Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. július 22., hétfő 21:43

Akkor az edzés utáni szénhidrát az is lehet diéta alatt is szőlőcukor, vagy bármilyen gyors felszívódású szénhidrát ?
az mehet, én is azt tolom diétánál, de csak 15-20 gramm a tető
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 22., hétfő 21:40

Anyaka írta:
oroszisti írta:Kén egy kis segítség a diétámban. Mert most már lassan esedékes :D Olyan kérésem , lenne , hogy akinek mickey írt diétát , az át tudná küldeni ? Csak , hogy legyen kiindulási pontom ,mert utána nagyjából össze tudom állítani. Mickey étrendjei , meg sokkal jobban tetszenek , mint amik a neten találhatók :) Még annyi , hogy súlyt írjatok már hozzá. Köszi :)

Talán kezd úgy, hogy ne étrendet keress, csak ételek tápanyagtartalmát. Aztán tetszés szerint összeválogatod magadnak a minőségibb ételeket. Annyi, hogy estére ne tegyél szénhidrátot. Illetve tetszés szerint le is mehetsz 1,5 g szénhidrátra kilónként, ha tolerálod. Bár elég a 2 is, és mellé a 3g fehérje. A kalóriát meg a súlyodhoz igazítod, de ha tippelnem kéne valahol 3500 és 2200 között lesz.
A legtisztább utolsó étkezések a tojásfehérje/zöldség vagy natúr fehérje turmix.
Köszi :)

Amúgy nagyjából tisztába vagyok a dolgokkal . Annyit nem tudok , hogy mikor mennyit egyek. Mert ha meg is van a kalória azt el kell osztani. Ugye edzés előtt több szénhidrát , Reggelinél több zsírsav sok szénhidrát.

Amúgy még ha annyiban tudnál segíteni , hogy kicsit jobban belőni a kalóriát ,onnantól szerintem menni fog. 18 vagyok , 171 cm , 76 kg kb .
Meg , hogy súlyzós , kardió meg pihenőnapok között mennyi a kalóriakülönbség.

De van rengeteg kérdésem még amúgy biztos :D Például az olajsmagvak , azok , diétánál ? Mert ugye most 100g diót eszek naponta. Nem tudom ,hogy szükség van-e rá egyáltalán diéta közben. Mert ugye rengeteg kalória.

Akkor az edzés utáni szénhidrát az is lehet diéta alatt is szőlőcukor, vagy bármilyen gyors felszívódású szénhidrát ?

Na mindegy ha nem zavarlak akkor írhatok pü-ben , mert van pár kérdésem :)
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 22., hétfő 18:08

oroszisti írta:Kén egy kis segítség a diétámban. Mert most már lassan esedékes :D Olyan kérésem , lenne , hogy akinek mickey írt diétát , az át tudná küldeni ? Csak , hogy legyen kiindulási pontom ,mert utána nagyjából össze tudom állítani. Mickey étrendjei , meg sokkal jobban tetszenek , mint amik a neten találhatók :) Még annyi , hogy súlyt írjatok már hozzá. Köszi :)

Talán kezd úgy, hogy ne étrendet keress, csak ételek tápanyagtartalmát. Aztán tetszés szerint összeválogatod magadnak a minőségibb ételeket. Annyi, hogy estére ne tegyél szénhidrátot. Illetve tetszés szerint le is mehetsz 1,5 g szénhidrátra kilónként, ha tolerálod. Bár elég a 2 is, és mellé a 3g fehérje. A kalóriát meg a súlyodhoz igazítod, de ha tippelnem kéne valahol 3500 és 2200 között lesz.
A legtisztább utolsó étkezések a tojásfehérje/zöldség vagy natúr fehérje turmix.

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. július 22., hétfő 17:20

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 0769_n.jpg


az e heti bnőm :mrgreen: :sziv:
joabulicsak

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 22., hétfő 12:48

Kén egy kis segítség a diétámban. Mert most már lassan esedékes :D Olyan kérésem , lenne , hogy akinek mickey írt diétát , az át tudná küldeni ? Csak , hogy legyen kiindulási pontom ,mert utána nagyjából össze tudom állítani. Mickey étrendjei , meg sokkal jobban tetszenek , mint amik a neten találhatók :) Még annyi , hogy súlyt írjatok már hozzá. Köszi :)
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. július 20., szombat 17:55

1L tejben van 32 g feherje. Ebbol 25,6 g(79-80%) kazein es a tobbi tejsavo.

1 L tejbol jo esetben 250g turo lesz, tehat 10 deka turoban megkozelitoleg 11g kazein lesz.

Hogyan van akkor az, hogy a bolti turokban 5-6 grammal magasabb a tapanyagtablazatban a feherjetartalom, mint hazi keszites soran?

Komoly valaszokat kerek, mert erdekel. Aki baromsagot ir be, azt megkeresem es nagyon megverem.

Erre egyik ismerősöm értelmes választ vár! :)
joabulicsak

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. július 20., szombat 17:27

Anyaka írta:hogy mi nem terheli a gerincedet, mert azért nem 5 centi hosszú a gerinced, és nem mindegy hol a sérv, vagy hol lehet.
Derék csigolyákról van szó. amelyek merőlegesek a gerincoszlopra.remélem érthető vagyok.
Modric - Kroos

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 19., péntek 9:15

hala_madrid írta:sziasztok. lassan a harmadik hét végére érek az átmozgató edzéssel. nézegettem edzéseket és rá találtam erre szerintetek ez megfelelő ? Ha igen, ugye az első hónap az átmozgatás..de nekem volt már ilyen akkor az első hónapot kihagyhatom vagy inkább kezdjem a legelején.
Úgy gondoljátok, hogy ez nem jó akkor tudnátok tippeket mondani ? Azért gondolom jónak ezt mert változatos és nem unnám meg. Plusz még egy kérdés..mostanában derült ki, hogy gerincsérv fog nálam kialakulni ezért nem akarom terhelni a derekam, de a hasamat szeretném edzeni és onnan leadni. Ugye evidens, hogy a hasprés, felülés kiesik mert akkor estére megmozdulni sem tudok. Tehát ezek fényében lehet hasra edzeni ?

Előre is köszönöm. Hajra ETO ! (off) :D
Az első három hétben nem csak átmozgatni kell, hanem feltérképezni is. De már mindegy. Válassz ki egy alap osztott edzéstervet cél szerint, és azt alakítsd saját magadra, majd ahogy érzed.
Hasra pedig függeszkedj fel valahol, ahol húzódzkodni lehet, és a lábaidat húzd fel balra, jobbra, előre. (hajlított lábemelés) Na ezt 10-szer. Majd még kétszer ismételd meg. :)
Persze csinálhatod nyújtott lábbal, meg fej fölé is. Attól függ ki mennyire kemény. :) Mellé mehet törzsdöntés is, meg padon fekve lábemelés.
De igazából ezeket is neked kellene kipróbálni, hogy mi nem terheli a gerincedet, mert azért nem 5 centi hosszú a gerinced, és nem mindegy hol a sérv, vagy hol lehet.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. július 18., csütörtök 16:18

Egy jó gyakorlat mellre :)

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2013. július 17., szerda 20:15

hala_madrid írta:sziasztok. lassan a harmadik hét végére érek az átmozgató edzéssel. nézegettem edzéseket és rá találtam erre szerintetek ez megfelelő ? Ha igen, ugye az első hónap az átmozgatás..de nekem volt már ilyen akkor az első hónapot kihagyhatom vagy inkább kezdjem a legelején.<BR class=" slvzr-not4035wpucssmagic3235colour_palette32table32tr41 slvzr-first-child">Úgy gondoljátok, hogy ez nem jó akkor tudnátok tippeket mondani ? Azért gondolom jónak ezt mert változatos és nem unnám meg. Plusz még egy kérdés..mostanában derült ki, hogy gerincsérv fog nálam kialakulni ezért nem akarom terhelni a derekam, de a hasamat szeretném edzeni és onnan leadni. Ugye evidens, hogy a hasprés, felülés kiesik mert akkor estére megmozdulni sem tudok. Tehát ezek fényében lehet hasra edzeni ? <BR class=" slvzr-not4035wpucssmagic3235colour_palette32table32tr41"><BR class=" slvzr-not4035wpucssmagic3235colour_palette32table32tr41">Előre is köszönöm. Hajra ETO ! (off) :D
A gerincsérvvel és a hozzá kapcsolódó problémákhoz nem értek, de a többire adok egy tippet.

Felejtsd el ezeket az előre megírt edzésterveket. Az egyik fájó(?) pontja az egész testépítésnek, hogy nincs tökéletes edzésterv. Különböző emberek vagyunk, különböző génekkel, máshogy reagálunk egyes dolgokra. Valaki lemegy a terembe, beszélget, popcornt zabál papucsban és hasonló eredményeket produkál mint TE, aki minden energiádat belefekteted. Nem hiába található 5000 edzésterv a bodybuilderen. Bill Pearl edzésterve király, de mi van a többiekkel? Az ővék szar? Nem. Ők is megírták a Nekik(!!) tuti edzéstervet, és megosztották velünk, hogy tanuljunk belőle. Igazság szerint csak Te tudsz rájönni,hogy mi a tökéletes edzésterv Neked. Az első hónapok során való igaz, hogy nagyon fontosak a megfelelő gyakorlatok egy megfelelő emberrel aki megmutat Neked mindent, de amikor megtanulsz edzeni, lassan úgy is felfedezed a dolgokat. Először is meg kell tanulnod szabályosan, pontosan edzeni. Ha ezen túlvagy, elkezdheted összeválogatni a gyakorlatokat. Ha nagyon útvesztőbe vagy, akkor mehetsz egy kész edzésterv után, de én ezt nem tanácsolom. Olvasd el a sárga kapszulát, szerintem világosabb lesz, hogy miről beszélek.

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. július 17., szerda 17:38

sziasztok. lassan a harmadik hét végére érek az átmozgató edzéssel. nézegettem edzéseket és rá találtam erre szerintetek ez megfelelő ? Ha igen, ugye az első hónap az átmozgatás..de nekem volt már ilyen akkor az első hónapot kihagyhatom vagy inkább kezdjem a legelején.
Úgy gondoljátok, hogy ez nem jó akkor tudnátok tippeket mondani ? Azért gondolom jónak ezt mert változatos és nem unnám meg. Plusz még egy kérdés..mostanában derült ki, hogy gerincsérv fog nálam kialakulni ezért nem akarom terhelni a derekam, de a hasamat szeretném edzeni és onnan leadni. Ugye evidens, hogy a hasprés, felülés kiesik mert akkor estére megmozdulni sem tudok. Tehát ezek fényében lehet hasra edzeni ?

Előre is köszönöm. Hajra ETO ! (off) :D
Modric - Kroos

zolus
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:28
Kedvenc játékosaid: RC, Zizou, Marco Van Basten

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: zolus » 2013. július 16., kedd 21:11

E három közül melyik a legjobb,van tapasztalata valakinek?
Brutal Blade,PFX, Thermo Drine

Avatar
kistari
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:39
Kedvenc játékosaid: Figo, Zidane, Marcelo, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kistari » 2013. július 15., hétfő 10:37

R.M.C.F írta:akkor még swarzi ment és az általa leírt tej,tojás,túró stb ....és fejlődni lehetett mint az állat.
Persze, aki lemegy életében először a terembe, az némi túlzással a vajaskenyértől is fejlődik, mert a teste egy teljesen új impulzust kap....na de később az már kevés lesz.
Kell a fehérje vagy tömegnövelő turmix, de a rendes kaját nem válthatja ki. Egyensúlyban kell lennie a szilárd és a folyékony kajának.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. július 14., vasárnap 23:56

hát egy bizonyos ideig tudsz a tej, tojás, túró trióval is alkotni, de később már lesz az a pont ahol már nem éri meg állandóan ezeket tolni, mert olcsóbban kijössz a fehérjéből, vagy már akkora mennyiséget kell szilárd ételekből bevinned fehérje gyanánt, hogy egyszerűen nem bírod megenni
meg ugye összedobni egy fehérje turmixot egyszerűbb már ebben a rohanó világban
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 14., vasárnap 23:49

Bocs a kérdés miatt,de azt szeretném tudni,hogy ezek az UFO eledelek,amikről beszéltek,ezek tényleg jók? Mert amikor én nekiálltam gyúrni(kb 1993 ban,bár az nagyon kevés ideig tartott mert nem bírtam a állandó röhögést),akkor még swarzi ment és az általa leírt tej,tojás,túró stb ....és fejlődni lehetett mint az állat.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 14., vasárnap 23:35

kapor_89 írta:Csocsi!

Pici kényszerpihi után újra edzésbe álltam. Még van 1 havi fehérjekészletem, de az ON fehérjémet nincs szívem reggelente nyomni zabbal, valami középkategóriás, lassan felszívódó jobb lenne, amit estére is tudnék nyomatni. A bodybuildingboltot nézegetve rátaláltam a kedvenc reggeli/estés gaspari myofusion hydromra, amit elvileg már kivontak a forgalomból, de egy new fülecskével újra látom. Kérdés: szokott készleten lenni, várjak rá, vagy hagyjam a pi*ába?
Facebookon hetenként posztolják , hogy megérkezett az új rakomány :D A kiszállítás is nagyon korrekt , én mikor rendeltem , akkor délután rendeltem meg , és már másnap délkörül megérkezett :)
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2013. július 13., szombat 10:53

Csocsi!

Pici kényszerpihi után újra edzésbe álltam. Még van 1 havi fehérjekészletem, de az ON fehérjémet nincs szívem reggelente nyomni zabbal, valami középkategóriás, lassan felszívódó jobb lenne, amit estére is tudnék nyomatni. A bodybuildingboltot nézegetve rátaláltam a kedvenc reggeli/estés gaspari myofusion hydromra, amit elvileg már kivontak a forgalomból, de egy new fülecskével újra látom. Kérdés: szokott készleten lenni, várjak rá, vagy hagyjam a pi*ába?

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. július 12., péntek 16:35

oroszisti írta: Mert kéne egy kis segítség az étrendem összeállításában

egy fasza étrend összeállításában nekem is segíthetne valaki. előre is köszi.
Modric - Kroos

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. július 12., péntek 8:52

oroszisti írta:Én azt szeretném kérdezni , hogy Mickey él-e még :D Mert nagyon rég nem láttam a fórumon , de azt látom hogy regisztrálva van :hmmm: Mert kéne egy kis segítség az étrendem összeállításában :)
Él, csak minden nap a meggyfát rázza :mrgreen: :lol:
joabulicsak

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 12., péntek 0:06

Én azt szeretném kérdezni , hogy Mickey él-e még :D Mert nagyon rég nem láttam a fórumon , de azt látom hogy regisztrálva van :hmmm: Mert kéne egy kis segítség az étrendem összeállításában :)
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég