Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. január 5., péntek 18:05

Bárdos András tanította anno egyetemen hogy tv-be az kerül ami könnyen közvetíthető, nem ami fontos.

A darts nagyon könnyen közvetíthető, kevés kamera kell hozzá, fix helyre.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 5., péntek 11:57

hehetheoriginal írta:
ferni írta: Brutális nézettségi csúcs a Darts Döntőre, legnézettebb sportesemény lett a futball után a skysportson.

Szerencse, hogy nem fejlődik a sportág.

Littlernek meg nagy pacsi, hatalmas figura, nagy arc volt végig a sportteljesítmény mellé pluszba, brutál mi hypeot összeszedett a sportágnak.
Lol vajon miert legnézettebb :lol:
Mert nincs semmi mas a tévében, aztan unalmaban es/vagy mert ruhell a csaladdal lenni :lol: az ember jobb hijan leul nezi ezt.
Az sem elhanyagolhato, hogy ket angol jatszotta a dontot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 5., péntek 11:53

ferni írta: Brutális nézettségi csúcs a Darts Döntőre, legnézettebb sportesemény lett a futball után a skysportson.

Szerencse, hogy nem fejlődik a sportág.

Littlernek meg nagy pacsi, hatalmas figura, nagy arc volt végig a sportteljesítmény mellé pluszba, brutál mi hypeot összeszedett a sportágnak.
Lol vajon miert legnézettebb :lol:
Mert nincs semmi mas a tévében, aztan unalmaban es/vagy mert ruhell a csaladdal lenni :lol: az ember jobb hijan leul nezi ezt.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. január 5., péntek 11:51

Brutális nézettségi csúcs a Darts Döntőre, legnézettebb sportesemény lett a futball után a skysportson.

Szerencse, hogy nem fejlődik a sportág.

Littlernek meg nagy pacsi, hatalmas figura, nagy arc volt végig a sportteljesítmény mellé pluszba, brutál mi hypeot összeszedett a sportágnak.

EmbroZZ
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:39
Kedvenc játékosaid: Benz, Marcelo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: EmbroZZ » 2024. január 4., csütörtök 20:20

Igen, ugye rövid meccseken lehet "könnyen" magas átlagot dobni (PL). És nyilván, ha a mezőny erősödik (mert ez nem kérdés), akkor a meccsek hosszabbak lesznek a kiegyenlített közdelem miatt, ergo a koncentrációt nehezebb fenntartani.
Azt meg, hogy régen milyen átlagok voltak Taylor döntötte el akinek kis túlzással nem volt ellenfele :D
Szerintem rossz út, ha az átlagból indulunk ki, de mondjuk engem pont nem zavar az sem, ha valaki szerint nem fejlődik a darts... Olyan is van aki szerint a föld lapos, az sem üti meg az ingerküszöböm...
Én élvezem, hogy nem a 4 között vannak csak izgalmas meccsek, hanem sok az első körös meglepetés is, alapból is főleg az újakat csípem, nekem uncsi lenne a Taylor korszak magas átlagokkal...

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. január 4., csütörtök 20:05

EmbroZZ írta: Nekem unokaöcsém ifi európabajnoki bronzérmes (páros) ezért eléggé benne voltam én is évekig (pont Medárd csapatában :))... Sokat nevetünk az "átlagozáson" mindig. Mérőszámnak mérőszám, de nem a legfontosabb. A dartsnál - mint sportnál - a fejlődés pont abban mérhető szvsz, hogy végigelemzik a meccseket és megtalálják bennük azokat a pontokat, amikor lehet lazítani a koncentráción azért, hogy a kritikus legek rendben legyenek... Ilyenkor nyilván esik az átlag, nem kicsit... De ettől nem lesznek szarabbak, sőt...
Az átlag sokban függ amúgy attól, hogy milyen hosszú meccseket játszanak, mennyire erős az ellenfél és nyilván a kiszállózástól. Ha valaki játszott sokat (értsd, napi több órát pl. egy éven keresztül) az tudja, hogy mennyire nehéz konstans jól dobni... Én megtettem és összesen dobtam vagy 3 db 180-at :D
Nekem amit a színpadon művelnek már önmagában a csodával határos :)
Köszönjük a megerősítést, ugyanerről beszélünk mi is, csak egy valaki nem akarja ezt elfogadni.

VBn főleg nehezebb a magasabb átlag, mert szettek vannak, míg egy PLben pl papíron nincs pihenő, mert az összes leg számít.

Itt ha az ellenfél kezd és 2-0 lesz neked, nyugodtan elvesztheted az ellenfél kezdését, mert utána meg kezdhetsz a szettért és általában 15 nyilas elég szokott lenni.


Már ott elhasal ez az átlag, hogy a meccs kimenetele szempontjából mindegy ha az első nyiladdal szállsz ki vagy a harmadikkal addig ameddig nem adsz esélyt az ellenfélnek kiszállni.
Mintha a fociban rúgnál 2 kapufát a gól előtt, attól még gól.

Sok a buta statisztika a dartsban, lehetne még párat sorolni, mint pl hogy a 180 számít csak, 177 az lokuki ugye

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 4., csütörtök 20:03

zsuninnyo írta:
Realista24 írta: Sportág fejlődéséről beszélünk. De értelmetlen ez a beszélgetés, ki is szállok. Szenvedjen veled más.
Nem. A resztvevok fejlodeserol. Az alap kerdesem az volt, hogy az atlagok javulnak-e egyaltalan. Valoban ertelmetlen a beszelgetes, igy foleg.
A sportág fejlődése a játékosok fejlődésen múlik többségében.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

EmbroZZ
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:39
Kedvenc játékosaid: Benz, Marcelo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: EmbroZZ » 2024. január 4., csütörtök 19:56

Nekem unokaöcsém ifi európabajnoki bronzérmes (páros) ezért eléggé benne voltam én is évekig (pont Medárd csapatában :))... Sokat nevetünk az "átlagozáson" mindig. Mérőszámnak mérőszám, de nem a legfontosabb. A dartsnál - mint sportnál - a fejlődés pont abban mérhető szvsz, hogy végigelemzik a meccseket és megtalálják bennük azokat a pontokat, amikor lehet lazítani a koncentráción azért, hogy a kritikus legek rendben legyenek... Ilyenkor nyilván esik az átlag, nem kicsit... De ettől nem lesznek szarabbak, sőt...
Az átlag sokban függ amúgy attól, hogy milyen hosszú meccseket játszanak, mennyire erős az ellenfél és nyilván a kiszállózástól. Ha valaki játszott sokat (értsd, napi több órát pl. egy éven keresztül) az tudja, hogy mennyire nehéz konstans jól dobni... Én megtettem és összesen dobtam vagy 3 db 180-at :D
Nekem amit a színpadon művelnek már önmagában a csodával határos :)

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. január 4., csütörtök 19:50

zsuninnyo írta: Nem. A resztvevok fejlodeserol. Az alap kerdesem az volt, hogy az atlagok javulnak-e egyaltalan. Valoban ertelmetlen a beszelgetes, igy foleg.
Elmúlt 7 évben 6 különböző győztes volt, szerinted fejlődik a mezőny?

Első 20 VBn összesen volt 5 győztes.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. január 4., csütörtök 19:27

Itt a példa, hogy van Gerwen majdnem dobott két kilencnyilast egymás után, ennek közelében még senki nem volt, 9 nyilas is ritka.
megnezem azt a vidit evente 1x, hidegrazos.

amugy az is jo kerdes, mit jelent a minoseg.
ha 120as atlagokat dobalnanak, 80 szazalekkal kiszalloznanak es minden meccsen lenne 9 nyilas, akkor jobb lenne dartsot nezni ?
nalam dartsban a meccs minosege a fordulatokrol es a mentalis hullamvasutrol szol, ha robotok dobalnanak, nem elveznem semmivel jobban, mint a mostanit.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. január 4., csütörtök 19:25

Realista24 írta: Sportág fejlődéséről beszélünk. De értelmetlen ez a beszélgetés, ki is szállok. Szenvedjen veled más.
Nem. A resztvevok fejlodeserol. Az alap kerdesem az volt, hogy az atlagok javulnak-e egyaltalan. Valoban ertelmetlen a beszelgetes, igy foleg.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2024. január 4., csütörtök 19:05

Már pelenkában is dobált, néhány bizonyíték. :agree:
https://youtu.be/gn3gM9kFUfQ?si=3PAOetPCjt7kNI1e
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. január 4., csütörtök 18:36

Darts sokat fejlődött, ez hogy le vagyunk akadva az átlagoknál és mást nem látunk nagy hiba.
Fizikailag lehetetlen folyamatosan ugyanúgy odaállni, ugyanúgy venni a levegőt, ugyanazt a mozdulatot végrehajtani folyamatosan. Nem véletlen hullámzanak a meccsek vagy vannak ilyen pihenősebb legek, szettek valakinek. Mentálisan borzasztó fárasztó ez, fókuszálni mindenre is. Az emberek nem robotok. Test korlátairól nem is beszélve.

Itt a példa, hogy van Gerwen majdnem dobott két kilencnyilast egymás után, ennek közelében még senki nem volt, 9 nyilas is ritka. Szóval van példa, hogy ki van tolva az emberi teljesítőképesség, de ez kb lehetetlen fejlődés, amit vársz hosszútávon. Örülni kell ha ilyeneket láthatunk egyáltalán.


Például lehet érdemes így figyelni inkább a meccseket, hogy ki tudja a saját legjeit megnyerni 5 körön belül. Jó kis olvasnivaló.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 4., csütörtök 18:04

Sportág fejlődéséről beszélünk. De értelmetlen ez a beszélgetés, ki is szállok. Szenvedjen veled más.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. január 4., csütörtök 17:55

nem gyoztel meg, ezert utana neztem egy ket dolognak.
kapasbol pl bolt 15 eves rekordja meg mindig el 100on, kalapacsvetesben ezer eves rekord van, de ezeken kivul rengeteg van atletikaban.
uszasban sok rekord dolt meg mostansag, de a fele meg mindig 10en eves.
a teniszben a triod inkabb pont a multhoz tartozik lassan.

en alairom, hogy fejlodnek a sportok ugy osszessegeben, nagyobb a meritesi lehetoseg, jobb a technologia, fejlettebb a vilag, de nem latom aranyaban azt az oriasi fejlodest a dartshoz kepest annak ellenere, hogy fizikai sportoknal nem lehet akkor sem figyelmen kivul hagyni a kemiat es orvostudomanyt/taplalkozastudomamyt.

abban nem ertek egyet, hogy dartsot nem nezel mert nem fejlodik, bezzeg a tobbi.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: miro. » 2024. január 4., csütörtök 17:51

En nem ertek a dartshoz,megnezem altalanan ezeket a dontoket,esetleg elodontoket mert jo hangulata van de ennyi.

Viszont egy sportag fejlodeset szerintem nem abban merjuk,hogy a top 3-4 vagy 10 ember mennyire jo.
Hanem egy sokkal nagyobb reteget kell nagyito ala venni,majd itt megnezni a szamokat,hogy mi volt 20 eve es mi volt most.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. január 4., csütörtök 17:42

'shutterisland írta: annyira melyen nem kovetem a tobbi sportot, de pl a tenisz, uszas, nehezsulyu box, orszaguti kerekparozas vagy atletika (100m futas, gerelyhajitas, kalapacsvetes, stb) mennyit fejlodtek szamokban (szazalekban) a mondjuk 10-15 evvel ezelottihez kepest ?
sokkal tobbet, mint a darts ?
es ezek fizikalis sportagak, igy itt a novekedeshez hozza tudnak jarulni a fejlodo "tapkiegek".
Tenisz? A tenisznek konkret aranykora volt most az elmult evekben. Nezd meg hova fejlodtek, Federer, Nadal, Đoković. 90-es evekben egy meccs meg az akkora sztarok nevetsegesek ezekhez a nevekhez kepest. Aztan elindultak ok es nezd meg mi volt az utobbi 10-15 evben.
Uszas, vilagrekordok dolnek sorra. Gyakorlatilag Egerszegi rekordja volt az egy paratlan dolog, hogy ennyi evig allt. Mindig jonnek az ujabb nagyobb erosebb gyorsabb emberek es emelik ujabb szintekre ezt a nehez sportot. Evente usznak rekordokat es konnyu a "tapkieg, es a meg nem tiltott szerek"-re fogni, az edzesmodszerek, a nevelesek az eletstilus ami a sport kore van alakitva, folyamatosan valtozik.
Atletikat nem kovetem ahogy a boxot sem, az atletikat unalmas nezni (de kurvara becsuolom, hogy ok aztan tenyleg az emberi kepesseg hatarait kozelitik meg mindig), a box pedig egyszeruen csak unalmas nekem.
Atletikaban mondjuk tobb mint szaz eves szamokrol is beszelhetunk, szoval ott nyilvan a fejlodes utjaban allhat egyreszt az emberi test hatara, masreszt idovel azert nehez mar akkora ugrast elerni. A box is egy eleg regi sportag. Ott meg nem is tudom mit lehet elerni, azon tul, hogy megversz 100 embert (lehetseges egyaltalan?) a profi karriered soran. Vagy kiutod mindet, nemtom.
De dartsban dobhatsz koronkent 180 pontot. Ami nem elvarhato, de a kozeledes fele az szerintem igen.
Realista24 írta:
Ehhez kepest en peldaul azert nem nezem es kerdeztem fejlodik-e, mert ha megnezek egy mai meccset, akkor ugyanilyett lattam mar 10-15 eve is akar, ami mas "sportrol" (jelen helyzetben nehez sportnak nevezni) nem igazan mondhato el. Latszik, hogy megrekedtek.
Focimeccsen 1-0-as gyozelmet nem lattal meg?
A focit egy dartshoz hasonlitani nagyon almat a kortevel, szoval alapvetoen nem is ertem mit akarsz ezzel mondani. Ha van ket valami, ami tavol all egymastol, akkor az a foci es a darts.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. január 4., csütörtök 17:34

annyira melyen nem kovetem a tobbi sportot, de pl a tenisz, uszas, nehezsulyu box, orszaguti kerekparozas vagy atletika (100m futas, gerelyhajitas, kalapacsvetes, stb) mennyit fejlodtek szamokban (szazalekban) a mondjuk 10-15 evvel ezelottihez kepest ?
sokkal tobbet, mint a darts ?
es ezek fizikalis sportagak, igy itt a novekedeshez hozza tudnak jarulni a fejlodo "tapkiegek".

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. január 4., csütörtök 17:23

Mindenfele szemelyeskedes nelkul, a hiba a te keszulekedben van Zsuni. Mashogy kene hozzaallni es akkor lehet nem hordasz ossze ennyi - fogalmazzunk ugy, hogy - nem helyenvalo dolgot. :)

A szurkolokon kivul a sportban dolgozo emberek is sokszor beszelnek arrol, hogy mennyire fejlodik a mezony. Fura.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 4., csütörtök 17:21

Ehhez kepest en peldaul azert nem nezem es kerdeztem fejlodik-e, mert ha megnezek egy mai meccset, akkor ugyanilyett lattam mar 10-15 eve is akar, ami mas "sportrol" (jelen helyzetben nehez sportnak nevezni) nem igazan mondhato el. Latszik, hogy megrekedtek.
Focimeccsen 1-0-as gyozelmet nem lattal meg?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég