éppen Agüero se kérne kevesebbet , sőt . ÉS ha így nézzük akkor kb Falcao is lenne 60M + 6+12Millás fizetés + ügynöki pénz meg mittudomén 130-140 Millió .
Én örültem volna Lewandowskinak ,de van jobb opció , kérdés sikerül-e vagy lesz-e rá szükség (Jesé :-* ).
Danilo---?????--Woodgate---Heinze
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Drenthe---------------------------Faubert
----------------Saviola------------------

morientes

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 5., vasárnap 15:47

A Spiegel információi szerint Lewandowski és ügynöke a Real Madrid 81 millió eurós ajánlatát utasította vissza a Bayern München ~60 milliós ajánlata kedvéért. A lengyel csatár hat éven keresztül évi 9,5 milliós fizetésben, valamint azonnali 10 milliós aláíráspénzben részesült volna a királyi gárdánál, ahol Lewandowski ügynöke, Maik Barthel is 14 millió eurót kaszált volna.

81 millioba került volna cakk -pakk???? :roll: Hál istennek hogy nem lett belőle semmi...(értem a 81-et,annyiba került volna tokkal vonóval míg itt van).Na de akkor is...nekem mindig csak egy Pipita félének tűnt,azzal a különbséggel hogy ő visszajár a mezőnybe labdáért,nem úgy mint az argentin....nekem nem jobb mint Benzema de embere válogatja...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép

mia san mia
Kedvenc csapatod: Bayern München

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2014. január 5., vasárnap 15:31

Itt a valaki által várt "pannonbajor".
Érdekes egy transzfer ez. Először is pár dolog elöljáróban.
Pep nem csatár nélkül játszatja a csapatot. Ellenféltől függően kezd Müller vagy Mandzukic elöl. Pizarro már nem opció.
Ebből kifolyólag kell csatár ! Egy csatárral nem lehet nekimenni egy szezonnak. Idén is tartok ettől.
Lewa-t tavaly eladta volna a Dortmund 20 M körül de a lengyel nem akart sem Madridba sem Manchesterbe menni.
Akkor megmondta, hogy a Bayern jelenti a prioritást számára. Talán nem meglepő, hiszen ismeri a német közeget, nincsenek nyelvi korlátok, nem kell felvenni egy új kultúra és futballkultúra szokásait, stb.
Mindemellett szakmailag is előrelépést jelent a Bayern. Függetlenül attól, hogy a BVB megfingatott minket egy párszor.
A Dortmund nem engedte el tavaly nyáron, inkább megtartotta, vállalva azt, hogy ingyen fog távozni.
Itt nem arról van szó, hogy a Bayern gyengíteni szeretné a Dortmundot. Tavaly 25 pont lett a két csapat között. Lewa, Götze ide vagy oda. Egyszerűen kell egy másik csatár a keretbe. Uliék sem hülyék ! Minek kiadni 70 M körül Suarezre ha ott van az a Lewandowski aki ismeri a bajnokságot, ezért kisebb kockázatot rejt magában mint előbbi, ráadásul ingyen is el lehet hozni.
Más kérdés, hogy mennyire szimpatikus, hogy egy közvetlen riválishoz igazol valaki. Ugyanakkor az előbb felvázoltak választ is adnak a kérdésre.

A Bayern bundesliga lerablásáról: Sajnos az utóbbi mondjuk két évet leszámítva, a Bayern nem volt elég vonzó a külföldi sztároknak. Voltak jó igazolások, de mondjuk egy Thiago féle transzferre nem volt esélyünk.
A legjobb németek Münchenben szoktak játszani. Mondhatjuk tradíciónak is. Ebből kifolyólag nem meglepő ha bajnokságon belül sokat igazolt a csapat. Amúgy az elmúlt 20 évben konkrétan kettő játékos érkezett Dortmundból. Ez azért nem olyan sok. A játékosoknak pedig valóban nem kötelező aláírni Münchenbe.
Valamiért mégis megteszik. Mostanában ez a jó perspektívával és megfelelő háttérrel magyarázható.

Na ennyi egy "pannonbajor" véleménye a sztoriról. :) Ja és örülök az érkezésének, de remélem a BVB tudja majd pótolni.

kapor_89
Kedvenc játékosaid: Varane, CR
Kedvenc csapatod: Találd ki

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. január 5., vasárnap 15:29

Amúgy minden topicban előjött, de most már megkérdem: honnan veszitek, hogy Benz távozik? Mindenki úgy beszél erről, mint ha hivatalos lenne, de legalább úgy, mint ha fél lábbal már az Arsenal színeiben focizna. Szóval lemaradt vmiről, vagy csak a szokásos?

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 5., vasárnap 14:59

Nem hiszem, hogy felverték vele az árát. Már a nyáron megállapodtak szerintem, ez csak ilyen tövig nyaljunk be az új klubunknak, mert mi visszautasítottuk a nagy Real Madrid sokkal jobb feltételeit eset.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Vissza: “Labdarúgás”