Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. március 29., vasárnap 17:30

Taktikai győzelem volt ez...
Két dologra vagyok igazából kíváncsi:
1;A mercedesek vissza estek e abba a hibába,ami jellemezte őket pl tavaly előtt,mármint hogy hogyan tudnak gazdálkodni a gumival.Ma ez nem ment.Hogy ez a meleg számlájára írható,vagy alapból vmi aerodinamikai probléma,az majd kiderül.
2;Vettel mire képes versenyhelyzetben,mert ez még nem derült ki.Szépen tette a dolgát,de nem vokt semmi face to face.
Ettől független örülök mint ferrari szurker hogy lehozta.Két futam,két dobogó,ebből ma a spiccen.

Abból a Max gyerekből még lesz vmi,nem olyan középszernek tünik mint az apja volt anno...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: gkovi » 2015. március 29., vasárnap 13:53

Santi írta:Tárgyalnak róla, hogy mégis maradjon az 5, miután már rögtön Melbourneben megadta magát pár Renault és Honda motor. :lol:
Utánanéztem, már meg is egyeztek csak még nem hivatalos. Az is közrejátszott ebben, hogy pénteken mindenki spórolt a kilométerrekkel, és a nézők ennek nem nagyon örültek.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 29., vasárnap 13:39

Tárgyalnak róla, hogy mégis maradjon az 5, miután már rögtön Melbourneben megadta magát pár Renault és Honda motor. :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. március 29., vasárnap 13:35

gkovi írta:
ericco írta: Idén már csak 4 motrot lehet elhasználn.
Nem ezen volt a hangsúly tudom, de 5-öt lehet használni, ha jól emlékszem.
Tavaly meg 5-ot lehetett hasznalni, de iden azt is csokkentettek. :lol:

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Drake » 2015. március 29., vasárnap 13:32

Én is utáltam Vettelt,de ahogy beleült a piros autóba megkedveltem.Fura... :hmmm:

Avatar
realcamp
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:28
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Iker, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: realcamp » 2015. március 29., vasárnap 13:28

Ja, hát mikor ha nem most... Vettelnél. :lol:
Neked nagyon fájhat valmi Vettellel kapcsolatban.De nevessél csak,egyszer talán rájössz,h nem akkora szar pilóta amilyennek képzeled :)

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: gkovi » 2015. március 29., vasárnap 13:26

ericco írta: Idén már csak 4 motrot lehet elhasználn.
Nem ezen volt a hangsúly tudom, de 5-öt lehet használni, ha jól emlékszem.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. március 29., vasárnap 13:22

A Mekikkel mi történt? A Minardi szintjére süllyedtek? :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. március 29., vasárnap 11:40

őszintén megmondom, hogy irigyellek titeket....nekem már nincs gusztusom ezt a sportágnak nevezett vmit nézni
mikor behozták az új motorokat, ott megnéztem az első futamot, és azóta kész, nálam elvágták magukat

pedig rohadtul hiányzik, hogy vasárnap ebéd után, jóllakottan el tudjak aludni valamin :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

nagyi
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 9:38
Kedvenc játékosaid: Zinédine Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: nagyi » 2015. március 29., vasárnap 11:37

Furcsa érzés kapott el ami már rég volt.... várom a következő futamot!!!

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. március 29., vasárnap 11:27

ki mit talál el a szabályváltoztatások után éppen
A legrosszabb, hogy a szabályok miatt ez az előny bebetonozva marad kb az egész idényben, a többi csapatnak esélye sincs felzárkozni a hülye teszttilalom és zsetonok miatt.
Nem a motrok, az hybrid technológia vagy a DRS cseszi el a Forma1-et, hanem ez az idióta tetszttilalom és a megszorítások.
Köcsléget akarnak faragni, erre betiltjáka teszteléseket. A gazdag csapatok mit csinálnak? Elkezdenek 100 millió eurókat fektetni modern szélcsatornákba, tesztpadokba, stb. Ha betiltják a szélcsatornákat, másba fogják szórni a pénzt.
Ezzel megint az lesz, amit már kb a Brawn GP óta látunk, ha egy csapat valamit eltalál télen, az elég kb az idény végéig, mivel a többi csapat dolgát ellehetetleníti a jelenlegi fos, amit szabályrendszer néven emlegetnek.
hehe írta:nem vok képben - nem is tudom miért, de az elmúlt években vmiért nem érdekelt az F1 nagyon -, lehet már fejleszteni meg tesztelni normálisan év közben? van még motor darabszám megkötés? vagy bármi más, amivel megkötik a mérnökök kezét?
Van 3 vagy 4 nap valamikor a nyár elején, amikor a harmadik számú pilóták körözgethetnek. Ennyi a valós tesztelés. Szarnak a pofon.
Van. Idén már csak 4 motrot lehet elhasználni. Nevetséges.
A mérnökök keze pedig szinte teljesen emg van kötve. Szigorú aerodinamikai szabályok, a tavalyi motrot is csak valami 30 százalékban módosíthatták a gyártók, szóval a Mercedes tavalyi előnye szinte bebetonozódott. A Ferrari talált végre valamit, magukhoz képest feljődtek, de a többi csapat maradt ott ahol van, vagy mégjobban visszaestek a Mercihez képest.
Merci Zizou!

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Mike » 2015. március 29., vasárnap 11:25

nem érdekel most semmi, csak az, hogy ünnepeljünk és berúgjak!
Kimi mindig is egy ilyen csapattársra vágyott :lol: :lol:

Amugy ő is egész szépen feljött. Kikacsoltam a p.csába mikor defektet kapott az elején, gondoltam ennek annyi. Aztán bekapcsoltam kb 10 körrel a vége előtt, csak pislogtam mit kever ott a 4. helyen :) :salute:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27362
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. március 29., vasárnap 11:23

Santi írta:végre láttunk újra egy jó húzást. Kimi is nagyot ment egyébként defekt után utolsó helyről 4.

:cheers:
Ja, hát mikor ha nem most... Vettelnél. :lol: Korábban képesek voltak elvenni egy VB címet Massatól, elbaszni 2 esetleges VB címet Alonsotól, stb... Amúgy igen, ez volt a baja a Ferrarinak. A pilótái megvoltak, az egyéni címek jöhettek volna, de csapatként iszonyat szarul működtek. Versenyeket tudtak elbaszni azzal, hogy hozzá nem értő idióták mondták meg, hogy ki mit csináljon.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. március 29., vasárnap 11:22

hehe írta:ki mit talál el a szabályváltoztatások után éppen
A legrosszabb, hogy a szabályok miatt ez az előny bebetonozva marad kb az egész idényben, a többi csapatnak esélye sincs felzárkozni a hülye teszttilalom és zsetonok miatt.
Nem a motrok, az hybrid technológia vagy a DRS cseszi el a Forma1-et, hanem ez az idióta tetszttilalom és a megszorítások.
Köcsléget akarnak faragni, erre betiltjáka teszteléseket. A gazdag csapatok mit csinálnak? Elkezdenek 100 millió eurókat fektetni modern szélcsatornákba, tesztpadokba, stb. Ha betiltják a szélcsatornákat, másba fogják szórni a pénzt.
Ezzel megint az lesz, amit már kb a Brawn GP óta látunk, ha egy csapat valamit eltalál télen, az elég kb az idény végéig, mivel a többi csapat dolgát ellehetetleníti a jelenlegi fos, amit szabályrendszer néven emlegetnek.
Merci Zizou!

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. március 29., vasárnap 11:21

nem vok képben - nem is tudom miért, de az elmúlt években vmiért nem érdekelt az F1 nagyon -, lehet már fejleszteni meg tesztelni normálisan év közben? van még motor darabszám megkötés? vagy bármi más, amivel megkötik a mérnökök kezét?


hozzáteszem a ferkának mindig is feküdt a maláj pálya.
európában dől el majd, hogy a szél fújta ezt össze vagy valóban lehet csapkodni a merci hátsóját
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 29., vasárnap 11:20

Nem mondanám, hogy ez csak szerencse volt. Ma taktikával és gumiból verték a Mercit és megvolt a tempó is, sztem megérdemelt a győzelem, nemcsak úgy odahullott Vettel ölébe. Az SC előtt is ment Hamival, az SC-nél meg kijött a mezőny 80%-a cserélni, szal nem a Merci kúrta azt el, hanem a Ferrari húzott nagyot azzal, hogy kinnmaradt. Egyébként én az ilyen jó taktikai döntéseket hiányoltam a Brawn-Todt éra óta, végre láttunk újra egy jó húzást. Kimi is nagyot ment egyébként defekt után utolsó helyről 4.

:cheers:

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. március 29., vasárnap 11:19

hehe írta:csalóka ez a győzelem sztem, a merci még mindig utcahosszal elöl van.
Nem akarom védeni meg magasztalta őket, de a futam elején végig ott volt Hamilton seggében. Ha nem is lett volna meg erőből neki de a második helyen ott lehetett volna az eltaktikazas nélkül.
Nagy déja vu-m van amugy. Tökéletes precíz magabiztos, konstans gyors korok, es tökéletes taktika.
MSC :'( :'( :'(
halálomig madridista leszek

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. március 29., vasárnap 11:16

az elmúlt években szinte a szerencsén múlt, hogy ki nyeri a vébéket, kinek milyen autója van, ki mit talál el a szabályváltoztatások után éppen.
el is van baszva az egész, nagyon nagy hiba volt belenyúlni alapjaiban a dolgokba.
Kép
Kép
Kép

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. március 29., vasárnap 11:13

Amúgy a Toro Rosso leveri a nagytestvért? :lol:
Az szép, tegnap is imádtam Newey fejét nézni az időmérőn, ma a versenyt elaludtam.
Love football, hate antifa.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. március 29., vasárnap 11:12

Alonso mondta meg a frankót pénteken. ha maradt volna a Ferrarinál, gyarapíthatta volna a VB második helyeit, legjobb esetben. Lépnie kellett és kockáztatnia egy teljesen új, de nagy potenciállal rendelkező projecthez, mert a Mercit sima fejlesztéssel, ugyanazon az úton hosszú távon nem lehet megverni a jelenlegi szabályok mellett.
Merci Zizou!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 43 regisztrált és 0 vendég